Szavazás

Benzin vagy dízel?

Az autó benzinnel megy, a traktor és a busz dízellel
6 (14%)
A modern turbódízelek remek motorok, a benzinek megálltak a fejlõdésben
10 (23.3%)
Jók a common rail dízelek, de a modern feltöltõs benzinmotorokra várok igazán
6 (14%)
Semmi sem ér a hibridek nyomába; ha jó áron adnék õket, csak hibriddel közlekednék
12 (27.9%)
Öööö, bizonytalan vagyok/Több válasszal is egyetértek/Rosszak a kérdések
9 (20.9%)

Összes szavazó: 37

Szavazás lezárva: 2006.10.27 17:22:50

Szerző Téma: Benzin vs. dízel  (Megtekintve 374149 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin vs. dízel
« Válasz #390 Dátum: 2006.11.22 17:42:49 »
Elolvastam én is a cikket . Itt ez a mondat a fogyasztásról : "...a legnagyobb óvatossággal sem tudtunk 11,5 alá menni, de olykor 16,1-et mutatott a Bordcomputer." Ami az utóbbi értéket illeti : az még csak-csak OK , az AB mérései szerint az 535d tesztben mért legnagyobb fogyasztása 15.1 liter volt , ez a kettõ összecseng . Node hogy "legnagyobb óvatossággal" 11.5 liter  :shock: ? Megkérdezném a szerzõt , hogy mégis , MIT jelent ez a legnagyobb óvatosság , ha odateszem mellé az 535d már említett 9.4-es tesztátlag fogyasztását , és fõleg a tesztben mért legkisebb fogyasztását , ami , írd és mondd : 7.5 !!! Akkor Totalcarék hogy a rossznyavalyába mértek 11.5-ös minimumot , ráadásul minimális fogyasztásnak ? Mennyivel mentek ekkor , 250 helyett 170-el  :?: Vicc az egész ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Benzin vs. dízel
« Válasz #391 Dátum: 2006.11.22 18:12:42 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Node hogy "legnagyobb óvatossággal" 11.5 liter  :shock: ?

Szerintem ott b.szták el, hogy felvitték a fogyasztást 16 literre, majd nem sikerült levinni 11,5 alá, míg náluk volt a masina.  :hmm: Végülis mindegy: ez az az autó, ahol a dízelnek nincs sok helye a benzines mellett.

Bocs, ez nem kupé. Ebbe viszont öncélú ekkora dízel, a 320D bõven elég lenne.

Fogyasztásokról: http://www.auto-motor-und-sport.de/d/131599/d_ams_fotoshow_detail?skip=2

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin vs. dízel
« Válasz #392 Dátum: 2006.11.22 19:56:20 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Palaczk"
Node hogy "legnagyobb óvatossággal" 11.5 liter  :shock: ?

Szerintem ott b.szták el, hogy felvitték a fogyasztást 16 literre, majd nem sikerült levinni 11,5 alá, míg náluk volt a masina.  :hmm: Végülis mindegy: ez az az autó, ahol a dízelnek nincs sok helye a benzines mellett.

Bocs, ez nem kupé. Ebbe viszont öncélú ekkora dízel, a 320D bõven elég lenne.

Fogyasztásokról: http://www.auto-motor-und-sport.de/d/131599/d_ams_fotoshow_detail?skip=2


Szóval 11.9 a 335i , és 9.3 a 335d . Na igen , ez már reális .

Annak viszont , hogy ez a motor ebbe az autóba "öncélú" lenne , szvsz pont a Totalcar-cikk is ellent mond , azokkal amiket a motor erejérõl ír . Ilyen tudás , ekkora fogyasztás mellett ... nagyon korrekt  :D ! A 320 d jó választás lehet , egy 320i-vel szemben . A 335d meg a 335i alternatívája - na nem mintha az utóbbi rossz motor lenne , de azért 11.9 vs 9.3 , amikor a dízel (is) úgy megy mint a veszett villám - hát nagyon nem mindegy .

Persze , ha úgy érted , hogy azok a menetteljesítmények , amelyeket a 320d tud , elegendõek úgy önmagukban véve - akkor abszolút egyetértünk . Fogyasztás/menetteljesítmény/vételár kombináció szempontjából az a kocsi valóban egy kiváló "csomag" .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Benzin vs. dízel
« Válasz #393 Dátum: 2006.11.22 21:44:20 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A 335d meg a 335i alternatívája - na nem mintha az utóbbi rossz motor lenne , de azért 11.9 vs 9.3 , amikor a dízel (is) úgy megy mint a veszett villám - hát nagyon nem mindegy .

Ugye nem gondolod komolyan, hogy 300 lóerõ körüli motoroknál, 12-14 milliós autóknál a fogyasztás alapján döntenél? Pontosítok: teljesen mindegy, hogy döntenél, egyik sem a fogyasztást számolgató emberek autója.

Amúgy a benzines jobban megy, olcsóbb, szebb a hangja, és még ez sem fogyaszt sokat, továbbá a dízel sem éppen aszkéta. Szerintem egyértelmû a döntés. A szavaiddal élve mondhatnám, hogy bolond, aki a drágább, csúnyább hangú, szûkebb tartományban használható dízelt választja abban az árkategóriában, ahol a fogyasztásnak semmi szerepe.

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Benzin vs. dízel
« Válasz #394 Dátum: 2006.11.22 22:53:34 »
Ha megtehetném, egy minimum 3 .. 3,5 literes V6 vagy V8 benzinessel járnék, automata váltóval ahogy illik. És élvezném a néma csendben rezgésmentesen futó szívó motor természetesen feléledõ erejét, a kényelmes ülést és a jó hifit. Ha ehhez van összkerékmeghajtás, az külön jó. És amikor az orrom elõtt egy diesel kilöki magából minden gyorsításnál az 5 g kormot, akkor ráznám a fejem, hogy tüdõrák és bezzeg a dohányosokat meg üldözzük.
Ha sportolni támadna kedvem, akkor a rommá tuningolt Suprámat venném elõ.

Egyik esetben sem érdekelne a fogyasztás.

A realitások talaján maradva középtávon egy 2.0 benyás Ave kombit szeretnék automata váltóval. Öreg vagyok már és kényelmes, a tankolásonkénti 1500 ft különség meg nem érdekel.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Benzin vs. dízel
« Válasz #395 Dátum: 2006.11.23 08:18:13 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Palaczk"
A 335d meg a 335i alternatívája - na nem mintha az utóbbi rossz motor lenne , de azért 11.9 vs 9.3 , amikor a dízel (is) úgy megy mint a veszett villám - hát nagyon nem mindegy .

Ugye nem gondolod komolyan, hogy 300 lóerõ körüli motoroknál, 12-14 milliós autóknál a fogyasztás alapján döntenél? Pontosítok: teljesen mindegy, hogy döntenél, egyik sem a fogyasztást számolgató emberek autója.

Amúgy a benzines jobban megy, olcsóbb, szebb a hangja, és még ez sem fogyaszt sokat, továbbá a dízel sem éppen aszkéta. Szerintem egyértelmû a döntés. A szavaiddal élve mondhatnám, hogy bolond, aki a drágább, csúnyább hangú, szûkebb tartományban használható dízelt választja abban az árkategóriában, ahol a fogyasztásnak semmi szerepe.


Szerény véleményem szerint a 335D ott veri meg fogyasztásban a 335i-t, ahova szánták: az autópályán, ott jelentõs lehet a különbség. Viszont tény, hogy városban elhanyagolható a fogyasztásbeli eltérés...
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Benzin vs. dízel
« Válasz #396 Dátum: 2006.11.23 08:50:45 »
Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "Palaczk"

Vezettél ilyen "1.4-es traktor"-t  :?:  Nagyon az az érzésem hogy fogalmad sincs , mirõl beszélsz . Korántsem csak az én stílusomhoz jobb ez az autó - a száguldozáshoz is sokkal jobb partner , mint a benzines ! 1500-tól 5000-ig tart a használható fordulatszám-tartomány , és ezen belül 2000-tõl 4000-ig olyan erõ van , amelynek a benzinesben nyoma sincs . Talán próbáld ki , mielõtt nyilatkoznál . Azt meg , hogy jobban megy , az 1.4-es benzineshez képest értettem - aminél most alig drágább . Az 1.6-os kéziváltós benzinesnél nem megy jobban összességében - de az drágább , még többet eszik , a fenntartása is többe kerül . Ezért írtam , hogy aki ezen a mostani akciós áron sem a dízelt veszi , az BOLOND ! Neked pedig azt javaslom , hogy próbáld ki az autót , azután majd beszélgethetünk róla újra , mert így nem érdemes . "Traktor"  :szemforgat: ...

Palaczk Mester! Te mennyit vezettél ilyen autót? Gondolom több10ezer levezetett km után osztod az észt.
No akkor tények:
1.4 bezin: 71kW; 130Nm; 0-100ra 11,8; fogyasztás 6,5l/100km
1.4 dízel: 66 kW; 190Nm; 0-100ra 13,3; fogyasztás 4,8l/100km
A pontosítás kedvéért a dízelnél a max nyomaték tartomány 1800-3000 rpm.
Vajon hova tûnik a nyomaték gyorsításnál?
Persze sokkal kevesebbet fogyaszt. Neked van igazad. A dízel a király. Legközelebb én is azt veszem, különben nem leszek 100as.
Részemrõl itt vége.

Én fél év alatt levezetett 26000 km alapján Palaczk véleményét támogatom. Hétköznapi használatban még az E11-nél cca 100 kg-mal nehezebb E12-t is jobban viszi a dízel, mint az 1.4 vvt-i (ebbõl viszont 3 év alatt 130.000 km tapasztalat van (ez már elég km számodra?))
A fogyasztásról: nekem mindkét autóval kb a gyári átlagértékeket sikerült hoznom, azzal a különbséggel, hogy mostanában a dízellel jobb az átlagsebességem, mert egy 150 km-es hazaúton 10-15 percet nyerek, anélkül, hogy erõlködnöm kellene az alacsony fogyi érdekében.
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Benzin vs. dízel
« Válasz #397 Dátum: 2006.11.23 09:45:33 »
Idézetet írta: "PParker"
Szerény véleményem szerint a 335D ott veri meg fogyasztásban a 335i-t, ahova szánták: az autópályán, ott jelentõs lehet a különbség. Viszont tény, hogy városban elhanyagolható a fogyasztásbeli eltérés...

és ezt mire alapozod? Tapasztalatra? Mert általában a dízelek fogyasztásbéli elõnye épp városban jön ki igazán, ha a konkrét esetben (saját) adatokkal meg tudsz cáfolni, ok, de ha nem...
music     

Satriani

  • Vendég
Benzin vs. dízel
« Válasz #398 Dátum: 2006.11.23 10:07:49 »
Idézetet írta: "PParker"
Szerény véleményem szerint a 335D ott veri meg fogyasztásban a 335i-t, ahova szánták: az autópályán, ott jelentõs lehet a különbség. Viszont tény, hogy városban elhanyagolható a fogyasztásbeli eltérés...

Mindenhol kevesebbet fogyaszt a dízel, de ez ebben az esetben egyáltalán nem számít.

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Benzin vs. dízel
« Válasz #399 Dátum: 2006.11.23 10:53:14 »
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Benzin vs. dízel
« Válasz #400 Dátum: 2006.11.23 11:02:21 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "PParker"
Szerény véleményem szerint a 335D ott veri meg fogyasztásban a 335i-t, ahova szánták: az autópályán, ott jelentõs lehet a különbség. Viszont tény, hogy városban elhanyagolható a fogyasztásbeli eltérés...

Mindenhol kevesebbet fogyaszt a dízel, de ez ebben az esetben egyáltalán nem számít.


Persze, hogy mindenhol kevesebbet fogyaszt, újat nem mondasz. De Jelentõsebb kölünbség szvsz autópályán van.  Kinek, mi számít az nekem nem tisztem, és feladatom megitélni...
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Benzin vs. dízel
« Válasz #401 Dátum: 2006.11.23 11:04:57 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "PParker"
Szerény véleményem szerint a 335D ott veri meg fogyasztásban a 335i-t, ahova szánták: az autópályán, ott jelentõs lehet a különbség. Viszont tény, hogy városban elhanyagolható a fogyasztásbeli eltérés...

és ezt mire alapozod? Tapasztalatra? Mert általában a dízelek fogyasztásbéli elõnye épp városban jön ki igazán, ha a konkrét esetben (saját) adatokkal meg tudsz cáfolni, ok, de ha nem...


Mint emlitettem volt: Szerény véleményem szerint, így elsõ sorban erre alapozom, másod sorban ismerõsök véléményére, akik velem ellentétben, rendelkeznek hasonló kategóriájú autókkal.
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin vs. dízel
« Válasz #402 Dátum: 2006.11.23 11:55:42 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Palaczk"
A 335d meg a 335i alternatívája - na nem mintha az utóbbi rossz motor lenne , de azért 11.9 vs 9.3 , amikor a dízel (is) úgy megy mint a veszett villám - hát nagyon nem mindegy .

Ugye nem gondolod komolyan, hogy 300 lóerõ körüli motoroknál, 12-14 milliós autóknál a fogyasztás alapján döntenél? Pontosítok: teljesen mindegy, hogy döntenél, egyik sem a fogyasztást számolgató emberek autója.

Amúgy a benzines jobban megy, olcsóbb, szebb a hangja, és még ez sem fogyaszt sokat, továbbá a dízel sem éppen aszkéta. Szerintem egyértelmû a döntés. A szavaiddal élve mondhatnám, hogy bolond, aki a drágább, csúnyább hangú, szûkebb tartományban használható dízelt választja abban az árkategóriában, ahol a fogyasztásnak semmi szerepe.


Nem megy jobban a benzines , mert a dízel nyomatékosabb , ergo jobban húz , rugalmasabb . A benzines csak jobban GYORSUL . Letárgyaltuk ezt már , több összetevõje van annak , hogy "hogy megy" egy autó . Hang : a benzinesé szebb , OK . Fogyasztás : ugye ezekkel az autókkal autópályázni szoktak jellemzõen , és nem 130-al . Mondjuk , hogy a jellemzõ használat a 180-végsebesség közötti tartomány , pláne ott ahol ezekbõl a legtöbbet adnak el (Németország) . Ebben a tartományban a fogyasztáskülönbség a dízel javára kábé 6-14 liter (utóbbi végsebességen) . Ne mondd azt nekem hogy ez mindegy , ez nem egy 40 milliós luxusautó , amit pénzzel kitömött emberek vesznek meg ! Ezt a kocsit a fõ piacain korántsem kõgazdag emberek vásárolják , hanem feltörekvõ , jellemzõen fiatal (harminc-egynéhány éves) managerek , jogászok , közgazdászok stb , akiknek már van pénzük , de korántsem fölöslegesen sok . Ne mondd azt nekem , hogy nekik 100 km-en ekkora fogyasztáskülönbség mindegy !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Benzin vs. dízel
« Válasz #403 Dátum: 2006.11.23 12:53:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem megy jobban a benzines , mert a dízel nyomatékosabb , ergo jobban húz , rugalmasabb . A benzines csak jobban GYORSUL .

A számok a benzines mellett vannak. Automata váltónál ráadásul az a nonszensz hülyeség sem játszik, hogy 60-nál a korrekt, precíz mérés kedvéért végáttételben kell bohóckodni, így a gyorsulási adatokat nyugodtan alapul lehet venni a rugalmassági teszthez is. Letöltöttem a fizetõs pdf-et, ha érdekel, megosztom. Rugalmassági mérés nincs benne, de 0-180 gyorsulásban a dízel 2,5 másodpercet kap, és nincs olyan tartomány, ahol gyorsabb lenne a benzinesnél. Magyarul ha odalépsz, kickdown esetén a benzines jobban fog gyorsítani. Pl. a teszt szerint a dízel 0-80-ra 4,4, a benzines 4,0 alatt, 0-120-ra a dízel 8,3, a benzines 7,7 alatt gyorsul. Ez azt jelenti, hogy a dízel a számodra oly' fontos és mérvadó 80-100 rugalmassági tesztet 3,9, a benzines 3,7 alatt hozza.

Meghagyom neked a konzekvencia levonását, melyik megy jobban.


Idézetet írta: "Palaczk"
Ne mondd azt nekem hogy ez mindegy , ez nem egy 40 milliós luxusautó , amit pénzzel kitömött emberek vesznek meg !

Ismerek jópár magyar embert, aki megvesz 15 milláért egy autót. Van köztük 30-egynehány éves jogász, orvos, meg 40-50 éves üzletember, tanár, ügyvéd. Egy azaz egy embernek számít a 25-30 ilyen körülmények között tengõdõ ismerõsöm közül a fogyasztás, de neki az autó a kirakat része, amúgy spórolós, fukar ember. Õ vegye nyugodtan a dízelt. A többiek meg majd megveszik a szebb hangú, gyorsabb, élménydúsabb benzinest.

Egyébként az AB tesztjére alapozni kicsit elhamarkodott. Pillanatnyi értékeket mértek, nem átlagokat. Átlagban ugyanolyan használat mellett sosem lesz 6-14 liter a két autó fogyasztása között.

A tesztben ilyen értékek jöttek ki:
...........min...........max...........átlag
335D......6,1............12............9,3
335i......7,5...........15,1...........11,9


6-14 liter, persze.

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Benzin vs. dízel
« Válasz #404 Dátum: 2006.11.23 12:59:50 »
Idézetet írta: "djibril"
Toyota dízel-hibrid 2010-re?

4 literrel eljárkálni városban, nem rossz...
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna