Szerző Téma: Toyota Tsusho  (Megtekintve 160104 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Mutant

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Toyota Tsusho
« Válasz #150 Dátum: 2007.07.05 12:57:41 »
Szia England!

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1335651&command=ugras&screenwidth=1280
Ezt a kocsit nézegetem most.

51.000 km van benne. De szombaton megyek ki megnézni és egy állapotfelmérésre elvinném, ha benne van a kereskedõ is a Tsusho Gyáli úti mûhelyébe.
Mennyi most egy állapotfelmérés? Kit keressek? Meddig vagytok szombaton és kb. mennyi idõ egy ilyen mûvelet?

Ill. ha megveszem ezt a kocsit, akkor olajcserén kívül mit javasolsz még? Vezérmû, görgõk stb cserétõl még mesze van. Mire figyeljek nagyon a ásárláskor?

köszi elõre is a segítségedet!

Üdv, mutant

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Toyota Tsusho
« Válasz #151 Dátum: 2007.07.05 15:52:20 »
Idézetet írta: "Mutant"
Ezt a kocsit nézegetem most. 51.000 km van benne.

Bocs, hogy beleszólok, de ha még igaz is a km, ennyi pénzért ez az autó nagyon drága. Ennyi pénzért már ugyanennyi idõs, vagy akár fiatalabb Avensist lehet kapni :!:
Én másfél millkánál többet nem adnék érte.
music     

Mutant

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Toyota Tsusho
« Válasz #152 Dátum: 2007.07.05 16:31:27 »
Idézetet írta: "music"
Bocs, hogy beleszólok, de ha még igaz is a km, ennyi pénzért ez az autó nagyon drága. Ennyi pénzért már ugyanennyi idõs, vagy akár fiatalabb Avensist lehet kapni :!:
Én másfél millkánál többet nem adnék érte.


Az a gond, hogy A00-val indulok és 1,4 fölé nem szeretnék menni. Tényleg lehet ezért a pénzért fiatalbb Avensist kapni (igaz 2,5-3x ennyi kilóméterrel), de asszony is vezetni fogja és neki az Avensis már végképp nagy! Ráadásul a liftback verzió kell, mert decemberben jön a baba és az jobban pakolható, mint a sedan...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Toyota Tsusho
« Válasz #153 Dátum: 2007.07.05 18:25:19 »
Idézetet írta: "Mutant"
Szia England!

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1335651&command=ugras&screenwidth=1280
Ezt a kocsit nézegetem most.


Biztosan annyi van benne???? Kérdezz rá a márkakereskedésben erre!! (ha kamu a km., akkor nem fog belemenni egy állapotfelmérésbe....)
És igénytelenül szerelték a felniket. Alufelnire vert súlyt? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ. :banging:  :banging:
Amúgy szép darab, de szerintem egy kissé drága...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Toyota Tsusho
« Válasz #154 Dátum: 2007.07.06 10:10:36 »
Idézetet írta: "Mutant"
Az a gond, hogy A00-val indulok és 1,4 fölé nem szeretnék menni. Tényleg lehet ezért a pénzért fiatalbb Avensist kapni (igaz 2,5-3x ennyi kilóméterrel), de asszony is vezetni fogja és neki az Avensis már végképp nagy! Ráadásul a liftback verzió kell, mert decemberben jön a baba és az jobban pakolható, mint a sedan...

Nem mondtam, hogy vegyél Avensist, csak annyit, hogy ez a kocsi drága. Ha 1,4-et adsz érte, az rendben van. Amúgy - bár elõre nem iszunk a medve bõrére - a babához gratula, nekünk 1 hónappal késõbb fog jönni - és liftback autóm van :kacsint:
music     

Mutant

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Toyota Tsusho
« Válasz #155 Dátum: 2007.07.06 10:31:42 »
Idézetet írta: "music"

Nem mondtam, hogy vegyél Avensist, csak annyit, hogy ez a kocsi drága. Ha 1,4-et adsz érte, az rendben van. Amúgy - bár elõre nem iszunk a medve bõrére - a babához gratula, nekünk 1 hónappal késõbb fog jönni - és liftback autóm van :kacsint:


Azóta találtam még1 liftbacket a Halásztelki reálszisztémás Toyo kereskedõnél (itt a fórumon nem igazán olvastam jókat felõlük). Abban 62.000 km van, viszont csak Harmony felszereltség és az eleje is törve volt... Azt 1,5 millióra taksálják... 2000/10-es. Sajnos úgy tûnik ez az áruk :(

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Toyota Tsusho
« Válasz #156 Dátum: 2007.07.06 18:24:07 »
Idézetet írta: "Mutant"
Azóta találtam még1 liftbacket a Halásztelki reálszisztémás Toyo kereskedõnél (itt a fórumon nem igazán olvastam jókat felõlük). Abban 62.000 km van, viszont csak Harmony felszereltség és az eleje is törve volt... Azt 1,5 millióra taksálják... 2000/10-es. Sajnos úgy tûnik ez az áruk :(

Bár kezdünk nagyon OFFok lenni, de azért még annyit, hogy Harmonyt ne vegyél, az nagyon fapad, nekem az volt - különösen töröttet ne :!:
Egyébként NEM ez az ára, egy dolog a kínálati ár, és egy másik, hogy menniyért kel el valójában...
music     

Kettom

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Toyota Tsusho
« Válasz #157 Dátum: 2007.07.24 00:20:26 »
Tisztelt England!

A szükség vitt rá, hogy felkeressem ezt a topikot. Mivel azt látom, hogy mindenki Téged keres, veszem a bátorságot, és szeretnék kérdezni.
2002-es Avensis D4D kombim van, Németországból származik, töb mint 20.000 km-t mentem vele, kiválóan szuperál, 100.500 km-van az órában.
Egy hónapja azt vettem észre, hogy álló helyzetben, alapjáraton (feltehetõen csak ekkor érzem), remeg az autó. A fordulatszám nem mozdul. Az autó menetteljesítménye sem változott, minden kifogástalan. Van esetleg javaslatod, hogy mi lehet a baja, vagy mi akar elromlani?
Elõre is köszi.  Kettom.

rutin76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Toyota Tsusho
« Válasz #158 Dátum: 2007.08.03 08:47:45 »
Tegnap voltam 15 ezres szervízen a Gyáli úton. Mindenben korrektek voltak, idõben kezdtek dolgozni, gyorsan készen voltak, végig figyeltem mit csinálnak a kocsival. Én ajánlom õket mindenkinek.
Corolla Wagon 2006 1.4 D4D

Pecka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 193
Toyota Tsusho
« Válasz #159 Dátum: 2007.11.07 20:20:49 »
Dióhéjban:

 :pofa:   :arrow:   :shock:   :arrow:   :mivan:   :arrow:   :hmm:   :?:   :arrow:   :vezetes:  :?
Pecka - Corolla HB Sol  64

Pecka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 193
Toyota Tsusho
« Válasz #160 Dátum: 2007.11.23 21:09:51 »
Hali!

Igazából nem azokkal a szavakkal írom el, ahogy gondolom mert 100% törölnék és nem okulna belõle senki.
Egyszer volt, hol nem volt egy  :toy: márkaszervíz, ami pár évre visszamenõen idén augusztusig teljesen jól mûködött. Legalábbis nekem sosem volt gondom, amikor náluk jártam.
 
Augusztusban 60ezres szervízen mosolygós arccal távoztam, hogy minden ok. a kocsin, így a fékbetétek, tárcsák és minden. Akkori közlésük szerint 40%-os állapotúak a betétek, majd 75enél csere lesz valószínûleg.

November elején a kereskedõ levelével zsebemben behasítottam " Fõ a biztonság stb." jeligével téli átvizsgálásra. A végén közölték, hogy minden szép és jó de 3-4e km és az elsõ betétet a tárcsával együtt kukázni kell. Ezek szerint 3 hónap és néhány ezer km alatt megette, ha elõtte semi baja nem volt.
Családban az enyém a 4.  :toy:  de még egyiken sem hallottam, hogy cserélni kellett volna a tárcsát 60e körül...
Ámult arccal kérdeztem a Munkafelvevõt, hogy lehetséges ez és megemlítettem, amit Õ mondott 3 hónapja.
Válasza annyi volt, hogy eléggé vállas a tárcsa és ezért kell cserélni, az új betét meg úgyse lenne jó erre a tárcsára, mivel ugye a betétet is cserélni kell. Amikor megyek 60 fölött fog fájni ezresekbe...

Elítélendõ és alávaló módon nem hittem el, és megnézettem ma máshol a kocsit. Mellesleg itt már kellett hozzá a kerékõr adaptere is. A szervízben a munkafelvevõvel együtt odamentünk a megemelt és leszerelt kerekû kocsinál dolgozó szerelõhöz és büszkeségtõl dagadó mellekkel konstatáltam, hogy az elõzõ "diagnózis" óta eltelt pár száz km alatt komoly nyereségre tettem szert mind a fékbetét állapotát mind pedig tárcsa állapotát illetõen. Közel 3mm van a kopásjelzõig elõl....
Közöltem a szerelõvel, hogy csaltam és máshol ahol EDDIG SZERELÕKRE bízhattam a kocsim, ott a kapott tájékoztatás szerint cirka 3e km és kuka a betét a tárcsával együtt.
Ha piros-szürke helyett kékbe öltözik tuti megszondáztatott volna hogy mit ittam, mert szervízben ilyet nem mondhattak.
 
Tekintettel a sok RENDES emberre akik a Szállás u-ban dolgoznak - hiszem, hogy õk vannak többségben - úgy mutattam a munkalapot, hogy visszahajtottam az alsó részét, ahol a bélyegzõ van...
A szerelõ látván a "Téli átvizsgálás" munkalapot megvakarta a fejét és inkább nem szólt semmit.

Minden részlet egyeztetését követõen a felszabályozás+betétcserék stb. 35e körül lesznek...

Ezek után a Szállás utcai kereskedés szervíze az erõsen nem ajánlott kategória. Nem számít, hogy a munkafelvétel, alkatrészeladás, az értékestítés stb.  ok, sajnos elõfordul - ahogy a mellékelt példa is mutatja - hogy nem olyan LELKIISMERETES és KORREKT emberek matatnak a kocsidban, mint a többi dolgozó.
Mivel lövésem nincs, ki nézte át a kocsit nem írok nevet.

Sokan mondhatják, hogy tévedni emberi dolog és csak az hibázik aki dolgozik.
Én meg erre azt mondom, hogy a fékkel kapcsolatban hibázni és tévedni lehet, de annak kellene majd megmagyarázni, akinél a másik irányba - azaz azt mondják jó és szép, közben pedig nagyon nem az a fék- téved majd valaki.

Például 130ról satuzna ennek a kocsinak a vezetõje egy elé bevágó 40lábas konténert szállító kamionos miatt...

További sok sikert és balesetmentes következményekkel járó szerelést.
Pecka - Corolla HB Sol  64

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Toyota Tsusho
« Válasz #161 Dátum: 2008.01.29 14:06:30 »
Sziasztok!

Nagyon vegyes a véleményezés.
És mostanában semmi tapasztalat? Nagy csend van!
Végigolvastam jó sok kereskedésrõl, szervízrõl a tapasztalatokat, nehéz ügy.
 
Másik típusról írok ezért másik szervíz: kifogásoltam valamit az autóval és az elvégzett munkával kapcsolatban.
A szerelõ és a munkafelvevõ is ott volt, a válaszuk az volt: magyar embernek így is jó!  :hipnozis:
Mondanom sem kell azóta nem is voltam ott, az összes ismerõst, családtagot tájékoztattam mire számítsank.
Tudom mindenki hibázik (én is), de attól még ráadásul nem kéne palira venni az ügyfelet.

Egy ember miatt is negatívan itélnek meg egy egész céget/márkát, de egy ember kevés ahhoz, hogy megtartsa a jó
hírnevét! (saját gondolat stipistopi!  :nagymosoly: )

Nagyon úgy néz ki, hogy  :toy:  tulaj leszek és nagyon remélem csak jókat tudok majd írni!
Optimista vagyok!

( Szállás utca! Akkor csütörtökön megyek a  :toy:  -ért! ) :dancing:
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.08 07:27:45 írta Fery »
Fery

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Toyota Tsusho
« Válasz #162 Dátum: 2008.02.02 22:31:56 »
Üdvözlet!

Megvan a kicsike!
Auris!

Tsusho Szállás utca.
Nagyon nem részletezem a történteket.
Az ügymenet az elõre megbeszélt összegtõl, idõponttól nem tért el!
Korrekt, közvetlen, nem tolakodó stílusban zajlott elejétõl az átadásig minden!
Értékesítõ: Szabó Viktor
A szalon pontozása részemrõl   :10:

Nagyon remélem, hogy a szervíz sem okoz csalódást, cserében majd viszem jóhírüket...!
Fery

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Toyota Tsusho
« Válasz #163 Dátum: 2008.03.25 10:13:00 »
Hy!

Legalább három hete Tsusho közelében jártam, gondoltam egyet és bementem idõpontot kérni, a fényszóró kicsit lefelé húzott.
Munkafelvétel: most ráérek?
Én: meddig is?
Munkafelvétel: kb 15 perc.
Én: aaz jó :idea:
Tizenöt perc múlva megkaptam a kulcsot, fényszóró beállítva, kész!
Ez tetszett!  :tapsi:
Fery

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10649
Toyota Tsusho
« Válasz #164 Dátum: 2008.12.08 18:23:09 »
Újabb csalódás a Szállás utcában...  :no: :whistling:
Tolatóradar szenzorait szerettem volna lefényeztetni az autó színére, de flegmán közölték velem, hogy az általam odavitt típuson ez a művelet nem kivitelezhető. De persze az 5x drágább gyárit minden további nélkül lefényezik nekem, ha kérem.
Nem kértem...
Érdekes, azóta az említett szenzorok már le lettek fényezve egy másik Toyota márkakereskedésben, ott semmiféle gondjuk nem volt a kérésemmel.

Ha gondjuk van a nem gyári radarokkal, akkor azt mondják. De ez a hozzáállás, bakker...

Szóval csalódtam bennük, már nem először. Ez van.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.08 18:25:10 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61