Szerző Téma: Új Toyota vásárlás  (Megtekintve 130406 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Új Toyota vásárlás
« Válasz #465 Dátum: 2010.01.11 15:38:39 »
Szia!

Ha van kp-d, akkor mindenképpen szürkeimportban kellene gondolkodni. Annak kellene utánanézni, hogy melyik EU-tagállamban a legalacsonyabb a nettó ár (Dánia pl. szerintem ilyen); és hogy az ottani piacon széria-e a VSC? Pl. azt tudom, hogy a németeknél széria. Aztán ki kellene számítani, hogy az ÁFA-val és regadóval együtt mennyire jön ki az autó. A regadó miatt nem tudom, meg lehet-e úszni a dolgot úgy, hogy ne lépd át az itthoni árat.

(Egyébként ez döbbenetes, hogy itthon még mindig ennyire rossz a helyzet VSC-téren  :nonono: !)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Új Toyota vásárlás
« Válasz #467 Dátum: 2010.06.21 11:05:24 »
En ennek valahogy nem tudok orulni  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Új Toyota vásárlás
« Válasz #468 Dátum: 2010.06.21 20:09:05 »
Az E15 is visszaesés az E12-höz képest a felhasznált anyagok tekintetében. Mi jöhet még? Gondolom nem a profiton akarnak spórolni.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Új Toyota vásárlás
« Válasz #469 Dátum: 2010.06.22 07:41:47 »
Az E15 is visszaesés az E12-höz képest a felhasznált anyagok tekintetében. Mi jöhet még? Gondolom nem a profiton akarnak spórolni.

A gyártás kínába helyezésével elég rendes munkabérspórolást lehet elérni, ezen kívül bizonyos nem létszükséglet dolgokat kihagynak a járműből ( pl megbízhatóság, kárpitozás, kapcsolók, műszerfal, ...)  :devil2:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

leszilaci

  • Vendég
Re: Új Toyota vásárlás
« Válasz #470 Dátum: 2010.06.22 09:39:14 »
ezen kívül bizonyos nem létszükséglet dolgokat kihagynak a járműből
első körben az amerikai piacon próbálták bevezetni a fék nélküli típusokat. óriási sikerrel :D [rohog]

a GM már tovább is vitte ezt a folyamatot, a motor kiszedésével.  :hug:


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Új Toyota vásárlás
« Válasz #471 Dátum: 2010.06.22 15:52:09 »
A gyártás kínába helyezésével elég rendes munkabérspórolást lehet elérni, ezen kívül bizonyos nem létszükséglet dolgokat kihagynak a járműből ( pl megbízhatóság, kárpitozás, kapcsolók, műszerfal, ...)  :devil2:
enélkül is olcsó lenne
music     

Mano2012

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Új Toyota vásárlás
« Válasz #472 Dátum: 2020.06.13 18:30:25 »
Üdv!
Segítséget kérek, ha van bárkinek tapasztalata, segítő javaslata a következő problémámmal kapcsolatban.
Új Toyota vásárlása előtt állok.
Mi lenne a használati szokásom, "mire és hogyan" szeretném az autót használni?!

Jelenleg van egy céges kombi diesel személyautóm mindennapos használatra. De szereték vásárolni egy családi személy autót. A mostani állás szerint a várható éves futás kb 10.000 km. Többnyire városi forgalom lenne,  plusz évente 1 nyaralás és néhány vidéki utazás rokonokhoz.

A hybrid hajtás a várható kevés éves km és a 1Mft körüli felár miatt kizárva.

2019-es Corolla Touring Sports és a Sedan között gondolkodom erőteljesen. A Sedan számomra elegánsabb, a kombi meg praktikusabb, jól variálható a rakodó tere.  A Sedan csomagtere is elég nagy, egyedül a kicsi csomagtér nyilás zavar. Egy 50x50cm dobozt a szűk nyilás miatt nem tudsz elhelyezni benne. Persze ez lenne a kisebbik gondom.
Ami azonban elbizonytalanít, hogy a két modell más-más típusú motorral van szerelve. Volt szerencsém mindkét motortípust tesztvezetni, csak a 1.2 turbós motorral Corolla HB volt a tesztautó. Így fogalmam mincs hogyan viselkedik ez a motor a kombi karoszériával. Több márkaboltban is probálkoztam, de valamiért sehol nem volt benzines kombi karosszéria csak hybrid. (költői kérdés:.....nem véletlenül?) Hogyan bírkozik meg 4~5 fő + csomagokkal? Ez a motor nem túl gyenge egy kombi karosszériához? Autópályán hogyan viselkedik?

Előzör lennék Toyota tulajdonos és a Corollákról sok jót hallotam. Igazából nem szeretnék mellé fogni, csalódottságot érezni. A fentebb leírtak miatt foglalam nincs, hogy melyik lenne a jó választás...Szándékosan nem írtam kritériumnak az árat. A kombi drágább mint a sedán, de a két modell közül nem az ár az elsődleges szempontot
Segítséget előre is köszönöm
 

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:Új Toyota vásárlás
« Válasz #473 Dátum: 2020.06.14 13:26:20 »
Azért én nagyon megfontolnám a hibridet. Nem csak a bekerülési költség, de a várható egyéb költségek is játszanak. Várhatóan kevesebb korlátozás fogja ezeket a valódi hibrideket érinteni, esetleg adó ügyben is.
Pl. egy Combi Corolla, vagy Prius+?
Most minden cég eladni akar, egy jó ajánlat és hitel konstrukció csodákat hozhat  :hmmmm:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Új Toyota vásárlás
« Válasz #474 Dátum: 2020.08.19 20:40:32 »
A kisturbos corolla eleg lehet a mindennapokra, a nyaralasra meg  lassan kell menni, cserebe sokkal olcsobb. Kombit vennek, sokkal tobbet lehet bele pakolni es meg jol is nez ki

DDani

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Új Toyota vásárlás
« Válasz #475 Dátum: 2021.10.10 02:25:23 »
Sziasztok!

Új Yarist szeretnénk venni (1.5, sima benzines, comfort + style + tech), viszont ez lenne az első új autónk, minden tanács jól jönne :) Végigolvastam a topikot, a rétegvastagság mérésen és a szerződés egyéb feltételek pontján kívül van még valami tipp-trükk? Alkuhoz e-mailben érdemes ajánlatokat kérni, vagy inkább személyesen? Mennyi mostanában az átlagos alku?

Van esetleg valami opcionális dolog, amit érdemes megvenni? Vonóhorog nem kell, de pl tetőcsomagtartót, csomagtértálcát, guminyomás jeladót, sárfogó szettet, kilincsvédő fóliát, oldalcvédőcsíkot, lökhárítóvédőt, textilszőnyeget néztem, ezekből érdemes gyárit venni?

Budapesten és környékén melyik márkakereskedő az ajánlott mostanában? A kapcsolódó fórumban sajnos elég kevés a pestiekhez a friss tapasztalat.

Köszi előre is minden tanácsot!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Új Toyota vásárlás
« Válasz #476 Dátum: 2021.10.10 10:21:55 »
Sziasztok!

Új Yarist szeretnénk venni (1.5, sima benzines, comfort + style + tech), viszont ez lenne az első új autónk, minden tanács jól jönne :) Végigolvastam a topikot, a rétegvastagság mérésen és a szerződés egyéb feltételek pontján kívül van még valami tipp-trükk? Alkuhoz e-mailben érdemes ajánlatokat kérni, vagy inkább személyesen? Mennyi mostanában az átlagos alku?

Van esetleg valami opcionális dolog, amit érdemes megvenni? Vonóhorog nem kell, de pl tetőcsomagtartót, csomagtértálcát, guminyomás jeladót, sárfogó szettet, kilincsvédő fóliát, oldalcvédőcsíkot, lökhárítóvédőt, textilszőnyeget néztem, ezekből érdemes gyárit venni?

Budapesten és környékén melyik márkakereskedő az ajánlott mostanában? A kapcsolódó fórumban sajnos elég kevés a pestiekhez a friss tapasztalat.

Köszi előre is minden tanácsot!


Nézd, csak a saját tapasztalatomat tudom leírni:  Ha a Toyota Mayer-hez mész, akkor nagy csalódás nem érhet. Budakeszi, vagy Pilisvörösvár, esetleg Szfvár, de ott még nem jártam. 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Új Toyota vásárlás
« Válasz #477 Dátum: 2021.10.10 11:45:40 »
Viszont van egy nem mellékes körülmény, ami esetleg elgondolkodtathat a koncepción: jelenleg több, mint egy év a szállítási idő szinte márka-, és típusfüggetlenül, mert a Covid miatt lelassult a mikrochipek gyártása. Van remény, hogy ez csökkenni fog, de jelenleg ennyi.

A Proace City Versora nekem a Sakuránál adták a legjobb ajánlatot, én személyesen voltam, szerintem mindkét részről célravezető, ha látod, kivel tárgyalsz.
« Utoljára szerkesztve: 2021.10.10 11:50:05 írta music »
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Új Toyota vásárlás
« Válasz #478 Dátum: 2021.10.10 19:03:04 »
+1 Sakurának

DDani

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Új Toyota vásárlás
« Válasz #479 Dátum: 2021.10.23 14:24:25 »
Köszi mindenkinek!

Amin még gondolkodtam, hogy vajon érdemes-e ott venni, ahová az ember valószínűleg majd szervízelni viszi (vagy fordítva, érdemes-e oda vinni, ahol vette az ember)?
Vagy igazából nem ad semmi pluszt, hogy az általuk eladott autó, Toyota-Toyota, mindegy.

A Toyota által az új autó mellé választható karosszéria-védelemről (gondolom alváz stb), van valakinek tapasztalata, érdemes megvenni, vagy inkább jobb egy direktben ezzel foglalkozó cég?

Köszi!