Szerző Téma: Új Toyota vásárlás  (Megtekintve 137699 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Új Toyota vásárlás
« Válasz #195 Dátum: 2007.01.22 09:11:14 »
OFF nekem fontos h tudjak az autómmal bútort /családot/ épitoanyagot és mindent szállitani.  tegnap is anyám rábökött egy konyhabútorra ami bár lapraszerelt de igen durva lesz hazavinni. 2szer kell fordulnom az M5 kika meg vecsés közt. ennek a költsége benzinben kb 1000-1500 ft.  ha meg vkit hivok 10 rugó alatt nem áll meg.  ezt inkább eltankolom..

ON: az E12 szedan hátsó ülése ugye lehajtható? és osztottan?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Új Toyota vásárlás
« Válasz #196 Dátum: 2007.01.22 09:24:56 »
Egy nagyon kedves barátom is eladta a 3ajtós xaráját és most vett egy kombi fordot. Mindenki azzal b*szogatta, hogy minek neki akkora autó, fiatal a srác, se nõje, se gyereke, de õ is azt mondja, hogy majd gondoljunk arra, milyen jól választott, amikor megint megyünk nyáron németbe többnapos sátras fesztiválra, meg horvátba tengerpartra.. szóval nekem szavam nincs ellene, városba jó az autóm, külföldre meg megyünk az övével, négyen, kényelmesen  :nagymosoly:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Peti

  • Vendég
Új Toyota vásárlás
« Válasz #197 Dátum: 2007.01.22 09:32:29 »
Idézetet írta: "Tide"
Egy nagyon kedves barátom is eladta a 3ajtós xaráját és most vett egy kombi fordot. Mindenki azzal b*szogatta, hogy minek neki akkora autó, fiatal a srác, se nõje, se gyereke, de õ is azt mondja, hogy majd gondoljunk arra, milyen jól választott, amikor megint megyünk nyáron németbe többnapos sátras fesztiválra, meg horvátba tengerpartra.. szóval nekem szavam nincs ellene, városba jó az autóm, külföldre meg megyünk az övével, négyen, kényelmesen  :nagymosoly:


Miért nem vett inkább egy Transitot??? :D

És akkor csomagostul fölszedhetne még 2-3 stoppost Horváto. felé...
Azért nagyobb autót venni, mert egyszer majd milyen jó lesz meg 2x milyen jó lesz az ikeába, közbe meg 99,9%-ban egyedül ül egy nagy kombiba... :crazy:

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Új Toyota vásárlás
« Válasz #198 Dátum: 2007.01.22 09:35:45 »
Amúgy sedant vett volna, majd miután megtalálta élete legjobb bizniszét a kombinál, maradt az, mondván: nem hosszabb az autó, csak több fér bele.
Persze értem amit mondasz, én is veled értek egyet, pláne, hogy sose szerettem a kombi autókat, mondjuk ez a legkevesebb, nem én veszem  :nagymosoly:
Nem is értem, hogy fog így csajozni?  :hmm:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Peti

  • Vendég
Új Toyota vásárlás
« Válasz #199 Dátum: 2007.01.22 09:42:34 »
Idézetet írta: "Tide"
Amúgy sedant vett volna, majd miután megtalálta élete legjobb bizniszét a kombinál, maradt az, mondván: nem hosszabb az autó, csak több fér bele.
Persze értem amit mondasz, én is veled értek egyet, pláne, hogy sose szerettem a kombi autókat...


Nekem semmi bajom a kombi autókkal.
Viszont nálam még a +2ajtó is felesleges, lévén, hogy eddig tán jó ha 5x ültek a hátsó ülésen, akkor meg... :|  
Van ismerõs akinek meg a kombi is kicsi, Õ pl. most akar venni valami Grand Rönyót.
Más-más igények...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Új Toyota vásárlás
« Válasz #200 Dátum: 2007.01.22 09:55:57 »
Idézetet írta: "KLaco"
Srácok, bútormérethez venni kocsit?  :rohog: Ezt ugye nem gondoljátok komolyan  :kacsint:  
Persze, hogy nem, ez csak egy példa volt. Mindenki maga tudja, hogy mekkora csomagtartóra van szüksége. Én csak arra céloztam, hogyha valóban minden centi számít, akkor nem szabad a kisebbet választani.
Én azért vagyok ilyen csomagtartó-mániás, mert gyakran utazunk sok és nagy csomaggal (pl. Kínába, de nem csak), és akkor bizony nagyon kiderül, hogy melyik autó mennyire használható ilyen téren, - nem egyszer úgy tudunk kimenni a reptérre, hogy csak hárman ülünk a kocsiban, mert még a maradék 2 utas helyén is csomagok vannak. Na, erre mondom, hogy ezt végig kell gondolni, és ha fontos a nagy méret, ha számít az a 6-8 centi, amivel nagyobb az Ave, akkor azt kell venni.
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Új Toyota vásárlás
« Válasz #201 Dátum: 2007.01.22 11:24:59 »
Idézetet írta: "Tide"
Amúgy sedant vett volna, majd miután megtalálta élete legjobb bizniszét a kombinál, maradt az, mondván: nem hosszabb az autó, csak több fér bele.
Persze értem amit mondasz, én is veled értek egyet, pláne, hogy sose szerettem a kombi autókat, mondjuk ez a legkevesebb, nem én veszem  :nagymosoly:
Nem is értem, hogy fog így csajozni?  :hmm:


jaja én is vennék kombit de az asszony nem szereti.  :sir: . de amikor indul a familia nyaralni, akkor férjen be a babakocsi, a gumicsonak. a nagybörönd meg 1000 minden.  :robbanfej:  :crazy:   és hogy? ja azt majd apa megoldja :banging:  :crazy:  :otlet:  :toy:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Új Toyota vásárlás
« Válasz #202 Dátum: 2007.01.22 12:28:06 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Kitaláltad legmélyebb gondolatomat! Mármint az összehasonlító raktérelemzésed ismét billentett a mérlegen! :10: Igaz most nem az AVE javára. :hmm: Valószínûleg az éppen aktuális és kiharcolandó vételár, valamint a felhozatal lesz a döntõ a second hand AveII vs. new Cori párharcában. A dieselmotor meg amúgy is eldöntött tény.

íhs ennyir fontosak a centik, ballagj el egy szalonba, ahol mind2-bõl akad egy-egy, és mérd le magad a fontos méreteket :idea:

Oszt minek??? :hmm: Hiszen  Palaczk megadta a választ!  :otlet: Minek rohangáljak, amikor itt a fórumon megkaphatom az elsõ infókat? A szalonokba majd akkor megyek, ha már (majdnem) mindent tudok...


Hát örülök ha tudtam segíteni :) ... csak nem értem , az általam beírt adatok miért nem az Ave javára billentették a mérleget ? Hiszen azt írtam be , hogy az Avéba lényegesen méretesebb tárgyak pakolhatók - már föltéve , ha hosszúság/szélességben , és nem ûrtartalomban jellemezhetõ tárgyakról beszélünk ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Új Toyota vásárlás
« Válasz #203 Dátum: 2007.01.22 12:29:37 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Jól tudom ugye, az AVE esetében a 2000-2003 évjárat érintett a lendítõkerék-mizériában?


Valami ilyesmi dereng nekem is : szal a 2.0 D-4D motor elsõ három évjárata , utána módosítottak valamit .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Új Toyota vásárlás
« Válasz #204 Dátum: 2007.01.22 12:30:55 »
Én nagyon szeretem a kombimat, és biztosan csak kombi autóm lesz ezen túl is!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Új Toyota vásárlás
« Válasz #205 Dátum: 2007.01.22 12:32:26 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Na , megnéztem . Lehajtott ülõlappal és üléstámlával 82 cm a belmagasság - ez , ugye , a Carina E Liftbackre vonatkozik .

Igen, erre gondoltam. Mert van egy bútorunk, amit majd szállítani kell, és annak a legnagyobb kiterjedése 83-84 centi közt van. Az Astrába nem próbáltam bele, ott asszem 82-t mértem. A Wagon R-be simán befért, de hát az busz. Ezek szerint az Ave is necces.
Maga az Ave II liftback (kívül) magasabb, mint a Carina?


Magasabb . Jóval . Carina E liftback : 141 cm , Ave II liftback : 148 cm . Persze ez a 7 cm nem biztos , hogy mind megjelenik a belmagasságban - sõt . Javaslom , nézz meg egyet egy kereskedésben , mérõszalaggal .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Új Toyota vásárlás
« Válasz #206 Dátum: 2007.01.22 12:35:11 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Én új és használt autó vásárlásnál azt is szem elõtt tartanám, hogy az adott típus ne a bemutatásának elsõ 1 - 1,5 évében készüljön. Még akkor se, ha egy ráncfelvarrásról van szó. Azt vettem észre még a Toyotánál is, hogy a gyerekbetegségek kiküszöbölése kb. ennyi ideig tart.


Amennyire észrevettem , Toyoták és más japánok esetében ennek elég kicsi jelentõsége van . Igen , elõfordulnak gyerekbetegségek , de jellemzõen semmi igazán komoly . És ha mégis elõjön valami , garis az autó , megcsinálják . Én maximum arra figyelnék , hogy ne az elsõ néhány heti gyártásból származzon a kocsi . Egy 2-3 hónapja gyártottat már simán megvennék .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Új Toyota vásárlás
« Válasz #207 Dátum: 2007.01.22 12:46:38 »
Idézetet írta: "KLaco"
Srácok, bútormérethez venni kocsit?  :rohog: Ezt ugye nem gondoljátok komolyan  :kacsint: Akkor ma magyarországon mindenki nagy kocsival kellene, hogy járjon, mert mivan, ha 1szer bútort kell szállítani. Megmondom mivan, szólsz a havernak, berakja a mikrobuszba/utánfutóba  :kacsint: Most tényleg, életében hányszor vesz az ember bútort? Évente 1szer? Azért vegyek nagy kocsit? Miközben a fenntartása a bútor árának többszöröse évente?  :mivan:


Itt most nem arról volt szó , hogy Yarist vegyen-e vagy Avensist  :nana: ... hanem hogy Corolla kombit , vagy Avensist . Ott már nincs akkora különbség fenntartásban , ad 1 ; ad 2 , a nagyobb helyen kívül azért még tud mást is az Avensis .

Ettõl függetlenül is úgy gondolom , hogy minél nagyobb egy autó beltere , annál jobb . Kibõvíti a lehetõségeidet , függetlenebbé , önállóbá tesz . Ott van , ha kell (márpedig néha igenis kell) . Mindig kunyerálni a rokoni/baráti körben , ha szállítani kell valamit ? Ugyan már ... Ezzel az erõvel egy robogó vagy maximum egy smart is elég lenne mindenkinek . Megfordítva a példádat : járjon mindenki ilyenekkel , mert az ennél több hely csak ritkán kell ? És igenis számítanak a centik . Ha belegondolok , hogy én mennyit cuccoltam a Camryvel az elmúlt két hónapban , a lakás-felújítás miatt ... óriási nehézséget , plusz költséget jelentett volna , ha a bútorok , festmények , mosógép , hûtõ stb. nem fér be a kocsimba . És ez csak egyetlen példa volt . Vagy : volt hogy festményeket kellett felvinnem BP-re , sürgõsen (üzleti ügy) . A Carinába PONT nem fért be , hibádzott 2 centi !! A Camrybe pont befért . Ha nem fért volna be , mit csinálok ? Bérelek kisbuszt , egy napra sokezerért ? Hétvégén ? Kitõl ? Ugyan már ... minél nagyobb az autó , annál jobb . Megkönnyíti az életedet .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Új Toyota vásárlás
« Válasz #208 Dátum: 2007.01.22 12:49:51 »
Idézetet írta: "Peti500"
Azért nagyobb autót venni, mert egyszer majd milyen jó lesz meg 2x milyen jó lesz az ikeába, közbe meg 99,9%-ban egyedül ül egy nagy kombiba... :crazy:


Aha ... téli gumit minek veszel , mikor 99 %-ban nem lesz rá szükség , elvégre legfeljebb pár napig lehet hó/jég ? Ezért venni téli gumit ... :crazy: ... :wink:

Minek veszel táskát , bõröndöt , amikor csak néha használod ? Minek veszel sílécet , ha csak párszor van a lábadon egy évben ? Minek veszel , ezzel az erõvel , bármit , amit nem használsz folyamatosan ? Ugyan már  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Új Toyota vásárlás
« Válasz #209 Dátum: 2007.01.22 12:52:43 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Tide"
Amúgy sedant vett volna, majd miután megtalálta élete legjobb bizniszét a kombinál, maradt az, mondván: nem hosszabb az autó, csak több fér bele.
Persze értem amit mondasz, én is veled értek egyet, pláne, hogy sose szerettem a kombi autókat...


Nekem semmi bajom a kombi autókkal.
Viszont nálam még a +2ajtó is felesleges, lévén, hogy eddig tán jó ha 5x ültek a hátsó ülésen, akkor meg... :|  
Van ismerõs akinek meg a kombi is kicsi, Õ pl. most akar venni valami Grand Rönyót.
Más-más igények...


A kombi jó dolog  :) ... hátranézel , és tér van mögötted , levegõs tér - klassz érzés . A szedán ehhez képest klausztrofób .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )