Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1267698 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2730 Dátum: 2008.03.27 19:10:35 »
Idézetet írta: "Misi"
Az Aurishoz jelenleg 10 féle szín választható, ez kevés?
Hány szín kéne még?
De most komolyan...


A 10 so-so elég lenne, ha tízféle különbözõ szín közül lehetne választani. De a tízbõl öt gyakorlatilag világosabb vagy sötétebb szürke (ideszámoltam a kvázi-ezüst fagyoskéket és a kvázi-sötétszürke cédruskéket is). Pl. itt is tízféle színbõl tudsz választani, de micsoda különbség ez az Auris "szín"palettájához képest :nana: ! Vagy említhetném ezt is - mennyivel gazdagabb választék!

És hogy milyen választékot tartanék optimálisnak? Fehér (normál és gyöngyház), fekete (lakk és metál), ezüstszürke, középszürke, sötétszürke, aranyszín (ezek mind metálok), sárga (normál), narancssárga/bronz (metál), piros (egy világosabb normál és egy sötétebb metál), bordó (metál), legalább 3-3 féle zöld és kék (normál és metál vegyesen), beige/pezsgõszín (metál), kétféle barna (normál és metál). EZT nevezném VALÓDI színválasztéknak egy kompakt autó esetében, amibõl mindenki tudna találni az ízlésének megfelelõt. De ez persze gyakorlatilag utópia, tudom jól :roll: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
AURIS - általános topik
« Válasz #2731 Dátum: 2008.03.27 19:14:34 »
Idézetet írta: "zsozso68"
Képzeljétek ma kaptam a márkaszalonból (ahol vettem a kocsit) egy levelet és kaptam benne egy örökös autó mosási bérletet náluk. Külsõ-belsõ tisztítás. Csak idõpontot kell egyeztetni elõtte.


Ilyen kezdeményezésrõl most hallok elõször, dícséretes.  :kacsint:

Persze látni kellene milyen munkát végeznek, manapság egy szakszerû ilyen külsõ-belsõ kombinációt 2,5-3e Ft alatt nem nagyon lehet megúszni.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

zsozso68

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
AURIS - általános topik
« Válasz #2732 Dátum: 2008.03.27 20:06:37 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "zsozso68"
Képzeljétek ma kaptam a márkaszalonból (ahol vettem a kocsit) egy levelet és kaptam benne egy örökös autó mosási bérletet náluk. Külsõ-belsõ tisztítás. Csak idõpontot kell egyeztetni elõtte.


Ilyen kezdeményezésrõl most hallok elõször, dícséretes.  :kacsint:

Persze látni kellene milyen munkát végeznek, manapság egy szakszerû ilyen külsõ-belsõ kombinációt 2,5-3e Ft alatt nem nagyon lehet megúszni.



Igen, én is úgy gondoltam, hogy egyszer elviszem, aztán majd meglátom milyen munkát végeznek. bízom benne, hogy Toyota márkaszerviz révén értenek az autóhoz.

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2733 Dátum: 2008.03.27 20:37:53 »
Idézetet írta: "Misi"
Az Aurishoz jelenleg 10 féle szín választható, ez kevés?
Hány szín kéne még?
De most komolyan...


Nem lenne gond ha 10 különbözõ színrõl lenne szó, DE a 10bõl 4 világos/ezüst vonalat képez (fehér, fagyoskék, holdfény ezüst, platina szürke (ezüst)), 3 a szürkére játszik (hamuszürke, fenyõzöld, cédruskék) és ezen kívül van a fekete, piros és kék. Tehát árnyalatokat tekintve kb. 5 szín elérhetõ, a saját színfelfogásom szerint (bár cédruskéket csak mintán láttam, de ott is eléggé szürke volt).
Nem arról van szó ezek közül is lehet választani, de meglehetõsen nehezen.. ha dominánsabbak az árnyalatkülönbségek, nyílván nagyobb lenne a paletta.
Jó hír, hogy asz asszony nem utasítja el a fekete színt.. így lehet az lesz a kompromisszumos megoldás..  :nagymosoly:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2734 Dátum: 2008.03.27 20:44:56 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Misi"
Az Aurishoz jelenleg 10 féle szín választható, ez kevés?
Hány szín kéne még?
De most komolyan...


A 10 so-so elég lenne, ha tízféle különbözõ szín közül lehetne választani. De a tízbõl öt gyakorlatilag világosabb vagy sötétebb szürke (ideszámoltam a kvázi-ezüst fagyoskéket és a kvázi-sötétszürke cédruskéket is)


Ezt nagyon egyformán gondoltuk..  :nagymosoly:  :lolmen:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
AURIS - általános topik
« Válasz #2735 Dátum: 2008.03.27 21:15:57 »
Idézetet írta: "zsozso68"
Képzeljétek ma kaptam a márkaszalonból (ahol vettem a kocsit) egy levelet és kaptam benne egy örökös autó mosási bérletet náluk. Külsõ-belsõ tisztítás. Csak idõpontot kell egyeztetni elõtte.

Ez jó, én kétnaponta mosatnám :ordog:
Gabe 254.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
AURIS - általános topik
« Válasz #2736 Dátum: 2008.03.27 22:23:36 »
Namost az E11 Corollából volt sárga és aranyszínû is. Szerintetek mennyit adtak el belõle?
Az ilyen színárnyalatokat 1000 emberbõl kb. 5 keresi. Ezért nincs a palettán.
Amúgy én ugyebár nap, mint nap látom a különféle színû Aurisokat/Corollákat. Nem mondanám, hogy állandóan összekeverem õket.
A 10-bõl 4 világos vonalat képez meg vicc, mert ha mondjuk lenne még a fenti két szín is, akkor már 12-bõl 6-nál tartanánk, az meg még rosszabb arány.
Amúgy ha jól fogalalom össze, akkor az alábbi színekben, illetve azok árnyalataiban is kapaható a Corolla/Auris: Fehér, fekete, kék, zöld, piros, szürke.
Azért ez nem rossz.
Tudom, nincs köztük sárga.
Meg rózsaszín.
Meg arany.
Én kérek elnézést.
 :nagymosoly:  :szemez:  :nagymosoly:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
AURIS - általános topik
« Válasz #2737 Dátum: 2008.03.27 22:30:38 »
Nagyon el tudnám viselni, ha a Corim arany lenne...  :szivecske:
         

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #2738 Dátum: 2008.03.28 00:14:39 »
Idézetet írta: "kleingy"
Nagyon el tudnám viselni, ha a Corim arany lenne...  :szivecske:


Én meg azt ha aranyból lenne... :szivecske:  :lovetta:

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
AURIS - általános topik
« Válasz #2739 Dátum: 2008.03.28 09:23:40 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Tényleg gyenge a színválaszték, de mélykék éppenséggel van benne :wink: ...

Akkor mást értünk mélykék alatt... :D

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2740 Dátum: 2008.03.28 15:50:07 »
Idézetet írta: "Misi"
Én kérek elnézést.
 :nagymosoly:  :szemez:  :nagymosoly:


Elnézzük! :) Te meg nekünk nézd el az elégedetlenkedést! Ami ugyebár a fejlõdés elõmozdítója! Ha nem elégedetlenkednék akkor még mindig gyalog járnánk! :nagymosoly:  :nagymosoly: Azt fel sem merem tételezni, hogy azért jelent meg egy automataklímás "közép" csomag az Aurisnál, mert itt sokan hiányolták, de valahol rájöttek "fent" hogy ezen a téren elégedetlenek az emberek .... valahol van helye ennek is és van ami persze bejön, más meg nem..  :10:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
AURIS - általános topik
« Válasz #2741 Dátum: 2008.03.28 16:00:42 »
És persze az is lehet, hogy azért raktak még egy csomó extrát a kocsiba, szinte ingyen, mert nem fogy eléggé, és be kell csalogatni a népet.
Miért van az, hogy a gyakorlatilag csavarra azonos mûszaki alapokon lévõ Corolla, más külsõvel nem igényel ilyesmit?
 :szemez:  :szemez:  :szemez:

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2742 Dátum: 2008.03.28 18:52:22 »
Idézetet írta: "Misi"
És persze az is lehet, hogy azért raktak még egy csomó extrát a kocsiba, szinte ingyen, mert nem fogy eléggé, és be kell csalogatni a népet.
Miért van az, hogy a gyakorlatilag csavarra azonos mûszaki alapokon lévõ Corolla, más külsõvel nem igényel ilyesmit?
 :szemez:  :szemez:  :szemez:


Ezt egy vásárló nem tudhatja! :vag2:  :kacsint:  :szemez: Egy kereskedõnek annál inkább tudnia kell..  :wink:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2743 Dátum: 2008.03.28 21:41:56 »
Idézetet írta: "Misi"
Namost az E11 Corollából volt sárga és aranyszínû is. Szerintetek mennyit adtak el belõle?
Az ilyen színárnyalatokat 1000 emberbõl kb. 5 keresi. Ezért nincs a palettán.
Amúgy én ugyebár nap, mint nap látom a különféle színû Aurisokat/Corollákat. Nem mondanám, hogy állandóan összekeverem õket.
A 10-bõl 4 világos vonalat képez meg vicc, mert ha mondjuk lenne még a fenti két szín is, akkor már 12-bõl 6-nál tartanánk, az meg még rosszabb arány.
Amúgy ha jól fogalalom össze, akkor az alábbi színekben, illetve azok árnyalataiban is kapaható a Corolla/Auris: Fehér, fekete, kék, zöld, piros, szürke.
Azért ez nem rossz.
Tudom, nincs köztük sárga.
Meg rózsaszín.
Meg arany.
Én kérek elnézést.
 :nagymosoly:  :szemez:  :nagymosoly:


Ne viccelj már ;) ... Ezt a lehangoló egysíkúságot most miért kell védeni :kacsint: ? Nemcsak sárga meg arany nincs köztük, de nincs köztük egy valódi kék vagy valódi zöld sem (amik vannak, azok messzebbrõl/gyengébb fényben szürkének ill. feketének néznek ki), nincs bordó vagy sötétvörös (az elõdbõl volt), nincs beige vagy pezsgõ vagy bronz (pedig pl. az Avén milyen szép ez a szín). Én értem ennek a racionális (hideg-rideg-számító) magyarázatát, de azért ne mondjuk már, hogy ez jó dolog :roll: ... 1000-bõl 5 ember venné? Ebbõl egyrészt megállapítható, hogy az emberek... hm, fantáziátlanok (szívem szerint sokkal csúnyább jelzõt írnék, gondolok itt egy négylábú fûevõ gyapjas állatra) - másrészt föltenném a kérdést, hogy ugyan mekkora többlet költséget jelentene egy Aurist szürke helyett arany színre fújni? Mekkora pluszt jelentene ez, egy autóra vetítve? Centekben lenne mérhetõ, vagy kitenné akár az 1 eurót is :szemforgat: ? Rendben, kérjenek érte felárat. Akár többszázszor akkorát is, mint amekkora a tényleges többlet kiadása a gyártónak. Megfizetem boldogan, csak legyen meg a választási lehetõségem :idea: !

Akármennyit is adtak el aranyszínû E11-esbõl, az biztos, hogy ha én akkor ilyen autót akartam volna venni, akkor eggyel többet adtak volna el belõle :) ... És az a q.va gyártó belõlem él, a vevõbõl, és nevetséges, hogy a 4-5 milliómért cserébe valami uniform izét kell vennem, amit csak rendszám alapján tudok megkülönböztetni a másik kismillió ugyanolyan színûtõl :oops:  :crazy:  :turelmetlen:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2744 Dátum: 2008.03.28 22:04:07 »
Idézetet írta: "Misi"
És persze az is lehet, hogy azért raktak még egy csomó extrát a kocsiba, szinte ingyen, mert nem fogy eléggé, és be kell csalogatni a népet.
Miért van az, hogy a gyakorlatilag csavarra azonos mûszaki alapokon lévõ Corolla, más külsõvel nem igényel ilyesmit?
 :szemez:  :szemez:  :szemez:


Az elcse..ett név az oka :turelmetlen: ... Pont minap olvastam errõl egy rövid cikket az AB-ben. Õk is értetlenül állnak a jelenség elõtt. A Toyota 2007-re a német piacon 28.000 Auris eladásával számolt - ehelyett csak 18.000-et sikerült eladni :? - ez nagyon durva különbség ám egy új modell esetében, ez a "baj van" szinonimája; nagy gyártók nem szoktak ekkorát mellélõni a kalkulációikkal, és mindez jól mutatja, hogy a jelenségnek irracionális oka van - ti. a semmitmondó név.

Idén tavasszal mindenesetre menesztik a Toyota németországi fõnökét - véletlen egybeesés :hmm: ? Pedig nem õ tehet róla, hogy az idióta marketingesek kihúzták a modell alól az identitását azzal, hogy elvetették a fogalomszámba menõ, világszerte közismert, évtizedek óta bevált nevet :crazy: - mondván, hogy így majd "fiatalabb, dinamikusabb" vásárlóréteg IS megveszi majd a kocsit. A francokat :| ... így még azok sem veszik meg, akik eddig megvették.

Pedig mi már az elején fanyalogtunk - és sajnos igazunk lett. Nagyon csúnya mellényúlás volt ez, sokmillió eurós nagyságrendû veszteségeket okozó mellényúlás :szomoru: ... Csak azt lehet remélni, hogy mielõbb korrigálják - TETSZENEK HALLANI?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )