Szerző Téma: Toyota Tsusho  (Megtekintve 169999 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Toyota Tsusho
« Válasz #165 Dátum: 2008.12.08 19:52:13 »
Csütörtökön reggel megyek hozzájuk.
Igazából több "apróság" miatt, meglátjuk...?
Fery

hzx

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Toyota Tsusho
« Válasz #166 Dátum: 2008.12.12 09:08:16 »
Idézetet írta: murray
bocsi de nem kicsinyeskedés ez? van két komoly autód és sajnálsz 2e ft ot , izzócserére?  :szomoru:
hihetetlen

Hidd el, hogy itt sajnos nem csak 2 izzócserérõl van csak szó. És írtam már régebben is, hogy nem a végösszeggel van a bajom (pl amikor egyszer könyörögtem, hogy siessenek, erre a munkafelvevõ a parkolóban trécselt még negyed óráig, de már rég kész volt a kocsim).
Szóval a franc sajnálja a 80 Ft-t (de ha nagyon akarnék kötekedni akkor megkérdezhetném, hogy miért pont 20 perces munkadíjat számoltak, miért nem pl 30 percet, vagy 15-öt?), csak én ehhez a hozzáálláshoz nem vagyok hozzászokva.
(Ugye ahol vettem az autót úgy kezelnek mint egy családtagot, bár tudom ez nem tartozik ide. Az ember megtapasztal egy olyan ügyfélbarát és centrikus bánásmódot, amirõl nem szívesen mond le.)

Legfájóbb emlékem, amit még nem is írtam le itt, amikor egy hátsó napfényrolót szereltettem be náluk, és az lett a vége, hogy voltaképpen használhatatlan. Amúgy nem kamu a sztori, a szerviszámlákból és a számítógépes rendszerbõl gondolom vissza lehet keresni, hogy valóban ott jártam, ergo megtörtént eset. Az autóba bepillantva meg ugye rögtön látszik a munka végeredménye is.
A szerelõ hogy könnyebben hozzáférjen a hátsó ablakhoz és traktushoz levette a mûvelet elõtt a hátsó fejtámlákat, és ugye így mérte ki az annyit. Nos a fejtámlák visszarakása után a roló természetesen nem passzolt, ráfeszül a támlára, elhajlik, stb. Hiszen nem tudta számításba venni, hogy a fejtámlák útban lesznek mivel levette õket.
És annyit se mondott a végén a szerelõ, hogy bú vagy hogy bocs, elcsesztem. Így én is meg tudtam volna csinálni, de éppen azért mentem szakszervizbe, hogy csinálják meg frankón. Tudom nem gyári felszereltség volt (mivel nem is lehetett hozzá ilyet kapni de még rendelni sem), de akkor meg nyugodtan elhajthattak volna azzal, hogy nem vállalják. Eltávolítani meg ugye nem lehet, miután fúrt ha jól emlékszem 4 csavart a kárpitba, azoknak nyoma maradna.

Ha kicsinyeskedésnek számít akkor sem érdekel, de a roló kb 2x-esébe került ez a szakszerû felrakás, majd másfél óráig voltam ott.

És hogy miért ide vittem akkor? Nos, ez a kereskedés van Pesten, ez van talán a legközelebb is, és ugye az embert elég hülyének néznék, ha minden egyes apróságért 2-300 km-eket utazna.  :roll:

Amúgy nem akarok én senkit sem bántani, de gondolom a tapasztaltak alapján jogom van az én kis véleményemhez. Nem csak a jót kell leírni.

Vagy a már itt évekkel ezelõtti esetemet is elõhozhatnám, amikor a távirányítóban kellett elemet cserélni, és úgy kaptam vissza, hogy egy kedves karcolás éktelenkedett a fedelén, azóta is öröm ránézni.

Éppen azért csapatmunka ez az egész, mert ha valaki hibázik, azzal mindegyik munkatársnak ártanak, hiszen csorbul a kereskedésbe vetett bizalom.

Uff, köszönöm, hogy leírhattam.

Szia!

Engem is megvágtak 2005-ben a Corollámmal 2500 Ft-ra két db 40 Ft-os rendszámtábla világítás beszereléséért (izzócsere), de "cserébe" ingyen felrakták a saját reklámukat mutató rendszámtábla tartót. Kicsit furcsáltam, többet nem megyek oda, de Varga Úr szerint ez teljesen korrekt számlázás volt. Szerintem ha ilyen összegű anyagárnál a minimum, hogy felhívnak, vagy odaadják a kezembe a két izzót, vagy csak felkínálják, hogy akarom-e cseréltetni...
Gyáli úti Tuskóciában már szóltak, hogy a reflektorizzó kiégett, akarom-e cseréltetni (2007)? Okulva az előző kocsi meg a Szállás utcai szívatáson kezembe kértem az izzót. Nézem otthon, le van csúszva a saru a reflektor izzóról. Poénból megkérdeztem, hogy miért írták ki cserére a szervízben, erre azt mondta a munkafelvevő, hogy ez a standard eljárás, hiszen nem világított, ami az esetek nagy részében abból van, hogy kiégett. Meg hogy nem tud róla lecsúszni a saru, mert gumírozott, úgyhogy ez képtelenség. De visszavették a felesleges izzót és fél óra alatt stornózták a számlát, meg minden adminisztrációt elintéztek ezzel kapcsolatban.

Persze, kicserélték a fékbetéttel együtt a 2 hátsó féktárcsát(dobot?) is, amire nem volt szükség szerintem, de hát én csak egy tulajdonos ügyfél vagyok, ők meg a szakemberek. Így fizetek mint a katonatiszt (?)

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Toyota Tsusho
« Válasz #167 Dátum: 2008.12.12 09:35:22 »
Én már többször jártam náluk(Szállás utca), és vegyes a kialakult kép. Először valamilyen visszahívási akcióban dísztárcsákat cseréltek. Amikor időpontot kértem nagyon előzékenyek voltak, bármikor vihetem az autót mondták. Amikor odavittem azonnal hozták az új dísztárcsákat, nyomtatták a munkalapot, és mire aláírtam kész is volt. Kb. 5 perc volt az egész. Utána valamilyen szűrőt, talán pollen, mert a légkondi nem hűtött kellett cserélni. Azonnal fogadtak, percek alatt cserélték. Számla rendben.Ez a pozitív.
Később egy kis parkolói "affér" (meghúzták a hátsó ajtót) vittem be, mit lehet ezzel kezdeni. A munkafelvevő kijött ránézett és közölte, hogy csak az ajtó fényezésével (kb120e ft)lehet eltüntetni. Arra a felvetésre h. esetleg a polírozás segíthet nemet mondott, túl mély a karcolás. Nem értek hozzá, de nem tűnt annyira vészesnek a dolog, elvittem egy másik szervizbe bizotos ami biztos. Itt megnézték (alaposan) a karosszériás munkafelvevő kihívta a fényező srácot! Ő is nézze meg. És azt mondták polírral kb 99.9%-ra el lehet tüntetni. Ezt választottam borravalóval együtt 10e ft-ért. És valóban nyoma sincs a húzásnak a hátsó ajtón. Biztos viszem még oda az autót, mert Ők vannak a legközelebb, de nem tudok egyértelműen pozitívan bnyilatkozni. Sajnos 
RAV4 HYBRID 2020

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Toyota Tsusho
« Válasz #168 Dátum: 2008.12.12 09:58:56 »
Akkor leírom én is a tapasztalataimat. 2003 hosszú keresgélés után ők adták a legjobb ajánlatot 2db Corolla vásárlására ( Apám egy 1,4 lépcsőshátút, én egy 1,6 kombit vettem) - Apám Suzukiját viszonylag tűrhető áron beszámították.
-eddig teljesen rendben volt a dolog.

A kocsiban a riasztó földelése nem volt becsavarozva a helyére; így az immo néha megmakacsolta magát, egy hétig játszottam, mert náluk mindíg indult. Közben rájöttem, hogy mellik kábelköteg megrángatásával lesz földelése a riasztónak, így bementem, megrángattam a köteget, majd odaadtam a műszerész gyerek kezébe a kulcsot - áll be! - neki sem indult; kb. fél óra keresgélés után rájött a hibára.

- Volt néhány keresztkérdésem a szervizeshez, nomeg a kocsi mellé sem engedtek volna  be az olajcsere alatt, így nem hordtam oda szervízre.
-2006 év vége, vagy 2007 eleje - Már a Hiluxot kerestem - besétáltam hozzájuk, adtak egy ajánlatot, ami az összes közül a legrosszabb volt. - persze, mire hozzámszóltak, kb. 5 percet tébláboltam, meg megpróbáltam egy embert keresni, akihez hozzá lehet szólni, de amikor elindultam valaki felé, hevesen elkezdett csinálni valamit. ( pedig név szerint akartam keresni valakit, akit ajánlottak. )

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Toyota Tsusho
« Válasz #169 Dátum: 2008.12.12 10:02:21 »
Csütörtökön reggel megyek hozzájuk.
Igazából több "apróság" miatt, meglátjuk...?

Csütörtökön voltam, alkatrész rendelés miatt
23-án vissza kell mennem és addigra belecsúszok a 15 ezres szervízbe is!!!  :cool2:
Fery

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Toyota Tsusho
« Válasz #170 Dátum: 2009.04.11 10:34:01 »
Sziasztok,
gazdagítanám a forumot a véleményemmel Tsushoékkal kapcsolatban.
Felemás a kép.

Auris, sajnos megtört a jobb eleje egy kicsit. Gyáli útra vittem először, ott vették át a kocsit.
Ott nincs karosszériásuk, igy átvitték a Szállás utcai szervízbe.
Karosszéria munka gyönyörűen el lett végezve, sehol semmi nem látszik, csillagos ötös!
De ...
jönnének a rossz dolgok.
Ablakmosó tartály sérült (motortéren belül csak ez) kifolyt belőle a mosóvíz. Megnézik.
Rákérdeztem mikor átvettem azzal is oké e minden. Mondták persze. Ki is próbáltuk, meg is néztem, semmi külsérelmi nyom nem látszott felülről rajta. Hazafelé spriccelnék vizet, nem jön már víz belőle. Nosza, otthon belenézek, nincs benne víz. Feltöltöm, folyik ki belőle orán száján. Szervíz: vigyem vissza, megnézik. Megnézték, felénél elvolt repedve, de elfelejtették feltölteni, ezért nem derült ki, elnézést kérnek, cserélik a tartályt. Akkor hogy próbálták ki?? Meg egyáltalán mi az h közel 600e Ftos szervíznél egy 250Ftos flakon nem fér bele a ktsgbe??
Ok.
Tovább megyek. a kocsi ott állt 1,5 hétig. Amikor elhoztam nem nézegettem mennyi benzin van benne igazság szerint, csak azt vettem észre hogy a szinte tele lévő benzintankból nagyon gyorsan fogyott a benzin mire hazaértem, 3 vonalat ugrott le a kijelző. Elmentem tankolni, ennek fele se tréfa. 20 liter benzin ment bele, összevetettem a leadott és a mostani kmrel, amire 13 l fogyi jött ki. Kérem szépen mi ez, ha nem benzincsapolás? :-)
És... van egy fiatal munkafelvevő srác, aki kissé bunkó, de ez nem is érdekelne akkor, ha nem arról szerete meggyőzni, hogy az új fékeket már nem azbesztal készítik és hogy azért nyikorog az auris, mikor megállok vele. és ez teljesen normális! és minden autó nyikorog. fogadjam ezt igy el. no comment.
És a ráadás. a kocsit szegeden vettem, első rendszámtáblát kicserélték budapesti tsushora, a hátsót pedig meghagyták szegedire. Jeleztem, hogy nem szeretnék úgy járkálni, mindenki tudja h én megtörtem a vadi új kocsimat, mire közölte az arc, hogy mit vagyok én kiakadva ezen ... és szinte veszekedni kellett, hogy a hátsó is cserélje tsushora. no comment kategória ez is :-)
nagyon röviden ezek a tapasztalataim a szállás u komplexummal.
Soha többet oda :-)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Toyota Tsusho
« Válasz #171 Dátum: 2009.04.12 21:44:00 »
hogy az új fékeket már nem azbesztal készítik és hogy azért nyikorog az auris, mikor megállok vele. és ez teljesen normális! és minden autó nyikorog. fogadjam ezt igy el. no comment.
Abban igaza volt, hogy a gyari fekpofak kevesebb azbesztet tartalmaznak. De keszult mar magasabb azbeszt tartalmu verzio is. Nekem legalabbis ezt mondtak, amikor csereltek a pofakat gariban. Ott figyel rajtuk a Toyota jel, szoval kerd a cseret, csak akkor ne naluk! Nalam megszunt a hiba.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Toyota Tsusho
« Válasz #172 Dátum: 2009.06.03 14:33:35 »
2009 04 11i írásom után újból a szállás utca felé vitt az utam egy kis esztétikai hiba miatt.
Utolsó látogatásom után abszolút pozitív élményekről számolhatok be, azonnal fogadtak, az autó elkészült félóra alatt ; a várakozás idejére kaptam kávét stb. Abszolút előzékeny, kedves kiszolgálásban részesültem!
Csak igy tovább  ;) :clap:

pzs

  • Vendég
Re: Toyota Tsusho
« Válasz #173 Dátum: 2009.06.03 16:46:27 »
...Meg egyáltalán mi az h közel 600e Ftos szervíznél egy 250Ftos flakon nem fér bele a ktsgbe??

Tudom, nem ide kapcsolodik, de nemregiben csereltek a "flakont" yarisomban egy masik markaszervizben. Nem akarok hazudni mert nem emlekszem a pontos arra, de 15 kHuf felett volt a flakon ara (bontoban is 8000 :( ) motor nelkul + 1.5 ora munkadij. Nem kis kiadas ha belegondolok, h csak flakoncsere tortent majd 35 KHuf-ert... Muanyagos par szaz forintert megcsinalta volna, csak nem volt idom meg szerszamom kiszedni es megnezni, h mekkora repedes van rajta. Termeszetesen elhoztam a regit. Kb 1*1 cm-es luk :) Meg szukseg lehet ra :)

Gondolom Aurisba sem lehet sokkal olcsobb...


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Toyota Tsusho
« Válasz #174 Dátum: 2009.06.05 13:51:09 »
Abban igaza volt, hogy a gyari fekpofak kevesebb azbesztet tartalmaznak. De keszult mar magasabb azbeszt tartalmu verzio is. Nekem legalabbis ezt mondtak, amikor csereltek a pofakat gariban. Ott figyel rajtuk a Toyota jel, szoval kerd a cseret, csak akkor ne naluk! Nalam megszunt a hiba.
Én úgy tudom, hogy néhány éve semelyik fékpofa nem tartalmazhat azbesztet!

zoolee76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Toyota Tsusho
« Válasz #175 Dátum: 2009.06.20 21:47:08 »
Üdv mindenkinek

Pénteken szállás utca Tsuso 135,000 es szerviz,remélem nem lesz gond,némi aggodalmam a korábbi olvasások miatt azért van,de no para.
Már nem garis az Avensis ,igy csak az olajat cserélik le,persze olajszűrőt,légszűrőt(remélem)Saját magam viszem a dolgokat Castrol 10w-40 es olajat (amúgy 1.8 vvti benzin 2004).Azt mondták telefonba hogy 10.e ft.ha ennyi,ennyi,remélem mire visszaadják a kulcsot nem lesz belőle több.Kizárólag a szervizkönyv vezetés miatt teszem,gondolom megúszhatnám olcsóbban is,de kell a pecsét,igy legalább jól alszok.
Hha esetleg topicos ismerös lenne ott a pultba(no nem célzás)örülnék neki.
Korábban Mondeom volt,és a Petrányiba 1-2 év alatt sikerűlt egy jól működő haveri kapcsolatot kialakítani az alkatrészes sráccal,szívesen felajánlom segitségemet ha esetleg valakinek alkatrészre lenne szüksége.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.20 22:31:19 írta zoolee76 »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Toyota Tsusho
« Válasz #176 Dátum: 2009.06.20 21:58:03 »
Szia! Szerintem egy 130-at futott 1,8 vvt-i jobbat érdemel egy 10w40-es olajnál... :whistling:
Gabe 254.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Toyota Tsusho
« Válasz #177 Dátum: 2009.06.20 21:58:19 »
10W40 nagyon sűrű ebbe a mociba. Ha nem eszi, akkor 0W30 kéne bele, de egyébként is 5W30 a gyári ajánlás!!!  :wacko:
         

zoolee76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Toyota Tsusho
« Válasz #178 Dátum: 2009.06.20 22:35:03 »
10W40 nagyon sűrű ebbe a mociba. Ha nem eszi, akkor 0W30 kéne bele, de egyébként is 5W30 a gyári ajánlás!!!  :wacko:


Nem értek a toyotákhoz egyátalán ,volt vagy 20 autóm,föleg német márkák ,sosem volt japán autóm,szivesen fogadok minden tanácsot.A 0w-30 nem túl hig?,azt nem új autóba szokták tenni?nem tudom hogy eszi e az olajat ,csak pár napja vettem.Tsushonál hogy fogok járni??

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Toyota Tsusho
« Válasz #179 Dátum: 2009.06.20 22:44:03 »
Az 1.8-as hajlamos az olajfogyasztásra (közepes gyakorisággal), előélettől függően. Az 5-ös olaj lenne jó választás.
A Tsushonál keresd Balogh Jánost (alkatrész osztály), England néven fut itt a fórumon (ritkán van itt). Mindenben segíteni fog.