Szerző Téma: Új Toyota vásárlás  (Megtekintve 137623 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Új Toyota vásárlás
« Válasz #210 Dátum: 2007.01.22 12:59:18 »
Én elkövetelezett híve vagyok a nagy autóknak. Nemcsak azért mert mindíg ott a lehetõség, hogy ezt azt bepakoljon az ember, hanem azért, mert rendszeresen szálítom a kutyáimat ide-oda. Namármost kettõ-három németjuhásznak azért kell egy kis hely, még a Nissan csomagtartója is kicsi, ha hármat viszek, akkor a hátsó üléssor is le van hajtva és a csomagtérválaszfal a B oszlophoz van applikálva.
Ugyanezen ok miatt a havi egyszeri nagybevásálráskor is tele van pakolva a csomagtartó, mivel az 6 nagyzsák száraztáppal indít, és nedvestáp is beugrik egy-két tálcával, ezt követõen jön az emberkaja.
Szóval én aztán kihasználom a teret, nekem nem elég a három ajtó, és egy szokványos csomagtartó. Az viszont igaz, hogy hétközben ketten ülünk csak az autóban, illetve idõnként csak egyedül. Na ez a luxus része, de nekem momentán ennyi belefér. Mostanság nem is látom annak jövõbeli reményét se, hogy ne nagyterû, vagy kombi autót vásároljak. Ezért Ave or Cori kombi, esetleg a Cori Verso lhet a befutó. A fuottak még kategória a Skoda Oct, illetve a Chevrolet Lacetti kombi, bár ebben momentán nincsen dieselmotor.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Új Toyota vásárlás
« Válasz #211 Dátum: 2007.01.22 13:50:18 »
Úgy gondolom, hogy a méret mizérián, a fogyasztáson stb. túl van még egy nagyon fontos paraméter: a biztonság! Az Ave II 5 csillagos, a Cori meg csak 4 (kivéve a Versot). Emiatt is Avet vennék inkább. A Lacettit meg kihagynám a sorból; a Chevrolet jól leszerepelt az Aveoval...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Új Toyota vásárlás
« Válasz #212 Dátum: 2007.01.22 17:29:16 »
Ha még kutya is van - nem is egy - akkor sztem a Cori nem játszik. Egy kollegám pont ezért nem vett Corolla kombit, mert nem fér be a kutyájuk - pedig nem dán dog... - és Mondeo kombi lett belõle.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Új Toyota vásárlás
« Válasz #213 Dátum: 2007.01.22 19:14:23 »
Idézetet írta: "music"
Ha még kutya is van - nem is egy - akkor sztem a Cori nem játszik. Egy kollegám pont ezért nem vett Corolla kombit, mert nem fér be a kutyájuk - pedig nem dán dog... - és Mondeo kombi lett belõle.
Na azt nem! Fordot nem!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Új Toyota vásárlás
« Válasz #214 Dátum: 2007.01.22 19:23:01 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "music"
Ha még kutya is van - nem is egy - akkor sztem a Cori nem játszik. Egy kollegám pont ezért nem vett Corolla kombit, mert nem fér be a kutyájuk - pedig nem dán dog... - és Mondeo kombi lett belõle.
Na azt nem! Fordot nem!

Nem is a Ford mellett mondtam, hanem a Corolla ellenében. :kacsint:
music     

Peti

  • Vendég
Új Toyota vásárlás
« Válasz #215 Dátum: 2007.01.22 19:24:34 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Peti500"
Azért nagyobb autót venni, mert egyszer majd milyen jó lesz meg 2x milyen jó lesz az ikeába, közbe meg 99,9%-ban egyedül ül egy nagy kombiba... :crazy:


Aha ... téli gumit minek veszel , mikor 99 %-ban nem lesz rá szükség , elvégre legfeljebb pár napig lehet hó/jég ? Ezért venni téli gumit ... :crazy: ... :wink:

Minek veszel táskát , bõröndöt , amikor csak néha használod ? Minek veszel sílécet , ha csak párszor van a lábadon egy évben ? Minek veszel , ezzel az erõvel , bármit , amit nem használsz folyamatosan ? Ugyan már  :)


Najó'van Palaczk... :wink:
 :arrow:
Életemben elõször vettem téligumit és elmarad a tél, sõt soha többet nem is lesz, kiszárad a Balaton és banánt fogunk termelni, ahogy az Európai uniós kutatók megmondták... :D

Táskám nincs, bõröndöm meg pláne, nem tudok síelni és nem is érdekel a sport. :twisted:
Még valami...  :?: :rolleyes:

Mondom: ezzel az erõvel holnap cserélek egy Ave Versóra, mert végül is kitudja...
Ha meg éppen egyedül megyek+1persona (99%-ba :nagymosoly: ) akkor is milyen jó a nagy tér... :vag2:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Új Toyota vásárlás
« Válasz #216 Dátum: 2007.01.22 19:33:49 »
Idézetet írta: "Peti500"
Életemben elõször vettem téligumit és elmarad a tél

Erre a mondatra majd térjünk vissza március végén... :ordog:  :ordog:  :ordog:
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Új Toyota vásárlás
« Válasz #217 Dátum: 2007.01.22 21:02:27 »
Többen kihagytatok valamit a számításból. A tetõcsomagtartót. Ott lehet nagy bútort szállítani  :kacsint: És akkor elég 1 Yaris méretû kocsi is. Tetõbox, meg ilyenek  :kacsint: Persze kutyát nem lehet oda pakolni, de bõröndöt lehet, vagy szatyrokkal a tetõbox-ba. Ha meg ennyire centizget az ember, akkor meg nincs mit tenni, vegyetek Hiace-t  :nagymosoly: Aki gyakran szállít, azt megértem, hogy nagy kocsit vesz, de pont azért jók a Smart, meg Aygo, mert kevesebb parkolóhelyet foglalnak, meg a dugó is annyival rövidebb, több autó átér a zöldön. Ha mindenkinek 5 méteres autója lenne Pesten, már rég összeomlott volna a közlekedés  :kacsint:
Laco 73 :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Új Toyota vásárlás
« Válasz #218 Dátum: 2007.01.22 21:29:01 »
Idézetet írta: "KLaco"
Többen kihagytatok valamit a számításból. A tetõcsomagtartót. Ott lehet nagy bútort szállítani  :kacsint: És akkor elég 1 Yaris méretû kocsi is. Tetõbox, meg ilyenek  :kacsint: Persze kutyát nem lehet oda pakolni, de bõröndöt lehet, vagy szatyrokkal a tetõbox-ba. Ha meg ennyire centizget az ember, akkor meg nincs mit tenni, vegyetek Hiace-t  :nagymosoly: Aki gyakran szállít, azt megértem, hogy nagy kocsit vesz, de pont azért jók a Smart, meg Aygo, mert kevesebb parkolóhelyet foglalnak, meg a dugó is annyival rövidebb, több autó átér a zöldön. Ha mindenkinek 5 méteres autója lenne Pesten, már rég összeomlott volna a közlekedés  :kacsint:

Hát két emberig még jók ezek a kis autók - legalább is a Yaris jó volt, de hátul még a Corolla se varázsol el. Szóval ha a család is játszik addig amíg az autót meg akarod tartani, akkor a Yaris nem pálya - Aygo még annyira se. (Mi annak idején úgy terveztük, hogy amikor lejár a hitel eladjuk, nagyobbra cseréljük. Végül is ez történt. :-) )
Attila 31
  - Avensis
- Prius

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Új Toyota vásárlás
« Válasz #219 Dátum: 2007.01.22 21:53:17 »
Még mindig megjegyzem, hogy 5 személlyel, tetõboxal Horvátországban voltunk nyaralni a Yarissal  :kacsint: Jó, az 1ik tesóm még csak 7 éves volt, de akkor is el lehet férni, ha ésszerûen pakol az ember. Pl 1 hétre is tele tudja tenni 2 személy a Corim csomitartóját, ha kell  :kacsint:
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Új Toyota vásárlás
« Válasz #220 Dátum: 2007.01.22 22:46:29 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ha meg ennyire centizget az ember, akkor meg nincs mit tenni, vegyetek Hiace-t  :nagymosoly:

Ezzel azt akarod mondani, hogy a Yarisnál nagyobb autóknak nincs létjogosultsága? :kacsint:
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Új Toyota vásárlás
« Válasz #221 Dátum: 2007.01.22 22:50:21 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Peti500"
Azért nagyobb autót venni, mert egyszer majd milyen jó lesz meg 2x milyen jó lesz az ikeába, közbe meg 99,9%-ban egyedül ül egy nagy kombiba... :crazy:


Aha ... téli gumit minek veszel , mikor 99 %-ban nem lesz rá szükség , elvégre legfeljebb pár napig lehet hó/jég ? Ezért venni téli gumit ... :crazy: ... :wink:

Minek veszel táskát , bõröndöt , amikor csak néha használod ? Minek veszel sílécet , ha csak párszor van a lábadon egy évben ? Minek veszel , ezzel az erõvel , bármit , amit nem használsz folyamatosan ? Ugyan már  :)

Táska, bõrönd, síléc nem kér enni mikor használaton kívül áll. Ellenben a nagyobb autó pluszterét/tömegét cipeled magaddal drága benzinbõl, gázolajból! És pl én is ott vagyok példának: az esetek 97%-ban egyedül megyek, ha többen az max 4 embert jelent (az egyik most lesz 8 hónapos:)) Tulajdonképpen úgy gondolom, hogy amit megspórolok üzemanyagktségen, azt, ha szükség van rá, el tudom költeni szállítóeszközre.
Gabe 254.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Új Toyota vásárlás
« Válasz #222 Dátum: 2007.01.23 09:26:28 »
Idézetet írta: "KLaco"
Még mindig megjegyzem, hogy 5 személlyel, tetõboxal Horvátországban voltunk nyaralni a Yarissal  :kacsint: Jó, az 1ik tesóm még csak 7 éves volt, de akkor is el lehet férni, ha ésszerûen pakol az ember. Pl 1 hétre is tele tudja tenni 2 személy a Corim csomitartóját, ha kell  :kacsint:

Na mit mondjak erre. Egy gyerekkel - etetõszék, babakocsi - már kicsi volt a Yaris 3 személyre tetõbox nélkül. (Az elsõ ûlésre pakoltunk.) Magam mögött nem szivesen utaztam volna, mert kevés a lábnak a hely. Persze ki lehet bírni, de pl. egy Avensisben nem kibírni kell, hanem csak utazni. Más komfortot céloz meg, nem véletlenül más kategória. (Ja mi ezt a három órás utazást havonta egyszer megejtjük.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Új Toyota vásárlás
« Válasz #223 Dátum: 2007.01.23 09:39:26 »
Az a baj, hogy nem Magyarországra találják ki az autókat. Németországban van apucinak dolgozós autója, van anyucinak városi rohangálója és esetleg még van egy nagy családi is. Nálunk azért inkább egy autó van és az lát el mindent. (Nálam biztos.) A válasz a Renault Thalia és társai. :-D
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Új Toyota vásárlás
« Válasz #224 Dátum: 2007.01.23 11:18:07 »
Idézetet írta: "KLaco"
Többen kihagytatok valamit a számításból. A tetõcsomagtartót. Ott lehet nagy bútort szállítani  :kacsint: És akkor elég 1 Yaris méretû kocsi is. Tetõbox, meg ilyenek  :kacsint: Persze kutyát nem lehet oda pakolni, de bõröndöt lehet, vagy szatyrokkal a tetõbox-ba. Ha meg ennyire centizget az ember, akkor meg nincs mit tenni, vegyetek Hiace-t  :nagymosoly: Aki gyakran szállít, azt megértem, hogy nagy kocsit vesz, de pont azért jók a Smart, meg Aygo, mert kevesebb parkolóhelyet foglalnak, meg a dugó is annyival rövidebb, több autó átér a zöldön. Ha mindenkinek 5 méteres autója lenne Pesten, már rég összeomlott volna a közlekedés  :kacsint:

Ja a kis Yaris, és a Palaczk által fuvarozott ménkû nagy szekrény esete. Szélesség és hosszúságjelzéssel.  :vezetes:  :roll:  :vag2:

Szóval minél rövidebb az autó, annál kisebb a dugó? Na ja, ha mindenki idõben el is tudna indulni..... És Pesten már összeomlott a közlekedés, csak jól bírjuk. Én szívesen járnék monnyuk egy Suburbannal. De én ilyen viszonylatban õrült vagyok egy kicsit.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.