Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1268335 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Lámpa
« Válasz #2580 Dátum: 2008.02.17 19:42:56 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez nem feltétlenül sikeres módszer. Camrym esetében pl. a csavarokat ellentétes irányba kell tekerni, tehát az egyik oldalon a csavart jobbra tekerve emeli a fényszórót, a másik oldalon balra tekerve  :idea:

Beállítottam. Az állítócsavar (fehér színû mûanyag) a lámpatestek mögött található. Inbuszos és csillag-bemetszése is van, de egyik kulcs sem szükséges, ugyanis kézzel is lehet tekerni. Mindkét oldalit jobbra kell hajtani ahhoz, hogy emelje a fénykévét. Garázsajtó elõtt kb. 2 méterre, sötétben csináltam, és oldalanként kb. 4-5 teljes tekerés után mentem egy próbakört. Ezután még kb. 1,5 tekerés mindkét oldalon, majd újabb próba, és szerintem tökéletes lett, nagyon frankón lehet autózni és látni most már lakott területen kívül a tompítottal. A projetoros világításnak hála, nagyon nagyon pontosan be lehet lõni, hogy egyformán emelje az ember mindkét oldalon a magasságot. Nem nagy mûvészet, ajánlom mindenkinek akinek hasonló gondja van/volt, hogy sajátkezûleg csinálja meg.
hazard

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
AURIS - általános topik
« Válasz #2581 Dátum: 2008.02.17 22:56:15 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Krinyo"
Azt tudja valaki mi az optimalis magassag? Szal pl. ha a faltol allok az autoval 5 m-re, milyen magasan kell lenni megfelelo helyzetben a felso hatarvonalnak?


Ezt ki kell tapasztalni. Egyszerûbb és gyorsabb, mint a fellelhetõ beállítási ábrák alapján nekiállni méricskélni, ami csak akkor eredményes, ha az ember abszolút pontosan jár el a mérésnél és a helyszín megválasztásánál.

En inkabb csinalom meresnek megfeleloen, mint "erzesre". Gondolom a sok ilyen beallitasnak koszonheto a rakas vakito majom is, aki ejszaka kiegeti a szememet... Hogy nekem mi lenne kenyelmes az valoszinuleg nem egyezik azzal, ami a szembejovonek is meg megfelel.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2582 Dátum: 2008.02.18 17:34:32 »
Idézetet írta: "Krinyo"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Krinyo"
Azt tudja valaki mi az optimalis magassag? Szal pl. ha a faltol allok az autoval 5 m-re, milyen magasan kell lenni megfelelo helyzetben a felso hatarvonalnak?


Ezt ki kell tapasztalni. Egyszerûbb és gyorsabb, mint a fellelhetõ beállítási ábrák alapján nekiállni méricskélni, ami csak akkor eredményes, ha az ember abszolút pontosan jár el a mérésnél és a helyszín megválasztásánál.

En inkabb csinalom meresnek megfeleloen, mint "erzesre". Gondolom a sok ilyen beallitasnak koszonheto a rakas vakito majom is, aki ejszaka kiegeti a szememet... Hogy nekem mi lenne kenyelmes az valoszinuleg nem egyezik azzal, ami a szembejovonek is meg megfelel.


Ahogy gondolod :roll: ... A "rakás vakító majom" azok, akik garantáltan soha nem állítják és nem is állíttatják a fényszórójukat. Ugyanis az a fényszóró, amivel TE jól látsz, az nem fogja a szembejövõt vakítani, mert nem az út fölé a levegõbe világít, hanem az útra a kocsi elé :idea: ... a szembejövõket vakító fényszóróban az a poén, hogy a gazdája sem lát vele jól, mert túl magasra világít, nem az útra, hanem az út fölé.

Ha a méricskélõs módszer alkalmazásánál akár csak pár centit tévedsz, vagy a talaj nem teljesen vízszintes, (vagy mindkettõ), akkor az eredmény garantáltan nem fog stimmelni.

Amúgy ezzel az erõvel begurulhatsz vmelyik szervízbe is, ott is seccperc beállítják neked a fényszóróidat, mûszerrel. Az is elõírásszerû lesz - és azzal sem biztos, hogy jól fogsz látni. Amivel jól fogsz látni, az a magadnak, több próbálkozással beállított fényszóró. De, mondom, te tudod.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #2583 Dátum: 2008.02.18 19:49:01 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Amúgy ezzel az erõvel begurulhatsz vmelyik szervízbe is, ott is seccperc beállítják neked a fényszóróidat, mûszerrel. Az is elõírásszerû lesz - és azzal sem biztos, hogy jól fogsz látni. Amivel jól fogsz látni, az a magadnak, több próbálkozással beállított fényszóró. De, mondom, te tudod.


Egyetértek, a mûszeres beállítás van amikor nem 100as...

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
lámpa
« Válasz #2584 Dátum: 2008.02.18 19:52:59 »
Palaczk-nak tökéletesen igaza van. Egyébként országúti közlekedés során pontosan lehet látni, hogy belevilágítasz-e a szembejövõ szemébe - függetlenül attól, hogy ezt jelzik-e neked avagy sem. Ha jól van belõve a lámpatest, akkor a szembejövõ gépjármû elsõ szélvédõjének aljánál nem világít magsabbra a tompított -> vagyis nem leszel "vakito majom"...
hazard

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
AURIS - általános topik
« Válasz #2585 Dátum: 2008.02.18 21:36:54 »
Mûszerrel is lõtték már félre fényszórómat, nem garantál semmit, hogy "hozzáértõ" csinálja.
házilag is be lehet rendesen lõni. Útközben tökéletesen látszik, hogy hova világít a fényszóró.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2586 Dátum: 2008.02.20 13:58:42 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Mûszerrel is lõtték már félre fényszórómat, nem garantál semmit, hogy "hozzáértõ" csinálja.
házilag is be lehet rendesen lõni. Útközben tökéletesen látszik, hogy hova világít a fényszóró.


Ja-ja. Pl. országúton szépen le lehet checkolni. Ugye a fényvisszaverõs mûanyag oszlopok 50 m-enként vannak az út szélén. Meg kell állni úgy, hogy a kocsi eleje egy vonalban legyen (kábé) egy oszloppal. Ha a tompított fény a következõ oszlopig, vagy azon esetleg egy kicsivel túl világítja meg az utat (tehát 50...70 m távolságra világít), akkor jó. Optimális esetben egyébként gyárilag is 50-60 m-es hatótávolságra lövik be az autók fényszóróit, de igen gyakran nem valósul meg az optimális eset.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Lámpa
« Válasz #2587 Dátum: 2008.02.20 20:53:15 »
Idézetet írta: "hazard"
Beállítottam. Az állítócsavar (fehér színû mûanyag) a lámpatestek mögött található. Inbuszos és csillag-bemetszése is van, de egyik kulcs sem szükséges, ugyanis kézzel is lehet tekerni. Mindkét oldalit jobbra kell hajtani ahhoz, hogy emelje a fénykévét. Garázsajtó elõtt kb. 2 méterre, sötétben csináltam, és oldalanként kb. 4-5 teljes tekerés után mentem egy próbakört. Ezután még kb. 1,5 tekerés mindkét oldalon, majd újabb próba, és szerintem tökéletes lett, nagyon frankón lehet autózni és látni most már lakott területen kívül a tompítottal. A projetoros világításnak hála, nagyon nagyon pontosan be lehet lõni, hogy egyformán emelje az ember mindkét oldalon a magasságot. Nem nagy mûvészet, ajánlom mindenkinek akinek hasonló gondja van/volt, hogy sajátkezûleg csinálja meg.


Tökéletes lett! Városban és országúton is kipróbálva, nagyon elégedett vagyok. A városi használatban picit vissza is vettem (0,5), de még így is maradt 9 fokozat visszavenni a magasságából.
A fékcsikorgásban pedig annyi változás van, hogy úgy veszem észre: már csak a fékpedál egy bizonyos állásánál (pontosabban egy kb. 1 cm-es szakaszon) csikorog a fék (kb. 3/4-ed pedálúton), "alatta" és "felette" nem. Talán javul még... Esetleg vki megnézte már, hogy nem húzott-e neki barázdát a tárcsába ez a fránya betét?? :figyellek:
hazard

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
AURIS - általános topik
« Válasz #2588 Dátum: 2008.02.20 21:58:14 »
A fényszórót úgy érdemes, hogy üresen 1-es 2-es fokozaton legyen, mert ha töküres a kocsi, és 2-en ültök benne, akor a jól belõtt fényszóró szépen magalávilágít.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #2589 Dátum: 2008.02.20 23:39:18 »
Idézetet írta: "Tamás69"
A fényszórót úgy érdemes, hogy üresen 1-es 2-es fokozaton legyen, mert ha töküres a kocsi, és 2-en ültök benne, akor a jól belõtt fényszóró szépen magalávilágít.


Pontosan, nekem is 1,5-2esen szokott lenni, úgy van belõve "üresre"...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2590 Dátum: 2008.02.21 00:45:57 »
Idézetet írta: "Peti"
Pontosan, nekem is 1,5-2esen szokott lenni, úgy van belõve "üresre"...

Ugyanezt csináltam a Carinában. Üres autóval, városi forgalomra 1-esre lõttem be a fényszórókat. Ennek megvolt az az elõnye, hogy országúton, 0 állásba tekerve, a refi elvilágított messze elõre a francba, mint valami szúrófény :D ... Sok alkalommal jött ez jól, hazafelé kocsikázva a Balatonról az éjszakában a mega-kihalt úton.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
AURIS - általános topik
« Válasz #2591 Dátum: 2008.02.21 08:31:33 »
A lámpáról jut eszembe, hogy apósom mondja, hogy a Qashqai lámpája negyon gyengén világít. Megnéztem, jó erõs fénye van, csak közelre lõtt. Aztán visszatekertem 4-esrõl 1-esre az állítógombot és lõn világosság  :kacsint: Hozzáteszem, Nissanéknál a lámpaállító tekerentyû nem megvilágított ( :crazy: ), így este nem látni, milyen állásban van. Nappal meg nem látni, a lámpa hová világít.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
AURIS - általános topik
« Válasz #2592 Dátum: 2008.02.22 09:55:59 »
A lampa allitocsavarjat a boritas leszedese nelkul is el lehet erni? Jol sejtem, hogy az a bizonyos csavar az, aminek kulon res van kialakitva a boritason?

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2593 Dátum: 2008.02.22 16:56:25 »
Idézetet írta: "Krinyo"
A lampa allitocsavarjat a boritas leszedese nelkul is el lehet erni? Jol sejtem, hogy az a bizonyos csavar az, aminek kulon res van kialakitva a boritason?


Igen, az. Nem kell megbontani semmit. (Mint korábban írtam: Az állítócsavar (fehér színû mûanyag) a lámpatestek mögött található. Inbuszos és csillag-bemetszése is van, de egyik kulcs sem szükséges, ugyanis kézzel is lehet tekerni....)
hazard

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2594 Dátum: 2008.02.24 19:07:01 »
Megérkezett az Auris Amerikába is, csak ott egy picit máshogy néz ki, és máshogy is hívják, íme  :) ... Motorok: 132 lovas 1.8-as, és 158 lovas 2.4-es - de szép is lenne ez mifelénk :szemforgat:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )