Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1267697 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
AURIS - általános topik
« Válasz #2685 Dátum: 2008.03.21 11:28:04 »
Idézetet írta: "Eppendorf"
A szinek!!!!! :sir:  :sir:  :sir:  :turelmetlen:  :nemnem: Hihetetlen! Kereskedés udvarán ezüst és szürkén kívül nem volt más szííín!!! A mintán mutatott további színek egyrészt egyáltalán nem passzoltak az internetes megjelenéssel és szintén elkeserítõek voltak! :robbanfej:  :mivan:

A kereskedõ hozzáállásáról csak annyit, hogy azon kívül, hogy minden olyan színrõl le akart beszélni, ami épp nincs raktáron és miután mondtam, hogy nyár elején szeretnék vásárolni, már nem voltam annyira sem érdekes, hogy jöjjön és együtt beazonosítsuk a náluk lévõ színlehetõségeket! :nana:  :hipnozis:  :turelmetlen:
Szívesen megnézném pedig élõben milyen a mélytengerkék metál, a cédruskék metál és fagyoskék metál! Ha valaki lát ilyet valahol szóljon...

A kereskedõrõl inkább nem szólok.
A színeket meg csak úgy lehet élõben csekkolni, hogy elmész több kereskedésbe és körülnézel az udvaron. Amikor az elsõ Corit vettük, sok helyre elmentem. A legrendesebbek Mayernál voltak, beengedtek hátra a lerakatba, hogy nézelõdjek nyugodtan, mondjuk felniket is akartam választani és volt egy csomó átadásra váró kocsi, amin megnézhettem felszerelve a különbözõ típusokat. Úgyhogy hajrá!
Ezek szerint az 1.6 már nem annyira izgat, marad a két 1.4-es közötti dilemma?  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2686 Dátum: 2008.03.21 12:53:06 »
Idézetet írta: "whis"

Ezek szerint az 1.6 már nem annyira izgat, marad a két 1.4-es közötti dilemma?  :pofa:


Nem, nem nincs elvetve, de erõs megfontolás tárgyává van téve! :hmm: Az 1.4 vvti-t mindenképpen ki akartam próbálni, legyen összehasonlítási alapom a másik kettõ elõtt, azon nem gondolkodom komolyan (hacsak nem leszek annyira árérzékeny, hogy számítson a különbség :hipnozis: )!
Azt elfelejtettem írni, hogy középkonzolt jól megnyomogattam (alapállapotban, vezetés közben épp éri a térdem), de nem tapasztaltam a nyomogtás ellenére sem, hogy nyikorogna.. :) Ha jól emlékszem Satriani  sérelmezte ezt korábban! :szemez:  :vag1:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2687 Dátum: 2008.03.21 22:27:45 »
Idézetet írta: "Eppendorf"
1,4 D4D: 2000 km körül ment már az autó, a dízeles kerregése meglepett elsõre, off laguna, persze nagyobb motorral kívülrõl belülrõl csendesebb volt, de tudom-tudom, más kategória! Ettõl függetlenül, jól vezethetõ, pörgõs, kellemes kis motor benyomását keltette! A pillanatnyi fogyasztás jelzõ adatai pedig kellemesen megnyugtatóak voltak!

1,6 VVTi: 1000 km volt már benne! Erõnek és dinamizmusnak nem volt hiányában! Mindannyiunknak tetszett és éles viták fejlõdtek a kisdízel vs. 1.6ost illetõen! dehát kinek a pap, kinek a paplan! Vezetési stílusom nem igényli, azokat a plusz lehetõségeket ami ebben a motorban rejlik, kinõttem már belõle! :?


Na, ezért írtam, hogy ne próbáld ki az 1.6-ost, ha a kisdízelt elegendõnek ítéled ;) ... Mert nem vitás, hogy dinamikusabb az 1.6-os, csak ugye nagy kérdés, hogy szükséged van-e rá, mert a szórakozás ára kemény lesz, ugye átbeszéltük, hogy mekkora plusz költséget generál használat közben.

Ami az 1.4 benzinest illeti: hát mozogni mozog vele az autó, nyilván. Azért ma már igazán alulmotorizált kocsit az európai piacon nehéz találni. De az van vele, amit te is írsz - nincsenek tartalékai.

Idézetet írta: "Eppendorf"
Mi van még... lássuk csak! A szinek!!!!! :sir:  :sir:  :sir:  :turelmetlen:  :nemnem: Hihetetlen! Kereskedés udvarán ezüst és szürkén kívül nem volt más szííín!!! A mintán mutatott további színek egyrészt egyáltalán nem passzoltak az internetes megjelenéssel és szintén elkeserítõek voltak! :robbanfej:  :mivan:

A kereskedõ hozzáállásáról csak annyit, hogy azon kívül, hogy minden olyan színrõl le akart beszélni, ami épp nincs raktáron és miután mondtam, hogy nyár elején szeretnék vásárolni, már nem voltam annyira sem érdekes, hogy jöjjön és együtt beazonosítsuk a náluk lévõ színlehetõségeket! :nana:  :hipnozis:  :turelmetlen:
Szívesen megnézném pedig élõben milyen a mélytengerkék metál, a cédruskék metál és fagyoskék metál! Ha valaki lát ilyet valahol szóljon...


Nagyon gáz amit írsz  :turelmetlen: ... De sajnos nem meglepõ. És mindenhol ezt csinálják, nem csak a Toyotánál. Ezért olyan rohadt egyszínû szürke az utcakép, mert a kereskedõk mindenhol mindenkit igyekeznek lebeszélni a változatosabb színek választásáról :x ... Az ember annyit tehet, hogy nem hagyja magát :) ! Pláne, ha neked amúgy is csak nyáron kéne az autó - megteheted, hogy vársz rá. Ja, és ezek után én simán elmennék másik kereskedésbe. Mert a színekhez ugyan valószínûleg ott is ugyanúgy állnak majd hozzá - de ez, hogy érdektelenné váltál miután mondtad hogy csak nyáron kéne a kocsi - minõsíthetetlen :nene: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2688 Dátum: 2008.03.22 00:27:19 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Na, ezért írtam, hogy ne próbáld ki az 1.6-ost, ha a kisdízelt elegendõnek ítéled ;)


Hehe, azért nem bánom hogy kipróbáltam, :szemez: de sokmindent figyelembe kell venni és egyenlõre több esik a latba a kisdízel mellett!

Idézetet írta: "Palaczk"

Ja, és ezek után én simán elmennék másik kereskedésbe.


Másik kereskedésben voltam, mivel a "honiban" nem volt kisdízel, úgyhogy itthon ismétlek majd a lehetõségek szerint! Amúgy is az volt az érzésem, hogy nem elég egy alkalom az ismerkedéshez akár a vezetést, akár az autóval való ismerkedést tekintve! A színekkel kapcsolatban egyenlõre azonban tanácstalan vagyok  :hmm:  :elkeseredett:, mert amit eddig láttam nem igazán fogott meg (pedig úgy éreztem eddig, hogy igazán ez az utolsó szempont egy autó vásárlásakor)! :roll:  :shock:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2689 Dátum: 2008.03.23 19:45:28 »
Idézetet írta: "Eppendorf"
A színekkel kapcsolatban egyenlõre azonban tanácstalan vagyok  :hmm:  :elkeseredett:, mert amit eddig láttam nem igazán fogott meg (pedig úgy éreztem eddig, hogy igazán ez az utolsó szempont egy autó vásárlásakor)! :roll:  :shock:


Dehogyis. Meglehetõsen fontos szempont, elvégre a sokmilliós beruházásod megjelenését nagymértékben befolyásoló tényezõ. Számomra az új autó mellett szóló érvek egyike!

Most megnéztem az Auris színválasztékát. Hááát... Nekem a fehér vagy a piros jönne be elsõsorban, de ha jól értettem, te a kékeken gondolkozol. A "cédrus kék" nevezetû élõben gyakorlatilag egy sötét szürkéskék, nem valami vidám szín. Szimpibb a "fagyos kék", ez egy világos ezüstös kék, de azért épp eléggé kék ahhoz, hogy ne nézzen ki szürkének - jól áll a kocsinak, könnyed, modern. Az én favoritom ugyanakkor a "mélytenger kék" lenne, ez egy elegáns sötétkék, nagyon szép telt szín, komoly, de nem olyan komor, mint a fekete. Persze ezt is gyakran kell mosni - ebbõl a szempontból jobb a fagyos kék.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
AURIS - általános topik
« Válasz #2690 Dátum: 2008.03.23 21:55:39 »
Bizony anno a Corollánál, és Most a Hiluxnál is a Mélykék nagyon ott volt a pakliban, de tisztántarthatósági okokból maradt a  Hüvöskék a Corinál, a Hilux meg fehér, merthogy a kéken a legkisebb sérülés is durván látszik, ezüstöt meg nem akartam.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2691 Dátum: 2008.03.24 09:59:06 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Most megnéztem az Auris színválasztékát. Hááát...


Tíz színbõl lehet választani az Auris esetében, ami gyakorlatilag szinte csak öt. Ezeket én a következõképpen csoportosítom:

1. Világos színek: platina szürke metál, holdezüst metál = gyakorlatilag a két ezüst szín, valamint ide sorolom a fehéret és a fagyos kéket. Ez utóbbit sem találtam túl izgalmasnak

2. A szürkék: hamuszürke metál, fenyõzöld metál, cédruskék metál (ez utóbbit még nem láttam csak mintán). A fenyõzöldet én nem vettem észre, a nejemnek tünt fel csak, hogy ez nem szürke, hosszas szemlélõdés után vettem észre a különbséget ... :mivan: . A cédrus kéket még nem láttam, de a mutatott minta alapján az is a szürke felé tolódik.

3. A "színesek": fekete, tûzvörös, mélytenger metál. Fekete, piros nem egészen az én világom, a sötét kék talán bejönne, de tényleg elég érzékeny színlehetõség.

Komoly dilemmában vagyok.. és egyik lehetõség sem hoz izglomba igazán.. :(  :|  :evil: . Valamihez pedig mégis szoktatni kellene magam, ha  :toy: -t szeretnék magamnak! :otlet:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2692 Dátum: 2008.03.24 10:04:16 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Bizony anno a Corollánál, és Most a Hiluxnál is a Mélykék nagyon ott volt a pakliban, de tisztántarthatósági okokból maradt a  Hüvöskék a Corinál, a Hilux meg fehér, merthogy a kéken a legkisebb sérülés is durván látszik, ezüstöt meg nem akartam.


A Hilux egész furcsán hat fehéren! Gondolom azért nem túl sûrûn mész vele sáros földutakon! A mélykék nekem is tetszik, de  az a legfõbb problémám vele amit te is említettél!

Lehet a végén kénytelen leszek egy már az elején kizárt ezüstöt választani??? :hmm:  :hipnozis:  :elkeseredett:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2693 Dátum: 2008.03.24 10:07:57 »
Amúgy kellemes Húsvétot mindenkinek!  :nagymosoly: [smilie=icon_husvet.gif]  

És csak kellõ óvatossággal autóvezetés közben..  :nagymosoly: :drinking:  :beer:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #2694 Dátum: 2008.03.24 11:24:50 »
Idézetet írta: "Eppendorf"


Lehet a végén kénytelen leszek egy már az elején kizárt ezüstöt választani??? :hmm:  :hipnozis:  :elkeseredett:


Az ezüst viszont igénytelen szín, nem látszik a piszok rajta, és sose megy ki a divatból :wink:  (most hagyjuk a "de ennyi meg annyi van belõle")

Nekem a Corollánál is fekete/fehér vagy ezüst jöhetett számításba :roll:

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #2695 Dátum: 2008.03.24 11:26:08 »
Idézetet írta: "Eppendorf"


A Hilux egész furcsán hat fehéren!


Én nem furcsának hanem brutálisnak mondanám :)  az a nagy test abban az ártalmatlan fehér színben, jó választás :10:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2696 Dátum: 2008.03.24 15:25:05 »
Idézetet írta: "Eppendorf"
Lehet a végén kénytelen leszek egy már az elején kizárt ezüstöt választani??? :hmm:  :hipnozis:  :elkeseredett:

Már miért lennél kénytelen :wink: ? Nehogymár te is erre az útra lépj, hogy "nem választom a nekem tetszõ, szép színt, mert gyakrabban kell mosni" :| ... Ja, gyakrabban kell mosni, viszont amikor le van mosva, akkor SZÉP, és EGYÉNI, nem jön szembe minden sarkon, nem kell a parkolókban a rendszám alapján keresgélni az autódat a sok egyforma szürke között.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2697 Dátum: 2008.03.24 15:29:55 »
Idézetet írta: "Peti"
Az ezüst viszont (...) sose megy ki a divatból :wink: ...


Ebben én nem lennék annyira biztos :kacsint: ... Az ezüst jelenleg éppen kifelé megy a divatból, és az egyeduralma az össz-autótörténethez képest eléggé rövid idõszakot fog át (úgy nagyjából az utóbbi szûk tíz évet) - elõtte csak egy volt a színek közül, elsõsorban a nagyobb autók kategóriájában (és én nagyon remélem is, hogy visszaszorul oda, mint oda és nem máshova illõ szín). Igazából egyetlen színt tudnék említeni, amely mindig is számottevõ arányban képviseltette magát az autókon: ez a fekete. A többi szín jön-megy, ahogy az aktuális divat diktálja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2698 Dátum: 2008.03.24 17:29:47 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Már miért lennél kénytelen :wink: ? Nehogymár te is erre az útra lépj, hogy "nem választom a nekem tetszõ, szép színt, mert gyakrabban kell mosni" :| ... Ja, gyakrabban kell mosni, viszont amikor le van mosva, akkor SZÉP, és EGYÉNI, nem jön szembe minden sarkon, nem kell a parkolókban a rendszám alapján keresgélni az autódat a sok egyforma szürke között.


Kénytelen nem lennék a biztos...nem is arról van szó, hogy többet kell mosatni.. magával a kékkel van bajom.. :)  Az elõzõekben azért érdeklõdtem a kékek után, mert ezeket a színeket nem láttam még! És ha már sötétkék akkor inkább fekete (bár kék és fekete autóból is van bõven az utakon, de az ezüst/szürke dominanciát nem tudják felülmúlni..) !!! Most hirtelen ennek látom a legnagyobb valószínûségét..  :nagymosoly: . Erre sem gondoltam még soha hogy fekete színû autót válasszak.. :) :kacag:  :rolleyes:  :otlet:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2699 Dátum: 2008.03.24 19:37:51 »
Az én ízlésemnek a színrepertoárban leginkább a fekete felelt meg. Nagyon elegáns ebben a színben, véleményem szerint ez hozza ki leginkább a formát és a desing-t, és sokkal markánsabb külsõt kölcsönöz az Aurisnak, mint mondjuk az ezüst. A szembe jövõ ezüst Aurist elsõre mindig Yarisnak nézem :nagymosoly:
Egyébként nekem úgy tûnik - mindenféle statisztika elemzése nélkül -, hogy sokkal több az ezüst színû autó, mint a fekete.... Az viszont vitathatatlan, hogy a feketének nagyobb a "külsõ karbantartás"-igénye.
hazard