Szerző Téma: Új Toyota vásárlás  (Megtekintve 130458 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Új Toyota vásárlás
« Válasz #30 Dátum: 2004.09.17 22:01:59 »
Idézetet írta: "Larson"
Ma cserélte le apám a régi Avensist az újra.

Gratula, mi lett a régivel?
music     

Larson

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Új Toyota vásárlás
« Válasz #31 Dátum: 2004.09.18 10:58:46 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Larson"
Ma cserélte le apám a régi Avensist az újra.

Gratula, mi lett a régivel?


Be lett cserélve. Első szériás ( 98 ) Avensis volt.
Hálistennek apám japánokat részesíti előnyben. Volt Daihatsu Sharade, Cuore (remélem jól irtam le), amit még nem vezethettem, mert nem volt jogsi.
De volt első és most második generációs Yaris, ami szintén nagyon jó kocsi, bár néha (mindig) felmegy a pumpa, amikor hátrafelébe kapcsolok és nem akar menni! Rákérdeztem erre, és mondták, hogy nincs szinkronizáló vagy mi, nem igazán értek hozzá. Ilyenkor előre vagy hátra kell egy kicsit menni és akkor már be lehet rakni. Ez az egy hátránya van. Előnye hogy mivel pici kocsi nagyon jól lehet vele tolatni, nem mondható el ez az avensissel. Volt hogy megcéloztam vele egy fát :) Nagyon lassan tolatok pont emiatt. Igy volt már nekem egy ütközésem is, tolatás közben (akkor padlóig nyomtam, soha többet!!) :( Bár nem én voltam a hibás.

De ez az új Avensis! Komolyan mondom NEM HISZEM EL, hogy a családban van. Reggel felkeltem frankón megnéztem, hogy igaz-e. Napi 40 km-t vezetek, ez tegnap meg is volt. Hát nem mondtahó el ez az érzés! Főleg, hogy egy olyan ember vezeti, aki toyota fan :) Én más kocsiba be nem ülnék, főleg a németekbe, mondjuk ez saját vélemény.

Pedálokról: fantasztikus, a gáznál, amikor leveszed a lábad "visszalöki" a pedált nekem ez nagyon tetszik, a féknél ha gyengén fékezel lassan keményedik, viszont ha hirtelen, akkor nagyon gyorsan. A kijelző nagyon nagyon tetszik, a régi zöldet felváltotta ilyen világos narancssárga.

1.8as motor, szépen gyorsul. Van húzóereje az biztos, bár én nem tartozom, a "nyomom mint állat" kategoriába. Ezt a kocsit vezetni akkora élmény, hogy minnél később érek a célba annál jobb :)

Jó helyre irom én is le ezt, de hát mit mondjak ez az igazság : ajánlani csak a toyotát tudom :) Bármilyet! Nagyon szeretem a japán technológiát, főleg kocsikban. Nem véletlenül vannak az élvonalban!

Azt hiszem semmi különlegeset nem irtam le ide, ezt már mindenki rég tudja, de azért nem birtam magammal :)

Lars

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Új Toyota vásárlás
« Válasz #32 Dátum: 2004.09.20 07:22:37 »
Idézetet írta: "Larson"
A kijelző nagyon nagyon tetszik, a régi zöldet felváltotta ilyen világos narancssárga.

Fél órás tuninggal anno a Carinát is benarancssárgítottam, gondolom az utána lévő Avensist se lehet(ett volna) nehezebb ;)

Gyulus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Új Toyota vásárlás
« Válasz #33 Dátum: 2004.10.11 23:57:15 »
Sziasztok
Most szeretnék vásárolni egy Toyota Corolla sedan 1.4 terra-t.
Érdekelnének a veleményetek, tatasztalatotok, pozitv-negatív élmények  az autószalonokról Bp.-en. Hol vásároljak? Mit lehet belealkudni az árba?
Kinek mit sikerült? Lesz-e téligumi akció? Egyszóval ki hol vásárolt és milyenek a benyomások.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Új Toyota vásárlás
« Válasz #34 Dátum: 2004.10.12 00:13:48 »
Idézetet írta: "Gyulus"
Most szeretnék vásárolni egy Toyota Corolla sedan 1.4 terra-t. Érdekelnének a veleményetek, tatasztalatotok, pozitv-negatív élmények  az autószalonokról Bp.-en. Hol vásároljak? Mit lehet belealkudni az árba? Kinek mit sikerült? Lesz-e téligumi akció?

Nem fogsz örülni annak, amit mondok. Végig kell járni jónéhányat - személyesen, nem telefonon - és aki a legjobbat ajánlja, attól kell megvenni.
Olvasd el a Márkakereskedők topciot, az talán segít valamelyest.
Aztán, hogy hol szervizeled, az egy más kérdés.
Mindenesetre, ha belépsz a klubba, akkor a Toyota Supernél 10% kedvezmény van a munkadíjból.
music     

Gyulus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Új Toyota vásárlás
« Válasz #35 Dátum: 2004.10.14 22:38:06 »
Köszi az okosságot. Egy-két szalonban már jártam puhatoloztam,konrétumot nem mondanak.Olvasgatok,alkudozok,de ha van valakinek konkrét tippje ossza meg velem.    köszi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Új Toyota vásárlás
« Válasz #36 Dátum: 2004.10.15 15:08:22 »
Idézetet írta: "Gyulus"
Köszi az okosságot. Egy-két szalonban már jártam puhatoloztam,konrétumot nem mondanak.Olvasgatok,alkudozok,de ha van valakinek konkrét tippje ossza meg velem.    köszi


Én elfogult vagyok: Toyota Super. Mellesleg Hillar "elszólta magát" a beszélgessünk topicban. Most meglepi ajándék is van a vásárlóknak!!
És nem szőnyeggarnitúra, vagy illatosító, esetleg ablaktörlő, miegyéb....

szóval: szuper a Super.

És én jelenleg nem vagyok Toyotás, csak egy márkaidegen, akivel ennek ellenére is szóbaálltak ott. Hát ennyit az ajnározásról. És azt is tudom, hogy nemcsak velem voltak ilyenek, hanem más betévedő autóssal is hasonlóan járnak el. Az, hogy engem Hillar fogadott és pátyolgatott, az csak szervezés kérdése.

Na, most visszaolvastam, elég csöpögősre sikeredett, de mit csináljak, ha valóban így volt???? :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Új Toyota vásárlás
« Válasz #37 Dátum: 2004.10.15 15:47:30 »
Es van naluk jo aron teligumi, felni is. Az a meglepi is marha jo am!
Hillarekhoz mindenkepp menjel el!
Nekem pozitiv tapasztalataim vannak a Sakuraval is.

laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Új Toyota vásárlás
« Válasz #38 Dátum: 2004.10.16 17:39:09 »
Idézetet írta: "Gyulus"
Köszi az okosságot. Egy-két szalonban már jártam puhatoloztam,konrétumot nem mondanak.Olvasgatok,alkudozok,de ha van valakinek konkrét tippje ossza meg velem.    köszi

Olvasd el, amit a "Márkakereskedők" rovatban írtam az Emil Frey-ről. Nekem nagyon jó tapasztalatom volt velük. Bevallom én nem jártam végig a kereskedéseket, hanem először az interneten próbálkoztam utánanézni az áraknak, és kitöltöttem egy jelentkezési lapot tesztvezetésre. Az Emil Frey-től hívtak fel, hogy mikor jövök vezetni. És mivel olyan jó ajánlatot adtak, amit szerintem nem nagyon lehetett überelni, nem is nagyon mászkáltam tovább.
Egyébként kollégáim azt javasolták, hogy végig kell járni az összes kereskedést. Ha az egyikben megmondod, hogy ennél már van jobb ajánlatod, ott is megadják azt, esetleg még rá is ígérnek.
Én egyébként nem voltam elvakult Toyota rajongó, tetszett az autó, de  drágának találtam. Megnéztem az Astrát (előtte az volt), a Mégane Sedant, vagy kombit, a Peugeot 307-es SW-t és a Nissan Almerát is. Az Astra akkorra már kifutó típus volt, a  francia autókról többen lebeszéltek megbízhatósági problémák miatt, az Almerába meg beültem a hátsó ülésre, miután beállítottam az első ülést a saját méretemre (szűk volt). Ekkor jött a Toyota akciója (olcsó hitel + árengedmény), elmentem megnézni és beleszerettem. Vagyis én is eltöltöttem 3 hónapot autóvásárlással, aminek csak kis része volt a Toyota szalonok meglátogatása, de most is úgy gondolom, hogy jól választottam.
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Új Toyota vásárlás
« Válasz #39 Dátum: 2004.10.17 01:10:01 »
Idézetet írta: "laczi"
Egyébként kollégáim azt javasolták, hogy végig kell járni az összes kereskedést. Ha az egyikben megmondod, hogy ennél már van jobb ajánlatod, ott is megadják azt, esetleg még rá is ígérnek.

Mindenképpen ez megéri, sőt azt is érdemes számolgatni, hogy kp. az előnyösebb, vagy egy alacsony THM hitel. Ez persze erősen bankszámla-, és jövedelemfüggő is...
music     

Fülig Jimmy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Új Toyota vásárlás
« Válasz #40 Dátum: 2004.11.19 13:29:15 »
Sziasztok!

Most hétvégén valószínű, hogy megvesszük az új Toyota Corollánkat!!! :)

1.4es VVTi benzines 97 LE-rőset.... Sol csomagban!

És akkor most jönne a segítségkérdésem!

Melyik Toyota kereskedést, és esetleg, melyik embert, illetőt ajánljátok nagyon, akinél a legtöbb és legjobb kedvezményeket és ajánlatokat lehtne kapni rá?

Eddig konkrét ajánlat a Budaörsi útinál kértünk...

Ott egy ilyen Sol-os 1.4es Hatchback 5 ajtós Corolla, Piros, nem metál

4.125.000 - Ft volt... + Autóriasztó.....

Na ennél szeretnék, szeretnénk jobb ajánlatot kapni, szerezni...

Mondjuk úgy 3.990.000 Ft-ra lemenni....

Ja és 5%-os THM mellett és 6 éves futamidővel.... úgy hogy még nem lépjük át a 3 millás hitelt ippeg, mert így valahogy jobb még....

Nagyon fontos lenne a segítségetek, és sürgős is:)

Előre köszönök bármilyen segítséget....

Üdv. Fülig Jimmy   ( egy leendő Corolla tulajdonos:)

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Új Toyota vásárlás
« Válasz #41 Dátum: 2004.11.19 13:44:50 »
Idézetet írta: "Fülig Jimmy"
Sziasztok!

Most hétvégén valószínű, hogy megvesszük az új Toyota Corollánkat!!! :)

1.4es VVTi benzines 97 LE-rőset.... Sol csomagban!

Előre köszönök bármilyen segítséget....

Üdv. Fülig Jimmy   ( egy leendő Corolla tulajdonos:)


A Márkakereskedők topicban sokan leírtuk már a tapasztalatainkat, legjobb lenne ott szétnézni. Gondolom Téged főleg a Bp. és vonzáskörzete érdekelne, ahol nekem semmi tapasztalatom nincs.
Egy kereskedésről nem hallottam még rosszat, de természetesen nem szeretném így nyíltan kimondani :wink: , ezért csak utalok a legtöbbször megtekintett topicra a márkakereskedőkön belül.
Egy nagy kalappal kívánok a vásárláshoz.
Egy valami biztos, azok az autók amik a kereskedésben vannak mind eladók! :D
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Új Toyota vásárlás
« Válasz #42 Dátum: 2004.11.19 16:03:23 »
Én sem akarok nevet írni a szerintem legjobb kereskedéről...
De én a Toyota Supernél rendeltem a kocsit.  :wink:

Még 2 hét....

 :D

NewFan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Új Toyota vásárlás
« Válasz #43 Dátum: 2005.04.20 19:11:55 »
Sziasztok!

A kereskedő szemszögéből ugyanaz, ha 100 ezerrel többet ad a régi autóért illetve ad 100 ezer kedvezményt?

A hitelek után milyen jutalékokat kapnak a kereskedők?

NewFan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Új Toyota vásárlás
« Válasz #44 Dátum: 2005.04.20 19:45:33 »
Még egy kérdés.

Érdemes emailban ajánlatokat kérni a kereskedőktől vagy személyesen végig kell járni őket? Nincs annyi idő, hogy a fél országot végigutazzam, de mégis a lehető legjobb ajánlatot szeretném elérni.