Szerző Téma: Toyota Tsusho  (Megtekintve 163327 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Toyota Tsusho
« Válasz #135 Dátum: 2007.04.24 08:35:20 »
bocsi de nem kicsinyeskedés ez? van két komoly autód és sajnálsz 2e ft ot , izzócserére?  :szomoru:
hihetetlen
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Toyota Tsusho
« Válasz #136 Dátum: 2007.04.24 09:30:03 »
Idézetet írta: "murray"
bocsi de nem kicsinyeskedés ez? van két komoly autód és sajnálsz 2e ft ot , izzócserére?  :szomoru:
hihetetlen

Szerintem nem az. Nekem pl Kméten egy izzócseréért (mikor vettem bele emelt fényût) nem számoltak fel semmit.
Gabe 254.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Toyota Tsusho
« Válasz #137 Dátum: 2007.04.24 10:06:35 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "murray"
bocsi de nem kicsinyeskedés ez? van két komoly autód és sajnálsz 2e ft ot , izzócserére?  :szomoru:
hihetetlen

Szerintem nem az. Nekem pl Kméten egy izzócseréért (mikor vettem bele emelt fényût) nem számoltak fel semmit.


és nem lehet h az benne volt az árban? nyilván nem 80ftos izzok voltak.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Toyota Tsusho
« Válasz #138 Dátum: 2007.04.24 13:24:09 »
Idézetet írta: "murray"
bocsi de nem kicsinyeskedés ez? van két komoly autód és sajnálsz 2e ft ot , izzócserére?  :szomoru:
hihetetlen


Hidd el, hogy itt sajnos nem csak 2 izzócserérõl van csak szó. És írtam már régebben is, hogy nem a végösszeggel van a bajom (pl amikor egyszer könyörögtem, hogy siessenek, erre a munkafelvevõ a parkolóban trécselt még negyed óráig, de már rég kész volt a kocsim).
Szóval a franc sajnálja a 80 Ft-t (de ha nagyon akarnék kötekedni akkor megkérdezhetném, hogy miért pont 20 perces munkadíjat számoltak, miért nem pl 30 percet, vagy 15-öt?), csak én ehhez a hozzáálláshoz nem vagyok hozzászokva.
(Ugye ahol vettem az autót úgy kezelnek mint egy családtagot, bár tudom ez nem tartozik ide. Az ember megtapasztal egy olyan ügyfélbarát és centrikus bánásmódot, amirõl nem szívesen mond le.)

Legfájóbb emlékem, amit még nem is írtam le itt, amikor egy hátsó napfényrolót szereltettem be náluk, és az lett a vége, hogy voltaképpen használhatatlan. Amúgy nem kamu a sztori, a szerviszámlákból és a számítógépes rendszerbõl gondolom vissza lehet keresni, hogy valóban ott jártam, ergo megtörtént eset. Az autóba bepillantva meg ugye rögtön látszik a munka végeredménye is.
A szerelõ hogy könnyebben hozzáférjen a hátsó ablakhoz és traktushoz levette a mûvelet elõtt a hátsó fejtámlákat, és ugye így mérte ki az annyit. Nos a fejtámlák visszarakása után a roló természetesen nem passzolt, ráfeszül a támlára, elhajlik, stb. Hiszen nem tudta számításba venni, hogy a fejtámlák útban lesznek mivel levette õket.
És annyit se mondott a végén a szerelõ, hogy bú vagy hogy bocs, elcsesztem. Így én is meg tudtam volna csinálni, de éppen azért mentem szakszervizbe, hogy csinálják meg frankón. Tudom nem gyári felszereltség volt (mivel nem is lehetett hozzá ilyet kapni de még rendelni sem), de akkor meg nyugodtan elhajthattak volna azzal, hogy nem vállalják. Eltávolítani meg ugye nem lehet, miután fúrt ha jól emlékszem 4 csavart a kárpitba, azoknak nyoma maradna.

Ha kicsinyeskedésnek számít akkor sem érdekel, de a roló kb 2x-esébe került ez a szakszerû felrakás, majd másfél óráig voltam ott.

És hogy miért ide vittem akkor? Nos, ez a kereskedés van Pesten, ez van talán a legközelebb is, és ugye az embert elég hülyének néznék, ha minden egyes apróságért 2-300 km-eket utazna.  :roll:

Amúgy nem akarok én senkit sem bántani, de gondolom a tapasztaltak alapján jogom van az én kis véleményemhez. Nem csak a jót kell leírni.

Vagy a már itt évekkel ezelõtti esetemet is elõhozhatnám, amikor a távirányítóban kellett elemet cserélni, és úgy kaptam vissza, hogy egy kedves karcolás éktelenkedett a fedelén, azóta is öröm ránézni.

Éppen azért csapatmunka ez az egész, mert ha valaki hibázik, azzal mindegyik munkatársnak ártanak, hiszen csorbul a kereskedésbe vetett bizalom.

Uff, köszönöm, hogy leírhattam.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Toyota Tsusho
« Válasz #139 Dátum: 2007.04.24 14:50:51 »
bocs, akkor félreértettük egymást. én egy másféle jelenségrõl beszéltem
jó akkor ha kifizetsz egy x összeget és az elvégzett munka minõsége trehány akkor jogos a panasz. :|
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Toyota Tsusho
« Válasz #140 Dátum: 2007.04.24 17:34:50 »
Idézetet írta: "murray"
bocs, akkor félreértettük egymást. én egy másféle jelenségrõl beszéltem
jó akkor ha kifizetsz egy x összeget és az elvégzett munka minõsége trehány akkor jogos a panasz. :|


Amúgy most semmi bajom nem volt, hiszen szerencsére (és remélhetõleg) egy apró kis izzócsere nem vezethet trehány munkához.
Az árat is amolyan tájékoztató jelleggel írtam le (semmilyen gúnyos hozzáfûzést vagy ilyesmit nem tettem, és persze olyat se írtam, hogy már pedig oda többet nem megyek), hiszen többen is szokták írni a fórumokon, hogy 1-1 látogatáskor X összeget hagynak a kereskedésben.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

England

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Toyota Tsusho
« Válasz #141 Dátum: 2007.04.24 19:43:27 »
Egyébként ezek amunkák idõhöz van kötve,hogy egy bizonyos tipusnál pl mennyi az izzók cseréje.Ingyen senki sem dolgozik.A szerelõk pl az elvégzett munka utáni elszámolt idõre kapnak fizetést.Ha egy hónapban tiz ilyen ügyfelünk ( egyébként legalább kétszer ennyi van ) és mindegyiket ingyen csinálná meg a szerelõ akkor nem nagyon kapna sok fizetést.Vagy ilyenek még a biztositék cserék,vagy a távirányitó elem cserék.
Persze aki nem tudja megcsinálni annak ki kell fizetni az árát.Ja ilyen még a tükörlap csere .Miért kell fizetni és munkalapot nyitni egy tükörlap felpattintásához?Mert ki vállalja a felelõsséget ha eltörik a tükörlap?Pedig ez is legalább 2000 ft.
Azt hiszem ezt megbeszéltük

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Toyota Tsusho
« Válasz #142 Dátum: 2007.04.24 21:28:34 »
Látod, ezt nem is tudtam. Persze jogos lehet akkor, hogy miért nem kérdeztem.
De most is leszögezem, hogy nekem eddig sem az árakkal volt bajom elsõsorban.
Szerencsére a Toyota nem arról híres, hogy hetente kellene látogatni a szervizeket, évente 1-2 alkalom pedig lazán belefér.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Toyota Tsusho
« Válasz #143 Dátum: 2007.04.25 08:31:01 »
nézd England kollégának igaza van. most ezért mert eccer-kéccer voltál náluk nem elvárható h ingyen cseréljék ki az izzot.
ennek a világnak vége.
én pl PC ket notikat szervizelek. hozzám is odajön mindenki h "csak ezt csakt azt lécci"  persze ingyen
aztán elegem lett. pár barátnak megcsinálom , de többieknek "need cash"
szépen el is maradtak
én is vettem Englandnál ablaktorloket a multkor most elvárjam h szereljék fel ingyen? nem hinném.
 :elkeseredett:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

England

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Toyota Tsusho
« Válasz #144 Dátum: 2007.04.25 20:27:35 »
Nagyon szivesen felrakom ha szeretnéd.Egyébként az ilyesmit mindig felajánlom.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Toyota Tsusho
« Válasz #145 Dátum: 2007.04.26 19:20:43 »
Az tény, hogy az eddigi legnagyobb összeg, amit ott hagytam az a fékbetétek cseréje miatt volt, szervizbe nem ide hordom. Tesztvezetések, apróbb cserék és ilyenek együttesen kb 10-15 látogatást tettek ki 2003 óta. Valóban nem olyan vészes szám.

Ablaktörlõre visszatérve, amikor én új párat vettem, fel is szerelték, természetesnek vették, hogy azért vettem újat, mert a régi már cserére szorul.  :kacsint:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Toyota Tsusho
« Válasz #146 Dátum: 2007.04.29 17:58:40 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "England"

A csatolt képen látható csõ csak a vizpumpával együtt kapható: 25500 ft bruttó

Köszönöm szépen, ettõl tartottam :cry: , pedig elvileg szédszedhetõ, legalábbis a könyvben van robbantott ábra is :roll: , ha kell, mennyi idõ alatt van itt (osztrákoktól, v japánból jön?)

 :shock: Most olvastam el még 1x, a vízpumpával együtt?? Tehát a vízpumpát a házzával együtt lehet kapni?
Most vettem egy bontott házat, nagyjából rendbe tettem, lassan rászánom magam, h beépítsem, milyen tömítések kellenek, egyet lekapartam róla, és tudsz e és mennyiért, a folytószelepházhoz valót is nézd meg légyszi :szemez: , tömítésboltba vmi felsõ szettrõl beszélnek, de az húzós és a többivel mit csinálok
Alvázszám: JT1H0SV110024xxxx
Modelkód: SV11L-UHMEEC
1985ös LB camry 2-es benzines

Elõre is köszi
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Toyota Tsusho
« Válasz #147 Dátum: 2007.06.02 20:37:08 »
Kedves England!

Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyibe kerülne egy új 1.4D4D Yarishoz TTE ültetõrugó. AM 300207 a száma a TTE oldala szerint.

Köszi.
Laco 73 :D

England

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Toyota Tsusho
« Válasz #148 Dátum: 2007.06.04 13:29:12 »
Helló Klaco!

Nem ismeri a cikkszámot a terminál.Megtudnád nézni mégegyszer hogy biztosan jó e a cikkszám?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Toyota Tsusho
« Válasz #149 Dátum: 2007.06.04 20:00:04 »
Idézetet írta: "England"
Helló Klaco!

Nem ismeri a cikkszámot a terminál.Megtudnád nézni mégegyszer hogy biztosan jó e a cikkszám?
Itt a link.
http://www.tte.de/popup/cm_yaris_XP9_loweringsprings.htm
Remélem nem ott szúrták el.
Laco 73 :D