Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1233640 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #240 Dátum: 2006.12.06 11:18:09 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Kacsabi"
Csak egy technikai érdekesség, a jelenlegi változatok közül egyedül a 2.2 dízel kap több lengõkaros hátsó futómûvet.

Disznóság. (És finom voltam.)


A 2.2es már elég komoly teljesítményre képes az Aurisszal (is)...
Elég mókás  lenne az a õskövület futómû alatta...

Én spec azon csodálkozom, hogy egyáltalán berakja a Toyota, nem arról híresek, hogy költségnövelõ tényezõt raknak be a gyártásba... :ordog:

Satriani

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #241 Dátum: 2006.12.06 12:40:11 »
Idézetet írta: "Peti500"
A 2.2es már elég komoly teljesítményre képes az Aurisszal (is)...
Elég mókás  lenne az a õskövület futómû alatta...

Nem tudom, milyen futómûre gondolsz õskövület alatt, és azt sem, milyen futómû lesz az Auris alapverziói alatt. Ha az E12 futómûvére célzol, szerintem semmi gond vele. Nem a kategória csúcsa, de a TS komolyabb menetteljesítményeit is képes kiszolgálni.

Nem is az a disznóság, hogy a dízel kap ilyet, hanem az, hogy a többi nem. Persze, spórolás a köbön, költséghatékony gyártás, satöbbi... De könyörgöm, a Ford mégis hogy képes az 1,4-es duplanulla alá is odarakni azt a geometriát, amit a Focus ST is megkap? Az 1,4-es (benzines, dízel) Auris alá fölösleges lenne a komolyabb futómû, de az 1,6-os benzines és a kétezres dízel már nyugodtan megkaphatnák.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
AURIS - általános topik
« Válasz #242 Dátum: 2006.12.06 12:54:05 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Peti500"
A 2.2es már elég komoly teljesítményre képes az Aurisszal (is)...
Elég mókás  lenne az a õskövület futómû alatta...

Szerintem semmi gond a mostani futómûvel. Nem a kategória csúcsa, de a TS komolyabb menetteljesítményeit is képes kiszolgálni.

Nem is az a disznóság, hogy a dízel kap ilyet, hanem az, hogy a többi nem. Persze, spórolás a köbön, költséghatékony gyártás, satöbbi... De könyörgöm, a Ford mégis hogy képes az 1,4-es duplanulla alá is odarakni azt a geometriát, amit a Focus ST is megkap? Az 1,4-es (benzines, dízel) Auris alá fölösleges lenne a komolyabb futómû, de az 1,6-os benzines és a kétezres dízel már nyugodtan megkaphatnák.


Majd 3 év múlva, a rácfelvarráskor megkapják azok is.
 :kacsint:

Satriani

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #243 Dátum: 2006.12.06 13:04:08 »
Idézetet írta: "Misi"
Majd 3 év múlva, a rácfelvarráskor megkapják azok is.
 :kacsint:

Én akkorra már szeretnék Auris tulaj lenni, ráadásul pont az 1,6-os benzines és a kétezres dízel verziót néztem ki magamnak. Így jártam. :)

Ezek szerint stratégiát kell váltanom: nem veszek új Aurist, hanem megvárom a 3 év múlva esedékes ráncfelvarrást, és akkor veszek egy használt, 3 éves 2,2-es dízelt. 8)

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
AURIS - általános topik
« Válasz #244 Dátum: 2006.12.06 18:43:25 »
Már bocsánat, de egyre jobban tetszik a Kia Ceed, 1,6-os dízellel. Pont az a motorméret, ami a Corollából hiányzik, független hátsó felfüggesztés, stb.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
AURIS - általános topik
« Válasz #245 Dátum: 2006.12.06 18:47:18 »
Idézetet írta: "Satriani"
Én akkorra már szeretnék Auris tulaj lenni, ráadásul pont az 1,6-os benzines és a kétezres dízel verziót néztem ki magamnak. Így jártam. :)
Én is a 2 között gondolkodok, persze pénzem az még nincs  :szomoru:
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #246 Dátum: 2006.12.06 22:17:25 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "Palaczk"
A Berline , az a szedán , franciáéknál . Ami a Megane-t illeti : a kombi meg a szedán csak simán szép , a csapotthátúnak ellenben van egyénisége is - fõleg a háromajtósnak . A csapotthátú összetéveszthetetlen autó , a másik kettõ nem . Mondjuk , ez kétélû dolog , mert autóknál a nagyon egyéni mivolt gyakran kéz a kézben jár a rondasággal  :rolleyes: ... lásd pl. Fiat Multipla , vagy hogy ne legyek OFF : béka Corolla , pláne béka Corolla kombi , ujjuj  :shock:


Már meg bocsáss Palack kollega, de a Berline az csapott hátú. Lásd: www.renault.hu


Francokat. A Renault magyar oldala pontatlanul használja a kifejezést.


Imádom mikor ilyen finom és nõies vagy Palaczk... :nagymosoly:

Amúgy Parker kartárs védelmére legyen mondva, hogy itthon tényleg a HB van Berlinének beállítva... :|

Olyannyira hogy a szedánnak a forgalmijába is csak simán Megány van beírva...
Még a 3/5ajtóshoz odabiggyesztik hogy Berline... :wink:


Jó , ez világos , de a hsz-om többi részében (amit nem idéztél) elmagyaráztam , hogy miért . De most már tényleg hagyhatjuk a rönót  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #247 Dátum: 2006.12.06 22:21:19 »
Idézetet írta: "Angyali Banya"
Bocs, hogy csak így beékelõdök a folyamatosba, de csak most szavaztam. Egyébként nem-mel.
Én csak egy buta nõ vagyok, de az Auris nem attól lett Auris, hogy nem Sedan?
Nekem egyébként elég sok szempontból a sedanok tetszenek, így suóba sem jöhet az Auris. Egyébként a képek, amiket láttam, bíztatóak, szerintem nem marad a gyártók nyakán.  :tonqe:


A helyzet az , hogy a hatchbacket a Toyota valamiért jónak látta átnevezni Corolláról Aurisra - gondolom olyasmi megfontolásokból , hogy frissítsék az image-t meg mit tudom én , szóval valamiféle marketinges okoskodás eredménye ez . A kombit meg fõleg a szedánt viszont (fõleg a nagyobb piacokon) jellemzõen konzervatívabb , idõsebb vevõkör vásárolja , akik lehet , hogy nem kedvelték volna annyira a névváltoztatást - így maradtak ezek a karosszériák Corolla néven .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #248 Dátum: 2006.12.06 22:27:24 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Kacsabi"
A képek a Toyota hivatalos média oldaláról erednek, biztosan nem photosop. :kacsint:

Arra gondoltam, hogy készítettek több képet, és a kézi váltós középkonzolt egy másik, hasonló beállítással készült képrõl szedték. De ez hülyeség, úgyhogy hagyjuk. :) Valószínûleg ilyen lesz az új M-MT...

Egyébként jópofa ez a média site. Találtam rajta olyan infót, amit valaki korábban nagyon keresett ebben a topikban. Tehát sedan méretek:


Ejha  :o ... jó nagy lett az autó , ezek már középkategóriás méretek ! Carina E méretû , sõt szélességre meg magasságra nagyobb is ... a Camrymet hosszban közel 15 centivel múlja felül  :szemforgat: ... nem semmi ! És a 450 literes csomagtartó is már megfelelõnek mondható .

Összességében , egyre erõsödik bennem a meggyõzõdés , hogy ez a kocsi lehetne apám számára a Carina kézenfekvõ utódja  :hmm: ... kézi váltós 1.4-es dízellel , valami szép színben (ha lesz...) , abszolút jó lenne neki .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #249 Dátum: 2006.12.06 22:32:54 »
Idézetet írta: "czsiga"
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Kacsabi"
A képek a Toyota hivatalos média oldaláról erednek, biztosan nem photosop. :kacsint:

Arra gondoltam, hogy készítettek több képet, és a kézi váltós középkonzolt egy másik, hasonló beállítással készült képrõl szedték. De ez hülyeség, úgyhogy hagyjuk. :) Valószínûleg ilyen lesz az új M-MT...

Egyébként jópofa ez a média site. Találtam rajta olyan infót, amit valaki korábban nagyon keresett ebben a topikban. Tehát sedan méretek:


Jobb volna, ha inkább CVT-vel hoznák és egy dögös króm borítást kapna, nem pedig kísérleteznének az MM-T -vel.


A képeket megnézve , feltûnõ az is , hogy van egy gyûrû a váltókaron a váltógomb alatt ! Ilyesmi azokon az autókon szokott lenni , amelyeken így lehet oldani a rükverc reteszelését  :hmm: ... ha ez valóban MMT váltó (lásd két pedál , amúgy mindkét képen két pedál van csak , a bézs belsõsön is) , akkor ez vajon mire való  :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #250 Dátum: 2006.12.06 22:45:33 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Satriani"
Én akkorra már szeretnék Auris tulaj lenni, ráadásul pont az 1,6-os benzines és a kétezres dízel verziót néztem ki magamnak. Így jártam. :)
Én is a 2 között gondolkodok, persze pénzem az még nincs  :szomoru:


Hát ja , ha a menetteljesítmény/fogyasztás arányt nézzük , akkor tényleg ez a két legracionálisabb választás - kevesebbet autózóknak a benzines , sokat menõknek a dízel . Csak hát a bökkenõ az , hogy a 2.0 dízel biztosan vaskosan drágább lesz az 1.6 benzinesnél  :roll: ... utóbbi valszeg inkább az 1.4 dízellel lesz egy árban . Már föltéve , ha folytatják az eddigi gyakorlatot - és hát miért ne folytatnák ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #251 Dátum: 2006.12.06 22:56:43 »
Idézetet írta: "Satriani"
Ha az E12 futómûvére célzol, szerintem semmi gond vele.


Arra gondoltam, hogy õskövület, feltéve ha azt rakják az Auris feneke alá...

Persze, semmi gond vele, ezt már beszéltük, de azért nem ártana picit haladni a korral. :szemforgat:

De azért hogy picit kötözködjek: Addig jó míg nem hajtasz bele pont kanyar közbe egy úthibába...


Idézet
A TS-t kiszolgálja...

A TS ültetve van+szériába más gumik, nagyos sokat számít ám! :nana:

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #252 Dátum: 2006.12.06 22:59:55 »
Idézetet írta: "attila23"
Már bocsánat, de egyre jobban tetszik a Kia Ceed, 1,6-os dízellel. Pont az a motorméret, ami a Corollából hiányzik, független hátsó felfüggesztés, stb.



Az 1.6-osnál pont ugrik a kötelezõ... :wink:

Amúgy én a benzines motorparkot hiányolom, gondolom ezzel nem árultam el nagy titkot... :roll:

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #253 Dátum: 2006.12.06 23:03:08 »
Idézetet írta: "Satriani"


Ezek szerint stratégiát kell váltanom: nem veszek új Aurist, hanem megvárom a 3 év múlva esedékes ráncfelvarrást, és akkor veszek egy használt, 3 éves 2,2-es dízelt. 8)


Elsõ szériát amúgy se érdemes venni, azok még tele vannak gyerekbetegségekkel... :wink:

Satriani

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #254 Dátum: 2006.12.06 23:40:09 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ejha  :o ... jó nagy lett az autó , ezek már középkategóriás méretek !

Új OFF Astra sedan méreteit (különösen a tengelytávot és a hosszt) nézd meg ehhez képest! Lassan nem is számít már nagynak a Corolla...