Szerző Téma: Új Toyota vásárlás  (Megtekintve 138003 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Új Toyota vásárlás
« Válasz #360 Dátum: 2009.02.08 10:44:35 »
Ha a Yarisba is ilyen ütemben mennek a km-ek, akkor semmi értelme a nagyobb motornak.
Sőt, tovább megyek, egy új autónak sincs.
Klíma nuku. Ez az egyik nagy probléma. Sajnos egyre több nyűg fog előjönni rajta. A váltó is már kezd gyanús lenni. Ezért magánszemélynek nemszívesen. Illetve azért most meg a tanakodás az új autón, mert a használtakat is ha megnézzük, ugynaannyiért próbálják most eladni az egyéves yarisokat is kb...
A futásteljesítményt esetleg az befolyásolhatja kicsit, ha párom felveszik mesterképzésre debrecenbe, akkor lehet, hogy póstásként heti kétheti 1-1 út lesz debi nyiregy közt. (de minden a jövő zenéje.)
Illetve újabb 10-12 évre lenne egy használható ámbátor sokkal megbízhatóbb és praktikusabb megoldás, na meg ha lesz egy poront 3-4 éven belül akkor legyen addigra egy rendes porontyszállító klimásan stb. Aztán 6 év múlva kb a Carinának lesz utódkeresés, de ő nem lesz eladó.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Új Toyota vásárlás
« Válasz #361 Dátum: 2009.02.08 10:53:55 »
Egy 2-3 éves autó is autó, szerencsével még garis is, és jóval olcsóbb, mint az új, 10-12 évet biztosan ki kell bírnia. Ha nem tökéletesen új, akkor sztem tök mindegy, hogy 3 hetet, vagy 3 évet használták.
Hogy mennyiért kínálnak, az egy dolog, és mennyiért adnak el, az egy másik. Két éve, mikor anyámnak vettük a Swiftet, a 899-ért kínált autóra (2 hónapja árulták) mondtam 800-at, azzal, hogy most, vagy soha, és ha nem jó, megyek a következő címre, naná, hogy odaadta...
Új áron kínált egyéves autót az életben nem ad el annyiért, ez már nem a Merkúr-korszak [rohog].
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Új Toyota vásárlás
« Válasz #362 Dátum: 2009.02.08 11:14:54 »
taby Maestro

Én azt mondom, ilyen hosszú időre új autót kell venni. Ez tényleg az az eset, amikor van létjogosultsága. Nem beszélve arról, hogy most nagyon előnyös áron nyomják az új kocsikat (az ismert okokból). Előnyös helyzetben van most az, aki ilyet akar (és tud) venni  :yes:

Ami a motorizációt illeti, a fogyasztás & menetteljesítmény kombó a faceliftes 1.3-as Yaris mellett szól. Jobban megy és kevesebbet eszik, mint a régi 1.3-as. Persze kérdés, hogy szükségetek van-e rá, annál is inkább, mert biztos, hogy a még raktáron lévő facelift előttieket kedvezőbb áron kaphatnátok meg. És nem is biztos, hogy kell az 1.3 - bár a Swift után lehet, hogy mégiscsak kéne. De az a legtutibb, ha elmentek és kipróbáljátok az ezrest (is), hogy nem lenne-e esetleg mégis elég. Fogyasztásban nem lenne mindegy, mert ez a motor tényleg nagyon keveset eszik - ugyanott/ugyanúgy, ahol/ahogy a Swift benyelte a 10-11 litert, ez szvsz 8 körül elmenne.

Ami a beszámítást illeti: inkább próbáljátok eladni. Franc a kezdődő problémákba, ne legyenek emiatt aggályaitok, mások sem szentek. A népek most keresik a kis, gazdaságos, olcsón kp-ért beszerezhető futkosókat. Szóval meghirdetni vmi reális áron (ami nem sok sajnos), aztán hajrá!

Ja, és az emailes ajánlatkérés - szerintem jópáran válaszolni sem fognak. Így látatlanban, á  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Új Toyota vásárlás
« Válasz #363 Dátum: 2009.02.08 12:05:20 »
télleg mi lesz ha lesz az uj autokra adokedvezmény ha bezuzatod a 10évest? meg fogja kavarni a piacot nem? :hmmmm:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Új Toyota vásárlás
« Válasz #364 Dátum: 2009.02.08 12:10:51 »
télleg mi lesz ha lesz az uj autokra adokedvezmény ha bezuzatod a 10évest? meg fogja kavarni a piacot nem? :hmmmm:


Mennyit fizet a bontó egy olyan autóért amit még 700e-1,2milliós áron el tudnál nyomni?
Ez itt a kérdés. Ha ugyanis azt a pénzt te nem kapod meg akkor kitörölhetik az adókedvezményt.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Új Toyota vásárlás
« Válasz #365 Dátum: 2009.02.08 13:05:24 »
télleg mi lesz ha lesz az uj autokra adokedvezmény ha bezuzatod a 10évest? meg fogja kavarni a piacot nem? :hmmmm:


Mennyit fizet a bontó egy olyan autóért amit még 700e-1,2milliós áron el tudnál nyomni?
Ez itt a kérdés. Ha ugyanis azt a pénzt te nem kapod meg akkor kitörölhetik az adókedvezményt.

Valszeg nem a 700e-1.2m kategóriát fogja érinteni a dolog (ha lesz). De pl. a németeknél asszem 2500 (!) euro a kiba...ott "Abwrack-prämie" (azért szidom, mert sok klassz régi kocsit kinyírnak miatta) - na, egy ekkora összegnél már sokan meggondolnák nálunk is  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Új Toyota vásárlás
« Válasz #366 Dátum: 2009.02.08 19:11:46 »
télleg mi lesz ha lesz az uj autokra adokedvezmény ha bezuzatod a 10évest? meg fogja kavarni a piacot nem? :hmmmm:


Mennyit fizet a bontó egy olyan autóért amit még 700e-1,2milliós áron el tudnál nyomni?
Ez itt a kérdés. Ha ugyanis azt a pénzt te nem kapod meg akkor kitörölhetik az adókedvezményt.

Valszeg nem a 700e-1.2m kategóriát fogja érinteni a dolog (ha lesz). De pl. a németeknél asszem 2500 (!) euro a kiba...ott "Abwrack-prämie" (azért szidom, mert sok klassz régi kocsit kinyírnak miatta) - na, egy ekkora összegnél már sokan meggondolnák nálunk is  ::)

Nos az eredeti kérdés a tíz éves autóra vonatkozott ezért mondtam ezt az árat. Ha viszont 15-25 éves autókban gondolkodunk akkor ez a piacot már annyira nem befolyásolja. Hiszen azok egy idő múlva úgyis a bontókban végzik. De kétlem, hogy akinek ilyen kocsija van annak van pénze új autó vásárlásra.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

leszilaci

  • Vendég
Re: Új Toyota vásárlás
« Válasz #367 Dátum: 2009.02.09 13:09:00 »
...Illetve érdemes lenne e megvárni a márciusra ígért faceliftet...
érdemes.
hétvégén voltam nyíltnapon kipróbálni az új ave-t és állt a kereskedésben új, 1.33 motoros, fészliftes yaris, amit kipróbálni sajnos nem tudtam ...még :)
DE
már az ajtó csukódása is más lett, nagyautósabb.
az új 1.33 motor Xanyi szerint nagyon jó, szép hangja van és takarékos a hosszú 6. seb. miatt.
amikor aktuális lesz -ha gondolod-, egy kedvezményes árat tudok kérdezni.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Új Toyota vásárlás
« Válasz #368 Dátum: 2009.02.09 14:05:29 »
érdemes.
hétvégén voltam nyíltnapon kipróbálni az új ave-t és állt a kereskedésben új, 1.33 motoros, fészliftes yaris, amit kipróbálni sajnos nem tudtam ...még :)
DE
már az ajtó csukódása is más lett, nagyautósabb.
az új 1.33 motor Xanyi szerint nagyon jó, szép hangja van és takarékos a hosszú 6. seb. miatt.
amikor aktuális lesz -ha gondolod-, egy kedvezményes árat tudok kérdezni.
A végén még be fogom az enyémet erre cserélni. :)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Új Toyota vásárlás
« Válasz #369 Dátum: 2009.02.09 14:15:38 »
...Illetve érdemes lenne e megvárni a márciusra ígért faceliftet...
érdemes.
hétvégén voltam nyíltnapon kipróbálni az új ave-t és állt a kereskedésben új, 1.33 motoros, fészliftes yaris, amit kipróbálni sajnos nem tudtam ...még :)
DE
már az ajtó csukódása is más lett, nagyautósabb.
az új 1.33 motor Xanyi szerint nagyon jó, szép hangja van és takarékos a hosszú 6. seb. miatt.
amikor aktuális lesz -ha gondolod-, egy kedvezményes árat tudok kérdezni.
Ha a kedvezményes ár kérdése rám vonatkozik, akkor möglehetne, illetve azt is,hogy miösszegért venne be egy Suzukit az adott hely?  :flowers: :flowers: :flowers:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Új Toyota vásárlás
« Válasz #370 Dátum: 2009.02.09 14:39:16 »
miösszegért venne be egy Suzukit az adott hely?  :flowers: :flowers: :flowers:
Tippelek: 200-250e.
music     

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Új Toyota vásárlás
« Válasz #371 Dátum: 2009.02.09 14:45:57 »
miösszegért venne be egy Suzukit az adott hely?  :flowers: :flowers: :flowers:
Tippelek: 200-250e.
A 300 már erősen hiú remény volna szerintem is, de hátha nagy a kísértés a kereskedő részéről, ebben az ínséges időben, ha már jön egy fizetőképes vevő, akkor le kell csapni rá valahogy.szóval ha 200-250 ezer környékén beszámolja de elég baráti ár alkudható ki mellé, akkor még az is jó lehet. Ámbátor párom dönt majd. (Megegyeztünk, a nagydolgokban én dönthetek a kicsikben ő. Megjegyzem nagy dolog sose lesz :) ). :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Új Toyota vásárlás
« Válasz #372 Dátum: 2009.02.09 14:48:38 »
miösszegért venne be egy Suzukit az adott hely?  :flowers: :flowers: :flowers:
Tippelek: 200-250e.
A 300 már erősen hiú remény volna szerintem is, de hátha nagy a kísértés a kereskedő részéről, ebben az ínséges időben, ha már jön egy fizetőképes vevő, akkor le kell csapni rá valahogy.szóval ha 200-250 ezer környékén beszámolja de elég baráti ár alkudható ki mellé, akkor még az is jó lehet. Ámbátor párom dönt majd. (Megegyeztünk, a nagydolgokban én dönthetek a kicsikben ő. Megjegyzem nagy dolog sose lesz :) ). :flowers:

Inkább olyasmit tudok elképzelni, hogy azáltal kínál jó beszámítási árat a Suzukira, hogy abba építi be az alkualapját, vagy legalábbis annak egy részét. Végeredményt tekintve végül is tökmindegy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Új Toyota vásárlás
« Válasz #373 Dátum: 2009.02.12 22:34:25 »
Szerintetek?
1.3 as  Terra Ice  5 ajtós Yaris  ezüst metál színben. 2008-09. hóban forgalomba helyezett tesztautó 6000 km rel.

4 db téli gumival, teli tank üzemanyaggal, illetve 5 év gyári garanciával: 2,600,000.-Ft ért.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Új Toyota vásárlás
« Válasz #374 Dátum: 2009.02.12 22:39:37 »
Szerintetek?
1.3 as  Terra Ice  5 ajtós Yaris  ezüst metál színben. 2008-09. hóban forgalomba helyezett tesztautó 6000 km rel.

4 db téli gumival, teli tank üzemanyaggal, illetve 5 év gyári garanciával: 2,600,000.-Ft ért.

Nem hangzik rosszul, de mi a helyzet a hitellel (gondolom nem full kp-ra lenne megvéve)?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive