Szerző Téma: Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek  (Megtekintve 76990 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #105 Dátum: 2013.10.24 13:06:35 »
Index Lancia Kappa fórumról, bár lehet sok újdonságot nem tartalmaz:
"Sajnos a 159-esek még a 156-nál is jobban hajlamosak a rozsdásodásra. 156-nál fl. után már nem jutott alvázvédelem középre, csak a szélekre, oda is csak ímmel-ámmal, de találkoztam nemrég olyannal is, hogy a kipufogó hővédő alá, még alapozóból is csak annyi jutott, ami épp beködölődött. No comment.  Off.: Az idén voltam Esztergomban üzemlátogatáson, és ott hangzott el ez a párbeszéd , köztem, és az "idegen vezető" közt.  "- A válság óta, ott spórolunk, ahol tudunk, így például az alvázvédelmen is. Cca. 30%-al kevesebbet fújunk autónként. (tehát minden negyediken ingyen van az alvázvédelem!) Mondom, : És mi a helyzet az elégedetlen kuncsaftokkal, akiknek 6-8 év elteltével rozsdásodok a gépe? Válasz: A felmérések szerint, a magyar piac teljesen beszűkült, a legtöbb autót tőlünk nyugatabbra adjuk el, ahol az első tulaj max. 5 évig használja, addig nincs semmi probléma. Aztán mikor elkezd rozsdásodni, addigra már a második-harmadik, ki tudja hányadik gazdánál van, aki: NEM A MI KUNCsAFTUNK! Ennyi. Ugyanez megfigyelhető az ÖSSZES autógyártónál. Nekik, AZ a kuncsaft, aki ÚJKÉNT megveszi, NEKIK akarnak megfelelni, a többire szarnak nagy ívben"
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Funkii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #106 Dátum: 2013.11.26 10:54:13 »
Pesten a Szent Imre herceg utca és Nagysándor József utca kereszteződésében van elvileg egy Mátyás autó nevű műhely ahol csinálnak alvázvédelemet. Ismeri esetleg valaki őket?

https://maps.google.hu/maps?saddr=47.436858,19.112546&hl=hu&ll=47.436227,19.113577&spn=0.0034,0.007827&sll=47.43618,19.11348&sspn=0.0034,0.007827&mra=mift&mrsp=0&sz=18&t=m&z=18

Hosiminh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 156
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #107 Dátum: 2014.04.21 23:40:51 »
Üdv:

szembeszállok a rozsdával, a paripa alja elég rozsdás, üregvédőzni szeretném. kimostam az alját dugók ki - sterimó be. szerintetek mennyi idő alatt szárad ki?

aztán, kívülről még csak le tudom csiszolni a rozsdát aztán kezelni, de az üregek belsejében nem. sztetek jó megoldás lehet erre a RO55 beperpetezése/szórása üregvédő pisztollyal, majd száradás után Korant, és ugyancsak száradást követően (ami találomra működik), üregvédő.

ez így járható út? bár az RO55-re nincs rá feltüntetve a szórás/permetezés, de az sincs rá írva h nem lehet, találkozott már vki ilyennel?

elég gyér itt a forgalom, de remélem kapok segítséget.
pacsi.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #108 Dátum: 2014.04.22 05:30:44 »
Üdv:

szembeszállok a rozsdával, a paripa alja elég rozsdás, üregvédőzni szeretném. kimostam az alját dugók ki - sterimó be. szerintetek mennyi idő alatt szárad ki?

aztán, kívülről még csak le tudom csiszolni a rozsdát aztán kezelni, de az üregek belsejében nem. sztetek jó megoldás lehet erre a RO55 beperpetezése/szórása üregvédő pisztollyal, majd száradás után Korant, és ugyancsak száradást követően (ami találomra működik), üregvédő.

ez így járható út? bár az RO55-re nincs rá feltüntetve a szórás/permetezés, de az sincs rá írva h nem lehet, találkozott már vki ilyennel?

elég gyér itt a forgalom, de remélem kapok segítséget.
pacsi.

Te telenyomtad vízzel az üregeket???   :surrender: :surrender:  Az onnan elég sokára, kb talán őszre kiszárad(hat). Ha lesz 40 fok nyáron. Közben meg csámcsog a rozsda, hiszen tök jó körülményeket teremtettél neki.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #109 Dátum: 2014.04.22 07:24:55 »
Te telenyomtad vízzel az üregeket???   :surrender: :surrender:  Az onnan elég sokára, kb talán őszre kiszárad(hat). Ha lesz 40 fok nyáron. Közben meg csámcsog a rozsda, hiszen tök jó körülményeket teremtettél neki.
Biztos nehezen szárad ki :yes: Eddig úgy gondoltam ,hogy nincs az az üreg ahová nagy esőben közlekedéskor, latyakban ne menne be a víz (kivéve utastér,csomagtartó :devil:)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #110 Dátum: 2014.04.22 07:50:40 »
Sajna időnként  a csomagtartó sem védett. Pl. a lökős alján lévő szellőzőnyílások felől bejöhet víz, ha sérült a védőfólia.

A küszöbökön elvileg fentebb is vannak nyílások a B oszlopon, illetve a szőnyeg peremének eltávolítása után belülről is hozzáférhetőek (legalábbis Carinán), érdemes a hőlégfúvós/hajszárítós kezelés előtt ezeket megnyitni. Azt nem tudom, hogy RO55 szórható-e, de fecskendőből való bejuttatás nem hiszem, hogy gondot okozna  :hmmmm:
Rozsdagátló alapozásról bővebben

Hosiminh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 156
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #111 Dátum: 2014.04.22 14:00:40 »
ahogy, alánéztem elég sok lik van rajta dugó nélkül (sajna). Szal van lehetősége így is bejutni a víznek. ezért annyira nem hezitáltam rajta. amennyire tudtam, kiráztam belőle a vizet (gyorsítás, fékezés, emelkedő). most napon szárítom.

aztán garázsban előveszem a hajszárítókat (talán hőlégfúvót is), lyukakra állítom és kimelegítem.

hátulját megemelem hidraulikus emelővel, aztán várok. :)

kösszi a tippet.

Hosiminh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 156
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #112 Dátum: 2014.04.24 09:58:02 »
nah, akkor nagy autó szárításról:







eddig:
-egyetlen egy patent sem szakadt bele. minden felcímkézve, szépen kijött minden egy kis fejvakarást követően.
- összes padló dugó kihúzva
-taposó lemeznél volt egy kis víz, padlószőnyeg kint szárad
-ahol már törve volt ott van egy kis rohadás

tovább:
ma még szárítom, hajszárítók, hőlégfúvó kombó
aztán korant permetezés a taposólemeznél ahol látok egy kis rohadást, de lehet végig nyomom a koranttal az üregeket (van alvázvédőhöz pisztoly, hozzá üregvédőhöz szonda, ezt tudom használni a koranttal, majd az alapozóoz?).
aztán párnap száradás, talán budaprimer korróziógátló alapozó, majd vmi üregvédő. Jó tapasztalat üregvédővel? ok: olvastam már a Mike Sanders zsírról, de írják h drága, és rendelős, magyar elérhetőséget még nem is találtam hozzá.

más: ha már szépen lent van, mivel tudnám hang-szigetelni az padlót, tűzfalat. valami kedvező árú megoldás? (dynamat, húzós)

és kösszi az eddigi fejtágítást :-*

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #113 Dátum: 2014.04.24 10:56:07 »
Ez elégnek tűnik szárítás szempontjából. ;)
A patentok masszivak, tobb ki-berakást kibirnak.
A Koránt permetezhető, de az alvázvédő elég sűrű, azt nem tudom milyen módon lehet alaposan felhordani.

Pontosan ezeket a leírt anyagokat használtam én is, mindegyik jó lesz, csak hagyni kell rendesen megszáradni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #114 Dátum: 2014.04.24 14:12:57 »
Ez elégnek tűnik szárítás szempontjából. ;)
A patentok masszivak, tobb ki-berakást kibirnak.
A Koránt permetezhető, de az alvázvédő elég sűrű, azt nem tudom milyen módon lehet alaposan felhordani.

Pontosan ezeket a leírt anyagokat használtam én is, mindegyik jó lesz, csak hagyni kell rendesen megszáradni.

A hozzávaló pisztollyal...  Mármint az alvázvédő.  Mivel sanszos, hogy az a darab van a kollégánál, amit még én vettem taby számára, így bizton állíthatom, hogy alkalmas a célra. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Hosiminh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 156
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #115 Dátum: 2014.04.24 16:12:40 »
A hozzávaló pisztollyal...  Mármint az alvázvédő.  Mivel sanszos, hogy az a darab van a kollégánál, amit még én vettem taby számára, így bizton állíthatom, hogy alkalmas a célra. :)

óhh, látom már a nagy sietségben pongyolán fogalmaztam.
az alvázvédő pisztoly, és üregvédőhöz tömlő valóban tőled származik. :)

és a kérdésem ez lett volna:
ezt tudom használnia korant és a budaprimer szórásához az üregekben?

soha nem csináltam még ilyet
azért értetlenkedem ezen, mert ugye ez a pisztoly sűrű anyagok permetezésére szolgál, és amire én még szeretném használni azok hígak, alvázvédőhöz képest.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #116 Dátum: 2014.04.24 19:52:54 »
üdv Hosiminh!

Ez az akció a nyári kánikulában mennyivel könnyebb lenne!
Én akkor védek alvázat/üreget!

Rossz időben többet nem!   :censored:

Hosiminh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 156
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #117 Dátum: 2014.04.24 20:04:48 »
üdv Hosiminh!

Ez az akció a nyári kánikulában mennyivel könnyebb lenne!
Én akkor védek alvázat/üreget!

Rossz időben többet nem!   :censored:

ez sztem szabadidő fgvnyeg. am erre van a  hőlégfúvó :)

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #118 Dátum: 2014.04.24 21:50:01 »
Sika termekeket ajanlom a schmitzben felpotkocsiknal,is hasznaltuk amik azert tobb mint felmillio kmt mennek:)
Konrád

CSiVi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #119 Dátum: 2014.04.25 00:19:25 »
Üdv:

bár az RO55-re nincs rá feltüntetve a szórás/permetezés, de az sincs rá írva h nem lehet, találkozott már vki ilyennel?


Bocsánat, csak most olvastam.
Infó az RO55-ről: http://www.claudiart.hu/?base=products&id=69
Ebből egy fontos idézet: "FIGYELEM! Szórással a készítményt felhordani TILOS!"