Szavazás

Benzin vagy dízel?

Az autó benzinnel megy, a traktor és a busz dízellel
6 (14%)
A modern turbódízelek remek motorok, a benzinek megálltak a fejlõdésben
10 (23.3%)
Jók a common rail dízelek, de a modern feltöltõs benzinmotorokra várok igazán
6 (14%)
Semmi sem ér a hibridek nyomába; ha jó áron adnék õket, csak hibriddel közlekednék
12 (27.9%)
Öööö, bizonytalan vagyok/Több válasszal is egyetértek/Rosszak a kérdések
9 (20.9%)

Összes szavazó: 37

Szavazás lezárva: 2006.10.27 17:22:50

Szerző Téma: Benzin vs. dízel  (Megtekintve 374150 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Benzin vs. dízel
« Válasz #360 Dátum: 2006.11.16 11:55:40 »
Idézetet írta: "djibril"
Emberek, gázolaj a tûzre:
Dízel élménynapokon az 1.4 és az 1.6 VVT-i közé lõtt alapáron (3.892, Terra HB) rendelhetõ a Corolla 1.4 D-4D, pl. a Supernél.

Luna csomagot lehet majd hozzá kérni 200-ért? Akkor nagyon meggondolom.

---

Nézem a szavazás állását: a dízel és a hibrid vezet 9-9 ponttal. A hibridrõl még nem sok szó volt. Mit gondoltok róla?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Benzin vs. dízel
« Válasz #361 Dátum: 2006.11.16 12:07:06 »
Idézetet írta: "Satriani"
Nézem a szavazás állását: a dízel és a hibrid vezet 9-9 ponttal. A hibridrõl még nem sok szó volt. Mit gondoltok róla?

Ameddig ennyibe kerül, addig tök mindegy.
music     

Satriani

  • Vendég
Benzin vs. dízel
« Válasz #362 Dátum: 2006.11.16 12:17:59 »
Idézetet írta: "music"
Ameddig ennyibe kerül, addig tök mindegy.

A Lexusok szerintem a kategóriában nem számítanak drágának. A GS és az RX ára is tökéletesen versenyképes a németekhez képest, akár benzinesrõl, akár dízelrõl beszélünk. Ár/érték arányban szerintem mindkettõ szuper vétel a kategóriában. Persze ezek eleve drága autók, így a hibrid felára "elveszik" a vételárban.

A Civic és a Prius valóban drága. Nehezen tudok olyan embert mondani, akinek jobban megérné egy Prius, mint egy Avensis dízel. (Azt most hagyjuk, hogy az Ave nagyobb autó.)

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Benzin vs. dízel
« Válasz #363 Dátum: 2006.11.16 12:38:06 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "djibril"
Emberek, gázolaj a tûzre:
Dízel élménynapokon az 1.4 és az 1.6 VVT-i közé lõtt alapáron (3.892, Terra HB) rendelhetõ a Corolla 1.4 D-4D, pl. a Supernél.

Luna csomagot lehet majd hozzá kérni 200-ért? Akkor nagyon meggondolom.

Lehet, nézd meg a toyotaujpest pont hu-t, baloldalt kedvezmények.
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

Satriani

  • Vendég
Benzin vs. dízel
« Válasz #364 Dátum: 2006.11.16 13:09:45 »
Idézetet írta: "djibril"
Lehet, nézd meg a toyotaujpest pont hu-t, baloldalt kedvezmények.

Köszi! Most két napig nem alszom.  :nagymosoly:

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Benzin vs. dízel
« Válasz #365 Dátum: 2006.11.17 09:46:42 »
Idézetet írta: "djibril"
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "djibril"
Emberek, gázolaj a tûzre:
Dízel élménynapokon az 1.4 és az 1.6 VVT-i közé lõtt alapáron (3.892, Terra HB) rendelhetõ a Corolla 1.4 D-4D, pl. a Supernél.

Luna csomagot lehet majd hozzá kérni 200-ért? Akkor nagyon meggondolom.

Lehet, nézd meg a toyotaujpest pont hu-t, baloldalt kedvezmények.

Nekem anno 4M-ért adták volna a D-4D Luna-t és akkor 2,99% volt a THM. A most rendelt Luna már tényleg tolatóradaros? Még miben van különbség januárhoz képest?
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Benzin vs. dízel
« Válasz #366 Dátum: 2006.11.17 10:30:51 »
Idézetet írta: "norbi1974"

Nekem anno 4M-ért adták volna a D-4D Luna-t és akkor 2,99% volt a THM. A most rendelt Luna már tényleg tolatóradaros? Még miben van különbség januárhoz képest?

Tényleg tolatóradarral jön most, ezen kívül sztem semmi más különbség nincs.
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin vs. dízel
« Válasz #367 Dátum: 2006.11.18 17:43:38 »
Idézetet írta: "djibril"
Emberek, gázolaj a tûzre:
Dízel élménynapokon az 1.4 és az 1.6 VVT-i közé lõtt alapáron (3.892, Terra HB) rendelhetõ a Corolla 1.4 D-4D, pl. a Supernél.


Aki ilyen kondíciók mellett is a benzinest választja , az nem 100-as  :crazy:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin vs. dízel
« Válasz #368 Dátum: 2006.11.18 17:48:30 »
Idézetet írta: "Satriani"
Nézem a szavazás állását: a dízel és a hibrid vezet 9-9 ponttal. A hibridrõl még nem sok szó volt. Mit gondoltok róla?


A hibrid ? Nem old meg mindent , és kompromisszumokkal jár . Spórolni csak városban lehet vele , illetve városon kívül nagyon lassan közlekedve . És ott vannak a bazinagy akksik , amelyeket el is kell pakolni valahová - nézzük csak meg , mekkora is a Lexus GS h csomagtartója ? Vicc ...

A dízelmotor , amellyel mindig , minden helyzetben lehet spórolni a benzineshez képest , összességében jobb megoldás szerintem . Azt kéne továbbfejleszteni , dolgozni a károsanyag-kibocsátás csökkentésén , stb .

VAGY : legyen hibrid - de dízellel és ne benzinessel ! És kisebb , könnyebb akksikkal . Na , AZ igen , az tényleg átütõ megoldás lenne a problémáinkra .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin vs. dízel
« Válasz #369 Dátum: 2006.11.18 17:51:44 »
Ma le tudtam végre mérni jóbarátném Corollájának a gyorsulását hármasban , 60-ról 100-ra . 5.9 mp . Tehát elõzésnél akkor is gyorsabb a dízel , ha nem kapcsolsz vissza , méghozzá akkor sokkal ; és akkor is gyorsabb , ha visszakapcsolsz . Ennyit errõl .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Benzin vs. dízel
« Válasz #370 Dátum: 2006.11.18 22:43:22 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "djibril"
Emberek, gázolaj a tûzre:
Dízel élménynapokon az 1.4 és az 1.6 VVT-i közé lõtt alapáron (3.892, Terra HB) rendelhetõ a Corolla 1.4 D-4D, pl. a Supernél.


Aki ilyen kondíciók mellett is a benzinest választja , az nem 100-as  :crazy:

Én pl. nem vagyok/lennék az...
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin vs. dízel
« Válasz #371 Dátum: 2006.11.19 00:28:44 »
Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "djibril"
Emberek, gázolaj a tûzre:
Dízel élménynapokon az 1.4 és az 1.6 VVT-i közé lõtt alapáron (3.892, Terra HB) rendelhetõ a Corolla 1.4 D-4D, pl. a Supernél.


Aki ilyen kondíciók mellett is a benzinest választja , az nem 100-as  :crazy:

Én pl. nem vagyok/lennék az...


Értem . Te valamiért nem szereted , ha az autó jól megy és keveset fogyaszt . Végül is logikus . Sokkal jobb , ha gyengébb és többet fogyaszt . Gondolom , sokat vezettél D4D Corollát , annak során szûrted le , hogy neked nem kéne .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10720
Benzin vs. dízel
« Válasz #372 Dátum: 2006.11.19 10:43:05 »
Én jelenleg azért nem gondolkodnék sokat egy dízel vs benzines esetében a benzinesen, mert ugye igazi Aut váltó csak a benzineshez kérhetõ a Toyota esetében (ami remélem az Isuzu miatt azért 1-2 éven belül változni fog).
Az MM-t váltó is jó dolog lehet, bár ugye azért érdemes betartani vele 1-2 "játékszabályt" pl piros lámpánál.
Meg ugye ott van a nagy Avensis váltója mérce gyanánt, szóval jelenleg én se nagyon gondolkodnék.
Pl Corolla 1.6 Aut vs 1.4 dízel mmt-vel, jelenleg a benzinest választanám, hiába a több literes fogyasztásbeli különbség. Hülye vagyok? Szerintem csak kényelmes.
Ha majd lesz "normális" aut váltó a dízelekhez, akkor persze fordulhatna a kocka.

Hibridek esetében a Lexus megfizethetetlen, a Camry pedig nem jut el Európába.  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin vs. dízel
« Válasz #373 Dátum: 2006.11.19 11:06:50 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Én jelenleg azért nem gondolkodnék sokat egy dízel vs benzines esetében a benzinesen, mert ugye igazi Aut váltó csak a benzineshez kérhetõ a Toyota esetében (ami remélem az Isuzu miatt azért 1-2 éven belül változni fog).
Az MM-t váltó is jó dolog lehet, bár ugye azért érdemes betartani vele 1-2 "játékszabályt" pl piros lámpánál.
Meg ugye ott van a nagy Avensis váltója mérce gyanánt, szóval jelenleg én se nagyon gondolkodnék.
Pl Corolla 1.6 Aut vs 1.4 dízel mmt-vel, jelenleg a benzinest választanám, hiába a több literes fogyasztásbeli különbség. Hülye vagyok? Szerintem csak kényelmes.
Ha majd lesz "normális" aut váltó a dízelekhez, akkor persze fordulhatna a kocka.

Hibridek esetében a Lexus megfizethetetlen, a Camry pedig nem jut el Európába.  :hmm:


Ha a kéziváltós dízel vs. automata benzines szembeállítást nézzük , akkor igazad van , ez valóban lehet kizáró ok a dízellel szemben , pl. az Ave esetében . Viszont az 1.4 dízel MMT vs. 1.6 benzin aut szembeállítás tényleg extrém ;) , az MMT ugyanazt a komfortot nyújtja (egyedül a hosszabb állásnál üresbe kirakásra kell odafigyelni , ez pár tucat km után ösztönös mozdulattá válik , tapasztalatból mondom) , sokkal jobban megy (a régi négygangos automata erõsen lefojtja az 1.6 benzinest) , és városon kívül 2-3 , városban 3-4 literrel fogyaszt kevesebbet , ami azért brutális különbség ! Ráadásul a beszerzési ára is magasabb az 1.6 automatának , és a fenntartási költsége is (biztosítás) . Teszem azt évi 15 ezer km-es futás mellett kb. 130 ezer forinttal többet kifizetni egy eleve drágább beszerzésû autóra , ami nem is megy olyan jól , csak azért hogy ne kelljen álláskor üresbe kirakosgatni - hát , nagyon-nagyon elfogult döntés lenne szerintem  :szemforgat:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Benzin vs. dízel
« Válasz #374 Dátum: 2006.11.19 11:58:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Értem . Te valamiért nem szereted , ha az autó jól megy és keveset fogyaszt . Végül is logikus . Sokkal jobb , ha gyengébb és többet fogyaszt . Gondolom , sokat vezettél D4D Corollát , annak során szûrted le , hogy neked nem kéne .

Nézd, én alapjában véve sem szeretem a dízelt túlságosan. DE! Könyörgöm ne szálljunk már el ennyire! Azt állítod, hogy az 1.4-es dízel Corolla jobban megy, mint az 1.6-os benzines. Palaczk ne csináld már... Kevesebbet eszik ez igaz, nade hogy jobban megy...
Te valamiért azt szereted, ha egy autót lehet kínozni alacsony fordulaton és keveset kell váltani - cserébe keveset fogyaszt. Fogadd el légyszíves, hogy nem mindenki ezt a stílust szereti.
Egy D-CAT Avensist szívesen kipróbálnék, de egy 1.4es traktor biztosan nem kellene...
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI