Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1268324 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

tomo03

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Lámpa
« Válasz #2565 Dátum: 2008.02.16 09:53:55 »
Idézetet írta: "hazard"

Igen, az a kékes sáv teljesen rendben van, a fénytörés hatása... vagy vmi ilyesmi (így rémlik a fizikai tanulmányaiból).
Az viszont elgondolkodtató, hogy te már állíttattál a lámpán és mégsem lett tökéletes. Nekem úgy érzem, hogy a jelenlegi állapotában kb. -1 - -1,5 lenne az optimális. Az állíttatás után neked mennyit javult (hogy most sem tökéletes)?


Sokat javult! Azóta is így használom, de azt gondolom, hogy ha fél egységgel még feljebb állítják akkor minden rendben lesz és remélhetõleg a szembejövõket sem fogja zavarni! Majd meglátjuk!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Lámpa
« Válasz #2566 Dátum: 2008.02.16 12:25:59 »
Gyárilag túl alacsonyra van belõve a fényszóró (mondjuk, az Avensisünké meg túl magasra volt belõve gyárilag). Igen, lehet rajta állíttatni a szervízben, de ez -ahogy ti is írjátok- néha problémás, mert õk sem oda állítják be, ahova te szeretnéd. A legoptimálisabb az, ha 0 állásban üres autó esetében a kelleténél picit magasabbra világít - elvégre lefelé tudsz korrigálni, de ha alapállásban is túl alacsony, az sokkal zavaróbb.

A legjobb tényleg az, ha az ember kitapasztalja, hogy miként tudja saját maga beállítani a fényszórókat. Ehhez többnyire tényleg elég egy csavarhúzó, meg egy fal és elõtte egy vízszintes talajú parkolási lehetõség. Az ember megáll a falra merõlegesen, attól néhány méternyire, és a falon figyeli a fénykéve mozgását, ahogy tekergeti az állítócsavart. Ez lehetõvé teszi, hogy egyformán állítsd be a két fényszóró magasságát (az oldalbeállításhoz jobb nem hozzápiszkálni, azt ezzel a módszerrel nem nagyon lehet pontosan belõni, de nem is kell, az stimmelni szokott gyárilag). Egyszerre csak kicsit kell állítani - utána próbaút, és figyelni, hogy most jó-e. Ha nem jó, újra állítani egy kicsit. És így tovább, míg végül jó nem lesz. Hamar bele lehet jönni, és utána nem kell emiatt is szervízbe rohangálni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Lámpa
« Válasz #2567 Dátum: 2008.02.16 12:29:55 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A legjobb tényleg az, ha az ember kitapasztalja, hogy miként tudja saját maga beállítani a fényszórókat. Ehhez többnyire tényleg elég egy csavarhúzó, meg egy fal és elõtte egy vízszintes talajú parkolási lehetõség. Az ember megáll a falra merõlegesen, attól néhány méternyire, és a falon figyeli a fénykéve mozgását, ahogy tekergeti az állítócsavart. Ez lehetõvé teszi, hogy egyformán állítsd be a két fényszóró magasságát (az oldalbeállításhoz jobb nem hozzápiszkálni, azt ezzel a módszerrel nem nagyon lehet pontosan belõni, de nem is kell, az stimmelni szokott gyárilag). Egyszerre csak kicsit kell állítani - utána próbaút, és figyelni, hogy most jó-e. Ha nem jó, újra állítani egy kicsit. És így tovább, míg végül jó nem lesz. Hamar bele lehet jönni, és utána nem kell emiatt is szervízbe rohangálni.

 :10:

Pontosan!
Ennyi, nem kell ezért mszervizbe menni :roll:

Amúgy az enyém is nagyon lefelé nézett, a HID beszerelése után tûnt csak fel, jó 6x-7x után kellett állítani hogy jó legyen...

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
AURIS - általános topik
« Válasz #2568 Dátum: 2008.02.16 12:52:45 »
Sziasztok!

Az elmúlt napokban csendes üzemmódban közlekedtem rádió vagy gyerekzsivaj nélkül :pofa: , kicsit hepehupás szakaszon.
Napokig agyaltam mi lehet a kocsi hátulja felöl jövõ furcsa hangok forrása.
Aztán egy olyan szakszon mentem nagyon lassan ahol az autó "billeget" szinte minden irányba és
akkor jött elõ az igazi hangzás. Az üzemanyag lötyög, de tele tankkal! Mintha félig lenne egy j ó nagy hordó hátul.   :robbanfej:
Gondolkozom, hogy ez a jelenség egyedi vagy általános. Segítsetek, nektek is ilyen lenne?
Nagyon zavar, nemtudom elképzelni, hogy esetleg a hullámtörõ elfáradt benne vagy nincs is?  :shock:
 ?
Fery

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #2569 Dátum: 2008.02.16 13:01:50 »
Idézetet írta: "Fery"

Gondolkozom, hogy ez a jelenség egyedi vagy általános. Segítsetek, nektek is ilyen lenne?
Nagyon zavar, nemtudom elképzelni, hogy esetleg a hullámtörõ elfáradt benne vagy nincs is?  :shock:
 ?


Megszokott jelenség, ülj be egy I-es Yariszba, ott lehet aztán igazán hallani...

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
AURIS - általános topik
« Válasz #2570 Dátum: 2008.02.17 00:57:01 »
Igen, nalunk is lotyog, rogton feltunt. De csak egy kis ideid, teljesen teletank utan kb. 20-30 km-rel kezdi es kb 50-70 km-es tavig tart. :D Teljesen tele es kb. 100 km utan nincs hangja.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Lámpa
« Válasz #2571 Dátum: 2008.02.17 08:36:47 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A legjobb tényleg az, ha az ember kitapasztalja, hogy miként tudja saját maga beállítani a fényszórókat. Ehhez többnyire tényleg elég egy csavarhúzó, meg egy fal és elõtte egy vízszintes talajú parkolási lehetõség. Az ember megáll a falra merõlegesen, attól néhány méternyire, és a falon figyeli a fénykéve mozgását, ahogy tekergeti az állítócsavart. Ez lehetõvé teszi, hogy egyformán állítsd be a két fényszóró magasságát (az oldalbeállításhoz jobb nem hozzápiszkálni, azt ezzel a módszerrel nem nagyon lehet pontosan belõni, de nem is kell, az stimmelni szokott gyárilag). Egyszerre csak kicsit kell állítani - utána próbaút, és figyelni, hogy most jó-e. Ha nem jó, újra állítani egy kicsit. És így tovább, míg végül jó nem lesz. Hamar bele lehet jönni, és utána nem kell emiatt is szervízbe rohangálni.


Nincs ezzel semmi gond, megoldom magam is, ha hozzá lehet férni az állítócsavarhoz. Esetleg tudja vki, hogy pontosan melyik az az ominózus csavar? Gondolom a lámpa alatt található... Különben úgy gondoltam állítani, hogy egyformán tekerek mondjuk 2-2-t a jobb és baloldanil azután próbaút, és így tovább amíg jó nem lesz.
hazard

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
AURIS - általános topik
« Válasz #2572 Dátum: 2008.02.17 10:29:02 »
Azt tudja valaki mi az optimalis magassag? Szal pl. ha a faltol allok az autoval 5 m-re, milyen magasan kell lenni megfelelo helyzetben a felso hatarvonalnak?

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2573 Dátum: 2008.02.17 10:38:54 »
Idézetet írta: "Krinyo"
Azt tudja valaki mi az optimalis magassag? Szal pl. ha a faltol allok az autoval 5 m-re, milyen magasan kell lenni megfelelo helyzetben a felso hatarvonalnak?


Elsõ blikkre ezt találtam ( http://www.mgvac.sulinet.hu/trabi/trabi/vizsga/trabi-vizsg4.htm ), de mielõtt nekilátok még rákeresek.
hazard

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
AURIS - általános topik
« Válasz #2574 Dátum: 2008.02.17 11:41:29 »
Peti!
Krinyo!

Köszi a választ :pofa:  , ettõl még ez egy érdekes és zavaró hanghatás.
"Kattanásig" tankoltam és most 114km-nél vagyok, remélem tényleg mindjárt abbamarad!!!

A fényszóró nekem is kékes sávot rajzol  :?:  állítani nem kell rajta, most jó.
Fery

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2575 Dátum: 2008.02.17 12:32:25 »
Idézetet írta: "Fery"
...A fényszóró nekem is kékes sávot rajzol  :?:  állítani nem kell rajta, most jó.

Projektoros fényszóróknál totál normális dolog a színes sáv a fénykéve határán.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Lámpa
« Válasz #2576 Dátum: 2008.02.17 12:34:05 »
Idézetet írta: "hazard"
Nincs ezzel semmi gond, megoldom magam is, ha hozzá lehet férni az állítócsavarhoz. Esetleg tudja vki, hogy pontosan melyik az az ominózus csavar? Gondolom a lámpa alatt található... Különben úgy gondoltam állítani, hogy egyformán tekerek mondjuk 2-2-t a jobb és baloldanil azután próbaút, és így tovább amíg jó nem lesz.

Ez nem feltétlenül sikeres módszer. Camrym esetében pl. a csavarokat ellentétes irányba kell tekerni, tehát az egyik oldalon a csavart jobbra tekerve emeli a fényszórót, a másik oldalon balra tekerve  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2577 Dátum: 2008.02.17 12:37:46 »
Idézetet írta: "Krinyo"
Azt tudja valaki mi az optimalis magassag? Szal pl. ha a faltol allok az autoval 5 m-re, milyen magasan kell lenni megfelelo helyzetben a felso hatarvonalnak?


Ezt ki kell tapasztalni. Egyszerûbb és gyorsabb, mint a fellelhetõ beállítási ábrák alapján nekiállni méricskélni, ami csak akkor eredményes, ha az ember abszolút pontosan jár el a mérésnél és a helyszín megválasztásánál.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
AURIS - általános topik
« Válasz #2578 Dátum: 2008.02.17 12:47:27 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Fery"
...A fényszóró nekem is kékes sávot rajzol  :?:  állítani nem kell rajta, most jó.
Projektoros fényszóróknál totál normális dolog a színes sáv a fénykéve határán.

Mostmár ezt is tudom.
Még a hagyományos világítás és a xenon végleteit ismertem, a projektorosról semmi. Eddig.  :D
Fery

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #2579 Dátum: 2008.02.17 16:14:43 »
Idézetet írta: "Fery"

Még a hagyományos világítás és a xenon végleteit ismertem, a projektorosról semmi. Eddig.  :D


Projektorosba is van hagyományos és xenon töltésû, tulajdonképpen a xenonnak kedvez a projektor mert gyakorlatilag homogén, szórás nélküli képe van, továbbá az egyre jobban elterjedõ kanyarvilágításhoz is jó partner...