Szerző Téma: Új Toyota vásárlás  (Megtekintve 130442 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Új Toyota vásárlás
« Válasz #45 Dátum: 2005.04.20 21:00:18 »
Idézetet írta: "NewFan"
Még egy kérdés.

Érdemes emailban ajánlatokat kérni a kereskedőktől vagy személyesen végig kell járni őket? Nincs annyi idő, hogy a fél országot végigutazzam, de mégis a lehető legjobb ajánlatot szeretném elérni.

Szerintem mindenképpen próbáld meg az emailt is.

Egy kollégám barátnője most akar Honda Jazzt, vagy Mitsubishi Coltot venni. Kollégám segít neki, írt az összes kereskedésnek. Több helyről kapott korrekt árajánlatot, bár volt olyan is ahol meglehetősen rossz dumával lepattintották. Na hát oda már biztos nem megy el személyesen.
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Új Toyota vásárlás
« Válasz #46 Dátum: 2005.04.20 21:20:32 »
Idézetet írta: "NewFan"
Sziasztok!

A kereskedő szemszögéből ugyanaz, ha 100 ezerrel többet ad a régi autóért illetve ad 100 ezer kedvezményt?

A hitelek után milyen jutalékokat kapnak a kereskedők?

Hát hacsak nem THM 4% alatti a hitel, akkor a kocsi beszámított árát a bank visszajuttatja a kereskedőnek a kamatból :D
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Új Toyota vásárlás
« Válasz #47 Dátum: 2005.04.20 21:22:13 »
Idézetet írta: "NewFan"
Még egy kérdés.

Érdemes emailban ajánlatokat kérni a kereskedőktől vagy személyesen végig kell járni őket? Nincs annyi idő, hogy a fél országot végigutazzam, de mégis a lehető legjobb ajánlatot szeretném elérni.

Szerintem a fél országot nem érdemes végigjárni :D Inkább Pesten járd végig a Sakura Reálszisztéma Szuper hármast, ill Pest környékén még Kiskörösön is van szalon. De végülis ha a márkakereskedők topicba beleolvasol, rájössz, hova érdemes menni :D
Laco 73 :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Új Toyota vásárlás
« Válasz #48 Dátum: 2005.04.20 22:38:34 »
Idézetet írta: "NewFan"
Még egy kérdés.

Érdemes emailban ajánlatokat kérni a kereskedőktől vagy személyesen végig kell járni őket? Nincs annyi idő, hogy a fél országot végigutazzam, de mégis a lehető legjobb ajánlatot szeretném elérni.


A Toyota Pestet se hagyd ki, nekem annó ott adták a legjobb ajánlatod, de szervizelni nem vinném oda!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Új Toyota vásárlás
« Válasz #49 Dátum: 2005.04.21 10:37:18 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "NewFan"
Még egy kérdés.

Érdemes emailban ajánlatokat kérni a kereskedőktől vagy személyesen végig kell járni őket? Nincs annyi idő, hogy a fél országot végigutazzam, de mégis a lehető legjobb ajánlatot szeretném elérni.

Szerintem a fél országot nem érdemes végigjárni :D Inkább Pesten járd végig a Sakura Reálszisztéma Szuper hármast, ill Pest környékén még Kiskörösön is van szalon. De végülis ha a márkakereskedők topicba beleolvasol, rájössz, hova érdemes menni :D


A Mayert sem hagynám ki.

laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Új Toyota vásárlás
« Válasz #50 Dátum: 2005.04.21 15:40:22 »
Én meg Emil Freynél kaptam a legjobb ajánlatot.
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Új Toyota vásárlás
« Válasz #51 Dátum: 2005.04.21 15:50:02 »
Idézetet írta: "NewFan"
Még egy kérdés.

Érdemes emailban ajánlatokat kérni a kereskedőktől vagy személyesen végig kell járni őket? Nincs annyi idő, hogy a fél országot végigutazzam, de mégis a lehető legjobb ajánlatot szeretném elérni.

Nekem annak idején nem mindegyik válaszolt az e-mail-re, de a Toyota M+F és a Toyota Mayer igen.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Ozvego

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Új Toyota vásárlás
« Válasz #52 Dátum: 2005.04.27 20:02:34 »
Én is határozottan tudom mondani, hogy érdemes mail-en ajánlatokat kérni! Sokat lehet vele alkudni. És hát tudjuk a szól elszáll de ....


Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "NewFan"
Még egy kérdés.

Érdemes emailban ajánlatokat kérni a kereskedőktől vagy személyesen végig kell járni őket? Nincs annyi idő, hogy a fél országot végigutazzam, de mégis a lehető legjobb ajánlatot szeretném elérni.

Nekem annak idején nem mindegyik válaszolt az e-mail-re, de a Toyota M+F és a Toyota Mayer igen.
04 Corolla 1.4 VVT-i HB SOL.

NewFan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Új Toyota vásárlás
« Válasz #53 Dátum: 2005.04.29 13:49:51 »
Hadd osszam meg veletek a tapasztalataimat.

Két hete döntöttük el, hogy új autót veszünk. Persze Toyotát. Soproni vagyok, így először a Toyota Twin-hez mentünk. Kedves volt az értékesítő, de nagyon-nagyon rossz ajánlatot tettek, így emailen ajánlatot kértünk egy csomó kereskedőtől (a Toyotatwint is beleértve  :lol: ), akik Magyarország ezen a felén illetve Pest környékén találhatóak.

A következők válaszoltak:
Toyota Super
Toyota Mayer
Toyota Reálszisztéma
Toyota MF
Emil Frey-t nem lehetett elérni, a email mindig visszajött.

Ezek mind korrekt ajánlatot tettek, persze volt közöttük különbség is. Meg kell még említenem a szombathelyi Autófókuszt is, akiknek nincs emailjuk, de telefonon keresztül is éreztem, hogy ők el akarják adni a kocsit.

Talán ezek az infok segítenek nektek is, ha venni akartok.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Új Toyota vásárlás
« Válasz #54 Dátum: 2005.04.29 14:51:11 »
Idézetet írta: "NewFan"
Hadd osszam meg veletek a tapasztalataimat.

Két hete döntöttük el, hogy új autót veszünk. Persze Toyotát. Soproni vagyok, így először a Toyota Twin-hez mentünk. Kedves volt az értékesítő, de nagyon-nagyon rossz ajánlatot tettek, így emailen ajánlatot kértünk egy csomó kereskedőtől (a Toyotatwint is beleértve  :lol: ), akik Magyarország ezen a felén illetve Pest környékén találhatóak.

A következők válaszoltak:
Toyota Super
Toyota Mayer
Toyota Reálszisztéma
Toyota MF
Emil Frey-t nem lehetett elérni, a email mindig visszajött.


És, kinél vásárolsz?

Ezek mind korrekt ajánlatot tettek, persze volt közöttük különbség is. Meg kell még említenem a szombathelyi Autófókuszt is, akiknek nincs emailjuk, de telefonon keresztül is éreztem, hogy ők el akarják adni a kocsit.

Talán ezek az infok segítenek nektek is, ha venni akartok.

NewFan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Új Toyota vásárlás
« Válasz #55 Dátum: 2005.04.29 21:52:54 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "NewFan"
Hadd osszam meg veletek a tapasztalataimat.

Két hete döntöttük el, hogy új autót veszünk. Persze Toyotát. Soproni vagyok, így először a Toyota Twin-hez mentünk. Kedves volt az értékesítő, de nagyon-nagyon rossz ajánlatot tettek, így emailen ajánlatot kértünk egy csomó kereskedőtől (a Toyotatwint is beleértve  :lol: ), akik Magyarország ezen a felén illetve Pest környékén találhatóak.

A következők válaszoltak:
Toyota Super
Toyota Mayer
Toyota Reálszisztéma
Toyota MF
Emil Frey-t nem lehetett elérni, a email mindig visszajött.


És, kinél vásárolsz?

Ezek mind korrekt ajánlatot tettek, persze volt közöttük különbség is. Meg kell még említenem a szombathelyi Autófókuszt is, akiknek nincs emailjuk, de telefonon keresztül is éreztem, hogy ők el akarják adni a kocsit.

Talán ezek az infok segítenek nektek is, ha venni akartok.


A Toyota Supernél. Övék volt forintban a legkedvezőbb ajánlat, a vásárlásnál is készségesek voltak. Valamikor a jövő héten vehetem át az autót.

Remélem a kedvesség és az igért csecsebecsék megmaradnak :lol: !

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Új Toyota vásárlás
« Válasz #56 Dátum: 2005.04.30 11:14:55 »
Idézetet írta: "NewFan"
Hadd osszam meg veletek a tapasztalataimat.

Két hete döntöttük el, hogy új autót veszünk. Persze Toyotát. Soproni vagyok, így először a Toyota Twin-hez mentünk. Kedves volt az értékesítő, de nagyon-nagyon rossz ajánlatot tettek, így emailen ajánlatot kértünk egy csomó kereskedőtől (a Toyotatwint is beleértve  :lol: ), akik Magyarország ezen a felén illetve Pest környékén találhatóak.

A következők válaszoltak:
Toyota Super
Toyota Mayer
Toyota Reálszisztéma
Toyota MF
Emil Frey-t nem lehetett elérni, a email mindig visszajött.

Ezek mind korrekt ajánlatot tettek, persze volt közöttük különbség is. Meg kell még említenem a szombathelyi Autófókuszt is, akiknek nincs emailjuk, de telefonon keresztül is éreztem, hogy ők el akarják adni a kocsit.

Talán ezek az infok segítenek nektek is, ha venni akartok.


Toyota M+F, ez nálam nem kérdés.  :)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Új Toyota vásárlás
« Válasz #57 Dátum: 2005.04.30 13:04:47 »
Idézetet írta: "NewFan"
Hadd osszam meg veletek a tapasztalataimat.

Két hete döntöttük el, hogy új autót veszünk. Persze Toyotát. Soproni vagyok, így először a Toyota Twin-hez mentünk. Kedves volt az értékesítő, de nagyon-nagyon rossz ajánlatot tettek, így emailen ajánlatot kértünk egy csomó kereskedőtől (a Toyotatwint is beleértve  :lol: ), akik Magyarország ezen a felén illetve Pest környékén találhatóak.

A következők válaszoltak:
Toyota Super
Toyota Mayer
Toyota Reálszisztéma
Toyota MF
Emil Frey-t nem lehetett elérni, a email mindig visszajött.

Ezek mind korrekt ajánlatot tettek, persze volt közöttük különbség is. Meg kell még említenem a szombathelyi Autófókuszt is, akiknek nincs emailjuk, de telefonon keresztül is éreztem, hogy ők el akarják adni a kocsit.

Talán ezek az infok segítenek nektek is, ha venni akartok.


Üdv a Fórumon!
Lassan már én is soproni vagyok, ha látod a kocsim, nyugodtan állíts meg!
Soproni márkakereskedést felejtsd el úgy ahogyan van. Náluk vettem, velem normálisak voltak és korrektek. De azóta bármi gondom van, kissé trehányak, én a győri szervízbe viszem a kocsim. Van ismerettség, és kedvezményes szervízárakat kapok, alkatrészre is.
Milyen autót vesztek?
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

NewFan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Új Toyota vásárlás
« Válasz #58 Dátum: 2005.04.30 13:30:54 »
Idézetet írta: "molnarl"


Üdv a Fórumon!
Lassan már én is soproni vagyok, ha látod a kocsim, nyugodtan állíts meg!
Soproni márkakereskedést felejtsd el úgy ahogyan van. Náluk vettem, velem normálisak voltak és korrektek. De azóta bármi gondom van, kissé trehányak, én a győri szervízbe viszem a kocsim. Van ismerettség, és kedvezményes szervízárakat kapok, alkatrészre is.
Milyen autót vesztek?


Egy Corolla Wagon 1,4 D-4D-t.
Eleinte MMT, robotváltósat akartunk, de a Supernél elmagyarázták (amit  Sopronban nem), hogy ez nem egy automata váltó, csak automatizált. És pont arra nem igazán jó használni, amire előnyös lett volna: városban araszolgatásnál.
Így maradtunk a kézi váltósnál.

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Új Toyota vásárlás
« Válasz #59 Dátum: 2005.04.30 13:36:10 »
Idézetet írta: "NewFan"

Eleinte MMT, robotváltósat akartunk, ....  És pont arra nem igazán jó használni, amire előnyös lett volna: városban araszolgatásnál.
Így maradtunk a kézi váltósnál.


Mit is mondjak ....  :shock:  Azért nézz be a Corolla/M-Mt topicba, és olvasgass vissza egy kicsit.  :wink: Ott is sok érdekességet fogsz az M-Mt-ről megtudni. Szerintem...  :D  :D
(Nekem is M-Mt-s diesel Corim van...)

Egyébként meg igencsak jól választottál ám!!  :10:  És üdv a Fórumon!!  :lol:

ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23