Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1232906 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
AURIS - általános topik
« Válasz #225 Dátum: 2006.12.02 22:30:31 »
Egyre biztosabb vagyok benne, hogy lesz xenon az Aurisban. Projektoros lampa es fenyszoro moso is -> tuti :)


Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #226 Dátum: 2006.12.02 22:46:54 »
Idézetet írta: "szazketto"
Egyre biztosabb vagyok benne, hogy lesz xenon az Aurisban. Projektoros lampa es fenyszoro moso is -> tuti :)


1000% hogy lesz benne...
Elég nagy blama lenne ha nem tennék bele... :?
Már az E12-bõl is hiányzott, a könnycseppesítésnél megoldhatták volna... :roll:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
AURIS - általános topik
« Válasz #227 Dátum: 2006.12.03 08:15:03 »
Idézetet írta: "Tamás1"
Asszem tévedtem. Szakikáim, jól gondolom, hogy az új corolla méretei megközelítik az avensisét? 10 cm tengelytáv különbség soknak számít? A csomagtér viszont lehangoló..

10 cm tengelytáv-különbség rengeteget számít. Fõleg ha az egész az utastérben jelenik meg.
Gabe 254.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
AURIS - általános topik
« Válasz #228 Dátum: 2006.12.03 11:16:15 »
Én is remélem, hogy végre eljön a "Xenonosodás" korszaka, csak ugye félek, hogy a Toyotához híven csakis a legmagasabb felszereltségben lesz megtalálható, külön opcióként pedig megint nem lesz rendelhetõ.  :hmm:

Bár maga a fényszóró-mosó még nem garancia semmire, pl a 98-ban megjelent Avensishez is kapható volt már, meg ugye a Corollákon is lehet velük találkozni.

Persze nem bánnám, ha kellemesen csalódhatnék.  :wink:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Satriani

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #229 Dátum: 2006.12.03 19:48:28 »
Idézetet írta: "Tamás1"
Szakikáim, jól gondolom, hogy az új corolla méretei megközelítik az avensisét? 10 cm tengelytáv különbség soknak számít?

Az új Corolla tengelytávja (2600 mm) pont ugyanakkora, mint az elõdé. Az Avensisé valóban nagyobb 10 centivel, ez pont egy osztálynyi különbség.

Satriani

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #230 Dátum: 2006.12.04 17:25:52 »
Angolul tudóknak itt egy egész hosszú cikk a Corolláról (tehát a szedánról).


Tamás1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
AURIS - általános topik
« Válasz #231 Dátum: 2006.12.04 21:38:56 »
Idézet
Az új Corolla tengelytávja (2600 mm) pont ugyanakkora, mint az elõdé. Az Avensisé valóban nagyobb 10 centivel, ez pont egy osztálynyi különbség.


Az létezik, hogy a Carinámé is 2600? Azt néztem, hogy szélességében Ave nagyság lesz, ami stabil, masszív kis ördögöt szülhet. Nem is nagyon akarok tovább spekulálni a méreteken, várom, hogy lássam.  Azt ezért nem értem, hogy hosszabb lesz, de a tengelytáv marad. Marhára nem értek én ám ehhez.  :hmm:

Satriani

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #232 Dátum: 2006.12.04 22:03:08 »
Idézetet írta: "Tamás1"
Az létezik, hogy a Carinámé is 2600?

Itt 2590-et írnak.

Idézetet írta: "Tamás1"
Azt ezért nem értem, hogy hosszabb lesz, de a tengelytáv marad.

Nagyobb csomagtartó  :arrow: nagyobb hátsó túlnyúlás. Keményebb gyalogosvédelmi elõírások  :arrow: nagyobb elsõ lökhárító  :arrow: nagyobb elsõ túlnyúlás. A dizájnról nem is beszélve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
AURIS - általános topik
« Válasz #233 Dátum: 2006.12.05 04:19:59 »
Méretek. A tengelytáv nem változott az elõdhöz képest, az autó hossza kb. 5 centit nõtt, de ez erõsen gyanús, hogy a lökhárítóban el is tûnik. (vö. Daewoo Nexia vs Kadett E, a kocsi ugyanaz, de a Daewoo 15 <!!!> centivel hosszabb, ami a lökhárítóban vész el). A csomagtartó literjei önmagukban semmit nem mondanak. Pl. az Avensis sedan 520(?) literje rengetegnek tûnik, de össze nem tudom hasonlítani az egykori OFF Regatám 513 literjével, ami szinte hasáb alakú volt, így az teljesen jól kihasználható volt, a  :toy: -é sokkal kevésbé. Pozitív példa a béka Corolla sedan 390 literje viszont ugyanezen okból sokkal többnek láttatja magát, de praktikum szempontjából nem összevethetõ a szintén OFF csepp Astra 360 literjével. Szóval én se veszek többé sedant. És hogy hányszor szállítasz benne TV-t? Ha van költözködõ családtagod, esetleg kollégista rokon, hamar megtudod, milyen jó az a felfelé bõvíthetõség...
music     

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #234 Dátum: 2006.12.05 11:28:51 »
Idézetet írta: "music"
És hogy hányszor szállítasz benne TV-t? Ha van költözködõ családtagod, esetleg kollégista rokon, hamar megtudod, milyen jó az a felfelé bõvíthetõség...


Volt már 2 szedánom is, egyszer se volt szállítási problémám, igaz akkor még kisebbek voltak a tévék... :ordog:

De ha valakinek a lépcsõshátú tetszik, (akár konkrétan az új Corollánál), akkor nem hinném hogy szempont lenne, hogy egyszercsakhátha egy rokon vagy akárki költözni fog és nem fér be a tv-je... :wink:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
AURIS - általános topik
« Válasz #235 Dátum: 2006.12.05 19:15:09 »
Most kaptam meg a hivatalos sajtóanyagot az új Aurisról (Ebben egyébként a név eredete is benne van: az Aurus, azaz arany szóból ered.).
Majd lefordítom belõle a legfontosabbakat, de mivel most a csomagtartó mértetét boncolgatjátok, íme a hivatalos adat: 354 liter alaphelyzetben, eldöntött hátsó ülésekkel pedig 777 liter.
Ez 60 literes bõvülés az E12-höz képest.

Tamás1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
AURIS - általános topik
« Válasz #236 Dátum: 2006.12.05 20:24:16 »
Idézet
Most kaptam meg a hivatalos sajtóanyagot az új Aurisról



Ilyet én is kértem a Mikulástól, csak sedanra vonatkozóan, de eddig még semmi.
A tegnapi angol szöveggel egyébként foglalkozik valaki? Cserébe fel tudok ajánlani egy nyakkendõt.  :nagymosoly:  

Teljesen ki vagyok éhezve infora.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
AURIS - általános topik
« Válasz #237 Dátum: 2006.12.05 20:49:06 »
Idézetet írta: "Tamás1"
Idézet
Most kaptam meg a hivatalos sajtóanyagot az új Aurisról



Ilyet én is kértem a Mikulástól, csak sedanra vonatkozóan, de eddig még semmi.
A tegnapi angol szöveggel egyébként foglalkozik valaki? Cserébe fel tudok ajánlani egy nyakkendõt.  :nagymosoly:  

Teljesen ki vagyok éhezve infora.


Megnéztem.
Ez ugyanolyan hivatalos sajtóanyag, mint a mai Aurisos.
Még a tartalama is nagyon hasonló (Ebbõl is látszik, hogy szinte csak névben tér majd el a két modell a technikai jellemzõket tekintve.)
Sajna nem látok benne csomagtérre vonatkozó adatokat, de majd megnézem a Toyota PR oldalon. Biztosan kint van, mert azt benne hagyták a cikkben, hogy az utastérben mennyi tárolókapacitás van (15 hely, 18,9 liter).
Közben megnéztem. Nincs fent a sedan vagy a kombi adat táblázata....
Gondolom azért, mert az egy kicsit késve jön majd az Aurishoz képest.

És ha már Auris:
A sajtóanyagot átolvasva sok újdonság nincs benne.
A motorok: 3 dízel: 1,4 90LE; 2.0 125LE; 2.2 177LE. Az utóbbi kettõhöz 6 gangos váltó lesz majd, a kisebb dízelhez pedig MMT (opció!)
2 Benzin: 1.4 97LE; 1.6 124LE Itt az 1.6-hoz lehet majd MMT-t kérni.
A tank mérete minden esetben 55 liter lesz.
Átlagfogyasztások (csak ez van megadva):
Benzin 1.4: 6,9Lit 1.6: 7,1 Lit(6.9MMT-)vel.
Dízel: 1.4: 5Lit (MMT-vel is.) 2.0: 5,7Lit 2.2: 6,2Lit
Minden modellmél alap az ABS, EBD, BA és opció a VSC, TRC.
Ugyancsak opció lesz a tempomat.
Gyorsulás:
benzin: 1.4: 13mp, 1.6: 10,4mp (12,1MMT-vel).
dízel: 1.4: 12mp (14,7 MMT-vel), 2.0: 10,3mp, 2.2: 8,1mp

Kilenc légzsák lesz (kategóriájában elõször széria térdlégzsák a vezetõ oldalán).
Az Aurishoz 9 színbõl lehet majd választani, ebbõl 1 teljesen új és 4, a kategóriában új szín lesz.
A belsõ színvilág egy "modern sötétszürkébõl" és egy "warm greige" lesz. Ez utóbbit képtelen voltam lefordítani...

A hogyan terveztük, mi, hogy csillog, csökkentettük a zaj és vibráció szintet, kiváló eredményt várunk az EuroNCAP-on, stb. marketing dumát mellõzném.
Ja, és az utastérben 10 tárolóhely lesz, 32 liter kapacitással, a csomagtartóban pedig "helytakarékos kerék lesz".
A lényeg ennyi volt az anyagban.
Ha valakinek kell, elküldöm pdf-ben.
Merthogy abban van.
Van néhány új kép is a kocsiról, de semmi szenzációs.

Kacsabi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
  • '10 Prius
AURIS - általános topik
« Válasz #238 Dátum: 2006.12.06 08:54:38 »
Idézetet írta: "Misi"
És ha már Auris:

Csak egy technikai érdekesség, a jelenlegi változatok közül egyedül a 2.2 dízel kap több lengõkaros hátsó futómûvet.
007

Satriani

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #239 Dátum: 2006.12.06 11:05:41 »
Idézetet írta: "Kacsabi"
Csak egy technikai érdekesség, a jelenlegi változatok közül egyedül a 2.2 dízel kap több lengõkaros hátsó futómûvet.

Disznóság. (És finom voltam.)