Szerző Téma: Új Toyota vásárlás  (Megtekintve 137985 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Új Toyota vásárlás
« Válasz #225 Dátum: 2007.01.23 15:16:02 »
Idézetet írta: "music"
Ha még kutya is van - nem is egy - akkor sztem a Cori nem játszik. Egy kollegám pont ezért nem vett Corolla kombit, mert nem fér be a kutyájuk - pedig nem dán dog... - és Mondeo kombi lett belõle.


Jóbarátném két , német juhász-méretû kutyust visz rendszeresen a HB Corollájában  :nagymosoly:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Új Toyota vásárlás
« Válasz #226 Dátum: 2007.01.23 15:19:44 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Táska, bõrönd, síléc nem kér enni mikor használaton kívül áll. Ellenben a nagyobb autó pluszterét/tömegét cipeled magaddal drága benzinbõl, gázolajból! És pl én is ott vagyok példának: az esetek 97%-ban egyedül megyek, ha többen az max 4 embert jelent (az egyik most lesz 8 hónapos:)) Tulajdonképpen úgy gondolom, hogy amit megspórolok üzemanyagktségen, azt, ha szükség van rá, el tudom költeni szállítóeszközre.


Igen , cipeled ezeket a dolgokat , hogy ott legyenek , ha kell . Meg cipeled a nagyobb biztonságot , nagyobb kényelmet , és -gyarló emberek vagyunk- a nagyobb presztízst is . Utóbbi nekem pl. nem elhanyagolható szempont . Nem vagyunk egyformák ... magamtól sosem vennék kisebb autót a jelenleginél (más kérdés , hogy ezt már az új Corolla is teljesíti , így azt pl. simán vennék , egy kombit ;)) . Hogy most a majdani oktatóskodás miatt másra leszek rákényszerülve , az már más téma  :szemforgat:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Új Toyota vásárlás
« Válasz #227 Dátum: 2007.01.23 16:57:48 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Kgabe"
Táska, bõrönd, síléc nem kér enni mikor használaton kívül áll. Ellenben a nagyobb autó pluszterét/tömegét cipeled magaddal drága benzinbõl, gázolajból! És pl én is ott vagyok példának: az esetek 97%-ban egyedül megyek, ha többen az max 4 embert jelent (az egyik most lesz 8 hónapos:)) Tulajdonképpen úgy gondolom, hogy amit megspórolok üzemanyagktségen, azt, ha szükség van rá, el tudom költeni szállítóeszközre.


Igen , cipeled ezeket a dolgokat , hogy ott legyenek , ha kell . Meg cipeled a nagyobb biztonságot , nagyobb kényelmet , és -gyarló emberek vagyunk- a nagyobb presztízst is . Utóbbi nekem pl. nem elhanyagolható szempont . Nem vagyunk egyformák ... magamtól sosem vennék kisebb autót a jelenleginél (más kérdés , hogy ezt már az új Corolla is teljesíti , így azt pl. simán vennék , egy kombit ;)) . Hogy most a majdani oktatóskodás miatt másra leszek rákényszerülve , az már más téma  :szemforgat:


Én pölö presztízsbõl soha nem vennék nagyobb autót, nem vagyunk egyformák. Csak ezért nem Yaris lett véve, egyébként elég lett volna, mert ugyan annyi pénzért minõségibb, komfortosabb érzést adott a Corolla. Tudva, hogy egy szûk év múlva jön az új, még Yarisnak meg marad legújabb konstrukció privilégiuma, de sajnos nagyon mûanyag érzése van.
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Új Toyota vásárlás
« Válasz #228 Dátum: 2007.01.23 18:15:56 »
Idézetet írta: "PParker"
Csak ezért nem Yaris lett véve, egyébként elég lett volna, mert ugyan annyi pénzért minõségibb, komfortosabb érzést adott a Corolla.


Hát errõl beszélek  :) ! Azaz : errõl is . Amúgy szívem szerint én is boldogan járnék egy olyan Chevy Suburbannel , amirõl Trotter Ritter betette a képet  :szivecske: ... Anno '90-ben Norvégiában egy csomó ilyet láttam , lenyûgözõ nagy gépek , és azokban aztán tényleg van komfort meg hely . Viszont ezek a kocsik a mi városainkba már egyértelmûen túl nagyok , valahol nyilván meg kell húzni egy határt . A mai átlag európai autós számára szvsz a leguniverzálisabb , legésszerûbb , a különbözõ tulajdonságokat legjobb kompromisszumban egyesítõ , a hétköznapokban adódó legtöbb feladat megoldására alkalmas autókategória : a középkategóriás kombi , mint pl. az Avensis Wagon , Primera Traveller , Mondeo Tournier , Passat Variant stb .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Új Toyota vásárlás
« Válasz #229 Dátum: 2007.01.23 22:00:24 »
Idézetet írta: "Trotter66"


Én szívesen járnék monnyuk egy Suburbannal. De én ilyen viszonylatban õrült vagyok egy kicsit.


Dehogy vagy õrült!
Én ezzel járnék szívesen! :szivecske:


Peti

  • Vendég
Új Toyota vásárlás
« Válasz #230 Dátum: 2007.01.23 22:06:07 »
Idézetet írta: "PParker"


Én pölö presztízsbõl soha nem vennék nagyobb autót, nem vagyunk egyformák. Csak ezért nem Yaris lett véve, egyébként elég lett volna, mert ugyan annyi pénzért minõségibb, komfortosabb érzést adott a Corolla. Tudva, hogy egy szûk év múlva jön az új, még Yarisnak meg marad legújabb konstrukció privilégiuma, de sajnos nagyon mûanyag érzése van.


Én meg csak azért nem vettem Yaris TS-t, (sokáig csak azt néztem) mert a család Yariszát vezetve kb. 20an letoltak, rámhúzták a szarjaikat egy 1,5órás vezetés alatt, ebbõl meg elõbb utóbb vért folyt volna... :phear:

Yarisszal egyszerûen nem lehet közlekedni, levegõnek nézik a tirpákok az autót... :cry:
Pedig nekem is bõven elég lett volna egy Yaris nagyságú, sportos :tonqe:   kisautó...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Új Toyota vásárlás
« Válasz #231 Dátum: 2007.01.23 23:16:55 »
Te Peti! Melyikkel is járnál te pontosan? A sárgával vagy a szõkével? :hmm:
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Új Toyota vásárlás
« Válasz #232 Dátum: 2007.01.23 23:20:05 »
Idézetet írta: "Kgabe"
A sárgával vagy a szõkével? :hmm:



Kínai csajt nem látok a képen :hmm:  így csak is szõkével :mrgreen:  :10:  meg a Humival...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Új Toyota vásárlás
« Válasz #233 Dátum: 2007.01.23 23:31:56 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Ha még kutya is van - nem is egy - akkor sztem a Cori nem játszik. Egy kollegám pont ezért nem vett Corolla kombit, mert nem fér be a kutyájuk - pedig nem dán dog... - és Mondeo kombi lett belõle.
Jóbarátném két , német juhász-méretû kutyust visz rendszeresen a HB Corollájában  :nagymosoly:

...gondolom, olyankor egyedül van benne, és nincs 3 másik utas... :kacsint:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Új Toyota vásárlás
« Válasz #234 Dátum: 2007.01.23 23:37:08 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Hát errõl beszélek :) ! Azaz: errõl is. Amúgy szívem szerint én is boldogan járnék egy olyan Chevy Suburbannel, amirõl Trotter Ritter betette a képet :szivecske: ... Anno '90-ben Norvégiában egy csomó ilyet láttam, lenyûgözõ nagy gépek, és azokban aztán tényleg van komfort meg hely. Viszont ezek a kocsik a mi városainkba már egyértelmûen túl nagyok , valahol nyilván meg kell húzni egy határt.

Õsszel a Pekingi autószalonon beültem egy Previába, azaz behuppantam, és kiterültem a második üléssor egyik foteljében, mert akkora hely van benne :kacsint: Csak ne kerülne 12 millióba...
music     

leszilaci

  • Vendég
Új Toyota vásárlás
« Válasz #235 Dátum: 2007.01.24 09:59:47 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Ha meg ennyire centizget az ember, akkor meg nincs mit tenni, vegyetek Hiace-t  :nagymosoly:

Ezzel azt akarod mondani, hogy a Yarisnál nagyobb autóknak nincs létjogosultsága? :kacsint:

a yaris versoval nem sok dolog volt, ami nem fért volna be :kacsint:
de a sajátommal is cipeltem pár nagyobb dolgot: mosógép, rotációs kapa, motoros kasza
érdemes meglátogatni a "mit vittem már yarissal" topikot ;)

egyébként számomra teljesen felesleges lenne egy yarisnál nagyobb autó
rohangálni, egy személlyel tökéletes...csak vehettem volna 1.5-motorral....néha kevés az 1.3 a sok kötözködõs balféreg miatt :turelmetlen:  :twisted: de az meg többet fogyasztana, és nem tudnék eljárni 5literes fogyival :nagymosoly:

leszilaci

  • Vendég
Új Toyota vásárlás
« Válasz #236 Dátum: 2007.01.24 10:08:24 »
Idézetet írta: "Peti500"
...
Yarisszal egyszerûen nem lehet közlekedni, levegõnek nézik a tirpákok az autót... :cry:
Pedig nekem is bõven elég lett volna egy Yaris nagyságú, sportos :tonqe:   kisautó...

ez azért erõs,h nem lehet közlekedni :hmm: az eddig beletekert 105.000km-em nem azt mutatja :kacsint:  :nagymosoly:

Peti

  • Vendég
Új Toyota vásárlás
« Válasz #237 Dátum: 2007.01.24 10:47:32 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Peti500"
...
Yarisszal egyszerûen nem lehet közlekedni, levegõnek nézik a tirpákok az autót... :cry:
Pedig nekem is bõven elég lett volna egy Yaris nagyságú, sportos :tonqe:   kisautó...

ez azért erõs,h nem lehet közlekedni :hmm: az eddig beletekert 105.000km-em nem azt mutatja :kacsint:  :nagymosoly:


Csak ülj át egy Corollába!
Már szembetûnõ mennyivel "normálisabbak" a cartársak... :?

Amúgy természetesen a nem lehet közlekedni, enyhe költõi túlzás volt... :nagymosoly:

leszilaci

  • Vendég
Új Toyota vásárlás
« Válasz #238 Dátum: 2007.01.24 10:51:23 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Peti500"
...
Yarisszal egyszerûen nem lehet közlekedni, levegõnek nézik a tirpákok az autót... :cry:
Pedig nekem is bõven elég lett volna egy Yaris nagyságú, sportos :tonqe:   kisautó...

ez azért erõs,h nem lehet közlekedni :hmm: az eddig beletekert 105.000km-em nem azt mutatja :kacsint:  :nagymosoly:


Csak ülj át egy Corollába!
Már szembetûnõ mennyivel "normálisabbak" a cartársak... :?

Amúgy természetesen a nem lehet közlekedni, enyhe költõi túlzás volt... :nagymosoly:

tényleg bele kellene ülnöm egyszer egy corollába...még soha nem ültem :oops:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Új Toyota vásárlás
« Válasz #239 Dátum: 2007.01.24 14:58:39 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Ha még kutya is van - nem is egy - akkor sztem a Cori nem játszik. Egy kollegám pont ezért nem vett Corolla kombit, mert nem fér be a kutyájuk - pedig nem dán dog... - és Mondeo kombi lett belõle.
Jóbarátném két , német juhász-méretû kutyust visz rendszeresen a HB Corollájában  :nagymosoly:

...gondolom, olyankor egyedül van benne, és nincs 3 másik utas... :kacsint:


Hát ja - maximum plusz egy fõ , mert a hátsó ülés olyankor a kutyáké . Vett ilyen spec erre a célra szolgáló védõponyvát , amit elöl és hátul is a fejtámlákhoz rögzítesz , és szépen letakarja a hátsó ülést , a padlót , meg az elsõ ülések háttámláit . Aztán ha nem kell , 20 mp alatt kiszeded-összehajtod , és berakod a csomiba .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )