Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1267705 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
AURIS - általános topik
« Válasz #2715 Dátum: 2008.03.25 19:09:56 »
A 13 meg babonából kimaradt a sorból :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2716 Dátum: 2008.03.25 19:10:47 »
OFF

Na akkor õ az E14! Szívesen látnék ilyet itthon is!

Légkondi panelje hajaz az Auriséra.. :)

http://techon.nikkeibp.co.jp/english/NEWS_EN/20061011/122150/


ON
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

zsozso68

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
AURIS - általános topik
« Válasz #2717 Dátum: 2008.03.25 20:00:08 »
Köszönöm a gratulációkat!

Ma hívtam féknyikorgás ügybe a márkaszervizt, hogy van-e már megoldás a nyikorgásra. A válasz az volt, hogy most már van. Új elsõ fékbetétek vannak, de keveset küld a gyár. Felírták a rendszámot, telefont, hogy kb. jövõ hónap végén aktuális lesz a csere....

Hát ez van.

Addig majd "fû alatt" közlekedek, és ha megkérdezik mennyi volt a kocsi, majd 1,5 milliót letagadok...

Legyen szép estétek.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2718 Dátum: 2008.03.25 20:08:02 »
Eppendorf!

PÜ ment!

Az autóm színe: fekete.
hazard

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2719 Dátum: 2008.03.25 20:09:18 »
Idézetet írta: "Peti"
Egy mondatig visszatérve az E12-höz, nekem ott egyik szín se tetszik, (kivéve amiket írtam: fekete-fehér-ezüst) a fészliftes platinaezüstje az "aranyos" beütés miatt, a kék-zöld-piros-bordó alapból nem, amúgy pont pénteken láttam egy fenyõzöld HB Corollát, hát............... :?

A sötétszürke megintcsak nem, van egy metál-világoskék szerû valami, (csk a fészlifteseknél) na az viszont :10:

Ezzel csak azt akartam jelezni, hogy nincs azért olyan huh de nagy választási lehetõsége az embernek. :roll:


E12 színek?

Elsõ helyezett nálam is az a vad középkék-metál (tutira ugyanarra gondolunk), amiben a faceliftest hozták, sajnos csak nagyon rövid ideig, aztán elment a bátorságuk tõle :turelmetlen: ...

Második helyezett az a nagyon szép sötétvörös-metál, amiben csak szedán és kombi volt.

Harmadik helyezett a piros, és holtversenyben a fehér.

Negyedik helyezett a fagyoskék-metál, holtversenyben a fekete.

Ötödik helyezett a sötétkék-metál, és a faceliftes platinaszürke :nana: ... Most lehet hogy ez meglepõ, de nem áll rosszul ez a szín az E12-nek - amiért mégis elutasítom, az az elcsépeltsége.

Hatodik helyezett a sötétzöld.

Az eddig felsoroltak mindegyikében alapvetõen tetszik a kocsi. És akkor jöjjenek azok, amikben nem:

Utolsó elõtti helyezett a facelift elõtti ezüstszürke :| ... Bocs, de ezt a színt olyannyira unom és annyira vészesen, oda nem illõen hidegnek tartom egy kompakt autón, hogy nem tudok máshogy vélekedni róla.

Ami pedig az ultimatív para, az a sötétszürke (vagy hamuszürke vagy viharszürke vagy minek hívják ezt a rémséget). Szerintem egy héten belül depressziós lennék, ha egy ilyen színû autóba kellene naponta beülnöm :cry: ... borzasztó.

--------------------------

Ne vegye senki rossznéven, ha véletlenül leszóltam az autója -általa kedvelt- színét - ha van valami, ami tényleg ízlés dolga, akkor azok a színek :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2720 Dátum: 2008.03.25 20:48:39 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
E12 utolsó HB corolla (de a sedan, kombi is E12 volt)
Auris az Auris (nemtom van e valami kódja)
E14 nincs
E15 aktuális sedan corolla

Remélem jól tudom :)


Ennél is egyszerûbben össze lehet foglalni a dolgot:

E12 - a tavaly leváltott Corolla.
E15 - az aktuális típus (Auris és Corolla egyaránt).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #2721 Dátum: 2008.03.26 06:31:09 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Második helyezett az a nagyon szép sötétvörös-metál, amiben csak szedán és kombi volt.

Ami pedig az ultimatív para, az a sötétszürke (vagy hamuszürke vagy viharszürke vagy minek hívják ezt a rémséget). Szerintem egy héten belül depressziós lennék, ha egy ilyen színû autóba kellene naponta beülnöm :cry: ... borzasztó.

Az a bordó tényleg büntet. :10: Hatchben, világos (Sol Plus?) belsõvel klassz lenne.

Én bírom 3 éve, és közöm nincs a depresszióhoz. Sõt, ha le van mosva a kocsi, még bókokat is szokott kapni: napfényben van egy kis olajzöld beütése a fényezésnek, klassz.

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #2722 Dátum: 2008.03.26 10:35:50 »
Idézetet írta: "Satriani"
Az a bordó tényleg büntet. :10: Hatchben, világos (Sol Plus?) belsõvel klassz lenne.

Na jó, a bordó tényleg jó, de mintha más lenne a fészlift utáni bordó :hmm:  van bent nálunk egy bordó szedán, na az ténylég szép, mindig megnézem, jól néz ki a teli króm hûtõráccsal.

Amúgy sztem a legjobb E12 összeállítás :arrow:  fekete, vagy az a világos-közép metálkék, beige-ezüst belsõvel :szivecske: (írom úgy hogy nem kéne többet világos belsõs autó)

Csápos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Napfénytetõ
« Válasz #2723 Dátum: 2008.03.26 21:56:14 »
Amióta autóm van, van benne napfénytetõ. Régebben a Ladában és a Wartburgban csak billentõs, az azokat követõ AUTÓkban már elektromosan nyitható. Új autónak bejönne az AURIS 1.6 SOL, de nincs hozzá napfénytetõ opcióként. Vagy esetleg mégis? Van valami ötletetek?

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: Napfénytetõ
« Válasz #2724 Dátum: 2008.03.26 22:17:43 »
Idézetet írta: "Csápos"
Amióta autóm van, van benne napfénytetõ. Régebben a Ladában és a Wartburgban csak billentõs, az azokat követõ AUTÓkban már elektromosan nyitható. Új autónak bejönne az AURIS 1.6 SOL, de nincs hozzá napfénytetõ opcióként. Vagy esetleg mégis? Van valami ötletetek?


A Sol nem, de a Premium Active rendelhetõ opcióként tartalmazza az elektromos napfénytetõt 170 eFt-ért! Máshogy szerintem nem elérhetõ... Ez van!! :shock:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
AURIS - általános topik
« Válasz #2725 Dátum: 2008.03.27 09:33:52 »
Sajna a Toyota szinvalaszteka igen siralmas, a fekete az egyetlen normalis kozuluk. :( Egy szep melykeknek en is orultem volna. Feketeben teljesen mas a karaktere az autonak, a szurkehez kepest sokkal jobban kidomborulnak a karosszeria vonalai...

http://picasaweb.google.com/krinyo/Auris

Krinyo

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2726 Dátum: 2008.03.27 12:33:37 »
Idézetet írta: "Krinyo"
Sajna a Toyota szinvalaszteka igen siralmas


Ebben egyetértünk.. Egyébként szép az autód .. a világos belsõ a sötét külsõvel... jó választás volt. Nekem asszem marad a sötét belsõ.. már csak a gyerkõc miatt is.. :)
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2727 Dátum: 2008.03.27 14:01:07 »
Idézetet írta: "Krinyo"
Sajna a Toyota szinvalaszteka igen siralmas, a fekete az egyetlen normalis kozuluk. :( Egy szep melykeknek en is orultem volna. Feketeben teljesen mas a karaktere az autonak, a szurkehez kepest sokkal jobban kidomborulnak a karosszeria vonalai...


Tényleg gyenge a színválaszték, de mélykék éppenséggel van benne :wink: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
AURIS - általános topik
« Válasz #2728 Dátum: 2008.03.27 16:34:12 »
Az Aurishoz jelenleg 10 féle szín választható, ez kevés?
Hány szín kéne még?
De most komolyan...

zsozso68

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
AURIS - általános topik
« Válasz #2729 Dátum: 2008.03.27 18:09:47 »
Ha már a színeknél tartunk...

Nekem is a fekete tetszik a legjobban, de a feleségem lebeszélt róla és így a hamuszürke maradt.

Aquatis felszereltséghez  9 szín rendelhetõ.
Ezen a linken az autón is megtudjátok nézni a színeket: http://www.toyota.hu/cars/new_cars/auris/auris_blue.aspx

...és van mélykék is

Képzeljétek ma kaptam a márkaszalonból (ahol vettem a kocsit) egy levelet és kaptam benne egy örökös autó mosási bérletet náluk. Külsõ-belsõ tisztítás. Csak idõpontot kell egyeztetni elõtte.