Szerző Téma: Új Toyota vásárlás  (Megtekintve 137336 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Új Toyota vásárlás
« Válasz #180 Dátum: 2007.01.21 12:01:20 »
Na , megnéztem . Lehajtott ülõlappal és üléstámlával 82 cm a belmagasság - ez , ugye , a Carina E Liftbackre vonatkozik .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Új Toyota vásárlás
« Válasz #181 Dátum: 2007.01.21 13:39:17 »
Kedves Palaczk!

Kitaláltad legmélyebb gondolatomat! Mármint az összehasonlító raktérelemzésed ismét billentett a mérlegen! :10:
Igaz most nem az AVE javára. :hmm:

Valószínûleg az éppen aktuális és kiharcolandó vételár, valamint a felhozatal lesz a döntõ a second hand AveII vs. new Cori párharcában. A dieselmotor meg amúgy is eldöntött tény..

Jól tudom ugye, az AVE esetében a 2000-2003 évjárat érintett a lendítõkerék-mizériában?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Új Toyota vásárlás
« Válasz #182 Dátum: 2007.01.21 13:41:07 »
Palaczk, Tamás69, és többi vájtfülû cartárs!

Nézzetek el az egyéb autós topicba, ott is lenne egy kérdésem!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Új Toyota vásárlás
« Válasz #183 Dátum: 2007.01.21 13:57:02 »
Trotter Ritter dilemmájáról jut eszembe ... mi is választás elõtt állunk , kvázi eldöntött dolog , hogy apám lecseréli a Carinát - csak kérdés , hogy mire  :?: Az alternatívákat épp hogy meg tudom számolni az egyik kezemen ...

-új Corolla szedán , valami közepes felszereltséggel , 1.4 D-4D motorral ;
-használt Avensis II , lehetõleg liftback , preferáltan az 1.8-as , esetleg a 2.0 benzines motorral ;
-használt Camry (V30) , a négyhengeres motorral ;
-használt Corolla Verso (az aktuális generáció) , preferáltan a 2.0 D-4D , esetleg az 1.8 benzines motorral ;
-használt Avensis Verso , a 2.0 D-4D motorral .

A Versok nemrég jöttek be a képbe , midõn apám kijelentette , hogy neki voltaképpen szimpatikus az a nagy térérzet az egyterûekben , meg a kényelmes ki- és beszállás , meg hogy olyan jó magasan ül bennük az ember .

A felsoroltak mind tessék-lássék egy árkategóriában mozognak , olyan 3.5-4.0 misi között . OK , az új Cori kicsit kilóg fölfelé , de nyilván azt lehetne a legelõnyösebb feltételekkel megkapni részletre .

És mindegyik mellett szól egy rakás dolog . A Versokat tulképp már megtárgyaltuk , ehhez jön még ugye a jó variálhatóság , nagy hely , plusz a dízelek takarékos mivolta . A Camry nem takarékos annyira (bár 10 liter körül elmászkál) , viszont az a legmegbízhatóbb , igazi örökéletû oldschool Toyota - és hát a legkényelmesebb , leghalkabb ; elegáns , nagykocsi , na - nekünk , ma , Magyarországon , már-már álomautó , de bevállalható költségekkel . A garázsba még pont beférne , az Audink is ekkora volt . Az Ave is kényelmes , finom jószág , van fellépése , emellett van belõle választék . Hogy ebbõl miért benzinest ? Egyrészt a km-rizikó , másrészt a tény miatt , hogy ezzel a kasztnival a benzinesek sem fogyasztanak olyan sokat , mint pl. a Versokban . Az új Corolla meg ugye új , jól néz ki , van akkora hogy ne jelentsen visszalépést a Carina után , ha figyelembe veszem hogy már az E12 is mit nyújt , akkor vezetési élményben és menetkultúrában komoly elõrelépés a Carinához képest - és ugye a kis dízel halk , erõs és nagyon takarékos .

Na ? Szép dilemma , nem :) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Új Toyota vásárlás
« Válasz #184 Dátum: 2007.01.21 14:40:41 »
Hát igen, eszembe jutott a Verso kérdés is. De hát abban is csak a diesel játszana, és ott is ott van a lendítõkerék-kérdéskör. Tudtommal ua. motor pörög benne, mint az AVE-kban. A nyári talin megszemléltem misi mester gépegységét, nekem bejött, meggyõzött.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Új Toyota vásárlás
« Válasz #185 Dátum: 2007.01.21 19:33:35 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Na , megnéztem . Lehajtott ülõlappal és üléstámlával 82 cm a belmagasság - ez , ugye , a Carina E Liftbackre vonatkozik .

Igen, erre gondoltam. Mert van egy bútorunk, amit majd szállítani kell, és annak a legnagyobb kiterjedése 83-84 centi közt van. Az Astrába nem próbáltam bele, ott asszem 82-t mértem. A Wagon R-be simán befért, de hát az busz. Ezek szerint az Ave is necces.
Maga az Ave II liftback (kívül) magasabb, mint a Carina?
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Új Toyota vásárlás
« Válasz #186 Dátum: 2007.01.21 19:36:05 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Kitaláltad legmélyebb gondolatomat! Mármint az összehasonlító raktérelemzésed ismét billentett a mérlegen! :10: Igaz most nem az AVE javára. :hmm: Valószínûleg az éppen aktuális és kiharcolandó vételár, valamint a felhozatal lesz a döntõ a second hand AveII vs. new Cori párharcában. A dieselmotor meg amúgy is eldöntött tény.

íhs ennyir fontosak a centik, ballagj el egy szalonba, ahol mind2-bõl akad egy-egy, és mérd le magad a fontos méreteket :idea:
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Új Toyota vásárlás
« Válasz #187 Dátum: 2007.01.21 19:39:49 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Kitaláltad legmélyebb gondolatomat! Mármint az összehasonlító raktérelemzésed ismét billentett a mérlegen! :10: Igaz most nem az AVE javára. :hmm: Valószínûleg az éppen aktuális és kiharcolandó vételár, valamint a felhozatal lesz a döntõ a second hand AveII vs. new Cori párharcában. A dieselmotor meg amúgy is eldöntött tény.

íhs ennyir fontosak a centik, ballagj el egy szalonba, ahol mind2-bõl akad egy-egy, és mérd le magad a fontos méreteket :idea:

Oszt minek??? :hmm: Hiszen  Palaczk megadta a választ!  :otlet: Minek rohangáljak, amikor itt a fórumon megkaphatom az elsõ infókat? A szalonokba majd akkor megyek, ha már (majdnem) mindent tudok...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Új Toyota vásárlás
« Válasz #188 Dátum: 2007.01.21 20:07:52 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Oszt minek??? :hmm: Hiszen  Palaczk megadta a választ!  :otlet: Minek rohangáljak, amikor itt a fórumon megkaphatom az elsõ infókat? A szalonokba majd akkor megyek, ha már (majdnem) mindent tudok...

Én is nézegettem mindkettõt - igaz nem centivel - és ennél jóval nagyobbnak látszódott a különbség. Nem tudom, neked mire kell, de ha tényleg fontos a raktér mérete, akkor ezt megtenném a helyedben. Gondold el: kiadsz 3,5-4M forintot egy új kocsiért, és ott állsz az IKEA parkolóban, hogy 2 centi híján nem fér be. Ennél szarabb érzés kevés van...
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Új Toyota vásárlás
« Válasz #189 Dátum: 2007.01.21 20:11:09 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Oszt minek??? :hmm: Hiszen  Palaczk megadta a választ!  :otlet: Minek rohangáljak, amikor itt a fórumon megkaphatom az elsõ infókat? A szalonokba majd akkor megyek, ha már (majdnem) mindent tudok...

Én is nézegettem mindkettõt - igaz nem centivel - és ennél jóval nagyobbnak látszódott a különbség. Nem tudom, neked mire kell, de ha tényleg fontos a raktér mérete, akkor ezt megtenném a helyedben. Gondold el: kiadsz 3,5-4M forintot egy új kocsiért, és ott állsz az IKEA parkolóban, hogy 2 centi híján nem fér be. Ennél szarabb érzés kevés van...

Na ez a veszély nem fenyeget, nem megyek soha az IKEA parkolóba. :ordog:  Azt a boltot nem nekem találták ki. Bútort, de leginkább ágyat gyártatok értõvel.... :kacsint: És még annyiba se kerül, vagy annyiba.... :mrgreen:
De értem én, mit mondassz... Ámbátor, ilyen helyre úgy megyek, hogy van "B-terv", vagyis tetõcsomitartó, illetve kereszttartó.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Új Toyota vásárlás
« Válasz #190 Dátum: 2007.01.21 20:36:30 »
Én új és használt autó vásárlásnál azt is szem elõtt tartanám, hogy az adott típus ne a bemutatásának elsõ 1 - 1,5 évében készüljön. Még akkor se, ha egy ráncfelvarrásról van szó. Azt vettem észre még a Toyotánál is, hogy a gyerekbetegségek kiküszöbölése kb. ennyi ideig tart.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

leszilaci

  • Vendég
Új Toyota vásárlás
« Válasz #191 Dátum: 2007.01.21 20:50:08 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Én új és használt autó vásárlásnál azt is szem elõtt tartanám, hogy az adott típus ne a bemutatásának elsõ 1 - 1,5 évében készüljön. Még akkor se, ha egy ráncfelvarrásról van szó. Azt vettem észre még a Toyotánál is, hogy a gyerekbetegségek kiküszöbölése kb. ennyi ideig tart.

és ha 2-3 év után átkerül a gyártósor mondjuk japánból francia o-ba? akkor mi a helyzet? ahogyan történt is a yarissal...mondanom sem kell,h én mikor vettem  :szemforgat:  :turelmetlen:

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Új Toyota vásárlás
« Válasz #192 Dátum: 2007.01.21 21:48:05 »
Idézetet írta: "music"
... és ott állsz az IKEA parkolóban, hogy 2 centi híján nem fér be. Ennél szarabb érzés kevés van...


Múltkor jót röhögtem, egy lúzer barkácsbolt parkolóban akart bepakolni valamit a kocsijába, de szemmel láthatólag esélytelen volt. Szerintem aki akkora balfék hogy megvesz úgy egy nagy tárgyat hogy meg se méri el tudja-e vinni, az megérdemli.

Én azért tuti nem vennék 3 centivel nagyobb autot, mert mi van-ha egyszer az ikeában pont ennyin fog mulni hogy haza tudom-e vinni a megvett butort.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Új Toyota vásárlás
« Válasz #193 Dátum: 2007.01.21 22:16:41 »
Idézetet írta: "Peter"
Én azért tuti nem vennék 3 centivel nagyobb autot, mert mi van-ha egyszer az ikeában pont ennyin fog mulni hogy haza tudom-e vinni a megvett butort.

Ez itt a kérdés, hogy csak egyszer, vagy gyakran. Ha csak egyszer, akkor persze, h. nem.
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Új Toyota vásárlás
« Válasz #194 Dátum: 2007.01.21 22:18:00 »
Srácok, bútormérethez venni kocsit?  :rohog: Ezt ugye nem gondoljátok komolyan  :kacsint: Akkor ma magyarországon mindenki nagy kocsival kellene, hogy járjon, mert mivan, ha 1szer bútort kell szállítani. Megmondom mivan, szólsz a havernak, berakja a mikrobuszba/utánfutóba  :kacsint: Most tényleg, életében hányszor vesz az ember bútort? Évente 1szer? Azért vegyek nagy kocsit? Miközben a fenntartása a bútor árának többszöröse évente?  :mivan:

Ave Verso az nekem is nagyon tetszik az utóbbi idõben. Mickeynél volt 1 ilyen kölcsönben a Visegrádi talin, és meglepõdtem, hogy 5,3-at mutatott a kompjútere, a mi Yarisunké meg 5,6-ot.
Mondjuk annak jó, aki nem szereti kitaposni a kocsi belét, mert azért 116 paci 1 akkora kasznihoz, sztem hasonló a lóerõ/súly aránya, mint az 1.4 D4D Corinak, és az Ave nagyon magas, vagyis a légellenállás beszól már fõúton is. És akkor már ott van, hogy az ember automatát akar 1 ekkora kocsiba, legalábbis én tuti, az meg csak benzinesbe, akkor meg Camry, de az meg szedán, szal nem 1szerû a kör. Mindenesetre szervíz, meg egyéb szempontok alapján én az Ave/Cori között döntenék.
Laco 73 :D