Szavazás

Benzin vagy dízel?

Az autó benzinnel megy, a traktor és a busz dízellel
6 (14%)
A modern turbódízelek remek motorok, a benzinek megálltak a fejlõdésben
10 (23.3%)
Jók a common rail dízelek, de a modern feltöltõs benzinmotorokra várok igazán
6 (14%)
Semmi sem ér a hibridek nyomába; ha jó áron adnék õket, csak hibriddel közlekednék
12 (27.9%)
Öööö, bizonytalan vagyok/Több válasszal is egyetértek/Rosszak a kérdések
9 (20.9%)

Összes szavazó: 37

Szavazás lezárva: 2006.10.27 17:22:50

Szerző Téma: Benzin vs. dízel  (Megtekintve 374188 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Benzin vs. dízel
« Válasz #480 Dátum: 2006.12.04 21:57:53 »
Az A2-es kapcsán amúgy kavarcnak van igaza, hogy ronda, merthát sztem ez lett a veszte. Az Audi terveihez képest baromi keveset adtak el. A TDI-nél pedig tényleg igaz, ha mûkszik, akkor nagyon keveset kér. Ha meg nem mûkszik, akkor nagyon sokat. És továbbra sem kellene.
Gabe 254.

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Benzin vs. dízel
« Válasz #481 Dátum: 2006.12.04 22:16:46 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Az A2-es kapcsán amúgy kavarcnak van igaza, hogy ronda, merthát sztem ez lett a veszte. Az Audi terveihez képest baromi keveset adtak el. A TDI-nél pedig tényleg igaz, ha mûkszik, akkor nagyon keveset kér. Ha meg nem mûkszik, akkor nagyon sokat. És továbbra sem kellene.

Hát igen, elég csúnyácska. A másik dolog az úttartás. Egy ilyen magas építésû autóban azért félnék egy picit. Tudom, ott az elektronyika, meg a Rényszarvas teszt, de ott a fizika is. Magasabb súlypont, könnyebb borulás. :kacsint:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Benzin vs. dízel
« Válasz #482 Dátum: 2006.12.05 06:30:20 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Gondoljatok csak bele: a ti kocsitok leforog ötödikben a végsebességnél? Mert az enyém nem.

A Carina leforog 5-ben is.  :nagymosoly:
Mielõtt megköveznétek, eddig csak 2szer csináltam ilyet, azt is csak rövid ideig - végsebességteszt jelleggel...
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin vs. dízel
« Válasz #483 Dátum: 2006.12.05 20:26:22 »
Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "Kgabe"

Pedig elhiheted azt a fogyit. Az A2 különösen áramvonalas, és kíméletes stílusban a TDI-k jellemzõen nagyon takarékosak. A kettõ együtt hozhat ilyen átlagot. Persze csak szabályosan cruise-olva.
Ami meg a külsõ zajt illeti, azért kintrõl minden dízel elárulja magát, de odabent tényleg csak kellemes mély mormogás, az is nagyon halkan.
A Panda az 1.3-as Multijettel fut (vagy inkább 1.25-ös) 90 lóval. Amikor hallhattad, az vszínûleg hidegen volt.
A TDCI-k, nos azok tényleg eléggé kerregnek. Egy kedves ismerõs 130 lovas Mondeojával utazta. Igaz, ment mint az istennyila, de bizony eléggé morgott is hozzá. (lehet, hogy csak a 6 személy, mint terhelés volt neki sok?! :D)


Ez azt jelenti, hogy TE is simán eljársz tisztán Szegeden 5 literbõl. Ugye?!
A2 különösen áramvonalas? Hát nem tudom. Sztem különösen hülyén néz ki; olyan magas mint egy kamaz.
Ja és ezentúl megtérek, mindenkinek elhiszek mindent.
Nekem a full gyõri fogyasztásom 4,2 liter volt. Nagyon spóroltam.  :rohog: Meghát áramvonalas a Carina...


Ne gúnyolódj , légy szíves . A kezemet a tûzbe merem tenni azért , hogy jóbarátomék Audi A2 5 literes városi fogyasztási adata valós . Ez Pécsett adódott , és nem spórolós , hanem átlagos vezetési stílussal . Az 1.4 D4D Corollával pedig , odafigyelve , szintén lehetséges az 5 literes városi fogyasztás , ez konkrét saját tapasztalat . Bármikor bebizonyítom neked , ha óhajtod . Ha abból indulunk ki hogy a beszélgetõpartnereink , akikkel évek óta eszmét cserélünk , hazudnak , akkor megette a fene ezt az egészet !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin vs. dízel
« Válasz #484 Dátum: 2006.12.05 20:39:37 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Kgabe"
Az A2-es kapcsán amúgy kavarcnak van igaza, hogy ronda, merthát sztem ez lett a veszte. Az Audi terveihez képest baromi keveset adtak el. A TDI-nél pedig tényleg igaz, ha mûkszik, akkor nagyon keveset kér. Ha meg nem mûkszik, akkor nagyon sokat. És továbbra sem kellene.

Hát igen, elég csúnyácska. A másik dolog az úttartás. Egy ilyen magas építésû autóban azért félnék egy picit. Tudom, ott az elektronyika, meg a Rényszarvas teszt, de ott a fizika is. Magasabb súlypont, könnyebb borulás. :kacsint:


Az A2-esnek nincs az átlagnál magasabban a súlypontja , mert ami nehéz benne , az alacsonyan van . Csak maga a karosszéria magas , az meg alumínium . Én vezettem már amúgy , de jóbarátomék tapasztalata is az vele , hogy az autó hegyi szerpentineken is döbbenetesen stabil (meg lehet amúgy nézni , hogy mennyire kívül vannak a kerekei , milyen széles a nyomtávja) . A kis fogyasztásának amúgy a valóban rendkívül jó légellenállás mellett a kis tömeg is a magyarázata - az autó dízel motorral mindössze egy tonnát nyom .

Ez a kocsi amúgy abba bukott bele , hogy túl igényes konstrukció . Csak méretre kisautó (mármint kívül , mert belül bazi nagy) , a technikai megoldások , a ráfordított fejlesztési költség , a felhasznált anyagok stb. szempontjából viszont nem - így aztán ár tekintetében sem lett az . Ez okozta a vesztét - mert amúgy aki megismerkedik vele közelebbrõl , rájön , milyen zseniális mérnöki munka az a kocsi . Egyébként erre a típusra NEM érvényes az utóbbi idõk VW/Audi modelljeinek a gyenge megbízhatósága - épp ellenkezõleg , az átlagnál megbízhatóbb .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin vs. dízel
« Válasz #485 Dátum: 2006.12.05 20:41:57 »
Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "norbi1974"
Gondoljatok csak bele: a ti kocsitok leforog ötödikben a végsebességnél? Mert az enyém nem.

A Carina leforog 5-ben is.  :nagymosoly:
Mielõtt megköveznétek, eddig csak 2szer csináltam ilyet, azt is csak rövid ideig - végsebességteszt jelleggel...


Mennyit forog a motorod ötödikben 100 kmh-nál ? Lehet , hogy neked is olyan rövid váltód van , mint amit valaki (sajnos nem emlékszem hogy ki) korábban említett ... A miénk pl. 3000-nél 110-et megy , ez annyit tesz hogy leszabályozásnál óra szerint kábé 240-et menne , ami nyilvánvaló képtelenség .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Benzin vs. dízel
« Válasz #486 Dátum: 2006.12.05 21:32:40 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ne gúnyolódj , légy szíves . A kezemet a tûzbe merem tenni azért , hogy jóbarátomék Audi A2 5 literes városi fogyasztási adata valós . Ez Pécsett adódott , és nem spórolós , hanem átlagos vezetési stílussal.

Nézd, megemlítettem, hogy gyári fogyinál 0,6-0,8 literrel kevesebbõl járnak. (Ugye ismerjük a gyári fogyasztásméréseket?) Ezt még, ha nagyon megerõltetem magam, akkor tényleg elhiszem. De, hogy ehhez még hozzáteszed, hogy Pécsett, nem spórolós tempóban, hááát... tudod mit elhiszem.

Idézetet írta: "Palaczk"

 Az 1.4 D4D Corollával pedig , odafigyelve , szintén lehetséges az 5 literes városi fogyasztás , ez konkrét saját tapasztalat . Bármikor bebizonyítom neked , ha óhajtod . Ha abból indulunk ki hogy a beszélgetõpartnereink , akikkel évek óta eszmét cserélünk , hazudnak , akkor megette a fene ezt az egészet !

Egy szóval sem mondtam, hogy hazudtál! Ettõl függetlenül kényes helyzetekben azt hiszem el amit magam is látok ill. tapasztalok. Az infót ráadásul Te is úgy kaptad. Amúgy a mondanivalóddal egyet értek.
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Benzin vs. dízel
« Válasz #487 Dátum: 2006.12.05 21:36:12 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "norbi1974"
Gondoljatok csak bele: a ti kocsitok leforog ötödikben a végsebességnél? Mert az enyém nem.

A Carina leforog 5-ben is.  :nagymosoly:
Mielõtt megköveznétek, eddig csak 2szer csináltam ilyet, azt is csak rövid ideig - végsebességteszt jelleggel...


Mennyit forog a motorod ötödikben 100 kmh-nál ? Lehet , hogy neked is olyan rövid váltód van , mint amit valaki (sajnos nem emlékszem hogy ki) korábban említett ... A miénk pl. 3000-nél 110-et megy , ez annyit tesz hogy leszabályozásnál óra szerint kábé 240-et menne , ami nyilvánvaló képtelenség .

140-nél forog pontosan 4000-et.
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Benzin vs. dízel
« Válasz #488 Dátum: 2006.12.05 22:11:56 »
Idézetet írta: "kavarc"
140-nél forog pontosan 4000-et.
Nemá, az 1.3-as Corim is annyi forog  :nagymosoly:
Laco 73 :D

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Benzin vs. dízel
« Válasz #489 Dátum: 2006.12.06 07:19:37 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "kavarc"
140-nél forog pontosan 4000-et.
Nemá, az 1.3-as Corim is annyi forog  :nagymosoly:

Pedig így van. Ettõl még a te Corollád is foroghat 140-nél 4000-et. Mi ebben a furcsa?
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Benzin vs. dízel
« Válasz #490 Dátum: 2006.12.06 07:33:41 »
Idézetet írta: "kavarc"
Pedig így van. Ettõl még a te Corollád is foroghat 140-nél 4000-et. Mi ebben a furcsa?
Csak azért furi, mert ezek szerint arányaiban nézve az én 1.3-asom ezek szerint hasonlóan fogyaszt többet 140-nél, mint nálad. Namármost a nagy ccm elõnye, hogy nagyobb sebességnél kisebb fogyasztás növekedés, és 1 bizonyos határon túl még akár csökkenés is lehet, mondjuk az inkább 160 körül van. Haver Focusában az 5. 100-nál 2400-at forog  :kacsint:
Laco 73 :D

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Benzin vs. dízel
« Válasz #491 Dátum: 2006.12.06 08:24:52 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "kavarc"
Pedig így van. Ettõl még a te Corollád is foroghat 140-nél 4000-et. Mi ebben a furcsa?
Csak azért furi, mert ezek szerint arányaiban nézve az én 1.3-asom ezek szerint hasonlóan fogyaszt többet 140-nél, mint nálad. Namármost a nagy ccm elõnye, hogy nagyobb sebességnél kisebb fogyasztás növekedés, és 1 bizonyos határon túl még akár csökkenés is lehet, mondjuk az inkább 160 körül van. Haver Focusában az 5. 100-nál 2400-at forog  :kacsint:

Debrecen-Gyõr odavissza (ca. 740km), pályán 160as tempó, +Bp, +Debrecen kerek 7 literre jött ki.
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Benzin vs. dízel
« Válasz #492 Dátum: 2006.12.06 08:35:43 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Az A2-es kapcsán amúgy kavarcnak van igaza, hogy ronda, merthát sztem ez lett a veszte. Az Audi terveihez képest baromi keveset adtak el. A TDI-nél pedig tényleg igaz, ha mûkszik, akkor nagyon keveset kér. Ha meg nem mûkszik, akkor nagyon sokat. És továbbra sem kellene.



Semmi köze a vesztének a kinézetéhez, nem volt azzal különösebb gond. Egy Toyota Prius is kb. hasonlóan néz ki, hátulról szinte azonos. Most akkor vagy mindkettõ szép vagy mindkettõ ocsmány.  :kacsint:  Sokkal inkább pénzrõl volt itt szó. A gyártási ciklusa alatt a létezõ legdrágább kiskocsi volt, minden motorizáltsági szinten pont az alumínium karosszéria miatt!
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Benzin vs. dízel
« Válasz #493 Dátum: 2006.12.06 09:08:31 »
Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ne gúnyolódj , légy szíves . A kezemet a tûzbe merem tenni azért , hogy jóbarátomék Audi A2 5 literes városi fogyasztási adata valós . Ez Pécsett adódott , és nem spórolós , hanem átlagos vezetési stílussal.
Nézd, megemlítettem, hogy gyári fogyinál 0,6-0,8 literrel kevesebbõl járnak. (Ugye ismerjük a gyári fogyasztásméréseket?) Ezt még, ha nagyon megerõltetem magam, akkor tényleg elhiszem. De, hogy ehhez még hozzáteszed, hogy Pécsett, nem spórolós tempóban, hááát... tudod mit elhiszem.

Én is a gyári értékek alatt jártam, különösen városban tudtam alámenni ezeknek. Az E-11 Corollánál ha jól emlékszem, 8,1 volt gyári fogyinak megadva, vagy ennél is több. Nekem egyszer sikerült ennyit kihozni: vadi új gumikkal, elég hûvös, novemberi idõben a szokásos rövid útszakaszokból. Egyébként a városi fogyim jellemzõen 6,5-7,5 liter volt évszaktól függõen, okosan, de nem Zénóka stílusban vezetve. (értsd: elég jól tudom, hogy meddig érdemes kihuzatni a kettes-hármas fokozatokat...)
music     

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Benzin vs. dízel
« Válasz #494 Dátum: 2006.12.06 09:33:43 »
Idézetet írta: "music"

Én is a gyári értékek alatt jártam, különösen városban tudtam alámenni ezeknek. Az E-11 Corollánál ha jól emlékszem, 8,1 volt gyári fogyinak megadva, vagy ennél is több. Nekem egyszer sikerült ennyit kihozni: vadi új gumikkal, elég hûvös, novemberi idõben a szokásos rövid útszakaszokból. Egyébként a városi fogyim jellemzõen 6,5-7,5 liter volt évszaktól függõen, okosan, de nem Zénóka stílusban vezetve. (értsd: elég jól tudom, hogy meddig érdemes kihuzatni a kettes-hármas fokozatokat...)

Ez igen dícséretes!   :tapsi:
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI