Szavazás

Benzin vagy dízel?

Az autó benzinnel megy, a traktor és a busz dízellel
6 (14%)
A modern turbódízelek remek motorok, a benzinek megálltak a fejlõdésben
10 (23.3%)
Jók a common rail dízelek, de a modern feltöltõs benzinmotorokra várok igazán
6 (14%)
Semmi sem ér a hibridek nyomába; ha jó áron adnék õket, csak hibriddel közlekednék
12 (27.9%)
Öööö, bizonytalan vagyok/Több válasszal is egyetértek/Rosszak a kérdések
9 (20.9%)

Összes szavazó: 37

Szavazás lezárva: 2006.10.27 17:22:50

Szerző Téma: Benzin vs. dízel  (Megtekintve 360451 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1605 Dátum: 2014.09.23 23:43:04 »
A gyökér dízelbuzi szomszédaim száma megduplázódott, 1-ről 2-re. Ugyanúgy járatják 3-5 percig a traktorjaikat lent a mélygarázsban. Sajnos ez már elég ahhoz, hogy a szén-mono/dio/xid riasztó berendezés bekapcsoljon, és ezer decibeles hangerővel szirénázza szét mindenki agyát a társasházban, hogy odalent túllépte a max megengedhető szintet a mérgező gáz. Persze elhajtanak, azt' leáll miután kiszellőzik. Hogy az anyájuk kapnák be a menetemet...

Hozzáteszem, csak ők ketten teszik ezt (egy 8-9 éves Mazdával meg egy kőkorszaki aszem 2-es Golffal), van még számos dízel autó tulajdonos szomszédom is, aki normális. Tehát a fenti mondatommal nem általánosítok, csak ezt a két példányt minősítem (mielőtt még valaki magára veszi, ahogyan itten szokás mostanában)  :whistling:
Hát szóljatok nekik, hogy még pár szirénakoncert, és retorziók lesznek  :censored: !

Amúgy a Golf II dízel hangja, hidegen, alapjáraton, tényleg borzalmas  :wacko: ... ez már önmagában nagyon zavaró lehet. A '87-es Audi dízel volt az egyetlen autónk, aminél mindig hallottam, fent, a tetőtéri szobámban, mikor faterom lent, az alagsorban beállt vele a garázsba  :lol: ! Mikor pedig hidegen indította, arra gyakran álmomból is felébredtem  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Benzin vs. dízel
« Válasz #1606 Dátum: 2014.09.24 00:32:59 »
csak idő kérdése, és mindenhol "megölik" a dízel személyautókat, hasonló eszközökkel.

Már csak a hibrid autók ingyen parkolását kellene mindenhol bevezetni.  :innocent:  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1607 Dátum: 2014.09.24 00:34:38 »
Azért ez erős. Honnan kéne tudnia egy vizsgaállomásnak, hogy nem kölcsönalkatrészekkel rendbehozott gépet tolnak oda? És azt, hogy az utána következő mondjuk 18-ik hónapban milyen állapotban lesz az autó? Azt gondolom, akkor lehetne vizsgaállomást elmarasztalni, ha bizonyíthatóan vacak állapotban lévő autót engedtek át.
Jóhiszemű vagy ;) ... és/vagy nem látsz bele ebbe a kérdésbe.

Mert csakugyan: szinte bármilyen fost le lehet vizsgáztatni. Ha épp nincs teljesen a szétesés határán, nem tátonganak a küszöbjén öklömnyi lyukak, és van rajta némi fék, akkor levizsgázik. Csak pénz kérdése. És nem is túl sok pénzé ám. Max 35-40-ért szinte nincs az az ótvar, amit át ne nyomnának a vizsgán.

És hogy mikor kéne elmarasztalni a vizsgaállomást? Hát mondjuk, mikor megfognak egy kocsit, 2 hetes friss vizsgával, komolyan korrodált kasztnival, xar lengéscsillapítókkal, olajat csurgató motorral, füstöt okádó kipufogóval.

-------------------

Közben meg, a KF vizsgaállomáson, a tiptop, 8 éves, 80 ezret futott Avensisünket az utólag beszerelt, nem szabványos DRL miatt nem voltak hajlandók átengedni  :censored: ... na, EZ a kettősség (is) a gáz  :nonono: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1608 Dátum: 2014.09.24 10:03:37 »
Miért? Ha jól értettem, Peugeot 406 kupéja lehet, dízellel. Mi a gond ezzel?
Ugyanaz, amit a dízel kabrióra írtam, elég sokmindent elmond az emberről:
- menőnek akarok látszani, úgy hogy mindez olcsó legyen...
Legalja.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1609 Dátum: 2014.09.24 10:10:57 »
Ugyanaz, amit a dízel kabrióra írtam, elég sokmindent elmond az emberről:
- menőnek akarok látszani, úgy hogy mindez olcsó legyen...
Legalja.

Pontosan  :yes:

Ezek azok az emberek, akik Gucci ingben járnak, de amúgy spórolnak minden filléren..  :censored:

Szánalmas hülyék..  ::)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1610 Dátum: 2014.09.24 10:22:17 »
Pontosan  :yes:

Ezek azok az emberek, akik Gucci ingben járnak, de amúgy spórolnak minden filléren..  :censored:

Szánalmas hülyék..  ::)
Szerintem igazuk van. És csak a ti szemetekben menőbb a benzines, de az a világ már elmuúlt. Akkor volt igaz amikor egy 2000ccm-es diesel 60 Le-s volt és 20másodperc alatt volt 100-on.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1611 Dátum: 2014.09.24 10:26:57 »
Nézd a dízel még mindig az olcsóságról szól (pedig tudjuk, hogy hosszútávon alig olcsóbb mint a benzines). Aki dízelt vesz, az olyan mint aki munkásruhában jár, mert az a praktikus és olcsó. Nincs ezzel semmi baj, de ne  vegyen fel hozzá Rolex órát és 100 ezres cípőt, mert semmiképp nem lesz menő. A kupé és a kabrió pedig pont ilyen. Nem a praktikumról szól, hanem azt suggalja, hogy "menő vagyok és nem érdekel a praktikum, mert megtehetem". Ha a kettő párosul az gáz...  :whistling:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1612 Dátum: 2014.09.24 10:28:17 »
Szerintem igazuk van. És csak a ti szemetekben menőbb a benzines, de az a világ már elmuúlt. Akkor volt igaz amikor egy 2000ccm-es diesel 60 Le-s volt és 20másodperc alatt volt 100-on.

Miért szerinted a dízel a menö?  :D

Ha valami, akkor a turbós benzinesek motorok lehetnek menök, de egy dízel, nemááááár, soha sem volt menö, sose lesz.  ;)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1613 Dátum: 2014.09.24 12:04:45 »
Ugyanaz, amit a dízel kabrióra írtam, elég sokmindent elmond az emberről:
- menőnek akarok látszani, úgy hogy mindez olcsó legyen...
Legalja.
Semmi elítélendőt nem látok abban, ha valaki magasabb életminőségre vágyik, de figyel a költségekre is.

Sem a PUG 406 kupé, sem a Golf kabrió (stb.) nem a gazdagok autói.

A dízel pedig lassan két évtizede már nem csak az olcsóságról szól. Nem, amikor olyan autókat adnak el nagy arányban dízel motorokkal, mint Mercedes S-osztály.

Amit írsz, az kicsit úgy hangzik, mint egy kőgazdag, született arisztokrata logikája, aki a Rollsból lenézően tekint bárkire, aki számolni meri a pénzét  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1614 Dátum: 2014.09.24 12:06:19 »
Miért szerinted a dízel a menö?  :D

Ha valami, akkor a turbós benzinesek motorok lehetnek menök, de egy dízel, nemááááár, soha sem volt menö, sose lesz.  ;)
Nem menő, de teljesen szalonképes. És olyan autókban, mint mondjuk egy Audi A6, magától értetődő dolog, amin senki nem fintorog olyan országokban, mint mondjuk Németország. Kicsit vicces, hogy nálunk meg igen  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1615 Dátum: 2014.09.24 12:21:39 »
Semmi elítélendőt nem látok abban, ha valaki magasabb életminőségre vágyik, de figyel a költségekre is.

Sem a PUG 406 kupé, sem a Golf kabrió (stb.) nem a gazdagok autói.

A dízel pedig lassan két évtizede már nem csak az olcsóságról szól. Nem, amikor olyan autókat adnak el nagy arányban dízel motorokkal, mint Mercedes S-osztály.

Amit írsz, az kicsit úgy hangzik, mint egy kőgazdag, született arisztokrata logikája, aki a Rollsból lenézően tekint bárkire, aki számolni meri a pénzét  :D
Szerintem a diesel pl Németországban kimondottan menő még a nagy kategoriában is, max a nagyon gazdagok akarnak kitünni mással.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1616 Dátum: 2014.09.24 12:22:29 »
Nézd a dízel még mindig az olcsóságról szól (pedig tudjuk, hogy hosszútávon alig olcsóbb mint a benzines). Aki dízelt vesz, az olyan mint aki munkásruhában jár, mert az a praktikus és olcsó. Nincs ezzel semmi baj, de ne  vegyen fel hozzá Rolex órát és 100 ezres cípőt, mert semmiképp nem lesz menő. A kupé és a kabrió pedig pont ilyen. Nem a praktikumról szól, hanem azt suggalja, hogy "menő vagyok és nem érdekel a praktikum, mert megtehetem". Ha a kettő párosul az gáz...  :whistling:

én is utálom a koromszörnyeket de ezzel nem értek egyet. egy jó dizel, az jó.  nem melós, ebben tévedsz sztem.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

TZoli

  • Vendég
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1617 Dátum: 2014.09.24 12:25:09 »
Nézd a dízel még mindig az olcsóságról szól (pedig tudjuk, hogy hosszútávon alig olcsóbb mint a benzines). Aki dízelt vesz, az olyan mint aki munkásruhában jár, mert az a praktikus és olcsó. Nincs ezzel semmi baj, de ne  vegyen fel hozzá Rolex órát és 100 ezres cípőt, mert semmiképp nem lesz menő. A kupé és a kabrió pedig pont ilyen. Nem a praktikumról szól, hanem azt suggalja, hogy "menő vagyok és nem érdekel a praktikum, mert megtehetem". Ha a kettő párosul az gáz...  :whistling:

Mondi!

Ettől Te sokkal komolyabb Ember vagy, mint hogy ilyen butaságokat írj :flowers:

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1618 Dátum: 2014.09.24 13:35:31 »
Nem menő, de teljesen szalonképes. És olyan autókban, mint mondjuk egy Audi A6, magától értetődő dolog, amin senki nem fintorog olyan országokban, mint mondjuk Németország. Kicsit vicces, hogy nálunk meg igen  ;)

Szalonnaképes persze, de kicsit olyan, mint, hogy "nagy kufferba jó pakolni, csak szégyen vele utazni".  :D

Egy A6 más tészta, mint mondjuk egy TT kabrió. Amíg elöbbi alapból gyakran céges autóként van használva, addig utóbbi egy "Spaßfahrzeug".

Hidd el nekem, itt Bécsben is dízellel jár a többség, de nem azért mert menöbb, hanem mert 80%-uk újonnan veszi meg és így megéri a dízel, mert a fogyasztáson spórol, a garancia miatt meg nem érdekli a nagyobb hibalehetöség.  ;)

Szerintem a diesel pl Németországban kimondottan menő még a nagy kategoriában is, max a nagyon gazdagok akarnak kitünni mással.

Esetleg egy 3.0 V6 TDI, vagy egy 530d lehet menö, de azok sem menöbbek, mint egy 4.2 quattro benzin, vagy 530i.  :flowers:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #1619 Dátum: 2014.09.24 17:11:10 »
Azért ez is kissé szépítő általánosítás ;) ... SOKKAL több a füstölő, kormozó dízel személyautó az utakon, mint a füstölő benzines. Szimplán a működési elvükből adódóan, hajlamosabbak rá.
Ha figyelmesen elolvasod, akkor én azt írtam, hogy amelyik annyira füstöl, hogy már menekülni kell előle... stb...stb, természetesen tudom, hogy működésükből adódóan kissé köpnek bizonyos viszonyok közt füstöt...