Szerző Téma: Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek  (Megtekintve 76523 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Dátum: 2006.10.13 11:07:44 »
Mostanság van itt az ideje a korosabb, vagy sérült alvázvédelemmel megáldott autók tél elõtti ismételt alvázvédelmére.
A topicot azért nyitottam meg, mivel néhány nyíregyházi cartárs projektet indítot ez ügyben. Tapasztalataik megosztásával okosodjunk mi is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #1 Dátum: 2006.10.13 11:16:27 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Mostanság van itt az ideje a korosabb, vagy sérült alvázvédelemmel megáldott autók tél elõtti ismételt alvázvédelmére.
A topicot azért nyitottam meg, mivel néhány nyíregyházi cartárs projektet indítot ez ügyben. Tapasztalataik megosztásával okosodjunk mi is.

Na most lebuktunk.
Szóval kis elõtörténetként, Carinám megélte most szeptemberben a 14. szülinapját, és ugye megkapta személyi igazolványát stb és sajnos most lesz az elsõ tele, melyet használatban tölt el (eddig garázsban pihenéssel tengette napjait sokszor nyáron is) szóval nem szeretném ha eddig kibirta rohadás stb nélkül a kislány alja az eddigi kevésbé viszontagságos életet, mely azért arra elég volt hogy a gyári alvázvédelmet nagyban lepusztitsa. Szóval itt a tél lassan és gondoltam ellátom az autó alját egyfajta védelemmel ki is néztem alvázvédõzéshez szükséges anyagot stb.t  http://www.totallux.hu/hb_alvaz.html szóval ettõl a cégtõl néztem ki a kislányra alvázvédõ anyagot 933 kódszámú versenyzõrõl lenne egész pontosan szó. Eddig még inkább kérdéseim vannak, mint tapasztalat, stb. Egyelõre ennyi. De hamarosan jönnek fejlemények. Várjuk mindenkinek a hozzászólását aki kicsit is konyít a dologhoz. Illetve tud vmi jobbat, az általam kinézett csodalötytõl (ennek ára kb 1300 Ft/liter és hozzá még spec szórópisztoly kell).

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #2 Dátum: 2006.10.13 12:25:50 »
engem is abszolut érdekel a téma!!   nagyon rohad szegénykém alja.
Trotter Papa! Te értesz ehhez?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #3 Dátum: 2006.10.13 15:58:05 »
Idézetet írta: "murray"
engem is abszolut érdekel a téma!!   nagyon rohad szegénykém alja.
Trotter Papa! Te értesz ehhez?


Egyetlen egy autómat kellett részben alvázvédenem egy alkalommal. Akkor vettem egy rücsis genyát  :ordog: köpõ aerosolt, oszt aggyad neki, mután felbakoltam és lemaszkoltan az érintett oldal alját, vagyis a küszöböt.

Elõször némi takarítás, majd száradás, fújás, majd szikkasztás és megint egy réteg anyag. Ennyi.

Nyilván, ha telibe kínálod az alját fullra kell maszkolni a kocsi aljának peremét, szerintem a "kardánalagútban" futó csövezéseket is. Nameg elõtte egy korrekt alvázmosás dukál, majd megvárni, még csontszáraz (!!!) lesz a felület és portiszta(!!!!). Csak ezt követõen mehet az elsõ réteg anyag.

Rohadásos kasztnit, meg elõször ki kell lakalatolni, lukra nem lehet fújni. Ha csak rozsdásodik, de még azért van anyag a felületi rozsda alatt, akkor akármilyen rozsdaátalakító-gátló festékkel nekiesni, lekenni (Hammerite, esetleg cinkfoszfátos alapozó), oszt utána mehet reája a jófajta alvázvédõ anyag.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #4 Dátum: 2006.10.16 08:57:57 »
azért annyira nem vészes a helyzet.  nem olyan a rohadás mint a ladámon ahol kiláttál az alján :rohog:
csak van egy sarok ahol rozsdás de nem lukas.  holnapra rakok be képet.

hétvégén egyébként is kaszniztam:  :alszok:
ugyebár kicsit rohadt a sárvédõ iv. kevertem egy kis gittet.  beleraktam , kicsiszoltam+javitofestékkel kikentem.
türhetõ lett.  jobban néz ki mint a szaros rozsda. meglátom meddig birja.
az a baj h ahány sárvédõiv cserét láttam a pontozásos heggesztéssel az csúnya.
de errõl már beszéltünk.

a maszkolás az mi?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #5 Dátum: 2006.10.16 09:07:56 »
Idézetet írta: "murray"
azért annyira nem vészes a helyzet.  nem olyan a rohadás mint a ladámon ahol kiláttál az alján :rohog: csak van egy sarok ahol rozsdás de nem lukas.  holnapra rakok be képet. hétvégén egyébként is kaszniztam:  :alszok: ugyebár kicsit rohadt a sárvédõ iv. kevertem egy kis gittet.  beleraktam, kicsiszoltam+javitofestékkel kikentem. türhetõ lett.  jobban néz ki mint a szaros rozsda. meglátom meddig birja. az a baj h ahány sárvédõiv cserét láttam a pontozásos heggesztéssel az csúnya. de errõl már beszéltünk.
a maszkolás az mi?


Maszkolásnak hívják azt, amikor megfelelõ ragasztószalaggal, újságpapírral, egyéb használható izé-mizével letakarva megvéded azokat a felületeket, melyeket nem akarsz festékkel, alvázvédõvel miegyébbel összekenni.

Csak azt nem értem, hogy mi a bajod azzal a ponthegesztéssel??? Azért mert vannak igénytelen emberek, akik kivágatják, beheggesztetik és utána sajnálják befejeztetni a munkafolyamatot??? Nem ott van annak a vége, hogy felpontozzák az új ívet.... Utána legalább még ugyanannyi meló van rajta, flexelés, szintbecsiszolás, gittelés, csiszolás, gittelés, csiszolás......, fényezés.
És láss csodát, egybõl nem látszik a ponthegesztés....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #6 Dátum: 2006.10.16 09:16:35 »
jó, jó akkor nincs bajom vele.  :nagymosoly:
azt is gittelik? hm.
 :sir:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #7 Dátum: 2006.10.16 09:22:23 »
Idézetet írta: "murray"
jó, jó akkor nincs bajom vele.  :nagymosoly:
azt is gittelik? hm.
 :sir:


Hát valamivel ki kell tölteni az új lemez és a régi közötti ûrt..... Egyébként, ha végigheggesztenék, folyamatos varrattal, akkor olyan hullámos lenne mindkét oldali lemez, mint a Balaton viharban..... Na ezért pontozzák csak oda...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #8 Dátum: 2006.10.17 09:04:49 »
na, itten van 2 kép a kocsim aljáról.  :hmm:
az elsö képen a sarokban lévõ rozsdát kéne lekezelni, szerinted ennek adhatok alvázvédõt?

[a csatolmányt egy admin törölte]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #9 Dátum: 2006.10.17 09:06:37 »
viszont nézd meg ezt lécci Trotter Papa!  :turelmetlen:
ez olyan mint vmi régi alvázvédõ, nem?
vagy tévedek?
köszi. fontos lenne.

[a csatolmányt egy admin törölte]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #10 Dátum: 2006.10.17 12:03:24 »
Alsó kép:

Hát elég gáz helyen rozsdásodik. Képrõl felületinek tûnik a rozsda, ámbátor én a felfüggesztés körül egy erõsebb csavarhúzóval megböködném, hogy valóban van-e arrafele még lemez....

Utána jöhet egy alapos magasnyomású mosás, majd szárítás, aztán jöhet egy réteg Hammerite, vagy cinkkromátos alapozó és az alvázvédõ.

Felsõ kép:

Alvázvédõnek tûnik. Kopogtasd meg a csavarhúzóval, ha rugalmas anyag, akkor biztosan az lesz, gondolom a gyári még. Javasolom a kipufi lekötését a kencézés alkalmával. Viszont ne várd meg a tavaszt ezzel. A sós hólé iszonyat gyorsan eszi a rozsdás lemezt!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #11 Dátum: 2006.10.17 14:07:08 »
nincs vmi embered erre a feladatra?   :kacsint: aki normálisan meg tudná csinálni.  :kormom:
sztem ha igy nekiállok magam lehet h csak elbarmolom..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #12 Dátum: 2006.10.17 17:01:37 »
Idézetet írta: "murray"
nincs vmi embered erre a feladatra?   :kacsint: aki normálisan meg tudná csinálni.  :kormom:
sztem ha igy nekiállok magam lehet h csak elbarmolom..


Miért is????? De van. :nagymosoly:  Mindenesetre nézzed már meg légszíves, hogy rozsdás csak, vagy lukas is???? Mert ez azért rendkívül lényeges opció....  Általában egy tízforintos méretû lyuk kb egy-két tenyérnyi lemezcserét is jelethet :!:  :!:  :!:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #13 Dátum: 2006.10.17 20:40:20 »
Idézetet írta: "murray"
nincs vmi embered erre a feladatra?   :kacsint: aki normálisan meg tudná csinálni.  :kormom:

Ez engem is érdekelne.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Utólagos alvázvédelem - anyagok, módszerek
« Válasz #14 Dátum: 2006.10.18 08:54:49 »
Trotter Papa. sajnos tegnap kiderült h egyéb okok miatt egyenlöre komoly kasznizásra nem fussa, jövö tavasszal akkor megcsináltatom a csókával akit ismersz.
de addig is mivel belém ültetted a bogarat és megelözném a nagyob bajt le akarom kezelni a beteg részt.
legalább ideiglenesen.  addig mig be nem áll a szar nedves idõ.
kérdés: van spray és festék dobozos alvázvédõ. fujjam vagy kenjem?
tehát mondjuk drótkefével  leszedem a roszdát, lekenem rozsdamaróval , száradás és mehet rá a cucc.
vagy mindenképp mosni is kell?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002