Szerző Téma: Toyota Tsusho  (Megtekintve 163028 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

satu777

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Toyota Tsusho
« Válasz #15 Dátum: 2006.12.07 14:44:46 »
Teljes mértékben meg vagyok elégedve a szervíz szolgáltatásaival.
A kollégák kedvesek, és be lehet menni a szervízbe "okoskodni".  A szalonban vagy nyilvános internet, ha valakit nem érdekel a mûhely, akkor addig akár szörfölhet is a hálón.
Eddig kétszer voltam náluk. Idõben, a megbeszélteknek megfelelõen, egybõl hozzákezdtek az autó javításához, nem kellett várnom. És ami nagyon fontos, hogy ez nem csak akkor történt így amikor a japán társtulajdonosok éppen viziten voltak a szalonban, hanem a másik alkalommal is!
Legutóbb egy ajándék mosást is kaptam a szervízvezetõtõl. Szóval én ezután is ide fogom hozdani az autót, és csak ajánlani tudom mindenkinek.

England

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Toyota Tsusho
« Válasz #16 Dátum: 2006.12.07 18:28:48 »
T Satu777!

Örömmel olvastam a soraidat a kereskedésünkrõl.A mosás egyébként a legutóbbi japán látogatás eredménye minden autót mosnunk kell az ügyfelek nagy örömére.

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Toyota Tsusho
« Válasz #17 Dátum: 2006.12.07 19:17:50 »
Idézetet írta: "England"
T Satu777!

Örömmel olvastam a soraidat a kereskedésünkrõl.A mosás egyébként a legutóbbi japán látogatás eredménye minden autót mosnunk kell az ügyfelek nagy örömére.


Géppel, vagy kézzel?
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

England

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Toyota Tsusho
« Válasz #18 Dátum: 2006.12.07 19:41:01 »
Két aranykezû mosós kollégánk van és szigoruan kézzel és maxolenes tisztitószerrel

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Toyota Tsusho
« Válasz #19 Dátum: 2006.12.07 19:45:46 »
Idézetet írta: "England"
Két aranykezû mosós kollégánk van és szigoruan kézzel és maxolenes tisztitószerrel


Na ez egy jó hír. :tapsi:
És mi hír az olajfronton, már ami az 1,4 D-4D-t érinti. B1 vagy nem B1?  :hmm:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

England

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Toyota Tsusho
« Válasz #20 Dátum: 2006.12.08 09:38:19 »
Tisztelt PParker Úr!

Kezd ez a beszélgetés hasonlitani a Szeke féle márkakereskedõ pocskondiázáshoz.

Itt van a kezemben a corolla SDS lapja amin fehéren feketén szerepel hogy a corolla dizelbe az ACEAB1 vagy

API CF-4 vagy ennél jobb minõségû olajat kiván a gép.Nálunk a Mobil 1 10w 40 es olaj B2 -es jelölésû tehát jobb minõségû mint a B1-es .

Tehát mindenkit szeretettel várunk.

Nem tehetjük meg hogy átvágjuk az ügyfeleket mert ebbõl élünk.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Toyota Tsusho
« Válasz #21 Dátum: 2006.12.08 10:27:38 »
England!!!

dobj nekem priviben egy telcsiszámot!!!

köszi!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Toyota Tsusho
« Válasz #22 Dátum: 2006.12.08 14:49:54 »
Idézetet írta: "England"
Tisztelt PParker Úr!

Kezd ez a beszélgetés hasonlitani a Szeke féle márkakereskedõ pocskondiázáshoz.

Itt van a kezemben a corolla SDS lapja amin fehéren feketén szerepel hogy a corolla dizelbe az ACEAB1 vagy

API CF-4 vagy ennél jobb minõségû olajat kiván a gép.Nálunk a Mobil 1 10w 40 es olaj B2 -es jelölésû tehát jobb minõségû mint a B1-es .

Tehát mindenkit szeretettel várunk.

Nem tehetjük meg hogy átvágjuk az ügyfeleket mert ebbõl élünk.


Ha ezt nem a saját szemmel olvasom nem hiszem el. :mivan:
Tisztában vagy, hogy az a jelõlés mit jelent???  :hmm:

Dízel üzemû személygépjármûvek motorolajainak
ACEA osztályai


B1:üzemanyag-takarékos motorolajok általános katekória, rendkívül alacsony HTHS értékkel (HTHS<3.5 mPa*s).
Egy M-111 típusú Mercedes referenciamotorban egy 15W-40 viszkozitási osztályú motorolajhoz képest az üzemanyag-megtakarítás mértéke >= 2.5% kell legyen.

B2:Hagyományos- és un. könnyûfutású motorolajok kategóriája.

Tehát, hogy megértsd a két olaj nem jobb, vagy rosszabb egymásnál, hanem más, és másra való!!!
Ha már szintet kell meg határozni:
1. csop B2,3,4
2. csopB1,5
A két csoport nem keverhetõ össze egymással mert másra való!

Tehát, ha a szervíz könyv B1-t ír ebbe a motorba, akkor azt kell belerakni, vagy max B5-t, ami egyébként 30 ezres szerviz ciklusú motorokba jó, de ennél a motornál 15 ezres így teljesen felesleges.

Ez nem pocskondiázás, kár, hogy annak veszed. Talán el kellene gondolkodni...
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

England

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Toyota Tsusho
« Válasz #23 Dátum: 2006.12.08 18:12:03 »
Meghajlunk a nagyságod elõtt de azért téged is várunk hozzánk de teHOZZÁL magaddal olajat.

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Toyota Tsusho
« Válasz #24 Dátum: 2006.12.08 18:30:06 »
Idézetet írta: "England"
Meghajlunk a nagyságod elõtt de azért téged is várunk hozzánk de teHOZZÁL magaddal olajat.


Köszönöm a kedvességet, majd viszek!
De kár az iróniát erõltetni, egy szimpla köszönöm is elég lett volna. Bár nem az én érdemem, én csak elolvasom a leírtakat...
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Toyota Tsusho
« Válasz #25 Dátum: 2006.12.09 15:37:07 »
Nekem a múltkor volt egy kellemetlen tapasztalatom, kiégett az egyik helyzetjelzõ, és kényelmes ember lévén nem magam végeztem el a cserét.
Azzal nem is volt gond, hogy az autót szinte rögtön vitték is a cserére, örültem neki, hiszen nagyon siettem, de még hátra volt a lényeg.
Az ajtónál álltam, és láttam, hogy a kocsi kb 5 perc alatt már készen is volt, kiálltak vele az udvarra. A szerelõ átadta a kulcsot, de még vagy 14 percig kedélyesen beszélgetett azzal az emberrel, aki felvette a munkalapot (és a nevetgélésbõl ítélve nem az izzócserérõl...). Közben más is csatlakozott hozzájuk, így volt mirõl beszélgetni. Éreztem én, hogy 20 perc lesz feltûntetve munkadíj gyanánt, de azért ezt nem kellett volna percre pontosan meg-kivár(at)ni.
Direkt és feltûnõen néztem az órámat, járkáltam körbe-körbe, de csak nem vette a lapot, hogy sietnék.
Az égõ kb 90 Ft volt ha jól rémlik, munkadíjastól a csere mintha 1800 lett volna.
Félre ne értse senki, nem az anyagiakba kötök bele (bár talán azért abba is bele lehetne...), de így megváratni valakit, amikor mondtam, hogy sietnék, és saját szememmel látom, hogy már réges régen kész van az autó...  :roll:

Persze tudom, én vagyok a hülye, mert szólnom kellett volna, de gondoltam ez itt is úgy mûködik, hogy ha a kocsi készen van, akkor rövid idõn belül szólnak.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

England

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Toyota Tsusho
« Válasz #26 Dátum: 2006.12.10 19:11:07 »
Kedves Xtrem!!!

Mi már találkoztunk személyesen is és már leirtam egy párszor többször nem fogom,hogy ha valakinek tudok segiteni már pedig biztosan tudok akkor segitek de ha meg sem kerestek akkor elég nehéz .Majd utána nézek hogy mi történhetett de sajnálom hogy ha igy történt.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Toyota Tsusho
« Válasz #27 Dátum: 2006.12.12 09:19:49 »
Idézetet írta: "England"
Kedves Xtrem!!!

Mi már találkoztunk személyesen is és már leirtam egy párszor többször nem fogom,hogy ha valakinek tudok segiteni már pedig biztosan tudok akkor segitek de ha meg sem kerestek akkor elég nehéz .Majd utána nézek hogy mi történhetett de sajnálom hogy ha igy történt.


Igen, igazad van.
És legközelebb biztosan megkereslek, pláne a tegnapi után...
Tegnap a jobb tompított égett ki, a számla végösszege 4060 Ft.  :banging:  :mivan:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

rezol

  • Vendég
Toyota Tsusho
« Válasz #28 Dátum: 2007.01.04 12:13:09 »
Szia England!

Ti forgalmaztok alkatrészt is, ugye?
Üzemanyagszint jeladóra lenne szükségem.
'83-mas Tercel.
Alvázszám: JT1HOAL2003505687
Model kód: AL20L - ZHMDSW
C/TR/A/TM : 147 FX11Y 302 Z52

Nézz utána légyszives, mennyibe kerül!

Elõre is köszönöm!

Szonár

England

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Toyota Tsusho
« Válasz #29 Dátum: 2007.01.04 19:50:55 »
T Szonár !


Valóban van alkatrészértékesités nálunk holnap megnézem és majd üzenek.