Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1267141 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
AURIS - általános topik
« Válasz #2745 Dátum: 2008.03.29 00:38:51 »
Idézetet írta: "Palaczk"
1000-bõl 5 ember venné? Ebbõl egyrészt megállapítható, hogy az emberek... hm, fantáziátlanok (szívem szerint sokkal csúnyább jelzõt írnék, gondolok itt egy négylábú fûevõ gyapjas állatra)

Azt is figyelembe vehetjük, hogy az importõr folyamatosan rendel raktárra kocsikat, de csak bizonyos színekben - amik jól fogynak. Emiatt aki nem akar sokat várni (vagy nem tud), az megveszi azt, ami már bent van vagy hamarosan érkezik. És lehet, hogy épp brokátbordót vagy bronzbarnát szeretne, de arra 4-5 hónapot kell várni, a szürke meg 1 héten belül van. Így egy idõ után a statisztika is torzul, ugyanis abba nem kerül be az az adat, hogy a vevõ eredetileg mit szeretett volna, hanem csak az, amit ténylegesen megvett.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
AURIS - általános topik
« Válasz #2746 Dátum: 2008.03.29 10:09:56 »
Megy valaki közülünk az Auris nyílt hétvégére?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2747 Dátum: 2008.03.29 10:44:43 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Megy valaki közülünk az Auris nyílt hétvégére?


Én.. :) Most indulok!!! :kacsint:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
AURIS - általános topik
« Válasz #2748 Dátum: 2008.03.29 10:51:15 »
Palaczk:
Nem védem a színválasztékot, egyszerûen azt gondolom, hogy a meglévõbõl is lehet válogatni. Mindig lesz olyan, aki hiányol majd bizonyos színeket, de ha ezeket is felvennék a kínálatba, ahogy írod, akkor hol lenne a határ, ki döntené el, hogy mit vegyenek még fel, és mit ne? Vagy lesz egy külön 15 oldalas színkatalógus.
Biztos lehetsz benne, hogy lesznek majd még új színek is az Aurishoz/Corollához. Ráncfelvarráskor legalábbis biztosan.

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #2749 Dátum: 2008.03.29 10:54:26 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Pedig mi már az elején fanyalogtunk - és sajnos igazunk lett. Nagyon csúnya mellényúlás volt ez, sokmillió eurós nagyságrendû veszteségeket okozó mellényúlás :szomoru: ... Csak azt lehet remélni, hogy mielõbb korrigálják - TETSZENEK HALLANI?


Nekem névtõl függetlenül nem tetszik az Auris :rolleyes: A Corolla viszont jópofa, ha 4ajtós gép kéne, meggondolnám :wink:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
AURIS - általános topik
« Válasz #2750 Dátum: 2008.03.29 12:00:30 »
Nekem is az Auris vs Corolla párosból az utóbbi jön be. Próbáltam már mindegyiket, több motorral is, egyértelmûen a Corollánál maradnék. Tudom ízlések és pofonok, remélem azért nem bántottam meg senkit.  :kacsint:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
AURIS - általános topik
« Válasz #2751 Dátum: 2008.03.29 12:26:57 »
Ha a Corolla hátsó lábtere ~5 cm-rel nagyobb lenne, a csomagtartó rovására, akkor azt vettünk volna  :szemforgat:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2752 Dátum: 2008.03.29 21:09:48 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
1000-bõl 5 ember venné? Ebbõl egyrészt megállapítható, hogy az emberek... hm, fantáziátlanok (szívem szerint sokkal csúnyább jelzõt írnék, gondolok itt egy négylábú fûevõ gyapjas állatra)

Azt is figyelembe vehetjük, hogy az importõr folyamatosan rendel raktárra kocsikat, de csak bizonyos színekben - amik jól fogynak. Emiatt aki nem akar sokat várni (vagy nem tud), az megveszi azt, ami már bent van vagy hamarosan érkezik...


Ja, pláne hogy az értékesítõ kezét-lábát törve igyekszik rábeszélni az ügyféljelöltet a raktáron lévõk közül való választásra :turelmetlen: ... Mindegy, ne is ragozzuk ezt a témát, mert mindig baromi ideges leszek tõle :evil: ... Valahányszor eszembe jut, hogy jóbarátnémnek most az álmodott-vágyott piros helyett egy ... szürke autó áll az udvarában a hazug kereskedõ miatt, ölni tudnék :banging:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2753 Dátum: 2008.03.29 21:14:31 »
Idézetet írta: "Misi"
Palaczk:
Nem védem a színválasztékot, egyszerûen azt gondolom, hogy a meglévõbõl is lehet válogatni. Mindig lesz olyan, aki hiányol majd bizonyos színeket, de ha ezeket is felvennék a kínálatba, ahogy írod, akkor hol lenne a határ, ki döntené el, hogy mit vegyenek még fel, és mit ne? Vagy lesz egy külön 15 oldalas színkatalógus.
Biztos lehetsz benne, hogy lesznek majd még új színek is az Aurishoz/Corollához. Ráncfelvarráskor legalábbis biztosan.


Persze, hogy lehet választani a meglévõbõl ... Volt idõ amikor csak ötféle szín volt egy Corollához, abból is lehetett választani :| ... De ettõl még ez objektíve egy meglehetõsen szûkös választék. Naná hogy nem kéne 15 oldalas katalógus, az a másik véglet :roll: ... Mindegy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2754 Dátum: 2008.03.29 21:16:22 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Palaczk"


Pedig mi már az elején fanyalogtunk - és sajnos igazunk lett. Nagyon csúnya mellényúlás volt ez, sokmillió eurós nagyságrendû veszteségeket okozó mellényúlás :szomoru: ... Csak azt lehet remélni, hogy mielõbb korrigálják - TETSZENEK HALLANI?


Nekem névtõl függetlenül nem tetszik az Auris :rolleyes: A Corolla viszont jópofa, ha 4ajtós gép kéne, meggondolnám :wink:


Nekem semmi bajom az Aurissal, sõt - ha most HB kompakt autót akarnék venni, nem sokat agyalnék. Ezzel együtt, a Corolla nekem is jobban tetszik - ami igazán bejönne nekem, az egy Corolla, az Auris középkonzoljával :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Norbea

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
AURIS - általános topik
« Válasz #2755 Dátum: 2008.03.29 21:40:14 »
Kedves Márkatársak!

Eladó sorba került szeretett Corlloánk,mert feltünt a láthatáron az utódja egy Auris Aquatis ha valakit vagy ismerõsét érdekelné a hírdetést itt találja:http://www.hasznaltauto.hu/1955168_toyota_corolla_2005
_________________
quot;Nichts ist un möglich!"

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2756 Dátum: 2008.04.01 08:59:42 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nekem semmi bajom az Aurissal, sõt - ha most HB kompakt autót akarnék venni, nem sokat agyalnék. Ezzel együtt, a Corolla nekem is jobban tetszik - ami igazán bejönne nekem, az egy Corolla, az Auris középkonzoljával :)


A teszthétvégén vezettem Corollát is, abban volt 1.4 dízel, határozottan tetszett, hátul kényelmesebb az Aurisnál, DE :szemez: nekem is jobban tetszene, ha az Auris közép konzolja lenne benne. Nemtudom, valahogy nekem kissé középkorús az autó, nem vagyok már mai gyerek én sem, de jobban vonz a "fiatalosabb" Auris (nem azért mert más lett a neve, Corollaként is vonzana), még akkor is ha gyerekes családos autónak a Corolla jobban beválna. Édesapámnak jobban eltudnám képzelni ez tény! :)
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
AURIS - általános topik
« Válasz #2757 Dátum: 2008.04.01 09:11:20 »
Szia!

Valami hasonló érzés fogott meg engem is a Corolla vs Auris döntése folyamán.
Mindjárt 3000 km lesz a kicsikében és különösebb bajom nincs vele.
Engem nem zavart a név megváltoztatása, legyen megbízható, minõségi az autó!
Fery

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
AURIS - általános topik
« Válasz #2758 Dátum: 2008.04.01 11:29:48 »
Idézetet írta: "Eppendorf"
A teszthétvégén vezettem Corollát is, abban volt 1.4 dízel, határozottan tetszett, hátul kényelmesebb az Aurisnál, DE :szemez: nekem is jobban tetszene, ha az Auris közép konzolja lenne benne.

Ez a "hátul kényelmesebb" mibõl áll pontosan?  :szemforgat:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Blasius78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
AURIS - általános topik
« Válasz #2759 Dátum: 2008.04.01 12:56:28 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Misi"
És persze az is lehet, hogy azért raktak még egy csomó extrát a kocsiba, szinte ingyen, mert nem fogy eléggé, és be kell csalogatni a népet.
Miért van az, hogy a gyakorlatilag csavarra azonos mûszaki alapokon lévõ Corolla, más külsõvel nem igényel ilyesmit?
 :szemez:  :szemez:  :szemez:


Az elcse..ett név az oka :turelmetlen: ... Pont minap olvastam errõl egy rövid cikket az AB-ben. Õk is értetlenül állnak a jelenség elõtt. A Toyota 2007-re a német piacon 28.000 Auris eladásával számolt - ehelyett csak 18.000-et sikerült eladni :? - ez nagyon durva különbség ám egy új modell esetében, ez a "baj van" szinonimája; nagy gyártók nem szoktak ekkorát mellélõni a kalkulációikkal, és mindez jól mutatja, hogy a jelenségnek irracionális oka van - ti. a semmitmondó név.



Fura, annak idején 10 éve senki nem forrongott azon, hogy két nagyon bevált és a megbízhatóságot jelképezõ nevet (a Starletet és a Carinát) leváltották. Teljesen jól bevált a Yaris és az Avensis név is. Ezért nem teljesen értem, hogy az Auris név mivel rosszabb pl. az Avensis elnevezésnél, és miért fogy ettõl kevesebb az állítólag amúgy jó Aurisból.