Szerző Téma: Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek  (Megtekintve 74652 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #150 Dátum: 2016.05.22 21:49:05 »
Igen, egyértelműen jobban jársz, de az alapos munkához legalább 4-5 rétegnyi anyagra szükséged lesz.
RO-55 (2 rtg), Korant, vagy Budaprimer (2rtg), alvázvédő (3rtg).
Szerintem meg nem jár jobban! Mert ugye üregvédelem is jár hozzá és minden tipushoz van egy technologia hogy hogy kell megcsinálni a védelmet. És magának az alvázvédőnek is van egy technologiája hogy kell előkészíteni és megcsinálni.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #151 Dátum: 2016.05.23 05:17:26 »
Egy korrekt teljes alváz- és üregvédelem egy Corolla méretű kocsinál cirka 50-70E HUF.
Ha és amennyiben csupán kisebb felületet kell kezelni a bepi által leírt módszer a követendő.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Gmatyi88

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #152 Dátum: 2016.05.25 15:12:14 »
Szerintetek hol érdemes megcsináltatni ezt az 50 70ezres alvázvédelmet rozsdaeltávolítással? Olyan helyek érdekelnének ahol nem fognak átverni és korrektül megcsinálnak mindent. Köszi előre is.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #153 Dátum: 2016.05.25 15:54:02 »
Szerintetek hol érdemes megcsináltatni ezt az 50 70ezres alvázvédelmet rozsdaeltávolítással? Olyan helyek érdekelnének ahol nem fognak átverni és korrektül megcsinálnak mindent. Köszi előre is.
Pl. Rusztika Bt Lásd

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #154 Dátum: 2016.05.25 17:23:54 »
Szerintetek hol érdemes megcsináltatni ezt az 50 70ezres alvázvédelmet rozsdaeltávolítással? Olyan helyek érdekelnének ahol nem fognak átverni és korrektül megcsinálnak mindent. Köszi előre is.
Alvazvedelem.com-nál például. T25-ös kombira 76k ajánlatot adtak, 2 nap alatt van meg.

Gmatyi88

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #155 Dátum: 2016.05.26 18:01:14 »
Köszönöm a segítséget.  :yes:

Duke

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #156 Dátum: 2016.06.01 15:43:48 »
Alvazvedelem.com-nál például. T25-ös kombira 76k ajánlatot adtak, 2 nap alatt van meg.
Én ma kérdeztem meg őket, E12 Corollára 85k, és januárra tud időpontot adni...  :eek:  Jót tett a TC reklám?
Egyébként 5000Ft a felmérés, ami levonódik a végösszegből.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #157 Dátum: 2016.06.01 17:02:11 »
Én ma kérdeztem meg őket, E12 Corollára 85k, és januárra tud időpontot adni...  :eek:  Jót tett a TC reklám?
Egyébként 5000Ft a felmérés, ami levonódik a végösszegből.
Valószínűleg. Év elején még csak 5 hónapos várakozási idő volt. Fura, hogy nem bővítenek a kétkocsis kapacitásról legalább 4-re. Igény láthatóan lenne rá.

Duke

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #158 Dátum: 2016.06.02 10:07:10 »
Tudtok ajánlani hasonló céget másikat, mint az előbb említett?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #159 Dátum: 2016.06.02 11:06:26 »
Én ebben a kérdésben a saját kezűség híve vagyok. A Toyotánál elég jól van dokumentálva, mihez, hogyan lehet hozzáférni.
Otthoni körülmények között nyilván nem lehet elérni gazdaságosan olyan szintű belsőüreg védelmet mint egy vállalkozásnál,  de az alvázvédelemben igen.
Az erre szakosodott cégeknél alkalmazott megfúrásos módszert kifejezetten helytelennek tartom, horganyzott karosszéria esetén a galvanikus védelem helyreállítása nélkül.

Szerencsére az ipari minőségű anyagok kis kiszerelésben is kaphatóak.

kgdh3h

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #160 Dátum: 2017.04.20 12:31:51 »
Én ma kérdeztem meg őket, E12 Corollára 85k, és januárra tud időpontot adni...  :eek:  Jót tett a TC reklám?
Egyébként 5000Ft a felmérés, ami levonódik a végösszegből.

Dettó arra gondoltam, hogy bejött a reklám. Márciusban érdeklődtem 3 ajtós E11-re, 2018. februárra lett volna időpont 92k-ért. Keresek olcsóbbat, a diferenciát meg az égetőbb alkatrészekre költöm.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #161 Dátum: 2017.11.01 20:32:18 »
Üdv! csinált itt már vki alváz- és üregvédelmet? Van-e értelme egy 12 éves corollára? Régiswiftemre anno csináltam. Annak szerintem jót tett. Corolla alapvetően nem tűnik úgy, mintha el akarna rohadni - de nyilván akkor már késő is lenne - , noha már bal és jobb hátsó küszöbrész már cserélve volt hólyagosodás miatt. Azt nem is kérdezem, hol csinálnak ilyet, mivel azt vallom hogy ezt leginkább lelkiismeretesen csak saját magának tudja csinálni az ember. Nem kis meló az biztos.
                                                                                                                                                   

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #162 Dátum: 2017.11.02 20:08:22 »
Üdv! csinált itt már vki alváz- és üregvédelmet? Van-e értelme egy 12 éves corollára? Régiswiftemre anno csináltam. Annak szerintem jót tett. Corolla alapvetően nem tűnik úgy, mintha el akarna rohadni - de nyilván akkor már késő is lenne - , noha már bal és jobb hátsó küszöbrész már cserélve volt hólyagosodás miatt. Azt nem is kérdezem, hol csinálnak ilyet, mivel azt vallom hogy ezt leginkább lelkiismeretesen csak saját magának tudja csinálni az ember. Nem kis meló az biztos.
Én csináltattam most a nyáron. Komplett volt, hiszen nem csak alváz-, de üregvédelem is volt Ha jól emlékszem kb. 70 ezer Ft volt a munkadíj + az anyag. Házilag szerintem ez nem igazán kivitelezhető. Vagyis az alvázvédelem még talán, de az üregvédelem már nem nagyon. Référt egyébként az autóra, sajnos elejzdett rozsdásodni. Decemberben lesz 12 éves, garázsban tartott, 120 ezer km-rel. Én ajánlom, hogy csinál(tas)d meg, ártani nem ártasz vele,
Corolla 1,4 VVT-i 2005

CSiVi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #163 Dátum: 2017.11.03 21:43:13 »
Üdv! csinált itt már vki alváz- és üregvédelmet? Van-e értelme egy 12 éves corollára? Régiswiftemre anno csináltam. Annak szerintem jót tett. Corolla alapvetően nem tűnik úgy, mintha el akarna rohadni - de nyilván akkor már késő is lenne - , noha már bal és jobb hátsó küszöbrész már cserélve volt hólyagosodás miatt. Azt nem is kérdezem, hol csinálnak ilyet, mivel azt vallom hogy ezt leginkább lelkiismeretesen csak saját magának tudja csinálni az ember. Nem kis meló az biztos.

Én 2006-ban csináltattam a Rusztika-nál az akkor 13 éves E10-esre. Most 24 éves és nem rohad sehol.
Vagy csak nem látom az alvázvédőtől.  :D

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #164 Dátum: 2017.11.03 22:06:09 »
Én 2006-ban csináltattam a Rusztika-nál az akkor 13 éves E10-esre. Most 24 éves és nem rohad sehol.
Vagy csak nem látom az alvázvédőtől.  :D
Ha nekiáll rohadni, az púposodik. Viszed évente megnézetni? Vagy az csak az első pár évben van?