Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1267139 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
AURIS - általános topik
« Válasz #2775 Dátum: 2008.04.02 07:41:25 »
Tegnap (04.01.) kaptam egy névre szóló meghívót az Auris Aquatis bemutatóra és tesztvezetésre. Ami történetesen a hétvégén (03.29-30.) volt  :ordog:  :ordog:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
AURIS - általános topik
« Válasz #2776 Dátum: 2008.04.02 10:34:03 »
Sajnos a tesztek tényleg nagyon érdekesek, ahogy írjátok is. A Totalcar-os teszt meg külön érdekes volt. A legérdekesebb egyébként az, hogy ha végigolvasod, valójában nem olyan rossz teszt az, nagyon nem kötnek bele semmibe, csak olyan baromságokba, mint a rádiógomb, meg a fényerõállítás. És ennek ellenére kapott a végén kevés csillagot, mert 'én szarul éreztem magam benne'.

A legmegdöbbentõbb a számomra a Kia C'ee-d elképesztõ magasztalása. Illetve nem is az, hanem az, hogy a Toyota ehhez képest milyen lehúzásokat kap. Pedig tessék csak összehasonlítani a két autót, miben rosszabb a Toyota? Szerintem semmiben, sõt. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a Toyotában kiforrott és bizonyított technika mûködik, valójában senki nem tudja, hogy majd 5-6 év múlva tényleg bírja-e az a KIA, a Toyota pedig már bizonyította a megbízhatóságot és tartósságot. Az egyiket mégis agyondicsérik, a másikat meg úgy mutatják be, mint egy unalmas, öreges, semmi elõrelépést nem jelentõ tucatautót. És egyáltalán nem igaz, hogy a KIA annyival olcsóbb lenne. Persze az alap olcsóbb, de abban semmi nincs benne. Döbbenet, hogy az 1.6-os KIA-t úgy dícsérik, hogy a motor az milyen jó, tényleg csak a Toyota meg a Peugeot BMW-tõl koppintott 1.6-osa jobb nála, a Toyota tesztben meg egy szó nincs róla, hogy ez bizony manapság a csúcs 1.6-os. Inkább olyanok vannak, hogy hát nem érezni 125 lóerõsnek...

Az én véleményem mégis az, hogy a dizájnon kellett volna még dolgozni egy kicsit. Valahogy olyan semmilyen lett, kicsit magas, kicsit dagi. És ez manapság fontos, a dizájn nagyon sok mindent elad. Én sem a külsejébe szerettem bele, mikor megvettem, hanem abba, hogy mikor beültem, azonnal otthon éreztem magam. Sok kocsit kipróbáltam, ez volt a legjobb. Szívesen látnék egy összehasonlító tesztet, mondjuk az 1.6-os Golffal, a KIA-val, Opellel, Focussal, ahol ténylegesen összevetik a helykínálatot, a motort, és minden egyebet. Objektíven. Na és persze még egy ugyanilyet mondjuk amikor 100.000 km már benne van a kocsikban...

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #2777 Dátum: 2008.04.02 11:10:14 »
Meg tegyük hozzá :arrow:  trendy volt/van/lesz lehúzni az Aurist/Corollát, (meg úgy általánosan a Toyotát) a már említett oldalon emlékszem az elsõ Auris tesztre is, addig olvastam el, (ez kb. a 2.mondtat volt) hogy hiába halasztották el az Auris bemutatóját, így se sikerült a Civicnél izgalmasabb autót csinálni, sõt! :banging:

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #2778 Dátum: 2008.04.02 11:15:14 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez -idõnként- nem autóteszt, hanem egy teljesen szubjektív, egyoldalú véleménynyilvánítás :x


Sztem nem csak idõnként :roll:  ezért nem olvasok egy ilyen portált se, max ha belinkeltek valamit, de aztán azon is tuti, hogy van valami amin felhúzom magam :robbanfej:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
AURIS - általános topik
« Válasz #2779 Dátum: 2008.04.02 11:52:57 »
Idézetet írta: "whis"
Tegnap (04.01.) kaptam egy névre szóló meghívót az Auris Aquatis bemutatóra és tesztvezetésre. Ami történetesen a hétvégén (03.29-30.) volt  :ordog:  :ordog:


De Te legalább kaptál ilyet.  :kacsint:
A kérdés már csak az, hogy csak a Posta a ludas a dolgoban, vagy az adott kereskedés is már eleve pár nappal a hétvége elõtt adta csak fel a levelet.  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
AURIS - általános topik
« Válasz #2780 Dátum: 2008.04.02 12:18:45 »
TMH-s levél, és én pénteken kaptam meg.

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2781 Dátum: 2008.04.02 12:53:50 »
Idézetet írta: "G6"
Saját szubjektív megítélésem szerint pedig nem fogyhat túl rosszul az Auris, mert elég sokat látok az utakon. Persze ebbe az is belejátszhat, hogy a saját autótípusára az ember ösztönösen jobban figyel, de tényleg nem kevés típustárs szokott szembejönni velem mostanában.


Ezzel én is így vagyok, amióta érdeklõdési körömbe került a Toyota, de nem Aurisokat látok szembejönni, hanem HB Corollákat nagy mennyiségben (és fõleg ezüst színben, de ide ne kanyarodjunk vissza!)!
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2782 Dátum: 2008.04.02 13:21:27 »
Idézetet írta: "szirl"
Sajnos a tesztek tényleg nagyon érdekesek, ahogy írjátok is. A Totalcar-os teszt meg külön érdekes volt. A legérdekesebb egyébként az, hogy ha végigolvasod, valójában nem olyan rossz teszt az, nagyon nem kötnek bele semmibe, csak olyan baromságokba, mint a rádiógomb, meg a fényerõállítás. És ennek ellenére kapott a végén kevés csillagot, mert 'én szarul éreztem magam benne'.

A legmegdöbbentõbb a számomra a Kia C'ee-d elképesztõ magasztalása. Illetve nem is az, hanem az, hogy a Toyota ehhez képest milyen lehúzásokat kap. Pedig tessék csak összehasonlítani a két autót, miben rosszabb a Toyota? Szerintem semmiben, sõt. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a Toyotában kiforrott és bizonyított technika mûködik, valójában senki nem tudja, hogy majd 5-6 év múlva tényleg bírja-e az a KIA, a Toyota pedig már bizonyította a megbízhatóságot és tartósságot. Az egyiket mégis agyondicsérik, a másikat meg úgy mutatják be, mint egy unalmas, öreges, semmi elõrelépést nem jelentõ tucatautót. És egyáltalán nem igaz, hogy a KIA annyival olcsóbb lenne. Persze az alap olcsóbb, de abban semmi nincs benne. Döbbenet, hogy az 1.6-os KIA-t úgy dícsérik, hogy a motor az milyen jó, tényleg csak a Toyota meg a Peugeot BMW-tõl koppintott 1.6-osa jobb nála, a Toyota tesztben meg egy szó nincs róla, hogy ez bizony manapság a csúcs 1.6-os. Inkább olyanok vannak, hogy hát nem érezni 125 lóerõsnek...


Van ilyen teszt. Csak nem a magyar orgánumok között ;) ... Ide be is írtam annak idején. Az Auris a német tesztek közül mindegyiket vagy megnyerte, vagy minimum a második helyen végzett. Nyert pl. az Auto Motor und Sportban az 1.6-os benzinessel az ugyanígy motorizált Golf ellen. Nyert az Auto Bildben a kétliteres dízellel a hasonlóan motorizált konkurrencia ellen (most nemtom fejbõl, sok autó szerepelt a tesztben, köztük Golf is). Szintén az Auto Bildben az 1.6-os benzines "mezõny" ellen második helyet ért el. Tehát csupa jó eredényt produkált.

Ami a Ceedet illeti: minden bizonnyal nagyon jó autó kell legyen az is, mert ugyancsak jól szerepel az említett tesztekben (csak néhány pont eltérés van közte és az Auris között). A baj ott van, hogy a több tesztelõ véleményét összegzõ, pontozásos rendszerû német tesztrendszer ténylegesen "ki is dobja" azt az eredményt, hogy igen, jó autó a Ceed, de jó autó az Auris is; míg a magyar nem; itt ugyanis a Nagyméltóságú Totalcaros Véleményformáló Fõúr meglepõdik azon hogy a Ceed (vagyis egy Kia) jó autó, és ezért felajnározza; az Auris esetében viszont "csak" találkozik egy újabb, objektíve nagyon jó, szubjektíve viszont a szokásos visszafogott ruhába bújtatott Toyotával, és ezért lehúzza :turelmetlen:  :turelmetlen:

Megjegyezném ugyanakkor ismételten, hogy hiába voltak jók az Auris teszteredeményei a németeknél - ott az autó kimondottan rosszul fogy az elvárásokhoz képest :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2783 Dátum: 2008.04.02 13:24:00 »
Idézetet írta: "Peti"
Meg tegyük hozzá :arrow:  trendy volt/van/lesz lehúzni az Aurist/Corollát, (meg úgy általánosan a Toyotát) a már említett oldalon emlékszem az elsõ Auris tesztre is, addig olvastam el, (ez kb. a 2.mondtat volt) hogy hiába halasztották el az Auris bemutatóját, így se sikerült a Civicnél izgalmasabb autót csinálni, sõt! :banging:


Ez a kacsa nem tudom, meddig tartja még magát :turelmetlen: ... Teljesen téves információ - megjegyzem, egy szót nem olvastam ilyesmirõl a német autós sajtóban :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2784 Dátum: 2008.04.02 13:31:47 »
Egyébként sokan leírtátok már, de azért én is megerõsíteném a véleményemmel a többséget.

Szóval, talán valóban nem CSAK önmagában a névváltoztatás volt a gond (bár szerintem nagyobbrészt igen, egy ilyen nevet nem szabad leváltani, ahogy ezt már részleteztem). Hanem hogy csak a név újult meg radikálisan, az autó viszont nem. Az, ahogy többen is írtátok, csak egy evolóciúja az E12-esnek, aktuális Toyota-stílusjegyekkel. Ami jó dolog, mert több nagy német márka (pl. VW) évtizedek óta sikeresen alapoz erre a stratégiára; de nagyon nem jó dolog egy ilyen átkereszteléssel kombinálva :turelmetlen: ... Az emberek akkor tudták volna (jobban) lenyelni, megérteni ezt az átnevezést, ha vmi teljesen új jellegû autó társult volna hozzá.

Hogy egy Toyotás párhuzammal éljek: a Carina :arrow: Avensis névváltás idõpontja sem volt szerencsés, mert az Avensis I-es minden volt, csak nem jelentõs újítás a Carina E-hez képest. Ha ellenben a váltást az Ave II-es megjelenéséhez kötötték volna - na, AKKOR megértették volna jóval többen, hogy miért is hívják máshogy ezt a kocsit :nana:

Igazából ez mentheti még meg az Auris nevet. Ha az utódja, majd valamikor 2011 környékén, valóban nagymértékben eltér majd tõle. Ez esetben, ha késve is, de lassan elnyerheti a létjogosultságát az átnevezés. Ezzel együtt, én továbbra is azt tartanám szerencsésebbnek, ha az autót visszaneveznék Corollára - mint ahogy Európán kívül ugye mindenhol továbbra is Corollának hívják az "Aurist".
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2785 Dátum: 2008.04.02 20:55:21 »
Nem értem, hogy ezen a névváltoztatás/értékesítési statisztika/Auris teszt "kombón" mit kell ennyit rágódni. Jó, rendben -  Toyota Club..., de mégis: Érint valakit komolyan a Toyota Auris/Corolla értékesítési terv/tényszámainak alakulása? Számít az vmelyik Auris-tulajnak, hogy nem egy Corollában ül, hanem egy Aurisban? Miért "kellene" visszakeresztelni az Aurist Corollára? Egy frászt! Szerintem az Auris tulajdonosok köszönik szépen, meg vannak elégedve az autóval még úgy is, hogy a farán nem Corolla, hanem az a fránya Auris felirat csillog...
hazard

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2786 Dátum: 2008.04.03 00:33:11 »
Idézetet írta: "hazard"
Nem értem, hogy ezen a névváltoztatás/értékesítési statisztika/Auris teszt "kombón" mit kell ennyit rágódni. Jó, rendben -  Toyota Club..., de mégis: Érint valakit komolyan a Toyota Auris/Corolla értékesítési terv/tényszámainak alakulása? Számít az vmelyik Auris-tulajnak, hogy nem egy Corollában ül, hanem egy Aurisban? Miért "kellene" visszakeresztelni az Aurist Corollára? Egy frászt! Szerintem az Auris tulajdonosok köszönik szépen, meg vannak elégedve az autóval még úgy is, hogy a farán nem Corolla, hanem az a fránya Auris felirat csillog...


És mi van azzal a tízezres nagyságrendû emberrel, aki nem vette meg az autót? Õk vajon miért döntöttek így? Ez egy érdekes kérdés, amivel ki más foglalkozzon, ha nem mi Toyota-rajongók, akiknek a Toyota több a "vettem-egy-autót-hogy-elvigyen-A-ból-B-be" típusú alapállásnál?

Kinek mi fontos, foglalkozzon azzal - nem muszáj beszállni az efféle agyalásba ;) ... Ami engem illet, szeretem törni a fejemet az összefüggéseken, és úgy tûnik, ezzel azért nem vagyok teljesen egyedül :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2787 Dátum: 2008.04.03 09:01:16 »
Idézetet írta: "Palaczk"
ezzel azért nem vagyok teljesen egyedül :)


Hát én is elbizonytalanodtam kissé, mikor láttam mekkora vita kerekedett a színekkel kapcsolatos hozzászólásomból, de szerintem éppen ideje volt, mivel korábban még nem került terítékre!

Ugyanakkor ha meglesz az Aurisom, vagy ha Aurisom lesz, nem fog zavarni, hogy nem Corolla, Aurisként fogom szeretni :szemez: és Toyotaként leszek rá büszke! :vag1:  :vag2:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #2788 Dátum: 2008.04.03 10:40:10 »
Én pl örülök hogy Auris lett, így legalább az E12 megmaradt "utolsó" HB Corollának a köztudatban :wink:

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
AURIS - általános topik
« Válasz #2789 Dátum: 2008.04.03 11:08:10 »
Mi kifejezetten azert vettuk mert Auris, Corollakent  nem kellett volna. :ordog: Na jo, ez vicc volt. :)