Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1269609 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
AURIS - általános topik
« Válasz #2520 Dátum: 2008.02.02 22:38:09 »
Idézetet írta: "Fery"
Tsusho-nál (szállás utca) vettem és fenyõzöld a színe, érdekes mert gyenge fénynél szürkésfeketének
vagy haragos zöldnek tûnik, világosban napfénynél adja a metálos zöldet.
Kényes szín ez is, hamar meglátszik rajta a kosz  :szomoru:  , de amikor tiszta és csili-vili akkor elegáncsos  :lol:

Szép!  :nagymosoly: Bár a zöldes szín nem jön át a képen, de napon tényleg jól néz ki  :szemez:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
AURIS - általános topik
« Válasz #2521 Dátum: 2008.02.02 22:50:45 »
Kgabe!

Köszönöm!
Hozzájárultam a színpaletta frissítéséhez  :nagymosoly:  Palaczk szívügye, vagy "repesni fog" csak úgy?  :pofa:
Fery

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
AURIS - általános topik
« Válasz #2522 Dátum: 2008.02.03 01:00:26 »
Õ nem igazán kedveli a szürkéket... :wink:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2523 Dátum: 2008.02.03 13:57:22 »
Idézetet írta: "Fery"
Kgabe!

Köszönöm!
Hozzájárultam a színpaletta frissítéséhez  :nagymosoly:  Palaczk szívügye, vagy "repesni fog" csak úgy?  :pofa:


Grat az autódhoz, és igen, részemrõl külön grat, hogy nem szürkét választottál :nagymosoly:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
AURIS - általános topik
« Válasz #2524 Dátum: 2008.02.03 15:07:35 »
Sziasztok!

wish: tényleg nem adja vissza az eredeti színét a kép, de megpróbálom majd kedvezõbb fényviszonyok
mellett a fotózást és dobok fel ismét róla. Csak a próba kedvéért.  :pofa:

Palaczk: Köszönöm! A zöld szín amúgy is közel áll hozzám, ami nem jelent azt, hogy
görcsösen ragaszkodnék hozzá. Mert vannak olyan színek amelyek nagyon nem állnak jól egy-egy autónak.
Ez most tetszik nekem és így jó nekem.  :nagymosoly:

A hétvége úgy alakul/t, hogy nem mentem egy métert sem a kocsival, de már vagy ötször biztos voltam a
garázsban... legeltettem a szemem.  :szemez:   :nagymosoly:
Fery

tomo03

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
AURIS - általános topik
« Válasz #2525 Dátum: 2008.02.03 17:14:54 »
Idézetet írta: "hazard"
Talán a szerviz topicba, vagy a nyikorgások, zörejekbe kellene beírnom, de mivel ez az ált. Auris topic, így itt kérdezem meg:
A tipikus auris-betegség, vagyis a fék csikorgás megszüntetésére mindenki szervizbe vitte az autót, vagy volt vki , akinek bekopott a betét és elmúlt?
Azért kérdezem, mert még kb 1500 km-t szándékozom beletenni, és csak ezután megyek szervizbe (olajcsere, kiegészítõk fel/beszerelése stb.), amikor is "leélezik" a betéteket. Azonban egyre inkább úgy tûnik, hogy folyamatosan javul a helzet, vagyis egyre kevésbé csikorog a fék. Szóval lehetséges, hogy mire megyek be is kopik... Szóval mire számíthatok?


Szia Hazard!

Sajnos nekem is hasonló problémám volt az autóval. Most kb. 5000 km van a gépben és már a 3. garnitúra elsõ fékbetétet koptatom. Én is szakszervízbe vittem, ahol tudtak a problémáról, - központilag értesítésítette õket a TMH -, tehát rogtön garanciába cserélték. Sajnos az sem lett jó! Most állítólag a gyár utasítására rendeltek Dél-Afrikai gyártmányú Bosch betéteket, ami talán beválik! De úgy tették bele, hogy ez sem biztos megoldás, úgy 85%-ot adtak neki!

Korábban már írtam ezzel a "leélezéssel" kapcsolatban, ha jól emlékszem talán december elején és közepén is.

Tehát nyugodtan viheted ezzel a problémával márkaszervízbe, gariban cserélniük kellene a betéteket!

Üdv. Tomo

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2526 Dátum: 2008.02.03 18:24:58 »
Idézetet írta: "tomo03"
Sajnos nekem is hasonló problémám volt az autóval. Most kb. 5000 km van a gépben és már a 3. garnitúra elsõ fékbetétet koptatom. Én is szakszervízbe vittem, ahol tudtak a problémáról, - központilag értesítésítette õket a TMH -, tehát rogtön garanciába cserélték. Sajnos az sem lett jó! Most állítólag a gyár utasítására rendeltek Dél-Afrikai gyártmányú Bosch betéteket, ami talán beválik! De úgy tették bele, hogy ez sem biztos megoldás, úgy 85%-ot adtak neki!

Nade mi van akkor, ha tényleg csak menni kéne az autóval és magától megszûnne a zaj, ahogy kopik a betét? Legalábbis ennek az esélyére utal az, amit hazard ír a csikorgás fokozatos csökkenésérõl.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2527 Dátum: 2008.02.03 20:16:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nade mi van akkor, ha tényleg csak menni kéne az autóval és magától megszûnne a zaj, ahogy kopik a betét? Legalábbis ennek az esélyére utal az, amit hazard ír a csikorgás fokozatos csökkenésérõl.

Sajnos teljesen kiszámíthatatlan a csikorgás. Most megint erõsödött...  :sir: Egy biztos pont van: reggel garázsból kiállás utáni 1. és 2. fékezés sohasem csikorog, utána azonban egyre erõsebben...
Ahogy tomo03 tapasztalatait olvasom, igencsak kemény csatára számíthatok a szervizzel, már nem a garanciális jogok érvényesítését, hanem a probléma elhárítását illetõen. Mindegy, még van kb. 3 hét olajcseréig, ennyi ideje van, hogy bekopjon.  :turelmetlen:
hazard

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
AURIS - általános topik
« Válasz #2528 Dátum: 2008.02.03 20:37:02 »
Ez a csikorgás mennyiben változtatja meg a fékhatást? Gondolom semmiben (mert visszahívták volna a kocsikat), viszont iszonyúan zavaró!!!
Én még nem tapasztaltam, de amilyen szerencsém van benne leszek az érintettek táborában!  :kormom:
Fery

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #2529 Dátum: 2008.02.04 00:01:58 »
Idézetet írta: "hazard"

Egy biztos pont van: reggel garázsból kiállás utáni 1. és 2. fékezés sohasem csikorog, utána azonban egyre erõsebben...


Persze mert megvan égve a betét, ahogy felmelegszik nyikorog, nekem a jobbhátsó csinálja, pont tegnap kaptam szét, kitisztít, picit megigazít, visszaszerel, 20km-t bírt és újra nyikorgott.

Nálatok garanciába sztem hiába cserélik ki, a polcról ugyanazt a betétet szedik le, tehát ugyanúgy nyikorogni fog az is...

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
AURIS - általános topik
« Válasz #2530 Dátum: 2008.02.04 07:36:45 »
FERY: elõször is gratulálok az autódhoz. Nagyon szép!  :nagymosoly:

---

A fékbetétek nekem is nagyon nyikorogtak, miután 5-10 perc után bemelegedtek. Voltam vele szervizben, még tavaly NOVEMBERBEN, amikor is azt mondták, amint megjön az alkatrész, értesítenek és visszahívnak. Persze azóta várom a hívásukat! Ennyit a TOYOTA szervizérõl! Nagyot csalódtam bennük!  :figyellek:

Idõvel viszont szerencsére megszûnt a nyikorgás. Már 4200 km van az autóban.


Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
AURIS - általános topik
« Válasz #2531 Dátum: 2008.02.04 11:37:42 »
Anubis!

Köszönöm!
Igen, igen szép "autónk" van!  :nagymosoly:
Azért nem panaszkodhatnak az Avensis, Corolla, Carmy stb. tulajok sem!   :tapsi:
Fery

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Avensis
« Válasz #2532 Dátum: 2008.02.04 12:01:49 »
Hát, hogy õszinte legyek, nekem az Avensis a szívem csücske.  :vezetes:


Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Avensis
« Válasz #2533 Dátum: 2008.02.04 12:31:14 »
Sajnos nem vezettem az Avensis-t, majd a tesztvezetés talán egyszer.
Bent a szalonban azért beültem, mit mondjak egy teljesen más autó hatását keltette bennem.
Vezettem más típusban ezt a kategóriát, tudom mit jelent ez a felhasználás során.  :lol:
Fery

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis
« Válasz #2534 Dátum: 2008.02.04 16:08:14 »
Idézetet írta: "Anubis"
Hát, hogy õszinte legyek, nekem az Avensis a szívem csücske.  :vezetes:

Ugye?  :nagymosoly: Jó kis kocsi az!  :szemez:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety