Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1269599 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
AURIS - általános topik
« Válasz #2535 Dátum: 2008.02.04 16:10:57 »
A fékbetét nyikorgáshoz csak annyit, hogy az Avensisemben is nyikorog egy kicsit, ha bemelegszik. De még nagyon új (~360km), lehet, hogy lekopik róla a nyikorgó réteg  :szemforgat:
Mondjuk ha szól a rádió, nem hallom  :kacsint:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
AURIS - általános topik
« Válasz #2536 Dátum: 2008.02.04 16:35:52 »
whis!

Hoppá!
Lemaradtam, gratula az autódhoz!!! Sok-sok balesetmentes kilómétert kívánok!
Nem olvasható az avatar alatt a típus és néztem most nagyot.  :shock:
Meg mégnagyobbat mert a kép magáért beszél  :mrgreen:  LOL
Még bejáratós akárcsak az enyém.  :pofa:

Már látom mi fog következni, (wish után szabadon  :nagymosoly: ) nyikorgó fék problémával a szervíz az ügyfeleket ezzel
a tanáccsal látja el: rádiót bekepcsolni, felhangosítani!  :nyelv:
Fery

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2537 Dátum: 2008.02.04 17:05:28 »
Idézetet írta: "Anubis"
A fékbetétek nekem is nagyon nyikorogtak, miután 5-10 perc után bemelegedtek. Voltam vele szervizben, még tavaly NOVEMBERBEN, amikor is azt mondták, amint megjön az alkatrész, értesítenek és visszahívnak. Persze azóta várom a hívásukat! Ennyit a TOYOTA szervizérõl! Nagyot csalódtam bennük!  :figyellek: Idõvel viszont szerencsére megszûnt a nyikorgás. Már 4200 km van az autóban.


Melyik szerviz volt? Én a Superhez készülök. Nem régen felhívtam õket, természetesen ismerõs volt a probléma. Azt mondták nem kell cserélni, elég "leélezni" a betéteket. Mondjuk ettõl többet várok, mint egy cserétõl... Na mindegy. Egyébként nekem is állandóan dübörög a zene, így éngem annyira nem is zavar, de azért gáz egy ilyen nagy presztizsû, és drága autótól. :oops:
hazard

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2538 Dátum: 2008.02.04 17:10:19 »
Idézetet írta: "hazard"
Melyik szerviz volt? Én a Superhez készülök. Nem régen felhívtam õket, természetesen ismerõs volt a probléma. Azt mondták nem kell cserélni, elég "leélezni" a betéteket. Mondjuk ettõl többet várok, mint egy cserétõl... Na mindegy. Egyébként nekem is állandóan dübörög a zene, így éngem annyira nem is zavar, de azért gáz egy ilyen nagy presztizsû, és drága autótól. :oops:

De ha pár ezer km alatt megszûnik magától, akkor minek futkostok ezzel szervízbe :) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis
« Válasz #2539 Dátum: 2008.02.04 17:13:34 »
Idézetet írta: "Fery"
Sajnos nem vezettem az Avensis-t, majd a tesztvezetés talán egyszer.
Bent a szalonban azért beültem, mit mondjak egy teljesen más autó hatását keltette bennem.
Vezettem más típusban ezt a kategóriát, tudom mit jelent ez a felhasználás során.  :lol:


Azért olyan hû de nagy különbség nem lehet az Auris és az Ave között :wink: ... Én vezettem többször is egymás után jóbarátném 2005-ös Corolláját és a mi Avensisünket - jobb az Ave, naná, de "csak" pont annyival, mint amennyit az eggyel nagyobb kategória indokol. Kicsit csendesebb, kicsit tágasabb, kicsit kényelmesebb a rugózás, kicsit igényesebb benyomást kelt a beltér. Annyi a különbség, amit a felár indokol.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Avensis
« Válasz #2540 Dátum: 2008.02.04 17:50:11 »
Palaczk!

Igen éppen ezért írtam, hogy "egy teljesen más autó hatását keltette" érdemben akkor tudok valamit is mondani
amikor ténylegesen a kezeim között van/volt.  :hmm:
Fery

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis
« Válasz #2541 Dátum: 2008.02.04 17:56:00 »
Idézetet írta: "Fery"
Paczk!

Igen éppen ezért írtam, hogy "egy teljesen más autó hatását keltette" érdemben akkor tudok valamit is mondani
amikor ténylegesen a kezeim között van/volt.  :hmm:


Hát a belsõ design jelentõsen eltér, ez tény.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tomo03

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
AURIS - általános topik
« Válasz #2542 Dátum: 2008.02.04 17:56:42 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "hazard"
Melyik szerviz volt? Én a Superhez készülök. Nem régen felhívtam õket, természetesen ismerõs volt a probléma. Azt mondták nem kell cserélni, elég "leélezni" a betéteket. Mondjuk ettõl többet várok, mint egy cserétõl... Na mindegy. Egyébként nekem is állandóan dübörög a zene, így éngem annyira nem is zavar, de azért gáz egy ilyen nagy presztizsû, és drága autótól. :oops:

De ha pár ezer km alatt megszûnik magától, akkor minek futkostok ezzel szervízbe :) ?


A 2. garnitura betéttel kb. 3500 km. Sajnos nem szûnt meg! Sõt egyre rosszabb lett! Amikor kiszedték a szervízben a betétet, a felülete tisztára érdes volt, és 2-3 mm. átmérõjû lyukak voltak benne! Tehát nem hiszen, hogy attól, hogy többet használom, majd abbahagyta volna a nyikorgást. Olyan kellemetlen hangja volt, hogy amikor elengedtem a gyalogosokat a zebránál akkor befogták a fülüket. Egy kicsit ciki volt egy 4,5 millás Toyotától!

Egyébként úgy tûnik, hogy az új Dél-Afrikai gyártású betét beválik. 1000 km után sem sincs hangja!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
AURIS - általános topik
« Válasz #2543 Dátum: 2008.02.04 18:48:16 »
Idézetet írta: "tomo03"
Egyébként úgy tûnik, hogy az új Dél-Afrikai gyártású betét beválik. 1000 km után sem sincs hangja!

Biztos belekeverik a lehulló, selejtes gyémánt és grafitport  :kacsint:  :otlet:  :nagymosoly:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
AURIS - általános topik
« Válasz #2544 Dátum: 2008.02.04 18:52:36 »
Idézetet írta: "Fery"
Lemaradtam, gratula az autódhoz!!! Sok-sok balesetmentes kilómétert kívánok!
Nem olvasható az avatar alatt a típus és néztem most nagyot.  :shock:

Köszi! Lassan már egy hónapos lesz.  :nagymosoly:  Hogy telik az idõ...  :szemforgat:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2545 Dátum: 2008.02.04 19:14:05 »
Idézetet írta: "tomo03"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "hazard"
Melyik szerviz volt? Én a Superhez készülök. Nem régen felhívtam õket, természetesen ismerõs volt a probléma. Azt mondták nem kell cserélni, elég "leélezni" a betéteket. Mondjuk ettõl többet várok, mint egy cserétõl... Na mindegy. Egyébként nekem is állandóan dübörög a zene, így éngem annyira nem is zavar, de azért gáz egy ilyen nagy presztizsû, és drága autótól. :oops:

De ha pár ezer km alatt megszûnik magától, akkor minek futkostok ezzel szervízbe :) ?


A 2. garnitura betéttel kb. 3500 km. Sajnos nem szûnt meg! Sõt egyre rosszabb lett! Amikor kiszedték a szervízben a betétet, a felülete tisztára érdes volt, és 2-3 mm. átmérõjû lyukak voltak benne! Tehát nem hiszen, hogy attól, hogy többet használom, majd abbahagyta volna a nyikorgást. Olyan kellemetlen hangja volt, hogy amikor elengedtem a gyalogosokat a zebránál akkor befogták a fülüket. Egy kicsit ciki volt egy 4,5 millás Toyotától!

Egyébként úgy tûnik, hogy az új Dél-Afrikai gyártású betét beválik. 1000 km után sem sincs hangja!


Akkor bocsi, ezek szerint tényleg nem általános, hogy magától elmúlik a hang :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
AURIS - általános topik
« Válasz #2546 Dátum: 2008.02.04 19:41:49 »
Palaczk!

Sorry, rosszul klimpíroztam az elõbb a neved, de már százszor leírtam.  :nagymosoly:
Fery

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2547 Dátum: 2008.02.04 20:56:16 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "tomo03"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "hazard"
Melyik szerviz volt? Én a Superhez készülök. Nem régen felhívtam õket, természetesen ismerõs volt a probléma. Azt mondták nem kell cserélni, elég "leélezni" a betéteket. Mondjuk ettõl többet várok, mint egy cserétõl... Na mindegy. Egyébként nekem is állandóan dübörög a zene, így éngem annyira nem is zavar, de azért gáz egy ilyen nagy presztizsû, és drága autótól. :oops:

De ha pár ezer km alatt megszûnik magától, akkor minek futkostok ezzel szervízbe :) ?


A 2. garnitura betéttel kb. 3500 km. Sajnos nem szûnt meg! Sõt egyre rosszabb lett! Amikor kiszedték a szervízben a betétet, a felülete tisztára érdes volt, és 2-3 mm. átmérõjû lyukak voltak benne! Tehát nem hiszen, hogy attól, hogy többet használom, majd abbahagyta volna a nyikorgást. Olyan kellemetlen hangja volt, hogy amikor elengedtem a gyalogosokat a zebránál akkor befogták a fülüket. Egy kicsit ciki volt egy 4,5 millás Toyotától!

Egyébként úgy tûnik, hogy az új Dél-Afrikai gyártású betét beválik. 1000 km után sem sincs hangja!


Akkor bocsi, ezek szerint tényleg nem általános, hogy magától elmúlik a hang :|


Ha elmúlik, elmúlik, ha nem, nem, minden esetre én amúgyis mennék szervizbe, mert 2,5-3e km-nél olajcsere lesz + 1-2 dolgot be/felszereltetek. Nem vagyok szervizbe futkosós, de azért ég a pofám rendesen a városi közlekedés során, de a Toyotának és a Bosch-nak is éghet(ne)...
hazard

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
AURIS - általános topik
« Válasz #2548 Dátum: 2008.02.05 10:08:38 »
Nalunk abbahagyta a nyikorgast (5000 km) es atvaltott szornyu surlodasi hangba, hidegen iszonyatos hangja lett. Addig nem csereltetem, amig nem lesz normalis betet, nincs kedvem ezert jarkalni szervizbe. Ha megeszi a tarcsat kozben, akkor a kedves Toyota majd azt is kicsereli.
A fekhatassal szerencsere nincs gond.

Egyebkent autoszerelo ismeros szerint egyszeruen szar a betet anyaga, tul sok a rez benne, azert szol. Van a csaladban egy Pug 607-es is, ahhoz most rendeltek uj gyari brembo betetkeszletet egy kisebb vagyonert es ugyanezt csinalja, futyul, mint az allat. :(

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
AURIS - általános topik
« Válasz #2549 Dátum: 2008.02.05 11:10:45 »
Idézetet írta: "hazard"
Idézetet írta: "Anubis"
A fékbetétek nekem is nagyon nyikorogtak...
Melyik szerviz volt?...

A veszprémi szervizbe járok vele. Novemberben elmondták, hogy ez elég gyakori Auris "betegség". Sajnos annyi fékbetétcsere-igény van, hogy elfogyott minden alkatrész. Ezért rendelni kell. Amint megérkezik, felhívnak. Azóta érkezik...  :turelmetlen:  De már nem érdekel, nem foglalkozom vele. Csak csalódtam bennük.  :turelmetlen: