Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1231245 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #165 Dátum: 2006.11.25 16:06:49 »
Amúgy ezzel a nekiindulással csak kombit vegyünk, mert abba befér fektetve a hûtõ, mosógép bármi... :nagymosoly:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #166 Dátum: 2006.11.25 17:09:04 »
A szedán tényleg a legkevésbé praktikus karosszériaforma . Hiába nagy a csomagtere literre - kicsit is nagyobb cuccokat , legyen az egy kis hûtõ , valamilyen bútor , bicikli stb. , képtelenség beletenni . Abba tényleg csak a szó szoros értelmében vett csomagok (táska , bõrönd) férnek be rendesen - vagy még hosszú , de lapos cuccok , ha legalább a hátsó ülés ledönthetõ . Ezért nem vennék én soha szedánt . Olyan autó kell , amelynek van ötödik ajtaja , és a csomagtere fölfelé bõvíthetõ . Múlt hétvégén jóbarátném HB Corollájába némi ügyeskedéssel bepakoltunk két komplett fotelágyat  :o ! Szedán esetében erre esély sem lett volna .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
AURIS - általános topik
« Válasz #167 Dátum: 2006.11.25 19:07:27 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A szedán tényleg a legkevésbé praktikus karosszériaforma .

Nem hiába 5% alatti Európa nyugati felén a 4-ajtósok eladási aránya az alsó középkategóriában. Valahogy nálunk ez a múlt rendszerbõl maradt itt, hogy az autónak olyan alakja van, mint egy ezerkettes Ladának, egy 120-as Skodának vagy épp egy 353-as Wartburg limousine-nak.
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #168 Dátum: 2006.11.25 21:24:35 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A szedán tényleg a legkevésbé praktikus karosszériaforma...



A praktikum és a szépség nem biztos, hogy egy csónakban evezik... :wink:
Én alapvetõen szeretem a klasszikus felépítést.
Bár tény hogy nincs túl sok értelme egy nagy farnak a kocsi hátulján... :rolleyes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #169 Dátum: 2006.11.26 00:12:31 »
Idézetet írta: "djibril"
Idézetet írta: "Palaczk"
A szedán tényleg a legkevésbé praktikus karosszériaforma .

Nem hiába 5% alatti Európa nyugati felén a 4-ajtósok eladási aránya az alsó középkategóriában. Valahogy nálunk ez a múlt rendszerbõl maradt itt, hogy az autónak olyan alakja van, mint egy ezerkettes Ladának, egy 120-as Skodának vagy épp egy 353-as Wartburg limousine-nak.


Ez bizony nagyon találó meglátás !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
AURIS - általános topik
« Válasz #170 Dátum: 2006.11.26 16:12:15 »
Sziasztok, itt még nem jártam, de az új corolla bemutatója óta rendszeresen olvasgatlak Titeket. Elég régóta akarok autót venni, de nem találtam igazán jó megoldást, most már biztosan megvárom a februárt. Kiváncsian várom az árát, felszereltségét.
Én egyébként sedan párti vagyok. A baj az volt eddig, hogy a mostani corolla felülmúlhatatlanúl jellegtelen. Meg aztán vanna félelmeim más kasztnival kapcsolatban. Lehet, hogy rosszul gondolom, de a HB. esetén egy hátulról jött bumm beteríti a hátsó ülést törmelékkel. Talán a sedannál ez nincs így. Még viszonylag fiatal vagyok, remélem, hogy az átkosból nem ragadt rám semmi, de -eltekintve a praktikumtól- nekem a sedan az elfogadható esztétikai forma.

Tamás

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
AURIS - általános topik
« Válasz #171 Dátum: 2006.11.26 17:32:57 »
Idézetet írta: "Tamás1"
Sziasztok, itt még nem jártam, de az új corolla bemutatója óta rendszeresen olvasgatlak Titeket. Elég régóta akarok autót venni, de nem találtam igazán jó megoldást, most már biztosan megvárom a februárt. Kiváncsian várom az árát, felszereltségét.
Én egyébként sedan párti vagyok. A baj az volt eddig, hogy a mostani corolla felülmúlhatatlanúl jellegtelen. Meg aztán vanna félelmeim más kasztnival kapcsolatban. Lehet, hogy rosszul gondolom, de a HB. esetén egy hátulról jött bumm beteríti a hátsó ülést törmelékkel. Talán a sedannál ez nincs így. Még viszonylag fiatal vagyok, remélem, hogy az átkosból nem ragadt rám semmi, de -eltekintve a praktikumtól- nekem a sedan az elfogadható esztétikai forma.

Tamás


Ha azért várod a februárt, mert az új Corollára fáj a fogad, akkor sajnos tovább fog fájni.
Jelen állás szerint áprilisban kezdik forgalmazni majd az új generációt...

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
AURIS - általános topik
« Válasz #172 Dátum: 2006.11.26 17:59:38 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "norbi1974"
Még valami: Volt már szedánunk is és bizton állíthatom, hogy hiába a nagy csomagtér, egy 5 ajtóssal sokkal több mindent lehet szállítani. Pl: rakj be egy 82cm-es CRT TV-t dobozostul egy szedánba. Impossible mission! ...de komolyan. :kacsint:


Nekem kombim van, de tuti nem fogok már crt tv-t venni  :kacsint:
Nem adnam a kombimat oda egy 5 ajtosert :)


LCD TV sem feltétlenül fér be, mert azt meg állva kell szállítani...

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #173 Dátum: 2006.11.26 18:44:40 »
Idézetet írta: "Tamás1"
A baj az volt eddig, hogy a mostani corolla felülmúlhatatlanúl jellegtelen.


Ezzel a mondattal sokaknak beloptad magad a szívébe... [smilie=sm38.gif]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
AURIS - általános topik
« Válasz #174 Dátum: 2006.11.26 20:02:29 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Tamás1"
A baj az volt eddig, hogy a mostani corolla felülmúlhatatlanúl jellegtelen.


Ezzel a mondattal sokaknak beloptad magad a szívébe... [smilie=sm38.gif]


Hát ha jól értettem , õ a szedánra gondolt . Arra nézve pedig stimmel a dolog  :szemforgat:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
AURIS - általános topik
« Válasz #175 Dátum: 2006.11.26 20:50:13 »
Idézet
Hát ha jól értettem , õ a szedánra gondolt . Arra nézve pedig stimmel a dolog  :szemforgat:


Igen, csak a sedanra. A HB szerintem baromira eltalált forma, de szubjektív okokból nem az igazi számomra. Amúgy pedig azt talán leszögezhetjük, hogy toyotáék nem fektettek túl nagy hangsúlyt eddig a külcsínyre. A belbecsre is csak a motortérben.
Ettõl függetlenül nekem sem jut eszembe mást venni ezután, mert baromira szeretem a Carinámat. Az se szép belül, kívül nekem még mindig tetszik, de megbízható, és számomra ez sokkal fontosabb lformánál. Azért örülök, hogy -ezek szerint áprilisban- szebb, új corolla jön.
 :nagymosoly:

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #176 Dátum: 2006.11.26 21:15:11 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Tamás1"
A baj az volt eddig, hogy a mostani corolla felülmúlhatatlanúl jellegtelen.


Ezzel a mondattal sokaknak beloptad magad a szívébe... [smilie=sm38.gif]


Hát ha jól értettem , õ a szedánra gondolt . Arra nézve pedig stimmel a dolog  :szemforgat:


Miért...
Azért mert nem annyira ferdeszemû a lámpája meg picit más a hûtõrácsa mint a HB-nek... :szemforgat:
Nagyon szép, elegáns forma, feketébe simán bevállalnék egyet... :wink:

Peti

  • Vendég
AURIS - általános topik
« Válasz #177 Dátum: 2006.11.26 21:27:10 »
Idézetet írta: "Tamás1"
Amúgy pedig azt talán leszögezhetjük, hogy toyotáék nem fektettek túl nagy hangsúlyt eddig a külcsínyre. A belbecsre is csak a motortérben.



Nekem külsõleg semmi bajom a Corollával/Yarisszal meg a Toyotákkal úgy általában... :wink:  Úgyhogy ebbe nem értünk egyet...

A Yaris belseje nagyon jópofa, a Corolláé visszafogott de így pont jó, nekem tökéletesen megfelel, sallangmenetes, nyugodt...

Szerintem meg pont motortéren hanyagolják el az autókat, bár tudom Te most a technikai háttérre gondolsz, az rendbe is van...
Csak olyan vékony és éles  (1.4-1.6 vagy TS és viszlát) a teljesítményskála, hogy az már fáj... :?

És ez nem fog változni az Aurisnál se... :(


A dízel nekem drága (lenne), 1.4es alapot nem fogok venni, az Aurisnak kevés a 97ló, ezt már megbeszéltük.
Az dualVVTI meg egy ugyanolyan átlagmotor lesz, mint az E12be az 1.6os...

Így marad a TS, (persze E12be) :ordog:  most kivárok hogy lenyomja az Auris az árakat, bár nagy esés az Auris TS-nél lesz...
De szerintem az legalább még 1év...

Bár az áresés gyakorlatilag semmit se ér, mert az én autóm is  kevesebbet fog érni... :rolleyes:
De legalább a fílingje meglesz a dolgoknak... :wink:

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
AURIS - általános topik
« Válasz #178 Dátum: 2006.11.27 20:18:40 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "norbi1974"
Még valami: Volt már szedánunk is és bizton állíthatom, hogy hiába a nagy csomagtér, egy 5 ajtóssal sokkal több mindent lehet szállítani. Pl: rakj be egy 82cm-es CRT TV-t dobozostul egy szedánba. Impossible mission! ...de komolyan. :kacsint:


Nekem kombim van, de tuti nem fogok már crt tv-t venni  :kacsint:
Nem adnam a kombimat oda egy 5 ajtosert :)

Bocs! Vettem... :kacsint:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
AURIS - általános topik
« Válasz #179 Dátum: 2006.11.27 20:25:08 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "norbi1974"
Pl: rakj be egy 82cm-es CRT TV-t dobozostul egy szedánba. Impossible mission! ...de komolyan. :kacsint:

Már megint ezek a tv-k... :roll:
Ez a mániátok... :wink:
Hányszor visztek tv-t a kocsival???
Én eddig életembe tán 2x, igaz akkor a szivar Audival és befért a hátsó ülésre azaz 50es Videoton...

Vonatkoztass el a TV-tõl, ez csak egy példa volt. A lényeget már Paraczk leírta. :kacsint: ...egy nagyobb dolgot nem igazán lehet bepakolni...
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005