Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1267706 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

zsozso68

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
AURIS - általános topik
« Válasz #2700 Dátum: 2008.03.24 21:04:18 »
Szép estét mindenkinek!

Pénteken a nyuszi meghozta az elsõ Toyotámat. Auris Aquatis felszereltség 1.4 benzin, hamuszürke szín.
Hétvégén kb. 600 km-t mentünk vele. Nagyon szép, nagyon klassz, minden kézre áll. Én egy 1.2-es 80 lovas hat sebességes off Stilo-ból ültem át. Jobban megy, dinamikusabb, kényelmesebb. A motor az sokkal pörgösebb. 130 körül 4000-et pörög. A régi 6.-ba 130-nál kb. 3200-öt. Jó lenne ebbe is egy hatodik.
Nagyon megvagyunk elégedve.Tetszik az egész családnak.
De!!!!!!!!
380 km után elõjött a szokásos féknyikorgás. Bár nem minden helyzetben, de idegesítõ nagyon.

A színe mint írtam hamuszürke (forgalmiba csak szürke). Ugye esõs idõ volt hétvégén és valóban az esõ után elég csúnyán tud kinézni, de lemosva, tényleg egyedi.

Ennyi a rövid tapasztalat. Majd még írok, hátha hasznos lesz.
Holnap a kihangosítót fogom próbálgatni, beállítgatni.

Kellemes napot nektek!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2701 Dátum: 2008.03.24 21:25:21 »
Idézetet írta: "Eppendorf"
Idézetet írta: "Palaczk"
Már miért lennél kénytelen :wink: ? Nehogymár te is erre az útra lépj, hogy "nem választom a nekem tetszõ, szép színt, mert gyakrabban kell mosni" :| ... Ja, gyakrabban kell mosni, viszont amikor le van mosva, akkor SZÉP, és EGYÉNI, nem jön szembe minden sarkon, nem kell a parkolókban a rendszám alapján keresgélni az autódat a sok egyforma szürke között.


Kénytelen nem lennék a biztos...nem is arról van szó, hogy többet kell mosatni.. magával a kékkel van bajom.. :)  Az elõzõekben azért érdeklõdtem a kékek után, mert ezeket a színeket nem láttam még! És ha már sötétkék akkor inkább fekete (bár kék és fekete autóból is van bõven az utakon, de az ezüst/szürke dominanciát nem tudják felülmúlni..) !!! Most hirtelen ennek látom a legnagyobb valószínûségét..  :nagymosoly: . Erre sem gondoltam még soha hogy fekete színû autót válasszak.. :) :kacag:  :rolleyes:  :otlet:


Feketébõl tutira kevesebb van az utakon, mint szürkébõl. A szürke eláraszt mindent, az összes árnyalatát beleszámolva minden második autó szürke. A fekete a maga kb. 25 %-ával ettõl messze elmarad (ezek a számok a jelenlegi európai újautó-eladásokra vonatkoznak), bár önmagában véve már egy ideje piacvezetõ, 2007-ben már leelõzte az ezüstszürkét.

És elegáns, ez tény. Kényes, de elegáns.

(Én nem vennék kompakt autóból feketét, mert szerintem ehhez a kategóriához ez a szín túl ünnepélyes - de ez tényleg a privát preferenciám; alapvetõen szépnek tartom az Aurist feketében, ettõl függetlenül.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
AURIS - általános topik
« Válasz #2702 Dátum: 2008.03.25 00:42:15 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Eppendorf"


A Hilux egész furcsán hat fehéren!


Én nem furcsának hanem brutálisnak mondanám :)  az a nagy test abban az ártalmatlan fehér színben, jó választás :10:


Pontosan, a fehé egyszerûen még nagyobbá teszi.

-Sokat nem járok sárban, bár a múltkor elég sokáig tartott, amíg a utastér és a plató közül kiverettem a sarat.

- és ha kicsit esik az esõ, remekül lehet driftelni a kanyarokban a hátsókerékhajtás miatt
-télen nagyon kellemes dolog a kapcsolható összkerékhajtás :D  

- Tény, hogy elég jól látszik a kosz rajta, bár szerintem még mindíg kevésbé, mint a sötét színeken.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2703 Dátum: 2008.03.25 09:52:21 »
Idézetet írta: "zsozso68"
Szép estét mindenkinek!

Pénteken a nyuszi meghozta az elsõ Toyotámat. Auris Aquatis felszereltség 1.4 benzin, hamuszürke szín.


Gratulálok és sok balesetmentes kilométert kívánunk hozzá! További tapasztalatokat természetesen várunk (fõleg én) :nagymosoly: , de ha lesz fotód róla azt is szívesen vesszük (tudniillik szokás bemutatni a kicsikét, persze nem kötelezõ).
Elég elszomorító a fékcsikorgás.. :mivan:  :hmm: , nem igaz, hogy ennyi idõ alatt se lehetett megoldani a problémát és a még most kijött új autókban is ugyanaz (?) a hibás fékbetét garnitúra van benne! :robbanfej:

Valaki tud valamit még ezzel kapcsolatban??
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2704 Dátum: 2008.03.25 10:00:07 »
Idézetet írta: "Palaczk"


És elegáns, ez tény. Kényes, de elegáns.

(Én nem vennék kompakt autóból feketét, mert szerintem ehhez a kategóriához ez a szín túl ünnepélyes - de ez tényleg a privát preferenciám; alapvetõen szépnek tartom az Aurist feketében, ettõl függetlenül.)



Megvagyon ragadva a lényeg.. :nagymosoly: A baj alapvetõen a nulla felé közelítõ választási lehetõség: ezüst nem, szürke nem, piros nem, kék nem.. mi van még??? feketeee???? nah így jutottam idáig..  :nagymosoly:  Feketében talán már láttam az autót, nekem nem csak az elegáns, de a vagány is eszembe jut róla! :vag1:  :vag2:  Hát lehet még rágni a kefét.. :nagymosoly:
Idézet
Kényes, de elegáns.
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #2705 Dátum: 2008.03.25 10:58:01 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Peti"
Az ezüst viszont (...) sose megy ki a divatból :wink: ...


Ebben én nem lennék annyira biztos :kacsint: ... Az ezüst jelenleg éppen kifelé megy a divatból, és az egyeduralma az össz-autótörténethez képest eléggé rövid idõszakot fog át...


Jó, úgy helyes hogy ameddig nem volt A nagy ezüst bumm, tényleg nem volt ennyire elterjedve, amúgy a félreértések elkerülése végett, én is örülnék ha nem lenne annyi ezüst :kacsint:  De nem is érdekel annyira a dolog :roll:

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #2706 Dátum: 2008.03.25 11:04:37 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Feketébõl tutira kevesebb van az utakon, mint szürkébõl. A szürke eláraszt mindent, az összes árnyalatát beleszámolva minden második autó szürke. A fekete a maga kb. 25 %-ával ettõl messze elmarad (ezek a számok a jelenlegi európai újautó-eladásokra vonatkoznak), bár önmagában véve már egy ideje piacvezetõ, 2007-ben már leelõzte az ezüstszürkét.


Egy mondatig visszatérve az E12-höz, nekem ott egyik szín se tetszik, (kivéve amiket írtam: fekete-fehér-ezüst) a fészliftes platinaezüstje az "aranyos" beütés miatt, a kék-zöld-piros-bordó alapból nem, amúgy pont pénteken láttam egy fenyõzöld HB Corollát, hát............... :?

A sötétszürke megintcsak nem, van egy metál-világoskék szerû valami, (csk a fészlifteseknél) na az viszont :10:

Ezzel csak azt akartam jelezni, hogy nincs azért olyan huh de nagy választási lehetõsége az embernek. :roll:

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2707 Dátum: 2008.03.25 12:11:01 »
Idézetet írta: "Eppendorf"
Elég elszomorító a fékcsikorgás.. :mivan:  :hmm: , nem igaz, hogy ennyi idõ alatt se lehetett megoldani a problémát és a még most kijött új autókban is ugyanaz (?) a hibás fékbetét garnitúra van benne! :robbanfej: Valaki tud valamit még ezzel kapcsolatban??


Majd küldök PÜ-t.
hazard

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
AURIS - általános topik
« Válasz #2708 Dátum: 2008.03.25 12:41:54 »
Idézetet írta: "zsozso68"
Pénteken a nyuszi meghozta az elsõ Toyotámat. Auris Aquatis felszereltség 1.4 benzin, hamuszürke szín.
Hétvégén kb. 600 km-t mentünk vele. Nagyon szép, nagyon klassz, minden kézre áll. A színe mint írtam hamuszürke (forgalmiba csak szürke). Ugye esõs idõ volt hétvégén és valóban az esõ után elég csúnyán tud kinézni, de lemosva, tényleg egyedi.

Gratula a kocsihoz!  :pofa:  Örömökben gazdag km-eket vele!
A szín nagyon szép, ha tiszta, viszont minden meglátszik rajta, leginkább a pár csepp esõt nem szereti, mert akkor nagyon pöttyös lesz. Az esõben kocsikázás meg másnapra látszik meg rajta, mikor megszárad a felcsapott szmötyi  :elkeseredett:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2709 Dátum: 2008.03.25 13:40:50 »
Idézetet írta: "Peti"


Egy mondatig visszatérve az E12-höz, nekem ott egyik szín se tetszik, (kivéve amiket írtam: fekete-fehér-ezüst) a fészliftes platinaezüstje az "aranyos" beütés miatt, a kék-zöld-piros-bordó alapból nem, amúgy pont pénteken láttam egy fenyõzöld HB Corollát, hát............... :?

A sötétszürke megintcsak nem, van egy metál-világoskék szerû valami, (csk a fészlifteseknél) na az viszont :10:

Ezzel csak azt akartam jelezni, hogy nincs azért olyan huh de nagy választási lehetõsége az embernek. :roll:


Világítson fel valaki, mert sok-sok oldal elolvasása után sem látom tisztán :rolleyes: : az E12 az utolsó HB corolla ??, az E14 pedig már az Auris??  Ebbõl kifolyólag nem tudom, hogy a HB vagy az új Corolla esetleg az Auris színeit említed-e! Amúgy a fenyõzöld metálról Aurisban ugyanaz a véleményem..  :elkeseredett:

Szerk: Ha az Auris fagyos kékjére gondolsz végülis nem néz ki rosszul, de szerintem kissé nõies..  :kacsint:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
AURIS - általános topik
« Válasz #2710 Dátum: 2008.03.25 14:01:24 »
E12 utolsó HB corolla (de a sedan, kombi is E12 volt)
Auris az Auris (nemtom van e valami kódja)
E14 nincs
E15 aktuális sedan corolla

Remélem jól tudom :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2711 Dátum: 2008.03.25 14:02:58 »
Idézetet írta: "hazard"
Majd küldök PÜ-t.


Ok, kössz!  :nagymosoly:

Neked milyen színû is az autód.. elfelejtettem.. :figyellek:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2712 Dátum: 2008.03.25 14:10:27 »
Ezt nézzétek.. :)

Auris Társulat

Egész jó.. :)
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
AURIS - általános topik
« Válasz #2713 Dátum: 2008.03.25 14:26:01 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
E12 utolsó HB corolla (de a sedan, kombi is E12 volt)
Auris az Auris (nemtom van e valami kódja)
E14 nincs
E15 aktuális sedan corolla

Remélem jól tudom :)

Az Auris is E15.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
AURIS - általános topik
« Válasz #2714 Dátum: 2008.03.25 15:37:21 »
E14 is van, Japán belpiacon. Fielder név alatt fut.
 :kacsint: