Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1269610 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
AURIS - általános topik
« Válasz #2475 Dátum: 2008.01.27 16:07:25 »
Ez gyonyoru. Nemtom hazai foliasok bevallalnanak-e egy ilyen munkat. :D

Krinyo

PS: kertem Auris kiegeszitokrol (pl. a kepen levo elso-hatso-oldalso kotenylemezrol, stb.) arlistat, hat eleg nevetseges arak vannak. Egy darab muanyag, a'la sarfogo 5-5e ft elore-hatra? Sot, lehet, hogy az darabar, meg azt is el tudom kepzelni. Csomagterhalo 13e ft? Esernyotarto a kalaptarto ala szinten tobb mint 18e? Azert a darab muanyagert? Durva.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
AURIS - általános topik
« Válasz #2476 Dátum: 2008.01.27 16:24:58 »
Ez a kép úgy fél éve már szerepelt nálunk.
A sárfogónak párja annyi, nem darabja, azaz a teljes szett egy 10-es.
Lehet, hogy nem olcsó, de ezek gyári tartozékok és más márkánál sem olcsóbbak, sõt...

Peti

  • Vendég
Re: Aurum Edition
« Válasz #2477 Dátum: 2008.01.27 18:21:54 »
Idézetet írta: "Zsuga"
Vagyis nem fényezve hanem matricázva (fóliázva) van?


Valóban létezik No.-ba egy (v. kitudja hány) cég amely karosszéria-fóliázással foglalkozik, olyan színû/fényû fóliával vonják be amit a tulaj óhajt, tavaly nyáron az AB-be is volt egy A4-es amit kanárisárgára fóliáztak be, vérprofi munkát végeznek, ha jól emlékszem egy elem bevonása 1,5-2x-annyiba kerül, mint az adott fényezés, viszont a fólia bármikor eltávolítható.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #2478 Dátum: 2008.01.27 18:51:30 »
Idézetet írta: "Krinyo"
Nekem csak alig tobb mint 3 eves a jogsim, nincsenek ilyen berogzult szokasaim. Nem fekszem, pont csuklonal van a kormany felso resze, lab enyhen hajlitott benyomott kuplungnal. :D Es igy pont kenyelmes az Auris. Baratnom tesoja viszont eszmeletlen hogy fekszik az autoban, egy balesetnel siman kibujik az ov alol. :(


Így kell ülni egy személyautóban, ahogy te írod. Kormányon a 12 óra a csuklónál, kikuplungolásnál láb kicsit behajlítva. Vezetés- és törésbiztonsági szempontból is ez a legjobb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Aurum Edition
« Válasz #2479 Dátum: 2008.01.27 19:04:05 »
Idézetet írta: "Peti"
...ha jól emlékszem egy elem bevonása 1,5-2x-annyiba kerül, mint az adott fényezés, viszont a fólia bármikor eltávolítható.
Biztos vagy ebben, hogy a fóliázás drágább, mint a fényezés :o ???
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2480 Dátum: 2008.01.27 19:25:14 »
"PS: kertem Auris kiegeszitokrol (pl. a kepen levo elso-hatso-oldalso kotenylemezrol, stb.) arlistat, hat eleg nevetseges arak vannak. Egy darab muanyag, a'la sarfogo 5-5e ft elore-hatra? Sot, lehet, hogy az darabar, meg azt is el tudom kepzelni. Csomagterhalo 13e ft? Esernyotarto a kalaptarto ala szinten tobb mint 18e? Azert a darab muanyagert? Durva."

Nem tudod véletlenül, hogy az un. lökhárító-protektor (az az öntapadós gumi csík az autó négy "sarkára") van-e és mennyibe kerül?
hazard

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
AURIS - általános topik
« Válasz #2481 Dátum: 2008.01.27 22:23:59 »
Idézetet írta: "Krinyo"
PS: kertem Auris kiegeszitokrol (pl. a kepen levo elso-hatso-oldalso kotenylemezrol, stb.) arlistat, hat eleg nevetseges arak vannak. Egy darab muanyag, a'la sarfogo 5-5e ft elore-hatra? Sot, lehet, hogy az darabar, meg azt is el tudom kepzelni. Csomagterhalo 13e ft? Esernyotarto a kalaptarto ala szinten tobb mint 18e? Azert a darab muanyagert? Durva.

Most vettem a Avéba többek között csomagtérhálót, ami vízszintesen és függõlegesen is használható: a Homasitában 5e párszáz pénz volt.  :nana:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peti

  • Vendég
Re: Aurum Edition
« Válasz #2482 Dátum: 2008.01.28 00:09:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Peti"
...ha jól emlékszem egy elem bevonása 1,5-2x-annyiba kerül, mint az adott fényezés, viszont a fólia bármikor eltávolítható.
Biztos vagy ebben, hogy a fóliázás drágább, mint a fényezés :o ???


Biztos nem vagyok benne, de úgy rémlik :hmm:  nincs meg azaz AB-ed? (a magyar kiadásba tavaly nyár körül volt)

A céges A4-esüket fóliázták be sárgára, nagyon profi lett :10:  le lettek fényképezve a kényesebb részek, és ott se látszott semmi árulkodó jel! :o

Mintha az lett volna a verdikt hogy nagyon jó, de még az átfényezésnél is drágább, csak az szól mellette, hogy bármikor eltávolítható és közben is védi a gyári fényezést :nana:  :wink: (UV, karc stb.)

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
AURIS - általános topik
« Válasz #2483 Dátum: 2008.01.28 09:18:50 »
Idézetet írta: "hazard"
Nem tudod véletlenül, hogy az un. lökhárító-protektor (az az öntapadós gumi csík az autó négy "sarkára") van-e és mennyibe kerül?


Csemegezzetek...

[a csatolmányt egy admin törölte]

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
AURIS - általános topik
« Válasz #2484 Dátum: 2008.01.28 14:54:54 »
Köszi, kicsemegéztem magam:) Lökhárító-protektorom nem valószínû, hogy lesz... Ellenben a 4 sárfogó-gumit feltetetem a 2-3e km-nél tervezett olajcsere alkalmával.
Csomagtértálcát sem veszek. A már jól bevált módszer alapján: 1. Vettem egy színében/anyagában megfelelõnek vélt szõnyegdarabot a Diego-ban; 2. Kivettem a filctakarót a csomagtartóból és mint sablont körberajzoltam a vásárolt szõnyegen; 3. A kivágott szõnyeg bekerült a csomagtartóba, rá a gyári filcre. Teljesen korrekt, mintha gyári lenne. Nekem megfelel. Igaz, a folyékony állagú szennyezõdéssel szemben nem véd, de vehettem volna gumis aljú szõnyeget is, csak az nem tetszett....
hazard

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
AURIS - általános topik
« Válasz #2485 Dátum: 2008.01.28 16:37:34 »
Ilyen arak mellett nem csoda, hogy hazibarkacsolsz. :D Az otlet amugy kivalo, en is gondolkoztam mar szonyegen, de halonak neha nagyobb hasznat latnam. Persze csak addig, mig bele nem borul valami a csomagtartoba. :D

Krinyo

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Aurum Edition
« Válasz #2486 Dátum: 2008.01.28 17:49:41 »
Idézetet írta: "Peti"
...ha jól emlékszem egy elem bevonása 1,5-2x-annyiba kerül, mint az adott fényezés, viszont a fólia bármikor eltávolítható.
Nézd, én azt tudom, hogy a németeknél -a magasabb bérek miatt- irtózat ára van a fényezésnek. Nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy a fólia + a felrakása még ennél is többe kerülhetne. Magyarországon persze már igaz lehet a dolog, nem tom. Majd megkeresem azt az AB-t, csak majd még emlékeztess rá.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #2487 Dátum: 2008.01.28 19:17:10 »
No várj! :nana:  
A végén sztem magyar árakhoz számolták, lehet itt van a kutya elásva, azért kíváncsi lennék mit írtak a németbe :hmm:

Zsuga

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Re: Aurum Edition
« Válasz #2488 Dátum: 2008.01.28 19:51:20 »
Nekem holnap 10e-ért matricázzák telibe a motorháztetõt (Yaris, bár nem hiszem hogy sokat számít). Kiváncsi vagyok a minõségére, majd posztolok fotót.

(mi az az AB? :) )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
AURIS - általános topik
« Válasz #2489 Dátum: 2008.01.28 19:55:37 »
Auto Bild?  :pofa: