Szerző Téma: Új Toyota vásárlás  (Megtekintve 130411 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Új Toyota vásárlás
« Válasz #75 Dátum: 2005.09.29 11:57:16 »
Idézetet írta: "woolfiezooey"
Nyúzva lesz, kutyákkal megpakolva (leginkább kutyák miatt lesz vásárolva, ami hülyén hangzik, de igaz), sokszor

Kutyáknak ?  :mivan:  :hanyok:

woolfiezooey

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Új Toyota vásárlás
« Válasz #76 Dátum: 2005.09.29 11:59:47 »
és persze 'opeleseket' is megkérdek, bár a H-ról nem nagyon lehet még tapasztalat, de  a márkáról igen.

Még egyszer köszi.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Új Toyota vásárlás
« Válasz #77 Dátum: 2005.09.29 12:20:18 »
Idézetet írta: "woolfiezooey"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "woolfiezooey"
A lényeg: Corolla Wagon - Astra H Caravan

Ha nagyon nem egykorúak, akkor a fiatalabb.
Ha egykorúak, akkor a kérdés, hogy az Astra +fél kategóriával nagyobb méretét ki tudnád-e használni?
Ha nem szukséges, akkor Toyota. Sok érv lenne mellette, a legvégso érvem az, hogy nem lopják el.


Mind a kettő új. Nyúzva lesz, kutyákkal megpakolva (leginkább kutyák miatt lesz vásárolva, ami hülyén hangzik, de igaz), sokszor vacak utakon (de nem terepjáró szintű). de nem második autó, hanem egyetlen.


Köszönöm az eddigieket, de ne tartsátok vissza magatokat, ha még eszetekbe jut valami  8)


Kutyák csak úgy, vagy ketrecben? nemmindegy!!! akkor mindenképp kell elválasztórács, és csomagtértálca! de a nagytestű kutyákkal meg kell nézni nagyon a csomagtér helykínálatát.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Új Toyota vásárlás
« Válasz #78 Dátum: 2005.09.29 12:29:35 »
Nem csak a vicc kedvéért mondom, de miért nem inkább valami "jó" állapotban lévő OFF Lada Nívát veszel ? :)

Egyébként a kutyákat kérdezted már melyik tetszik nekik?? :)

(Úgy elbírom képzelni a szalonosok fejét, amikor megérkezel két jól táplált igazi gazdi kevence kutyussal. Mondjuk egy dán doggal, meg egy csupa szőr komondorral. Aztán egyszer csak felnyitod a szalon autó hátsó ajtaját és fejbiccentéssel jelzel nekik, hogy ugrás. Azok meg szófogadó ebek módjára cselekszenek is és szagolgatják forgolódnak a bazi nagy csomagtérben....... Na innetől lenne furcsa a törtnet, amit már elképzelni sem tudok  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  )
Üdv: Kishaver 74

woolfiezooey

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Új Toyota vásárlás
« Válasz #79 Dátum: 2005.09.29 13:50:33 »
Persze, elválasztórács, ez nem kérdés. Kombi is ezért kell.
OFF Lada Niva azért nem, mert normál használatra is kell az autó, csak gyakran viszem a kutyákat ide-oda. Egyébként az tényleg eszembe jutott, h az egyiket elviszem, hogy hogyan fér el. (Persze nem fogom. 8)) Amúgy pointerekről van szó, alapjáraton kettőről, de időnként/gyakran 3-4-ről. A pointerek toyotát vennének :D Nagy a dilemma, ezért is érdeklődöm ennyire.


robi, NEMCSAK a kutyáknak, de aző kényelmük is fontos  :wink:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Új Toyota vásárlás
« Válasz #80 Dátum: 2005.09.29 17:04:13 »
Idézetet írta: "woolfiezooey"
Mind a kettő új. Nyúzva lesz, kutyákkal megpakolva (leginkább kutyák miatt lesz vásárolva, ami hülyén hangzik, de igaz), sokszor vacak utakon (de nem terepjáró szintű). de nem második autó, hanem egyetlen. Köszönöm az eddigieket, de ne tartsátok vissza magatokat, ha még eszetekbe jut valami  8)

Szóval számít a tér. Akkor elgondolkodnék más márkákon is...
music     

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Új Toyota vásárlás
« Válasz #81 Dátum: 2005.09.29 18:14:03 »
Idézetet írta: "woolfiezooey"
Nyúzva lesz, kutyákkal megpakolva


 :shock:

Szegeny auto...

woolfiezooey

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Új Toyota vásárlás
« Válasz #82 Dátum: 2005.09.29 19:25:32 »
[/quote]
Szóval számít a tér. Akkor elgondolkodnék más márkákon is...[/quote]

Szia,

ha tudnál konkrét tippeket adni, megköszönném. Mert hogyan is vásárolok autót?

Az ember elkezd korosodni -semmi komoly, csak elkezdi unni a bkv-t, az emberek bűzét, unja a tömeget, az anyázást, ha netán kutyával, szájkosárral száll fel a trolira, satöbbi-, már nem buli full cuccal hazavinni az ásványvízhamot: elhatározza, h vesz egy autót. elkezd körbenézni, új-használt -rövid idő alatt rájön, h a használthoz síkhülye, ott verhetik/verik át, ahol nem szégyellik (két ismerőse is bevallottan szar autót ad el több milláért), és szidja az apját, h miért nem mutogatta meg kölyökkorában, milyen is egy motor, hogyan működik....Barátait kérdezve rájön, h mindenkinek a saját autója a legf*szább, a legtutibb  8) Viszonylag gyorsan realizálja, h marad az új autó.
Mivel bölcsész a szerencsétlen, elkezd olvasni a kocsikról, mire kell figyelni, milyen újdonságok vannak, milyen motorok, hogyan áll manapság a biztonság, s kialakul benne egy kép, h nagyjából milyen autóra van szüksége.

Számba veszi az általa ismert márkákat -a toyotáról megjegyezném, h kölyökkori álom a kockavolvóval együtt-, megnézi, van-e kombijuk, milyen feltételekkel adnak autót. Persze közben konzultál a barátaival folyamatosan.
A lehetséges márkák száma csökken, egyrészt sznobizmusból, másrészt mert azonnal otthagyja a kereskedést, ahol darabokból kell összerakni a kocsit, kezdve a rekeszektől a könyöktámaszig, te jó ég, nem modellezni akar, hanem kocsit venni. (Természetesen biztos van, akinek ez a megoldás jön be és nincs ezzel semmi baj.) Kutyázós kocsikat néz meg (kutyás barátaiét), (Subaru forester kilőve, vajon miért8)), az Astra G szimpatikus, mert két bullmasztiff, egy pointer, meg egy bullterrier tombolt többször is hátul, és még három emberke bent ült, de megtudja, h kifutó modell, nem fogják gyártani. Ettől elbizonytalanodik, ki tudja, mennyire lesz alkatrész, ez meg az pár év múlva. De ajánlják az Astra H-t, ami szintén szimpatikus és elég nagynak (de nem túl nagynak) tűnik neki. Amikor elkezd filózni, rájön, h az Astra H-hoz képest a Corolla Wagon relatíve alig több.....
Megnézi a két autót, tetszenek, kényelmesek, hátul elférnek a kutyák (szemmértékre). Dönteni nem tud (az opel azért párszázezerrel olcsóbb, jobb a thm; a Corolla meg megbízható -gondolja ezt, mert 'ismer' kettőt, húszon felül, köszönik, jól vannak-, ezért megkérdez fórumokon embereket.

Ezt csak azért írtam le, mert nekem f*ngom sincs nyomatékról, miegyébről, vannak preferenciáim, még ha butának tűnnek is, és az is bizonyos, h hosszútávra veszek autót, mert szeretem a tárgyaimat (ha lehetne, ha gyártanának, 80-as évek végi Corollát vennék, attól megőrülök egyszerűen, és mai szemmel is hihetetlenül kényelmes, tágas nekem, de ilyen sajnos nincs).

A neten leegyszerűbb olyan fórumokon érdeklődni (feltenni bugyuta kérdésemet), ahol ilyesmivel foglalkoznak, pl ez a Toyota-fórum, ahol most garázdálkodom, mivel az ideírók tuti tudnak mondani újat, ahogy az opeles fórumban is. S idővel aztán majd dönt, de azért nem olyan sokára, mert közeleg az évvége.Hát valahogy így.

Szóval megköszönném, ha nemcsak azt írnád, h elgondolkodnál más márkákon is, mert ez nem igazán segítség nekem, aki még életében nem vett még autót és a szakszavakkal is csak épphogy ismerkedik, a kocsiját meg használni akarja, van még kb 3 darab igénye és csakis akkor akarja vinni szervízbe, amikor a kötelező van (elvileg ez nem olyan nagy igény, aztán mégis....). talán egyszerűbb, ha leírsz 1-2-3-akárhány márkát, h ezért vagy azért jobb, ez vagy az az előnye. Az segítség, ha már veszed a fáradságot. :)  Ahogy az előtted szólók többsége tette, megírta a véleményét, és ezért hálás is vagyok nekik, meg a poénjaikon is röhögtem csöppet. Lehet, h kicsit túlhúztam a szöveget, elnézést mindenkitől, személyesnek semmiképp sem szántam.


Más: nyúzás: sok km, sok kirándulás, sokféle út. A kutyák meg tiszták. Szal annak az autónak jó dolga lesz, ebben nem kételkedem.

woolfiezooey

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Új Toyota vásárlás
« Válasz #83 Dátum: 2005.09.29 19:27:59 »
Tényleg hosszú lett, bocs.

jofe

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 120
Új Toyota vásárlás
« Válasz #84 Dátum: 2005.09.30 09:14:02 »
Idézetet írta: "woolfiezooey"
Tényleg hosszú lett, bocs.

Hosszú, de egész jó olvasmány...  :wink:  Sok része igen ismerősnek tűnik.
--- /48 ----

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Új Toyota vásárlás
« Válasz #85 Dátum: 2005.10.01 06:40:08 »
Idézetet írta: "woolfiezooey"
Szóval megköszönném, ha nemcsak azt írnád, h elgondolkodnál más márkákon is, mert ez nem igazán segítség nekem, aki még életében nem vett még autót és a szakszavakkal is csak épphogy ismerkedik, a kocsiját meg használni akarja, van még kb 3 darab igénye és csakis akkor akarja vinni szervízbe, amikor a kötelező van (elvileg ez nem olyan nagy igény, aztán mégis....). talán egyszerűbb, ha leírsz 1-2-3-akárhány márkát, h ezért vagy azért jobb, ez vagy az az előnye. Az segítség, ha már veszed a fáradságot. :)  Ahogy az előtted szólók többsége tette, megírta a véleményét, és ezért hálás is vagyok nekik, meg a poénjaikon is röhögtem csöppet. Lehet, h kicsit túlhúztam a szöveget, elnézést mindenkitől, személyesnek semmiképp sem szántam.
Más: nyúzás: sok km, sok kirándulás, sokféle út. A kutyák meg tiszták. Szal annak az autónak jó dolga lesz, ebben nem kételkedem.

Azt azért áruld már el, mekkora kutyákról van szó, mert az megkonnyítené, hogy ne 2 szavas válaszokat irogasson az ember! :wink:  :wink:  :wink:
music     

woolfiezooey

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Új Toyota vásárlás
« Válasz #86 Dátum: 2005.10.01 08:52:57 »
'Azt azért áruld már el, mekkora kutyákról van szó, mert az megkonnyítené, hogy ne 2 szavas válaszokat irogasson az ember! :wink:  :wink:  :wink'

'A pointerek toyotát vennének.'

Két pointerem van, időnként még kettőt  viszek ide-oda. A poiter (angol vizsla) olyan, mint a magyar (Frakk), csak más a színe és nagyobb (a kanom marmagassága 68 cm).


És még mindig köszi.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Új Toyota vásárlás
« Válasz #87 Dátum: 2005.10.01 09:32:07 »
Idézetet írta: "woolfiezooey"
'Azt azért áruld már el, mekkora kutyákról van szó, mert az megkonnyítené, hogy ne 2 szavas válaszokat irogasson az ember! :wink:  :wink:  :wink'

'A pointerek toyotát vennének.'

Két pointerem van, időnként még kettőt  viszek ide-oda. A poiter (angol vizsla) olyan, mint a magyar (Frakk), csak más a színe és nagyobb (a kanom marmagassága 68 cm).


És még mindig köszi.

Aha... ez már más. Nem mindenki kutyaismerő, nekem pl a 'pointer' teljesen mást jelent: mutató.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Új Toyota vásárlás
« Válasz #88 Dátum: 2005.10.01 10:33:40 »
Idézetet írta: "robi"
Aha... ez már más. Nem mindenki kutyaismerő, nekem pl a 'pointer' teljesen mást jelent: mutató.

Programozó a lelkem, le se tagadhatja  :lol:
Laco 73 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Új Toyota vásárlás
« Válasz #89 Dátum: 2005.10.01 11:16:47 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "robi"
Aha... ez már más. Nem mindenki kutyaismerő, nekem pl a 'pointer' teljesen mást jelent: mutató.

Programozó a lelkem, le se tagadhatja  :lol:

 :nagymosoly: Az énféle pointereim szállításához elég egy laptop... sőt, akár egy USB-s pendrive is... jóva olcsóbb mint egy kombi Corolla :kacag: