Szavazás

Benzin vagy dízel?

Az autó benzinnel megy, a traktor és a busz dízellel
6 (14%)
A modern turbódízelek remek motorok, a benzinek megálltak a fejlõdésben
10 (23.3%)
Jók a common rail dízelek, de a modern feltöltõs benzinmotorokra várok igazán
6 (14%)
Semmi sem ér a hibridek nyomába; ha jó áron adnék õket, csak hibriddel közlekednék
12 (27.9%)
Öööö, bizonytalan vagyok/Több válasszal is egyetértek/Rosszak a kérdések
9 (20.9%)

Összes szavazó: 37

Szavazás lezárva: 2006.10.27 17:22:50

Szerző Téma: Benzin vs. dízel  (Megtekintve 373881 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Benzin vs. dízel
« Válasz #570 Dátum: 2011.04.13 12:28:04 »
Nekem meg elég, hogy tudom, zöldséget beszélsz.  :innocent:

Fogd már fel egyszer s mindenkorra, nem a nyomaték viszi az autót, hanem az adott pillanatban rendelkezésre álló teljesítmény. Nincs ezen semmi nehéz. Ráadásul ténykérdés, még csak nem is vitatéma. Az meg, hogy időről-időre előveszed a témát, hát izé... Nem tudom, te hogy vagy vele, én nem szívesen teszem ki az ablakba egy-egy témában a tudatlanságom.  :szemez:

...bizonyos szituációkban a nagyobb nyomatékú autó megeszi a NAGYOBB teljesítményű autót).

Ezt gondold át, miért ökörség. Ha nem megy, segítek. 2x4 betű pótlásával van értelme, de így...  :surrender:
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.13 12:30:10 írta Satriani »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin vs. dízel
« Válasz #571 Dátum: 2011.04.13 12:50:24 »
(...)  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Benzin vs. dízel
« Válasz #572 Dátum: 2011.04.13 13:06:59 »
Elmész te a búsba.  :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin vs. dízel
« Válasz #573 Dátum: 2011.04.13 13:12:18 »
 :flowers: [rohog]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Benzin vs. dízel
« Válasz #574 Dátum: 2011.04.13 20:17:09 »
Satriani: Minden tiszteletem mellett, tehát Te azt állítod, hogy az én 300 nm-es nyomatékomat lenyomja egy 120 LE-s benzines autó? (azonos teljesítmény, értelemszerűen)  Mondjuk 1500 rpm-nél?
Bocsánat, de ez kizárt. A benzines nyomatéka ekkor valahol a béka segge alatt lehet, de bizonyosan nincsen 300 Nm, sőt megkockáztatom még 4000 rpm-nél sem.
Igaz, nálam a nyomatékgörbe nem görbe, hanem majdnem egyenes.

Nem kekeckedni akarok, csak tisztázni, hogy pontosan hogyan érted ezt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Benzin vs. dízel
« Válasz #575 Dátum: 2011.04.13 20:27:14 »
erre találták ki a sebességváltót, ami helyesen ugye nyomatékváltó. nyilván nem fogja a dízelt egy benzines lelépni. viszont pörgethető. alacsony fordulaton a dízel erősebb. ahol az emberiség nagy többsége használja a motort...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Benzin vs. dízel
« Válasz #576 Dátum: 2011.04.13 20:31:36 »
CSak egy érdekesség:
M3 gödöllő környéki hosszabb emelkedőinek egyikén előttem ment egy 2.0 TDi Passat, én mögötte egy 1.8T Passattal. Akárhogy nyomtam a szemét a benzinesnek, az olajkályha csak távolodott.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Satriani

  • Vendég
Re: Benzin vs. dízel
« Válasz #577 Dátum: 2011.04.13 21:53:35 »
Satriani: Minden tiszteletem mellett, tehát Te azt állítod, hogy az én 300 nm-es nyomatékomat lenyomja egy 120 LE-s benzines autó? (azonos teljesítmény, értelemszerűen)

Ezt honnan vetted?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin vs. dízel
« Válasz #578 Dátum: 2011.04.13 22:11:14 »
CSak egy érdekesség:
M3 gödöllő környéki hosszabb emelkedőinek egyikén előttem ment egy 2.0 TDi Passat, én mögötte egy 1.8T Passattal. Akárhogy nyomtam a szemét a benzinesnek, az olajkályha csak távolodott.  ::)
Ne viccelj már, ez "irgalmatlan baromság", meg sem történt valójában, csak úgy érezted; nyilvánvalóan nem használtad megfelelően a s-e-b-e-s-s-é-g-v-á-l-t-ó-t  ;) :flowers: :lol: ...

Ha ez vigasztal: ezt a délibábot én is megtapasztaltam, ahogy azt már korábban is írtam; hiába pakoltam vissza az 1.6-os Carinát 80-nál harmadikba, a (kisebb teljesítményű, 0-100-ra rosszabbul gyorsuló, alacsonyabb végsebességű) TDI Octavia (a régi fajta, a 90 lovas) csak húzott el tőlem az emelkedőn, nem is kicsit  :hmmmm: ... Dehát ez persze, természetesen, nem történt meg - hisz a nagyobb nyomatéka okozta mindezt, aminek köztudomásúlag köze nincs ahhoz, hogy egy autó hogy megy, tehát valójában egy illúzió áldozata lettem  [rohog]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Benzin vs. dízel
« Válasz #579 Dátum: 2011.04.13 22:15:25 »
Topikgazdaként bezárom az óvodát.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin vs. dízel
« Válasz #580 Dátum: 2011.04.13 22:17:45 »
Nem látom okát a bezárásnak; újra megnyitottam.

Tudtommal viccelni szabad   :) :hug:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Benzin vs. dízel
« Válasz #581 Dátum: 2011.04.13 22:24:35 »
Szabad? Akkor viccelődjek a tudatlan idiotizmusodon? Ez nem más részedről, mint egy infantilis ökörség. Unalmas, nem vicces, ráadásul objektív tévedésen alapul. Fejezd be, és légy felnőtt, ne élj vissza a moderátori jogoddal.

Az Octavia meg azért ment jobban, mert magasabb volt adott pillanatban a teljesítménye. A teljesítménye, nem a nyomatéka. Abban a pillanatban. Hogy hogy rángatod ide a csúcsteljesítményt vagy a gyorsulást, esetleg a végsebességet, vagy a csomagtartó méretét, az a te egyéni problémád. Irreleváns adat az összes.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.13 22:27:08 írta Satriani »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin vs. dízel
« Válasz #582 Dátum: 2011.04.13 22:28:10 »
"Tudatlan idiotizmus"? Ejj, "kemény vagy, Csoki"  :yes:

Szerintem dobj be egy pár sört, és relax  :flowers: ... Én csak vicceltem, és az égvilágon semmi bántót nem mondtam rád nézve.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Benzin vs. dízel
« Válasz #583 Dátum: 2011.04.13 22:36:08 »
Az Octavia meg azért ment jobban, mert magasabb volt adott pillanatban a teljesítménye. 
De akkor végső soron nem az a konklúzió, hogy a dízel mégis csak jobban autózható?  ;)
music     

Satriani

  • Vendég
Re: Benzin vs. dízel
« Válasz #584 Dátum: 2011.04.13 22:36:56 »
Én csak vicceltem, és az égvilágon semmi bántót nem mondtam rád nézve.

Nem mondtam, hogy rám mondtál bármit is. Én minősítettem a "viccedet", ami - még egyszer mondom - objektív tévedésen alapul. Tudod, akkor teljes joggal lehet jópofizni, fölényeskedni, gúnyolódni, ha igazad van. De ha éveken keresztül bizonygatsz valamit, ami egyszerűen nem igaz, és olyan érvekkel támasztod alá, amik nem állnak meg, és ezekre építed a "poént", akkor az hogy is mondják, árnyékra vetődés. Blama. Elég sokszor ismételve tudatlanság. Heherészni mellé: idiotizmus. Ez olyan, mintha azon röhögcsélnénk halálos meggyőződéssel, fölényesen gúnyolódva, mennyire szarok a Toyoták, bezzeg egy Aleko...

Egyszerű a történet: ne hozd fel a témát, pláne ne egy olyan szar poénnal, aminek megvan az objektív magyarázata, csak te nem vagy hajlandó róla tudomást venni évek óta, csak szajkózod a nyomatékos ökörséget. Vagy ha mégis felhozod, vállald, hogy 100-ból 100x ki foglak javítani, egyre kevésbé türelmesen.

De akkor végső soron nem az a konklúzió, hogy a dízel mégis csak jobban autózható?  ;)

Kérdezd meg Palaczkot, ő itt a qrvanagy spíler a témában.  [rohog] Tele van benzines autókkal, de a dízeleket dicsőíti, igazi győztes mentalitás.  [rohog] :D [rohog]

Csak vicceltem.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.13 22:38:44 írta Satriani »