Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1221720 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #180 Dátum: 2006.11.27 22:14:15 »
Idézetet írta: "norbi1974"
...egy nagyobb dolgot nem igazán lehet bepakolni...

Sok kicsit viszont igen. Én évente 1-2 alkalommal viszek nagy dolgot (arra pedig ott van Apum kombija, vagy elkérek a családból egy Wartburgot utánfutóval :)), simán megfelelne egy sedan. Más kérdés, hogy nekem alapban nem nagyon tetszenek az alsóközép sedanok (a Mazda3 és a Fóka tetszik, a többi nem igazán), ebben a méretben megrögzött hatchback párti vagyok. Ráadásul ebben a méretosztályban valahol elpazarolt 20-30 centinek tartom a meghosszabbított farrészt: ha hosszabb lesz az autó, akkor legyen igazán tágas, mint egy kombi. Ha viszont rövid, akkor legyen pofás, mint egy hatch. Ja, és van még egy csökött ellenérvem a sedanokkal szemben: szûk a garázsbejáróm, a garázsba pedig alig fér be két kocsi, így nekem minden centi megtakarított hely számít... (Ezért vettem Corollát, nem elsõ generációs Avensist.)

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
AURIS - általános topik
« Válasz #181 Dátum: 2006.11.27 22:24:02 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "norbi1974"
...egy nagyobb dolgot nem igazán lehet bepakolni...

Sok kicsit viszont igen. Én évente 1-2 alkalommal viszek nagy dolgot (arra pedig ott van Apum kombija, vagy elkérek a családból egy Wartburgot utánfutóval :)), simán megfelelne egy sedan. Más kérdés, hogy nekem alapban nem nagyon tetszenek az alsóközép sedanok (a Mazda3 és a Fóka tetszik, a többi nem igazán), ebben a méretben megrögzött hatchback párti vagyok.

Én is HB párti vagyok, bár a 98-as Civic-be csak 4ajtósat vennék újra. Vannak típusok, amelyiknél a sedan szebb, de a  :toy: sedan és kombi eleje nagyon nem jön be. (Bocsi!) Viszont pl a Carina E 5ajtósa szerintem csúnya, de így érzek a béka 6ajtóssal is. Ezeknem nem szép a "fara". Persze ezek a vélemények szubjektívek. :kacsint:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
AURIS - általános topik
« Válasz #182 Dátum: 2006.11.27 22:24:31 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "norbi1974"
Pl: rakj be egy 82cm-es CRT TV-t dobozostul egy szedánba. Impossible mission! ...de komolyan. :kacsint:

Már megint ezek a tv-k... :roll:
Ez a mániátok... :wink:
Hányszor visztek tv-t a kocsival???
Én eddig életembe tán 2x, igaz akkor a szivar Audival és befért a hátsó ülésre azaz 50es Videoton...

Vonatkoztass el a TV-tõl, ez csak egy példa volt. A lényeget már Paraczk leírta. :kacsint: ...egy nagyobb dolgot nem igazán lehet bepakolni...

Sztem Peti egy kétlábú TV-re gondolt. :wink:
Gabe 254.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
AURIS - általános topik
« Válasz #183 Dátum: 2006.11.27 23:06:11 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Bocs! Vettem... :kacsint:


Tehát már megvan, igy valószínû te sem fogsz legkozelebb crt-t venni :kacsint:

Én kb tavaly ilyenkor vettem egy bazi nagy crt-t, simán befért dobozostól. A következõ tv-m biztos valami lapos lesz.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
AURIS - általános topik
« Válasz #184 Dátum: 2006.11.27 23:23:47 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "norbi1974"
Bocs! Vettem... :kacsint:


Tehát már megvan, igy valószínû te sem fogsz legkozelebb crt-t venni :kacsint:

Én kb tavaly ilyenkor vettem egy bazi nagy crt-t, simán befért dobozostól. A következõ tv-m biztos valami lapos lesz.


Én a nyomtatómat hoztam haza a kombiba, 1cm-en múlott, hogy dobozostól be tudtam rakni, és nem kellett a kisteherrel visszamenni, ezt bármi másban csak darabokraszedve tudtam volna megoldani!

Ja és nyaraláskor a Normál méretû (nem esernyõre csukható pici) babakocsi+ 2 felnõtt 2 kisgyerek 1 heti cuccai a csomagtartóban elrejtve a kíváncsi szemek elõl.

(A 21" CRT monitorról, az íróasztalról, a gyerekágyról, vagy a rugós matracról nem is beszélve, ezeket sedanban elég macerásan tudtam volna elhozni)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
AURIS - általános topik
« Válasz #185 Dátum: 2006.11.28 00:32:12 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Én a nyomtatómat hoztam haza a kombiba, 1cm-en múlott, hogy dobozostól be tudtam rakni, és nem kellett a kisteherrel visszamenni, ezt bármi másban csak darabokraszedve tudtam volna megoldani!

Te otthon A0-s plotterrel szoktál fényképeket nyomtatni? :nagymosoly:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #186 Dátum: 2006.11.28 01:22:54 »
Idézetet írta: "Kgabe"

Sztem Peti egy kétlábú TV-re gondolt. :wink:


Na ja, 50es kiöregedett tv...
Pont az esetem... :rohog:  
:hanyok:
 :wink:

Tamás1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
AURIS - általános topik
« Válasz #187 Dátum: 2006.11.28 06:32:52 »
Ti tudtok valamit az új sedan méreteirõl? Valahol azt olvastam, hogy jelentõsen nagyobb lesz. Máshol ennek pont az ellenkezõjét írták.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #188 Dátum: 2006.11.28 21:05:27 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "norbi1974"
...egy nagyobb dolgot nem igazán lehet bepakolni...

Sok kicsit viszont igen. Én évente 1-2 alkalommal viszek nagy dolgot (arra pedig ott van Apum kombija, vagy elkérek a családból egy Wartburgot utánfutóval :)), simán megfelelne egy sedan. Más kérdés, hogy nekem alapban nem nagyon tetszenek az alsóközép sedanok (a Mazda3 és a Fóka tetszik, a többi nem igazán), ebben a méretben megrögzött hatchback párti vagyok. Ráadásul ebben a méretosztályban valahol elpazarolt 20-30 centinek tartom a meghosszabbított farrészt: ha hosszabb lesz az autó, akkor legyen igazán tágas, mint egy kombi. Ha viszont rövid, akkor legyen pofás, mint egy hatch. Ja, és van még egy csökött ellenérvem a sedanokkal szemben: szûk a garázsbejáróm, a garázsba pedig alig fér be két kocsi, így nekem minden centi megtakarított hely számít... (Ezért vettem Corollát, nem elsõ generációs Avensist.)


Na , ezt aláírom maximálisan . Kompakt autóból vagy HB és akkor jól néz ki , vagy kombi és akkor so-so néz ki de legalább tényleg lehet bele pakolni . A kompakt szedánok létjogosultságát mással , mint a konzervativizmussal , nem nagyon tudom megválaszolni  :szemforgat:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #189 Dátum: 2006.11.28 21:08:16 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Viszont pl a Carina E 5ajtósa szerintem csúnya...


No , szögezzük le ! Carinából legszebb a liftback  :) ! A szedán unalmas , a kombi ... hát az kombi , tetszik akinek tetszik ... nekem pl. tetszik , de a liftback elegánsabb , olyan szép elnyújtott formája van a nagy , enyhén lejtõ hátsó ablakkal . Ja , és minap a Kikából a 90x200-as matracot gond nélkül hazavittem vele  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
AURIS - általános topik
« Válasz #190 Dátum: 2006.11.28 22:25:01 »
Idézet
A kompakt szedánok létjogosultságát mással , mint a konzervativizmussal , nem nagyon tudom megválaszolni  :szemforgat:


Segítek :nagymosoly:
1, Én már betört kombi hátsó ablakot láttam, sedant még nem (mármint lopási céllal). Én sokat szállítok az autómmal, biztonságosabbnak tartom.
2, Állandóan zenét hallgatok vezetés közben, a kombiból, liftbackbõl sokkal több zaj hallatszik az utastérben. Persze lehet azt mondani, hogy ennél fontosabb szempont a pakolási praktikum, de nekem nem.
3, És végül: igazad lehet a formai konzervatívizmusban.

És a legszebb Carina a sedan!!! :nyelv:

Te sem tudsz semmit az új corolla méretekrõl?

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
AURIS - általános topik
« Válasz #191 Dátum: 2006.11.28 22:31:03 »
Idézetet írta: "Tamás1"
2, Állandóan zenét hallgatok vezetés közben, a kombiból, liftbackbõl sokkal több zaj hallatszik


Hasonlitottad mar ossze ezeket a Corollákat?

Tamás1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
AURIS - általános topik
« Válasz #192 Dátum: 2006.11.28 22:38:17 »
A kombit igen. A kombi csomagtér rolójába nem tudok beépíteni hangszórót, a sedan kalaptartójába igen. De ez alapvetõen apróság. Mondhatnád, hogy ha jó hangzást akarok, vegyek operabérletet. Meg az egész kérdés teljesen szubjektív. Tisztában vagyok a kombisok érveivel, megértem, sokszor megfogadom, hogy sedant többet soha, aztán a végén mégis oda kanyarodok vissza.

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #193 Dátum: 2006.11.29 00:42:46 »
Idézetet írta: "Tamás1"


1, Én már betört kombi hátsó ablakot láttam, sedant még nem (mármint lopási céllal). Én sokat szállítok az autómmal, biztonságosabbnak tartom.



Én szedán ablakát láttam már betörve a hátsó hangszórók miatt... :sunyi:

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #194 Dátum: 2006.11.29 00:45:10 »
Idézetet írta: "Tamás1"
A kombit igen. A kombi csomagtér rolójába nem tudok beépíteni hangszórót, a sedan kalaptartójába igen. De ez alapvetõen apróság. Mondhatnád, hogy ha jó hangzást akarok, vegyek operabérletet. Meg az egész kérdés teljesen szubjektív. Tisztában vagyok a kombisok érveivel, megértem, sokszor megfogadom, hogy sedant többet soha, aztán a végén mégis oda kanyarodok vissza.



Most az a baj hogy hangosabb vagy hogy nem tudsz berakni hangszórót... :nagymosoly:

Én semmivel nem éreztem hangosabbnak (persze üresen) a kombit, mint a HB-t vagy a szedánt... :hmm: