Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1269604 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Auris
« Válasz #2505 Dátum: 2008.01.31 09:21:58 »
Szaisztok!

Tegnap letekertem 385 km-t az Auris-szal.  Általában 100-110-zel mentem, lassabban csak településeken. Volt egy olyan szakasz is, ahol egy 5-600 m-t 1-esben kellett megtenni araszolva, mert baleset miatt helyszíneltek a rendõrök. Az átlagfolyasztásom 4,6 liter lett.  Ketten ültünk az autóban, minimális mennyiségû csomagokkal.  :nagymosoly:

Pécsre mentünk, ahol volt 11%-os emelkedõ is. Ezt azért megérezte szegény kis 1,4 dízel, mivel egy derékszögû kanyar után kellet reáfordulni erre a nagy emelkedõre, így nem tudtam lendületet venni.  De hát ez van.  :vag2:


hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2506 Dátum: 2008.01.31 17:15:29 »
Idézetet írta: "Fery"
hazard!
Nagyon jó ötlet!
És mivel ragasztottad bele, mert ugye nem mindegy.  :pofa:


A híd alattit nem kellett, a polcra és ajtózsebekbe pedig szintén a dekorboltban vásárolt mindkétoldalán öntapadós ragasztószalaggal lehet rögízteni. Kultúrált, diszkrét, ugyanakkor nyom nélkül és egyszerûen elválítható aodtt esetben.

A Xanyi által javasolt is nagyon frankó!
Xanyi!
Ennek "hogy s mint volt métere"? És melyik boltban/ból rendelted?
hazard

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Auris
« Válasz #2507 Dátum: 2008.01.31 18:50:24 »
Idézetet írta: "Anubis"
Szaisztok!

Tegnap letekertem 385 km-t az Auris-szal.  Általában 100-110-zel mentem, lassabban csak településeken. Volt egy olyan szakasz is, ahol egy 5-600 m-t 1-esben kellett megtenni araszolva, mert baleset miatt helyszíneltek a rendõrök. Az átlagfolyasztásom 4,6 liter lett.  Ketten ültünk az autóban, minimális mennyiségû csomagokkal.  :nagymosoly:

Pécsre mentünk, ahol volt 11%-os emelkedõ is. Ezt azért megérezte szegény kis 1,4 dízel, mivel egy derékszögû kanyar után kellet reáfordulni erre a nagy emelkedõre, így nem tudtam lendületet venni.  De hát ez van.  :vag2:


Ha figyelembe veszem a Veszprém-Pécs út domborzati adottságait (gondolom, a Veszprém-Siófok-Dombóvár-Sásd-Pécs útvonalon jöttetek), akkor teljesen korrekt ez az érték :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
AURIS - általános topik
« Válasz #2508 Dátum: 2008.01.31 19:17:50 »
Idézetet írta: "hazard"
Idézetet írta: "Fery"
hazard!
Nagyon jó ötlet!
És mivel ragasztottad bele, mert ugye nem mindegy.  :pofa:


A híd alattit nem kellett, a polcra és ajtózsebekbe pedig szintén a dekorboltban vásárolt mindkétoldalán öntapadós ragasztószalaggal lehet rögízteni. Kultúrált, diszkrét, ugyanakkor nyom nélkül és egyszerûen elválítható aodtt esetben.

A Xanyi által javasolt is nagyon frankó!
Xanyi!
Ennek "hogy s mint volt métere"? És melyik boltban/ból rendelted?


Itt rendeltem: http://www.hifi-station.hu/
Amúgy ez az, itt ár is van: http://www.autohifibolt.hu/index.php?P=termek&S=3&T=&GY=&TXT=&AMN=1&AMX=9999999&FKAT=5&AKAT=173&TID=7538&TN=AZ%20Audiocomp%20MQ%20AD%20,

Mondjuk ez elég nagy méret, érdemes pl. ketten összeállni, és úgy venni egyet, mert bõven elég...
Xanyi

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
AURIS - általános topik
« Válasz #2509 Dátum: 2008.01.31 20:26:09 »
Idézetet írta: "hazard"
Mondom a megoldást: DEKORBOLT! Én ott vettem jelképes összegért 2db A5-ös méretû fekete színû lapot, ami kb 1 mm vastagságú és puha gumiszerû anyagú. Olyan mint amit pl. a szalagparketta alá tesznek, csak ez vastagabb. Én ebbõl vágtam a "híd" alatti tárolóba, a felsõ kesztyûtartó kispolcára, meg 1-2 ajtózsebbe. Olyan, mintha gyári lenne.

ps: A csomagtérháló árakat köszi!

Köszi a tippet!  :pofa:  Konkrét helyet is tudsz, vagy csak simán keressek egy dekorációs/hobby üzletet?  :szemforgat:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2510 Dátum: 2008.01.31 20:57:10 »
Idézetet írta: "whis"
Köszi a tippet!  :pofa:  Konkrét helyet is tudsz, vagy csak simán keressek egy dekorációs/hobby üzletet?  :szemforgat:


Szívesen! Vidéki vagyok, nemigazán tudok konkrét üzletet javasolni, de szerintem bármelyik dekor/hobby boltban beszerezhetõ a cucc. Még annyit, hogy én azt technikát alkalmazom, miszerint elõször egy sima A4-es papírt "belesímogatok" arra a helyre, ahová a puha bélést szeretném beszabni. Miután így a kontúr nagyjából adott, ez lesz a sablon. Esetleg szükséges lehet 1 kis igazításra, és kész is. Hajrá!
hazard

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
AURIS - általános topik
« Válasz #2511 Dátum: 2008.01.31 20:59:04 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "hazard"
Mondom a megoldást: DEKORBOLT! Én ott vettem jelképes összegért 2db A5-ös méretû fekete színû lapot, ami kb 1 mm vastagságú és puha gumiszerû anyagú. Olyan mint amit pl. a szalagparketta alá tesznek, csak ez vastagabb. Én ebbõl vágtam a "híd" alatti tárolóba, a felsõ kesztyûtartó kispolcára, meg 1-2 ajtózsebbe. Olyan, mintha gyári lenne.

ps: A csomagtérháló árakat köszi!

Köszi a tippet!  :pofa:  Konkrét helyet is tudsz, vagy csak simán keressek egy dekorációs/hobby üzletet?  :szemforgat:


IX ker külsõ vége , száva u. majdnem a határútnál! a Petrolanddal átellenben a Yamaha szalon mellett, nem messze az éjjel-nappali gumistól :D  :kacag:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
AURIS - általános topik
« Válasz #2512 Dátum: 2008.01.31 21:54:07 »
Találtam egy szilikongumi lelõhelyet Zuglóban, lehet, hogy meglátogatom õket valamikor  :szemforgat:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2513 Dátum: 2008.02.01 20:30:39 »
Talán a szerviz topicba, vagy a nyikorgások, zörejekbe kellene beírnom, de mivel ez az ált. Auris topic, így itt kérdezem meg:
A tipikus auris-betegség, vagyis a fék csikorgás megszüntetésére mindenki szervizbe vitte az autót, vagy volt vki , akinek bekopott a betét és elmúlt?
Azért kérdezem, mert még kb 1500 km-t szándékozom beletenni, és csak ezután megyek szervizbe (olajcsere, kiegészítõk fel/beszerelése stb.), amikor is "leélezik" a betéteket. Azonban egyre inkább úgy tûnik, hogy folyamatosan javul a helzet, vagyis egyre kevésbé csikorog a fék. Szóval lehetséges, hogy mire megyek be is kopik... Szóval mire számíthatok?
hazard

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
AURIS - általános topik
« Válasz #2514 Dátum: 2008.02.02 07:34:24 »
Sziasztok!

Elõször is közlendõm van.

Átvettem a kicsikét! Auris 1.4 D-4D Luna.  :dancing:
Nagyon "finom" a gép!

Anubis: Jó az a fogyasztás, remélem tudom tartani hasonló paraméterekkel majd én is!  :pofa:

whis - Xanyi:
Praktikus ötletek és megvalósítások, köszi a linket, bogár  a fülemben  :nagymosoly:  mert nemszeretem a zörgõ autót!
Úgyhogy szakítok rá idõt és megszerkesztem én is a belsõ borítást.
Fery

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2515 Dátum: 2008.02.02 09:43:36 »
Idézetet írta: "Fery"
Átvettem a kicsikét! Auris 1.4 D-4D Luna.  :dancing:
Nagyon "finom" a gép!


Grat! Használd egészséggel és balesetmentesen!
Hol vetted? Szín?
hazard

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
AURIS - általános topik
« Válasz #2516 Dátum: 2008.02.02 10:21:05 »
Idézetet írta: "Fery"
Átvettem a kicsikét! Auris 1.4 D-4D Luna.  :dancing:
Nagyon "finom" a gép!

Gratula! Egy kép esetleg róla? Meg persze egy kis élménybeszámoló, ha már mentél vele annyit  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
AURIS - általános topik
« Válasz #2517 Dátum: 2008.02.02 20:28:34 »
Idézetet írta: "hazard"
Grat! Használd egészséggel és balesetmentesen!
Hol vetted? Szín?

Köszönöm!
Tsusho-nál (Szállás utca) vettem és fenyõzöld a színe, érdekes mert gyenge fénynél szürkésfeketének
vagy haragos zöldnek tûnik, világosban napfénynél adja a metálos zöldet.
Kényes szín ez is, hamar meglátszik rajta a kosz  :szomoru:  , de amikor tiszta
és csili-vili akkor elegáncsos  :lol:
Fery

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
AURIS - általános topik
« Válasz #2518 Dátum: 2008.02.02 21:08:51 »
Idézetet írta: "Fery"
Köszönöm!
Tsusho-nál (szállás utca) vettem és fenyõzöld a színe, érdekes mert gyenge fénynél szürkésfeketének
vagy haragos zöldnek tûnik, világosban napfénynél adja a metálos zöldet.
Kényes szín ez is, hamar meglátszik rajta a kosz  :szomoru:  , de amikor tiszta
és csili-vili akkor elegáncsos  :lol:

Palaczk pedig repesni fog, hogy nem egy újabb uncsi szürke :D

Gratula, jó választás. Sok balesetmentes km-t!
Gabe 254.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
AURIS - általános topik
« Válasz #2519 Dátum: 2008.02.02 21:52:52 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Fery"
Átvettem a kicsikét! Auris 1.4 D-4D Luna.  :dancing:
Nagyon "finom" a gép!

Gratula! Egy kép esetleg róla? Meg persze egy kis élménybeszámoló, ha már mentél vele annyit  :pofa:


Köszönöm!
Még keveset kocsiztam, de a fék, kormány, váltó stb. szóval a vezetés összessége ennél a kevés kilóméternél is mutatja,
hogy jól választottam!
Majdnem minden kézre áll és úgy tudok vele "kerekezni" mintha mindíg is ilyen autóm lett volna.
Ami kicsit zavaró a komputer nyomogatása, kissé elõre kell hajolnom, meg a kijelzõn egyszerre kevés infó jelenik meg ( a méret adott, tehát több
karakter nem fér el ) ezért váltogatni kell a nézetet  :hmm:
Hangsúlyozom EZ legyen a legnagyobb bajom a kocsival!  :kacsint:

[a csatolmányt egy admin törölte]
Fery