Szerző Téma: Új Toyota vásárlás  (Megtekintve 130385 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Új Toyota vásárlás
« Válasz #90 Dátum: 2005.10.01 11:36:02 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "robi"
Aha... ez már más. Nem mindenki kutyaismerő, nekem pl a 'pointer' teljesen mást jelent: mutató.

Programozó a lelkem, le se tagadhatja  :lol:

 :nagymosoly: Az énféle pointereim szállításához elég egy laptop... sőt, akár egy USB-s pendrive is... jóva olcsóbb mint egy kombi Corolla :kacag:

És az legalább mutat valahova, legtöbb esetben  :lol:
Laco 73 :D

woolfiezooey

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Új Toyota vásárlás
« Válasz #91 Dátum: 2005.10.01 11:58:41 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "robi"
Aha... ez már más. Nem mindenki kutyaismerő, nekem pl a 'pointer' teljesen mást jelent: mutató.

Programozó a lelkem, le se tagadhatja  :lol:

 :nagymosoly: Az énféle pointereim szállításához elég egy laptop... sőt, akár egy USB-s pendrive is... jóva olcsóbb mint egy kombi Corolla :kacag:


 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

a kutya pointer is mutat: madarakat :)

leszilaci

  • Vendég
Új Toyota vásárlás
« Válasz #92 Dátum: 2005.10.01 16:17:28 »
Idézetet írta: "woolfiezooey"
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "robi"
Aha... ez már más. Nem mindenki kutyaismerő, nekem pl a 'pointer' teljesen mást jelent: mutató.

Programozó a lelkem, le se tagadhatja  :lol:

 :nagymosoly: Az énféle pointereim szállításához elég egy laptop... sőt, akár egy USB-s pendrive is... jóva olcsóbb mint egy kombi Corolla :kacag:


 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

a kutya pointer is mutat: madarakat :)


a bullmasztiff pedig nem mutat, hanem nyálat tud csorgatni  :)
de azt nagyon  :lol:
meg nagyon tud szeretni amikor hazaérek 8)

tudom, mert nekem is ilyen "kiskutyám van"

utaztattam már én is, de akkor még csak 2 hónapos volt(megjártam vele 2szer fót-füzesabony-fót távolságot).
aztán egyszer félévesen betuszkoltam magam mellé, (persze az ülést elötte jól bebugyoláltam, hogy ne koszolja össze) hogy elvigyem pestre állatorvoshoz...aztán arra jöttem rá, hogy inkább a helyi állatdokibácsihoz sétálunk át a következő oltásért :)

most már nem fogom kocsimba hurcolni.

1. mert nagy, és nem férne el a kocsimban
2. mert a kutya otthon őrizze a házat
3. jobban érzi magát a kertben, mint az autóban
4. kedvesemtől kaptam plüss "Pempő"-t, aki mindig őrzi a kocsit (egy madagaszkár-os pingvin társaságában)  :P

leszilaci

  • Vendég
Új Toyota vásárlás
« Válasz #93 Dátum: 2005.10.01 16:27:32 »
de, hogy nem legyek nagyon OFF  :oops:
ezért közhírré teszem(itt is), hogy hosszas hezitálás után a szüleim döntöttek, hogy Yaris Verso-t fognak venni.
a vetélytársa egyébként a Corolla Wagon volt
 8)

egyébként a döntő tényezők a következők voltak:
- anyukámnak jobban tetszik  :D
- számukra a yaris praktikusabb a méretei miatt
- ár
- yaris verso kifutó modell, ezért sokkal kellemesebb az ára (érdemes ajánlatot kérni :!: )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Új Toyota vásárlás
« Válasz #94 Dátum: 2005.10.01 20:21:10 »
Idézetet írta: "leszilaci"
- anyukámnak jobban tetszik  :D

Valami van abba a Yaris Versoban, ami a nőknek nagyon teccik... A zasszony is meg van bolondulva érte. Csak érteném miért...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Új Toyota vásárlás
« Válasz #95 Dátum: 2005.10.01 21:04:05 »
Anyukámnak nem tetszett  :!:  :)
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Új Toyota vásárlás
« Válasz #96 Dátum: 2005.10.02 07:45:24 »
Idézetet írta: "woolfiezooey"
Két pointerem van, időnként még kettőt  viszek ide-oda. A poiter (angol vizsla) olyan, mint a magyar (Frakk), csak más a színe és nagyobb (a kanom marmagassága 68 cm).  És még mindig köszi.

Értem, na jó, akkor osszeszedem magam, és este írok hosszasan. De azt mindenképpen el kell mondani, hogy donteni Neked kell, és jó lenne kipróbálni, hogy mi fér bele abba a puttonyba. De este majd részletesebben.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Új Toyota vásárlás
« Válasz #97 Dátum: 2005.10.02 07:56:12 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "leszilaci"
- anyukámnak jobban tetszik  :D
Valami van abba a Yaris Versoban, ami a nőknek nagyon teccik... A zasszony is meg van bolondulva érte. Csak érteném miért...

Az enyém nincs, azt mondta rá, hogy "elmegy". Persze ha azt veszem, hogy a Mazda 6-ra, hogy az ellenszenves, akkor ez már szinte dicséret. :wink:
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Új Toyota vásárlás
« Válasz #98 Dátum: 2005.10.03 14:15:59 »
Jééééé, még egy kutyás...

Nekem három németjuhászon van, melyből egy anyakutya, egy kan, egy szuka. Már nem foglalkozom tenyésztéssel (elég volt belőle), így aztán csak ritkán "ülnek" be a verdába az ebek. Hárman már szűken vannak a nagyvasban (képeket találsz a kluboldalon, ha megkeresel), pedig nem egy kicsi a kombi csomagtere. Ketten viszont kényelmesen elférnek benne.  Az évi egy oltásra való utazást, meg kibírják hátul, nem kell sokáig utazni nekik....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Új Toyota vásárlás
« Válasz #99 Dátum: 2005.10.04 08:27:01 »
Idézetet írta: "music"
Értem, na jó, akkor osszeszedem magam, és este írok hosszasan. De azt mindenképpen el kell mondani, hogy donteni Neked kell, és jó lenne kipróbálni, hogy mi fér bele abba a puttonyba. De este majd részletesebben.

Szóval akkor menjunk sorjában. Egy autóvásárlásnál kulonbozo szomepontok vannak, és ezek kozott kell sulyozni. A kulonbozo autók pedig kulonbozo módon felelnek meg ezeknek a szempontoknak, ebbol már kisulhet valami.
Nem sorrendben, de felsorolok néhány szempontot, mondjuk én hogy választanék.
Számomra elég fontos az ár, (ebbol kovetkezoen a relatív alacsony fogyasztás is), a megbízhatóság - részben ezzel osszefuggésben a márka származási országa, és a belso tér mérete. Nem vagyok egyedul, ezért a kulso/szín is fontos szempont. Kevés fontos a felszereltség, legyen benne légkondi, meg elektromos ablak, esetleg kozponti zár - ezek azonban már szinte minden autó alapfelszereltségében benne vannak, legalábbis nyár kornyékén. Mondjuk ennek alapján szóba jon 8-10 autó. Akkor megmutatom a páromnak ezt a 8-10-et, melyiket bírná elviselni, leszukul a felére mondjuk. Ekkor veszem a kalapom, és elmegyek egy-egy szalonba, ahol megnézem magam a kocsikat, hozok szóróanyagot, katalógust a pontos felszereltségekkel, és otthon megnézem, melyik, mennyiért mit ad, és ebbol mi az, ami számomra fontos. (Persze, ha az elso szemugyrevételnél valami kizáró ok volt - pl. kényelmetlen volt a hátsó ulés - most mondtam valamit, akkor az a kocsi kilove). Érdemes jól átnézni az autó méreteit, befér-e garázsba pl. vagy nem ér-e le az alja.  Ezek után visszamennék a fennmaradt esélyesek szalonjába, tesztvezetést kérnék, és egy árajánlatot (szállítási feltételekkel, esetleg hitelkonstrukciókkal, ha nem akarok kp. mindent kifizetni), esetleg már a családot is bevonva. És akkor megszavaznánk, hogy melyiket, vagy melyik kettot. (Nalunk egyl lenne.) A végerdményt pedig úgy donteném el, hogy az adott márka(k) osszes kornyéki kereskedését végigkérdezném árajánlat ugyében, és a legkedvezobb ajánlatot adó helyen venném meg az autót.

Mivel Nálatok két viszonylag nagytestu kutya is van, ezért a Te esetedben ha a Corolla/Astra kombi változata versenyzik, akkor az Astrára szavaznék.
music     

uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Új Toyota vásárlás
« Válasz #100 Dátum: 2005.10.16 20:40:14 »
Én bizony nem vennék Astrát, de ez egy provát vélemény.

Én az autómat az interneten találtam, és Budapest környékéről Győrbe mentem érte. Igaz ez egy bemutató autó volt. Így lényegesen olcsóbb volt, visztont a beltér jobban "fel van dobva" mint a lisában szereplő autóknak. Hátrányt nem tapasztalatm. :P
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Új Toyota vásárlás
« Válasz #101 Dátum: 2005.10.17 09:37:20 »
Idézetet írta: "uandor"
Én az autómat az interneten találtam, és Budapest környékéről Győrbe mentem érte. Igaz ez egy bemutató autó volt. Így lényegesen olcsóbb volt, visztont a beltér jobban "fel van dobva" mint a lisában szereplő autóknak. Hátrányt nem tapasztalatm. :P

Mit értesz bemutató autó alatt? Kétféle szokott lenni: a tesztautó, ami kinn áll az udvaron, és mindenki tovig nyomja benne a gázt, hogy kipróbálja, mit tud illetve van a szalonautó, ami elvileg benn áll a kiállítóteremben - a gyakorlatban azonban megesik, hogy VIP személyek, újságíróknak odaadják kipróbálásra. Szóval az elso fajtát veszélyes megvenni, a másodikkal lehet szerencséd. A "veszély" alatt az értendo, hogy mivel újonnan nyúzzák, ezért majd hamarabb kezdodnek el a motor elasználódásával kapcsolatos dolgok, hamarabb kezdi majd enni az olajat például.
music     

uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Új Toyota vásárlás
« Válasz #102 Dátum: 2005.10.18 16:16:13 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "uandor"
Én az autómat az interneten találtam, és Budapest környékéről Győrbe mentem érte. Igaz ez egy bemutató autó volt. Így lényegesen olcsóbb volt, visztont a beltér jobban "fel van dobva" mint a lisában szereplő autóknak. Hátrányt nem tapasztalatm. :P

Mit értesz bemutató autó alatt? Kétféle szokott lenni: a tesztautó, ami kinn áll az udvaron, és mindenki tovig nyomja benne a gázt, hogy kipróbálja, mit tud illetve van a szalonautó, ami elvileg benn áll a kiállítóteremben - a gyakorlatban azonban megesik, hogy VIP személyek, újságíróknak odaadják kipróbálásra. Szóval az elso fajtát veszélyes megvenni, a másodikkal lehet szerencséd. A "veszély" alatt az értendo, hogy mivel újonnan nyúzzák, ezért majd hamarabb kezdodnek el a motor elasználódásával kapcsolatos dolgok, hamarabb kezdi majd enni az olajat például.

Az enyém bemutató teremben állt, gyakorlatilag mindenki tapperolta, de ettől nem lett baja. A Győri szinházzal volt a céggnek szerződése, oda vitték ki előadásokra időnként. Kb. 1 tank benzin fogyhatott el benne. Én szeretem, eddig még nincs semmi baja. :magasztal:
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Új Toyota vásárlás
« Válasz #103 Dátum: 2005.10.19 05:27:30 »
Idézetet írta: "uandor"
Az enyém bemutató teremben állt, gyakorlatilag mindenki tapperolta, de ettől nem lett baja. A Győri szinházzal volt a céggnek szerződése, oda vitték ki előadásokra időnként. Kb. 1 tank benzin fogyhatott el benne. Én szeretem, eddig még nincs semmi baja. :magasztal:

Na, ez elég reményteljesen szól, és végul is ilyenkor elég rendes árengedmény szokott járni.
music     

uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Új Toyota vásárlás
« Válasz #104 Dátum: 2005.10.20 15:14:39 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "uandor"
Az enyém bemutató teremben állt, gyakorlatilag mindenki tapperolta, de ettől nem lett baja. A Győri szinházzal volt a céggnek szerződése, oda vitték ki előadásokra időnként. Kb. 1 tank benzin fogyhatott el benne. Én szeretem, eddig még nincs semmi baja. :magasztal:

Na, ez elég reményteljesen szól, és végul is ilyenkor elég rendes árengedmény szokott járni.


400e Ft. + ez meg az bele :P
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004