Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1230239 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #195 Dátum: 2006.11.29 00:47:37 »
OFF
Ha már mit szeressünk, HB vagy szedán topik:

Sima Rönyó Mégane nagyon nem tetszett, a lépcsõshátú viszont nagyon f*sza, :10:  a kombi meg gyönyörû, szintén feketébe... :tonqe:

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
AURIS - általános topik
« Válasz #196 Dátum: 2006.11.29 08:13:24 »
Idézetet írta: "Peti500"

Én semmivel nem éreztem hangosabbnak (persze üresen) a kombit, mint a HB-t vagy a szedánt... :hmm:


En sem éreztem hangosabbnak. PEdig én is sokat probálgattam, füleltem, de semmi különbséget nem tapasztaltam. Ha picit is hangosabb lett volna nem veszem meg.

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
AURIS - általános topik
« Válasz #197 Dátum: 2006.11.29 09:05:20 »
Idézetet írta: "Peti500"
OFF
Ha már mit szeressünk, HB vagy szedán topik:

Sima Rönyó Mégane nagyon nem tetszett, a lépcsõshátú viszont nagyon f*sza, :10:  a kombi meg gyönyörû, szintén feketébe... :tonqe:


Nekem meg pont a békaseggû teccik...asszem Berline.
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #198 Dátum: 2006.11.29 10:33:27 »
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "Peti500"
OFF
Ha már mit szeressünk, HB vagy szedán topik:

Sima Rönyó Mégane nagyon nem tetszett, a lépcsõshátú viszont nagyon f*sza, :10:  a kombi meg gyönyörû, szintén feketébe... :tonqe:


Nekem meg pont a békaseggû teccik...asszem Berline.


Sebaj...
Ez már a korral jár... :ordog:

Szerintem elég béna az a nagy s*gg függõleges hátsó szélvédõ megoldás...
Megkockáztatom: több kombit, szedánt látni mint Berlinét, nem véletlenül... :sunyi:
 :wink:
ON

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
AURIS - általános topik
« Válasz #199 Dátum: 2006.11.29 11:16:05 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "Peti500"
OFF
Ha már mit szeressünk, HB vagy szedán topik:

Sima Rönyó Mégane nagyon nem tetszett, a lépcsõshátú viszont nagyon f*sza, :10:  a kombi meg gyönyörû, szintén feketébe... :tonqe:


Nekem meg pont a békaseggû teccik...asszem Berline.


Sebaj...
Ez már a korral jár... :ordog:

Szerintem elég béna az a nagy s*gg függõleges hátsó szélvédõ megoldás...
Megkockáztatom: több kombit, szedánt látni mint Berlinét, nem véletlenül... :sunyi:
 :wink:
ON


Majd beérsz Te is... :ordog:

Tény, hogy ez a megoldás igen sok hasznos helyet elvesz a raktérbõl...  :szemforgat:
A kombi az egyébként jó, a 4 ajtós nem tecc, kevés olyan tipus van, ahol a limuzin magával ragad, hogy on legyek sajnos a Corolla sem tartozik ezek közé.  :|
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
AURIS - általános topik
« Válasz #200 Dátum: 2006.11.29 12:31:45 »
Idézetet írta: "Tamás1"
Idézet
A kompakt szedánok létjogosultságát mással , mint a konzervativizmussal , nem nagyon tudom megválaszolni  :szemforgat:


Segítek :nagymosoly:
1, Én már betört kombi hátsó ablakot láttam, sedant még nem (mármint lopási céllal). Én sokat szállítok az autómmal, biztonságosabbnak tartom.
2, Állandóan zenét hallgatok vezetés közben, a kombiból, liftbackbõl sokkal több zaj hallatszik az utastérben. Persze lehet azt mondani, hogy ennél fontosabb szempont a pakolási praktikum, de nekem nem.
3, És végül: igazad lehet a formai konzervatívizmusban.

És a legszebb Carina a sedan!!! :nyelv:

Te sem tudsz semmit az új corolla méretekrõl?

A HB, vagy kombi tipusok valóban lehetnek kicsit hangosabbak, mert a felépítésbõl adódóan nem tudják olyan jól elszigetelni a futómûzajokat, mint egy sedan esetében. Nekem is ez volt az elsõ dolog, amit észrevettem, mikor elhoztam, hogy hátulról több zaj jön.
Gabe 254.

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
AURIS - általános topik
« Válasz #201 Dátum: 2006.11.29 14:27:39 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "norbi1974"
Pl: rakj be egy 82cm-es CRT TV-t dobozostul egy szedánba. Impossible mission! ...de komolyan. :kacsint:

Már megint ezek a tv-k... :roll:
Ez a mániátok... :wink:
Hányszor visztek tv-t a kocsival???
Én eddig életembe tán 2x, igaz akkor a szivar Audival és befért a hátsó ülésre azaz 50es Videoton...

Vonatkoztass el a TV-tõl, ez csak egy példa volt. A lényeget már Paraczk leírta. :kacsint: ...egy nagyobb dolgot nem igazán lehet bepakolni...


A TV-s dologhoz kapcsolódik :)

Én pont vasárnap vittem haza az egyik nagyon jó barátomnak a frissen vásárolt 82 cm-s LCD TV-jét dobozostól :)
Simán befért hátra, egyedül a kalaptartót kellett kibillentenem a helyérõl.
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
AURIS - általános topik
« Válasz #202 Dátum: 2006.11.29 14:29:44 »
Idézetet írta: "fekosz"
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "norbi1974"
Pl: rakj be egy 82cm-es CRT TV-t dobozostul egy szedánba. Impossible mission! ...de komolyan. :kacsint:

Már megint ezek a tv-k... :roll:
Ez a mániátok... :wink:
Hányszor visztek tv-t a kocsival???
Én eddig életembe tán 2x, igaz akkor a szivar Audival és befért a hátsó ülésre azaz 50es Videoton...

Vonatkoztass el a TV-tõl, ez csak egy példa volt. A lényeget már Paraczk leírta. :kacsint: ...egy nagyobb dolgot nem igazán lehet bepakolni...


A TV-s dologhoz kapcsolódik :)

Én pont vasárnap vittem haza az egyik nagyon jó barátomnak a frissen vásárolt 82 cm-s LCD TV-jét dobozostól :)
Simán befért hátra, egyedül a kalaptartót kellett kibillentenem a helyérõl.


Na de ez mutatvány csöves Tv-vel??? :wink:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
AURIS - általános topik
« Válasz #203 Dátum: 2006.11.29 14:39:07 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "norbi1974"
...egy nagyobb dolgot nem igazán lehet bepakolni...

Sok kicsit viszont igen. Én évente 1-2 alkalommal viszek nagy dolgot (arra pedig ott van Apum kombija, vagy elkérek a családból egy Wartburgot utánfutóval :)), simán megfelelne egy sedan. Más kérdés, hogy nekem alapban nem nagyon tetszenek az alsóközép sedanok (a Mazda3 és a Fóka tetszik, a többi nem igazán), ebben a méretben megrögzött hatchback párti vagyok.

Én is HB párti vagyok, bár a 98-as Civic-be csak 4ajtósat vennék újra. Vannak típusok, amelyiknél a sedan szebb, de a  :toy: sedan és kombi eleje nagyon nem jön be. (Bocsi!) Viszont pl a Carina E 5ajtósa szerintem csúnya, de így érzek a béka 6ajtóssal is. Ezeknem nem szép a "fara". Persze ezek a vélemények szubjektívek. :kacsint:


Érdekes ez a dolog, én a gyakorlati megoldások emberének tartom magam, így én is a HB felé húzok (erõsen!), de...
....és itt jön az, ami számomra is furcsa. (!) Feleségem kimondottan sedan párti, elmondása szerint egy autó csak akkor autó, ha van eleje és hátulja!
(Nem kicikizni!)  :nagymosoly:
Hmmmm.....
Elgondolkodtató :)

Nekem az új auris sedán kimondottan tetszik!
Elsõ ránézésre Lexus eleje van, jobban szemügyre véve már Honda Accordos inkább, hátul meg tipikus alfás.
Hát ez van, ez jutott nekünk. :)

Ha egyszer kertes házba költözök és nem lesz öl kutyánk, sedánba fogok ülni a HB corim után.  :wink:

Vagy egy Lexus Is250-be :)
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #204 Dátum: 2006.11.29 20:50:05 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "Peti500"
OFF
Ha már mit szeressünk, HB vagy szedán topik:

Sima Rönyó Mégane nagyon nem tetszett, a lépcsõshátú viszont nagyon f*sza, :10:  a kombi meg gyönyörû, szintén feketébe... :tonqe:


Nekem meg pont a békaseggû teccik...asszem Berline.


Sebaj...
Ez már a korral jár... :ordog:

Szerintem elég béna az a nagy s*gg függõleges hátsó szélvédõ megoldás...
Megkockáztatom: több kombit, szedánt látni mint Berlinét, nem véletlenül... :sunyi:
 :wink:
ON


A Berline , az a szedán , franciáéknál . Ami a Megane-t illeti : a kombi meg a szedán csak simán szép , a csapotthátúnak ellenben van egyénisége is - fõleg a háromajtósnak . A csapotthátú összetéveszthetetlen autó , a másik kettõ nem . Mondjuk , ez kétélû dolog , mert autóknál a nagyon egyéni mivolt gyakran kéz a kézben jár a rondasággal  :rolleyes: ... lásd pl. Fiat Multipla , vagy hogy ne legyek OFF : béka Corolla , pláne béka Corolla kombi , ujjuj  :shock:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #205 Dátum: 2006.11.29 20:53:19 »
Idézetet írta: "fekosz"
Érdekes ez a dolog, én a gyakorlati megoldások emberének tartom magam, így én is a HB felé húzok (erõsen!), de...
....és itt jön az, ami számomra is furcsa. (!) Feleségem kimondottan sedan párti, elmondása szerint egy autó csak akkor autó, ha van eleje és hátulja!
(Nem kicikizni!)  :nagymosoly:
Hmmmm.....
Elgondolkodtató :)

Nekem az új auris sedán kimondottan tetszik!
Elsõ ránézésre Lexus eleje van, jobban szemügyre véve már Honda Accordos inkább, hátul meg tipikus alfás.
Hát ez van, ez jutott nekünk. :)

Ha egyszer kertes házba költözök és nem lesz öl kutyánk, sedánba fogok ülni a HB corim után.  :wink:

Vagy egy Lexus Is250-be :)


Nagyobb autóban szerintem is OK a szedán - nekem csak a kompakt szedánokkal van némi problémám , nem tehetek róla , valahogy olyan unalmasak , sõt néha (ha nem is mindig) kispolgáriak  :roll: ... bár ez utóbbi már inkább a Thalia & Co. bagázsra érvényes mostanában , mióta a "kompakt" szedánok ostromolják a 4.5 métert  :hmm:

Az új Corolla (!NEM Auris!) szedán pedig nekem is tetszik - ez tény . Asszem írtam is , hogy egy ilyet el tudnék képzelni apámnak a Carinánk utódjaként .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
AURIS - általános topik
« Válasz #206 Dátum: 2006.11.29 22:15:19 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "Peti500"
OFF
Ha már mit szeressünk, HB vagy szedán topik:

Sima Rönyó Mégane nagyon nem tetszett, a lépcsõshátú viszont nagyon f*sza, :10:  a kombi meg gyönyörû, szintén feketébe... :tonqe:


Nekem meg pont a békaseggû teccik...asszem Berline.


Sebaj...
Ez már a korral jár... :ordog:

Szerintem elég béna az a nagy s*gg függõleges hátsó szélvédõ megoldás...
Megkockáztatom: több kombit, szedánt látni mint Berlinét, nem véletlenül... :sunyi:
 :wink:
ON


A Berline , az a szedán , franciáéknál . Ami a Megane-t illeti : a kombi meg a szedán csak simán szép , a csapotthátúnak ellenben van egyénisége is - fõleg a háromajtósnak . A csapotthátú összetéveszthetetlen autó , a másik kettõ nem . Mondjuk , ez kétélû dolog , mert autóknál a nagyon egyéni mivolt gyakran kéz a kézben jár a rondasággal  :rolleyes: ... lásd pl. Fiat Multipla , vagy hogy ne legyek OFF : béka Corolla , pláne béka Corolla kombi , ujjuj  :shock:


Már meg bocsáss Palack kollega, de a Berline az csapott hátú. Lásd: www.renault.hu
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
AURIS - általános topik
« Válasz #207 Dátum: 2006.11.29 22:46:39 »
Idézetet írta: "Peti500"
OFF
Ha már mit szeressünk, HB vagy szedán topik:

Sima Rönyó Mégane nagyon nem tetszett, a lépcsõshátú viszont nagyon f*sza, :10:  a kombi meg gyönyörû, szintén feketébe... :tonqe:

Nálam is ez a sorrend, bár mielõtt vettem a Corit, voltam Rönyóéknál is, mivel van ismerõsöm. Sajna ugyanazt a minõségbeli különbséget éreztem a Sedan és a HB között, mint a Thalia és a Clio között. Lehetséges ez? Mármint, hogy a Török gyárban szarabbul rakják össze a gépet (akár még más felhasznált anyagok is)??? :hmm:
Ezzel NEM akarok utalni a  Toyota Török gyárára!
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #208 Dátum: 2006.11.30 02:20:03 »
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "Palaczk"
A Berline , az a szedán , franciáéknál . Ami a Megane-t illeti : a kombi meg a szedán csak simán szép , a csapotthátúnak ellenben van egyénisége is - fõleg a háromajtósnak . A csapotthátú összetéveszthetetlen autó , a másik kettõ nem . Mondjuk , ez kétélû dolog , mert autóknál a nagyon egyéni mivolt gyakran kéz a kézben jár a rondasággal  :rolleyes: ... lásd pl. Fiat Multipla , vagy hogy ne legyek OFF : béka Corolla , pláne béka Corolla kombi , ujjuj  :shock:


Már meg bocsáss Palack kollega, de a Berline az csapott hátú. Lásd: www.renault.hu


Francokat . A Renault magyar oldala pontatlanul használja a kifejezést . Persze az igaz , hogy a Berline nem feltétlenül csak négyajtós szedán - alapvetõen jelenthet két- , három- , négy- és ötajtós csapott- , ferde- vagy lépcsõshátú autókat , tehát kis túlzással mindent , ami nem kombi , nem kupé , és nem is kabrió . A Renault francia oldalán www.renault.fr pl. Berline a 3 és 5 ajtós Megane , és Berline 4 portes (4 ajtós) a lépcsõshátú .

Idézet a wikipedia francia oldaláról http://fr.wikipedia.org/wiki/Berline : "Les termes en langues étrangéres sont :
Limousine en allemand,
Saloon en anglais (Grande-Bretagne),
Sedan en anglais (États-Unis)."

Azaz : a kifejezés idegen nyelvû megfelelõi a németben Limousine , a brit angolban Saloon , az amerikai angolban Sedan .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Angyali Banya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
AURIS - általános topik
« Válasz #209 Dátum: 2006.11.30 13:54:32 »
Bocs, hogy csak így beékelõdök a folyamatosba, de csak most szavaztam. Egyébként nem-mel.
Én csak egy buta nõ vagyok, de az Auris nem attól lett Auris, hogy nem Sedan?
Nekem egyébként elég sok szempontból a sedanok tetszenek, így suóba sem jöhet az Auris. Egyébként a képek, amiket láttam, bíztatóak, szerintem nem marad a gyártók nyakán.  :tonqe: