Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1267703 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #2670 Dátum: 2008.03.17 10:41:56 »
Idézetet írta: "Kgabe"
...inkább a dízelt választanám, de abból a 2 literest. Arról nem nagyon hallani panaszt. :szemforgat:


Én is inkább a 2ezres dízelt választanám, de még az E12-bõl is, ezt már Palaczkkal kitárgyaltuk :wink:

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2671 Dátum: 2008.03.17 10:42:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Kgabe"

Továbbra is: 18-20e km-nél én már a bezines felé voksolnék anyagi szempontok szerint.


Az árkülönbözetet csak fogyasztáson behozza az elsõ tizenezer km-en :nana: ... Utána már végig nyereséges. És persze a biztosítás meg az adó is kevesebb rá.

Pont hogy anyagi szempontok szerint nem rúg labdába az 1.6 benzin a kisdízellel szemben.

Ami az üzemanyagárat illeti, tényleg érdemes kiszámítani, mennyivel kéne drágábbnak lennie a gázolajnak ahhoz, hogy ne érje meg a kisdízel. Egyébként volt ilyen már korábban is, hogy a dízel drágább volt, mint a benzin. Aztán helyreállt a "rend". Senki meg nem mondja, hogyan fog ez kinézni mondjuk egy-két év múlva ilyenkor, de annyi biztos, hogy olyan nem nagyon lesz, hogy teszem azt 350 forint a benzin és 400 a dízel.


OFF

Lehet már olvastátok, de pont ide illik offban....http://automotor.hu/index.php?apps=cikk&cikk=4172

ON
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
AURIS - általános topik
« Válasz #2672 Dátum: 2008.03.17 13:32:39 »
Idézetet írta: "OK fine"
Idézetet írta: "Palaczk"
Senki meg nem mondja, hogyan fog ez kinézni mondjuk egy-két év múlva ilyenkor, de annyi biztos, hogy olyan nem nagyon lesz, hogy teszem azt 350 forint a benzin és 400 a dízel.


Siman elkepzelheto es lehetseges. Ennek csak az uzlethez van koze. Egy doboz cigaretta eloallitasi koltsege 50 Ft, megvasarolhato 500 Ft-ert. Ennek egyszeru oka van. Viszik. Az, hogy mikor lesz a diesel 50 Ft-tal dragabb, mint a benzin csak annak a kerdese, hogy milyen utemben gyorsul tovabb a diesel motorok eladasa. Illetve, milyen utemben lassul tovabb a benzinesek eladasa. Az senkit sem erdekel, hogy a diesel csak mellektermek, gyartas kozben keletkezett "szemet". Ha egyszer a szallitmanyozastol kezdve minden diesellel megy, akkor azon kell keresni, nincs mese.

Pontosan erre gondoltam...
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2673 Dátum: 2008.03.17 15:29:36 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Kgabe"
...inkább a dízelt választanám, de abból a 2 literest. Arról nem nagyon hallani panaszt. :szemforgat:


Én is inkább a 2ezres dízelt választanám, de még az E12-bõl is, ezt már Palaczkkal kitárgyaltuk :wink:


Igen, és akkor azért tegyük hozzá azt is, hogy Palaczk akkor is azt írta, hogy az 1.4-es dízel is teljesen jó választás ;) ... E12 kétliteresbõl a 90 lovas teljesen értelmetlen választás a kicsivel szemben; az erõsebbik élvezeti értékben kétségtelenül jobb, amúgy viszont racionális alapon fölösleges, hacsak nem egy kombiba kéne, amit jellemzõen fullra pakolva kergetnek az autópályán nagy sebességgel. Volt szerencsém tapasztalni, mennyire könnyed, eseménymentes dolog egy 160-170-es utazó pályán a kis dízellel. Ennél több egy kompakt autóba nem kell, hacsak nem kimondottan az élvezkedés a cél.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2674 Dátum: 2008.03.17 15:41:39 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "OK fine"
Idézetet írta: "Palaczk"
Senki meg nem mondja, hogyan fog ez kinézni mondjuk egy-két év múlva ilyenkor, de annyi biztos, hogy olyan nem nagyon lesz, hogy teszem azt 350 forint a benzin és 400 a dízel.


Siman elkepzelheto es lehetseges. Ennek csak az uzlethez van koze. Egy doboz cigaretta eloallitasi koltsege 50 Ft, megvasarolhato 500 Ft-ert. Ennek egyszeru oka van. Viszik. Az, hogy mikor lesz a diesel 50 Ft-tal dragabb, mint a benzin csak annak a kerdese, hogy milyen utemben gyorsul tovabb a diesel motorok eladasa. Illetve, milyen utemben lassul tovabb a benzinesek eladasa. Az senkit sem erdekel, hogy a diesel csak mellektermek, gyartas kozben keletkezett "szemet". Ha egyszer a szallitmanyozastol kezdve minden diesellel megy, akkor azon kell keresni, nincs mese.

Pontosan erre gondoltam...


Elméletileg elképzelhetõ amit írtok - gyakorlatilag a közeljövõben lehetetlennek tartom. A dízelek piaci arányának meredek növekedése már a múlté, a folyamat a legutóbbi idõben lelassult, a környezetvédelmi aggályok miatt. Nagyon valószínûtlennek tartom, hogy a dízel ártöbblete a benzineshez képest meghaladhatná a néhány százalékot. Ismételten utalnék rá, hogy volt már drágább Magyarországon is a dízel, mint a benzin - méghozzá jópár évvel ezelõtt; aztán ismét olcsóbb lett.

Ami borítékolható, az az üzemanyagárak növekedése - általában. Ezen belül jelentõs eltérést a két fajta között én nem tartok valószínûnek, legalábbis belátható idõn belül nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2675 Dátum: 2008.03.17 18:08:38 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Ami borítékolható, az az üzemanyagárak növekedése - általában. Ezen belül jelentõs eltérést a két fajta között én nem tartok valószínûnek, legalábbis belátható idõn belül nem.


A folyamatos emelkedés esetén, akár benzin, akár dízel, az alacsony fogyasztás ellensúlyozhat a költségeken, ebbõl a szempontból pedig meggyõzõ az kis dízel! :nana:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #2676 Dátum: 2008.03.17 19:04:44 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Igen, és akkor azért tegyük hozzá azt is, hogy Palaczk akkor is azt írta, hogy az 1.4-es dízel is teljesen jó választás ;)


Igen, ez így is volt :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
AURIS - általános topik
« Válasz #2677 Dátum: 2008.03.17 22:36:09 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ismételten utalnék rá, hogy volt már drágább Magyarországon is a dízel, mint a benzin - méghozzá jópár évvel ezelõtt; aztán ismét olcsóbb lett.

Csak fordulnának már a tendenciák :szemforgat: ! Én, aki ezt tankolom kicsit borúsabban látom. A bajom az, hogy mikor vettem a kocsit, akkoriban viszonylag stabil elõny volt a dízel javára, és elég jelentõs. Most pedig azonos de inkább jóval magasabb az ára...És sztem tartósan. De ne legyen igazam!
Gabe 254.

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
AURIS - általános topik
« Válasz #2678 Dátum: 2008.03.18 06:49:41 »
Lassan eljon az a gazolajar, amikor az allambacsinak be kellene avatkoznia, es nem miattunk, szemelyautosok miatt. Nagyon elszaladt a lo mostanaban.

Egyelore nem aggodok, ha a fogyasztast nezem, 400 Ft feletti gazolajarnal leszek (300 Ft-os benzinhez kepest) egalban azzal, ha benzinest vettem volna, addig csak nyerek a dolgon. Na nem mintha tetszene a tendencia. :( Nyarig allitolag 340-ig is felmehet az ar, ha igy haladunk, akar tobb is lehet.
A magasabb gazolajar egyelore csak azt jelenti, hogy lassabban terul meg a 2 literes dizelbe fektetett koltseg, egyebkent olcsobban jarok meg mindig, mint egy hasonlo teljesitmenyu benzines auto.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
AURIS - általános topik
« Válasz #2679 Dátum: 2008.03.18 06:58:03 »
Idézetet írta: "Krinyo"
Lassan eljon az a gazolajar, amikor az allambacsinak be kellene avatkoznia, es nem miattunk, szemelyautosok miatt. Nagyon elszaladt a lo mostanaban.

Beavatkozás nem várható, az Eu sem engedi. Tegnap volt róla szó a Tv-ben. Mind a dízelnek, mind a benyának az áron belül fix a százalékos önköltség és adórésze.   :nana:  :elkeseredett:
A fõ gond az, hogy a gázolaj árának emelkedése magával ránt egy csomó dolgot, amihez közvetve az kell.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
AURIS - általános topik
« Válasz #2680 Dátum: 2008.03.18 07:02:50 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Csak fordulnának már a tendenciák :szemforgat: ! Én, aki ezt tankolom kicsit borúsabban látom. A bajom az, hogy mikor vettem a kocsit, akkoriban viszonylag stabil elõny volt a dízel javára, és elég jelentõs. Most pedig azonos de inkább jóval magasabb az ára...És sztem tartósan. De ne legyen igazam!

Én a kagylós kúton a magas ár óta szépen vátom be az eddigi pontjaimat, így azért 10 Ft-tal olcsóbban kapom dízelt.  :faradt: Jópár tankolásig van keret, addig meg csak lejjebb megy. Bár aztán meg jön a nyár  :szemforgat:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
AURIS - általános topik
« Válasz #2681 Dátum: 2008.03.18 16:18:08 »
Tudtommal most nincsen -10 Ft-s pontbeváltás a kagylóéknál, vagyis a benzin esetében pár hete abbamaradt a dolog. Persze évente többször is akcióznak vele, legalább ilyenkor valóban van némi értelmük a pontoknak.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
AURIS - általános topik
« Válasz #2682 Dátum: 2008.03.18 20:03:59 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Tudtommal most nincsen -10 Ft-s pontbeváltás a kagylóéknál, vagyis a benzin esetében pár hete abbamaradt a dolog. Persze évente többször is akcióznak vele, legalább ilyenkor valóban van némi értelmük a pontoknak.

Sajnos az imént konstatáltam, hogy tényleg nincs most ez a pontbeváltás. Két hete még volt  :elkeseredett:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
AURIS - általános topik
« Válasz #2683 Dátum: 2008.03.19 00:23:43 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Xtrem"
Tudtommal most nincsen -10 Ft-s pontbeváltás a kagylóéknál, vagyis a benzin esetében pár hete abbamaradt a dolog. Persze évente többször is akcióznak vele, legalább ilyenkor valóban van némi értelmük a pontoknak.

Sajnos az imént konstatáltam, hogy tényleg nincs most ez a pontbeváltás. Két hete még volt  :elkeseredett:

Na ja, aki kéthetente tankol... :szemforgat: :wink:
Gabe 254.

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
AURIS - általános topik
« Válasz #2684 Dátum: 2008.03.21 10:29:26 »
Nah.. túl vagyok az elsõ Toyota tesztvezetésen!  :nagymosoly:

1.4 VVTi , 1,4 D4D, 1,6 VVTi Aurist pörgettem át szûk másfél óra alatt!
Motortapasztalatok:

1,4 VVTi: a maga 50 km-vel eléggé újszerûen, de vette az akadályokat, kellemes meglepetés volt a teljesítménye! Csúsztatott kuplungal, megfelelõ fordulatot tartva nem volt gond "kilõni" a lámpánál! Dombosabb részeken azonban négy megtermett férfiembert már nehezebben cipelt, ha ketten ültünk benne akkor helyel közel hozta az off 1.4 polo teljesítményét :)

1,4 D4D: 2000 km körül ment már az autó, a dízeles kerregése meglepett elsõre, off laguna, persze nagyobb motorral kívülrõl belülrõl csendesebb volt, de tudom-tudom, más kategória! Ettõl függetlenül, jól vezethetõ, pörgõs, kellemes kis motor benyomását keltette! A pillanatnyi fogyasztás jelzõ adatai pedig kellemesen megnyugtatóak voltak!

1,6 VVTi: 1000 km volt már benne! Erõnek és dinamizmusnak nem volt hiányában! Mindannyiunknak tetszett és éles viták fejlõdtek a kisdízel vs. 1.6ost illetõen! dehát kinek a pap, kinek a paplan! Vezetési stílusom nem igényli, azokat a plusz lehetõségeket ami ebben a motorban rejlik, kinõttem már belõle! :?

Az autó szép, tetszik és egyáltalán nem unalmas, bár nekem nem tûnt túl nagynak a belsõ tere! Mondjuk ehhez hozzájárulhatott az is hogy a két haverral és az értékesítõ sráccal együtt ültünk benne! :nagymosoly:  Ami kézre esett azt megtapiztam és kellemesnek éreztem! A balkezet kellemesen lehet pihentetni az ajtó támláján, de ezek után kissé hiányzott a középsõ kartámasz!  :szemforgat: A váltó csak az elsõ váltásnál volt furcsa, hogy magasabban helyezkedik el, a következõnél, már természetesen nyúltam oda! A mûszerfal szép, tetszik, a dupla kesztyûtartót viszont kicsinek találtam, (nagyobbnak gondoltam)! Az ülések kényelmesek, fõleg offsx4bõl átülve :shock: és oda visszaülve, és hátfájással hazaérkezve! :sir:  :elkeseredett:

Mi van még... lássuk csak! A szinek!!!!! :sir:  :sir:  :sir:  :turelmetlen:  :nemnem: Hihetetlen! Kereskedés udvarán ezüst és szürkén kívül nem volt más szííín!!! A mintán mutatott további színek egyrészt egyáltalán nem passzoltak az internetes megjelenéssel és szintén elkeserítõek voltak! :robbanfej:  :mivan:

A kereskedõ hozzáállásáról csak annyit, hogy azon kívül, hogy minden olyan színrõl le akart beszélni, ami épp nincs raktáron és miután mondtam, hogy nyár elején szeretnék vásárolni, már nem voltam annyira sem érdekes, hogy jöjjön és együtt beazonosítsuk a náluk lévõ színlehetõségeket! :nana:  :hipnozis:  :turelmetlen:
Szívesen megnézném pedig élõben milyen a mélytengerkék metál, a cédruskék metál és fagyoskék metál! Ha valaki lát ilyet valahol szóljon...

Köszöntem..
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294