Szerző Téma: Új Toyota vásárlás  (Megtekintve 130646 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Új Toyota vásárlás
« Válasz #60 Dátum: 2005.04.30 14:34:35 »
Idézetet írta: "NewFan"
Idézetet írta: "molnarl"


Üdv a Fórumon!
Lassan már én is soproni vagyok, ha látod a kocsim, nyugodtan állíts meg!
Soproni márkakereskedést felejtsd el úgy ahogyan van. Náluk vettem, velem normálisak voltak és korrektek. De azóta bármi gondom van, kissé trehányak, én a győri szervízbe viszem a kocsim. Van ismerettség, és kedvezményes szervízárakat kapok, alkatrészre is.
Milyen autót vesztek?


Egy Corolla Wagon 1,4 D-4D-t.
Eleinte MMT, robotváltósat akartunk, de a Supernél elmagyarázták (amit  Sopronban nem), hogy ez nem egy automata váltó, csak automatizált. És pont arra nem igazán jó használni, amire előnyös lett volna: városban araszolgatásnál.
Így maradtunk a kézi váltósnál.


Te vagy az én emberem! Ugyanis én is hasonló kiszerelésű Toyota vásárlását tervezem az év vége fele, ha összejön. Így legalább lessz típusazonos tapasztalat.
Jó lene, ha a tapasztalatokat megosztanád majd a megfelelő topicban.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Easa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Új Toyota vásárlás
« Válasz #61 Dátum: 2005.08.22 11:45:05 »
Tervezi mostanában valaki /rajtam kívül/ új Toyota vásárlását?
Nézegetem nagyon az 1.4-es dízel Corollát...., lehet, hogy valami jó akcióban benevezek egyre az ősz folyamán.
asa - egy õs Toyotás

bpr77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Új Toyota vásárlás
« Válasz #62 Dátum: 2005.08.26 09:30:42 »
Én is új Corollát akarok venni csak megvárom a szeptember 1-et Nem tudjátok Lesz e valami akció szeptember 1-el.

Easa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Új Toyota vásárlás
« Válasz #63 Dátum: 2005.08.29 09:26:15 »
Idézetet írta: "bpr77"
Én is új Corollát akarok venni csak megvárom a szeptember 1-et Nem tudjátok Lesz e valami akció szeptember 1-el.


Úgy látom, egy cipőben járunk. Én is arra várok, hogy az uborkaszezon után a Toyota is valami említésreméltó akcióval álljon elő, mint pl. a Citroen-nél van, ahol 1M Ft-os kedvezmény is volt.
Ha többen leszünk, talán még jó alkupoziciót is sikerülhet elérni a kereskedőknél.
asa - egy õs Toyotás

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Új Toyota vásárlás
« Válasz #64 Dátum: 2005.08.29 09:52:20 »
Arra ne várjatok, hogy a Toyota 1M-át enged. Arra lehet számítani, hogy valami ajándék xtra, esetleg a SOL olcsóbban, és ebből 100e kedvezmény, ha 3-4autóról van szó.
Laco 73 :D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Új Toyota vásárlás
« Válasz #65 Dátum: 2005.08.29 11:38:05 »
Idézetet írta: "Easa"
Úgy látom, egy cipőben járunk. Én is arra várok, hogy az uborkaszezon után a Toyota is valami említésreméltó akcióval álljon elő, mint pl. a Citroen-nél van, ahol 1M Ft-os kedvezmény is volt.
Ha többen leszünk, talán még jó alkupoziciót is sikerülhet elérni a kereskedőknél.

Lesz egy kisebb fajta akció majd, de részleteket majd később tudhattok meg. :wink:   A Citroent ne keverjuk ide: 1 millát a kifutó, senkinek sem kellő tipusaira adott; emellett a citroen eladásai kb. 30-40%-al estek vissza tavalyhoz képest, nagyon kell nekik az eladás.  :!:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Easa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Új Toyota vásárlás
« Válasz #66 Dátum: 2005.08.29 19:42:09 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Easa"
Úgy látom, egy cipőben járunk. Én is arra várok, hogy az uborkaszezon után a Toyota is valami említésreméltó akcióval álljon elő, mint pl. a Citroen-nél van, ahol 1M Ft-os kedvezmény is volt.
Ha többen leszünk, talán még jó alkupoziciót is sikerülhet elérni a kereskedőknél.

Lesz egy kisebb fajta akció majd, de részleteket majd később tudhattok meg. :wink:   A Citroent ne keverjuk ide: 1 millát a kifutó, senkinek sem kellő tipusaira adott; emellett a citroen eladásai kb. 30-40%-al estek vissza tavalyhoz képest, nagyon kell nekik az eladás.  :!:


Kisebb fajta? Jobban örülnénk egy nagyobb fajtának :) Ha jól tudom, a Toyota értékesítése is visszaesett.  Egyébként ha máshol nagy akciók vannak, akkor az alól  a Toyota sem vonhatja ki magát, mert végül is az elérhető árkedvezmény is befolyásolja az ember választását. /pl. egy jó Honda vagy Mazda akció potenciális Toyota vásárlót is elcsábíthat!/


Easa, aki nem szeretne elcsábulni.
asa - egy õs Toyotás

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Új Toyota vásárlás
« Válasz #67 Dátum: 2005.08.29 20:37:46 »
Idézetet írta: "Easa"
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Easa"
Úgy látom, egy cipőben járunk. Én is arra várok, hogy az uborkaszezon után a Toyota is valami említésreméltó akcióval álljon elő, mint pl. a Citroen-nél van, ahol 1M Ft-os kedvezmény is volt.
Ha többen leszünk, talán még jó alkupoziciót is sikerülhet elérni a kereskedőknél.

Lesz egy kisebb fajta akció majd, de részleteket majd később tudhattok meg. :wink:   A Citroent ne keverjuk ide: 1 millát a kifutó, senkinek sem kellő tipusaira adott; emellett a citroen eladásai kb. 30-40%-al estek vissza tavalyhoz képest, nagyon kell nekik az eladás.  :!:


Kisebb fajta? Jobban örülnénk egy nagyobb fajtának :) Ha jól tudom, a Toyota értékesítése is visszaesett.  Egyébként ha máshol nagy akciók vannak, akkor az alól  a Toyota sem vonhatja ki magát, mert végül is az elérhető árkedvezmény is befolyásolja az ember választását. /pl. egy jó Honda vagy Mazda akció potenciális Toyota vásárlót is elcsábíthat!/


Easa, aki nem szeretne elcsábulni.

Én elcsábulnék 1 Mazda 3-ra, de kissé drágább, mint 1 ugyanúgy felszerelt Corolla. Szal abból lehet kedvezményt adni. Honda Civic dettó.
Laco 73 :D

woolfiezooey

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Új Toyota vásárlás
« Válasz #68 Dátum: 2005.09.29 00:32:14 »
hali,

én is nagyon vacilálok a kocsivásárlással. Kombi kell mindenképp.

A Toyota a szívem csücske, de láttam egy Astra H kombit is és az sem rossz.Mivel nem értek a kocsikhoz túlságosan, tudna vki segíteni, h melyiket lenne érdemesebb megvenni? (Mind a kettő jó autó, természetesen.) Ár/érték, tartósság, megbízhatóság, biztonság, ilyesmi. Az autót hosszútávra tervezem, nyúzni, persze hitelre, és az Astra H meglepően jól felszerelt. A Corolla meg Corolla :)

A lényeg: Corolla Wagon - Astra H Caravan

Ha vki objektíven (ha ez egyáltalán lehetséges egy Corollával kapcsolatban :D) összefoglalná az előnyöket, hátrányokat, hááááát, minimum egy piros mogyorós.

Szal tanács kéne,pls, vagy csak pár gondolat, ami nekem valszeg nem jut eszembe.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Új Toyota vásárlás
« Válasz #69 Dátum: 2005.09.29 08:11:51 »
Idézetet írta: "woolfiezooey"
A lényeg: Corolla Wagon - Astra H Caravan
Nem is tudom.... Érdekes kérdés ez egy :toy: fórumon :lol:  :lol:

Csak néhány példát hozok, mert egyszerüen nem tudok pártatlan lenni. A cégnél 2 db Astra is volt. Az egyik 10 éves 1,4-es "csepp astra" 540e km-el. Tulajdonképpen egy erőtlen valami, de még mozog és használják. Ez dícséretes cégautónak, aminek sok gazdája volt. Illetve volt egy G astra is, szintén 1,4-es, 4 éves 210e km-el, ami állandóan cserben hagyta a soffőröket. Megállt, ingadozott az erő és egy katasztrófa volt. Már nincs meg.

Ezzel szemben

Nagyon kevés cégnek van annyi esze és pénze, hogy Toyotákat alkalmazzon cégautónak. DE ahol még is :toy:-t használnak, ott jóval kisebb a szervízköltség. Ez bizonyított. (Valahol a neten olvastam - nem itt a fórumon)

Kell ettől több???

....és hogy egy kicsit elkanyarodjak az alap problémától: egyik (nő-tehát nem üti az autót) kollégámnak 8 éves Daewooja van. Azt mondja meg van elégedve az autójával. Én csak annyit látok, hogy a kerékívek rondán rohadnak, a műanyagok kívül belül eldeformálódtak, néhol elrepedtek (kilincs betét), kifakultak. Természetesen az egész autó nyekereg belül, pedig törésmentes. Állandóan a műszerészhez jár, mert valamelyik lámpája folyton kiég.

Ezzel szemben:

Nekem volt 1, 10 éves Lift back Corim 185e km-el. Gyári adatokat lazán hozta mindenből és patyolat volt, pedig 7 évesen vettem meg egy orvostól, aki azért kínozta rendesen.

Nehéz pártatlanul azt mondanom, hogy: Csak a Cori Cori Cori Cori

AZT VEDD MEG!!!
Üdv: Kishaver 74

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Új Toyota vásárlás
« Válasz #70 Dátum: 2005.09.29 08:26:07 »
Anyám Dévója 1997-es és (!) 15000 km van benne - alig jár vele. Ehhez képest:
-jobb elektromos ablak nem emelkedik rendesen - beragad
-ablakmosó rendszer csöveit már 2x cserélték - szétrohadtak
-kipufogó dob lerohadt
-aksi 100x lemerült teljesen
-...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Új Toyota vásárlás
« Válasz #71 Dátum: 2005.09.29 08:45:13 »
Üdv, Corolla Wagon :) -egyértelmű

A csomagtartó papíron kisebb mint az astráé, viszont nagyon jól pakolható, a padló alatti rekeszbe, és az oldalsó kis tartókba minden lom (ablakmosó, háromszög, vontatókötél , bikakábel, -ezek mások mentéséhez :) - több tekercs szilvia, WC papír... eltüntethető) -nyáron 2 gyerekkel, babakocsival (rendes, nem kicsi, mert akkor volt 2 hónapos a kisebbik) eyg heti ruha (jó vastag pulcsikkal, mert akkor volt tél a nyárban) teljesen elfértünk a csomagtartóban.

Motor a te választásod, ha nyomni szereted akkor 1,6, ha spórólni akarsz, akkor 1,4 D4D (én az 1,6-al is elvagyok 7,5-8,5l közötti átlaggal, de ha kell stabilan megy 180-al is.

Sajna az Opel motorok kb 95-től (Ecotech motor) használhatatlan. Öcsém a mai napig hsználja az általam 96-ban vett 1,6 F astrát most 250e van benne, én azóta sok bosszankodás, és rengeteg szervízköltség után megszabadultam a "fejlettebb" vecrától. - Kb 120e Km után többet állt a szervízben, mint amennyit használtam :( -120 és 170e között (akkor adtam el végre) 3x jött értem tréler, és összesen 5x állt több napig szervízben a motorelekronika apróbb nyűgjeit sose tudták megcsinálni, néha rángatott, néha kigyulladt a motorrkontroll lámpa, és lekorlátozta a fordulatot 4500-ra (örültem neki előzés közben) és hasonló apróságok.

Így 2év és 78e együtt töltött km után egyértelmű, hogy csakis TOYOTA ha annó a vectra helyett egy corollát, vagy carinát veszek, az elején kicsit többe kerül, de összességében kb 1Mill-el beljebb lennék.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Új Toyota vásárlás
« Válasz #72 Dátum: 2005.09.29 10:01:51 »
Idézetet írta: "robi"
Anyám Dévója 1997-es és (!) 15000 km van benne - alig jár vele. Ehhez képest:
-jobb elektromos ablak nem emelkedik rendesen - beragad
-ablakmosó rendszer csöveit már 2x cserélték - szétrohadtak
-kipufogó dob lerohadt
-aksi 100x lemerült teljesen -...


Ha sose használta, az elektromos dolgok elszaródhatnak. A kipufogó nem.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Új Toyota vásárlás
« Válasz #73 Dátum: 2005.09.29 10:06:27 »
Idézetet írta: "woolfiezooey"
A lényeg: Corolla Wagon - Astra H Caravan

Ha nagyon nem egykorúak, akkor a fiatalabb.
Ha egykorúak, akkor a kérdés, hogy az Astra +fél kategóriával nagyobb méretét ki tudnád-e használni?
Ha nem szukséges, akkor Toyota. Sok érv lenne mellette, a legvégso érvem az, hogy nem lopják el.
music     

woolfiezooey

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Új Toyota vásárlás
« Válasz #74 Dátum: 2005.09.29 11:54:08 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "woolfiezooey"
A lényeg: Corolla Wagon - Astra H Caravan

Ha nagyon nem egykorúak, akkor a fiatalabb.
Ha egykorúak, akkor a kérdés, hogy az Astra +fél kategóriával nagyobb méretét ki tudnád-e használni?
Ha nem szukséges, akkor Toyota. Sok érv lenne mellette, a legvégso érvem az, hogy nem lopják el.


Mind a kettő új. Nyúzva lesz, kutyákkal megpakolva (leginkább kutyák miatt lesz vásárolva, ami hülyén hangzik, de igaz), sokszor vacak utakon (de nem terepjáró szintű). de nem második autó, hanem egyetlen.


Köszönöm az eddigieket, de ne tartsátok vissza magatokat, ha még eszetekbe jut valami  8)