Szerző Téma: Új Toyota vásárlás  (Megtekintve 137255 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Új Toyota vásárlás
« Válasz #165 Dátum: 2007.01.18 21:21:36 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Új Corolla kombi dieselt vegyek, vagy ebben az árkategóriában (cirka 4M HUF) egy használt Ave diesel kombit? :hmm:  Az egyik mellett és a másik mellett is szólnak érvek, egyenlõre még nem döntöttem, de szívesen venném a tagtársak véleményét is ebben a kérdésben.

Valóban nem könnyû a kérdés.
A Corolla mellett szól, hogy új - tehát nincs rejtett hibája, vagy ha van, ott a garancia - és a rettentõ kicsi fogyasztás, és alacsonyabb a fenntartási költsége. Ellene szól, hogy új - nagyobb a %-os értékvesztése, és belül kisebb.
Az Ave mellett szól, hogy jóval nagyobb - és ha jól tudom, ez neked fontos -, s hogy jobbak a menettulajdonságai. Ellene szól a bizonytalan eredet, és az, hogy 3 évvel idõsebb lesz a Corollánál.
Egyébként mi is vaciláltunk ezen, és nálunk egy benzines 1.8-as Ave lesz a valószínû befutó. (Már ki is néztük, hogy melyik lesz az, csak még rendezni kell addig más természetû dolgokat. Remélhetõleg addig nem viszik el,  és engednek az árból egy kicsit...)
Szóval ha a nagyobb méret kell, akkor nem kérdés: a Corolla kiesik.
music     

A Csaszi

  • Vendég
Új Toyota vásárlás
« Válasz #166 Dátum: 2007.01.19 08:26:05 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Új Corolla kombi dieselt vegyek, vagy ebben az árkategóriában (cirka 4M HUF) egy használt Ave diesel kombit? :hmm:  

Az Ave mellett szól, hogy jóval nagyobb - és ha jól tudom, ez neked fontos -, s hogy jobbak a menettulajdonságai. Ellene szól a bizonytalan eredet, és az, hogy 3 évvel idõsebb lesz a Corollánál.
Csatlakoznék music kollégához, én inkább a használt Ave-t venném, mint ahogy úgy is tettem vala. Mivel fõként a méret a lényeg (csomagtartóilag pláne), úgyhogy ez nem is kérdés  :kacsint:  :nagymosoly: Visszafelé meg ugye nehéz lépni, ha már mexokta az ember a jót. Esetleg még egy Ave Verso is befigyelhetne ... :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Új Toyota vásárlás
« Válasz #167 Dátum: 2007.01.19 10:02:36 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Új Corolla kombi dieselt vegyek, vagy ebben az árkategóriában (cirka 4M HUF) egy használt Ave diesel kombit? :hmm:  

Az Ave mellett szól, hogy jóval nagyobb - és ha jól tudom, ez neked fontos -, s hogy jobbak a menettulajdonságai. Ellene szól a bizonytalan eredet, és az, hogy 3 évvel idõsebb lesz a Corollánál.
Csatlakoznék music kollégához, én inkább a használt Ave-t venném, mint ahogy úgy is tettem vala. Mivel fõként a méret a lényeg (csomagtartóilag pláne), úgyhogy ez nem is kérdés  :kacsint:  :nagymosoly: Visszafelé meg ugye nehéz lépni, ha már mexokta az ember a jót. Esetleg még egy Ave Verso is befigyelhetne ... :)


Hát a méret az kellene, a Nissan sem egy kicsi autó. De az AVE Verso nem játszik. Talán a Corollának annyi elõnye lehet, hogy mivel mostanában ugye kifutó modell, ezért talán jobb kondikkal lehetne elhozni, és egy D4D roppant keveset eszik, viszont dinamikusan vezethetõ.... :hmm:
Mellesleg nekem is inkább az Ave jönne be.
Gondolkoztam még: CH Lacetti kombi (ez még úgy tetszik is, viszont nincsen diesel, vagy 1.8), Skoda Octavia kombi új kasztnis(van PDTDI, de drááááááága.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Új Toyota vásárlás
« Válasz #168 Dátum: 2007.01.20 16:57:36 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Viszont nekem is lenne egy kardinális kérdésem:

Új Corolla kombi dieselt vegyek, vagy ebben az árkategóriában (cirka 4M HUF) egy használt Ave diesel kombit? :hmm:

Az egyik mellett és a másik mellett is szólnak érvek, egyenlõre még nem döntöttem, de szívesen venném a tagtársak véleményét is ebben a kérdésben.


Én is végigküzdöttem ezt a kérdést annak idején, de egy 3-4 éves kicsit nagyobb kocsi, általában elég sokat futott -fõleg dízelben(100 000 + km), pont lejárt a garija, ki tudja, hogy hogy használták, mennyire gyilkolták hideegn a turbót... és nem annyival olcsóbb, mint amennyit bukni lehet, ha álla aszervízben turbóra várva, közben meg kell oldani a munkábajárást, ki kell pengetni a javítást...

- Szerintem új, használtban alternatíva max egy nagyon jó állapotú lehet, ami ellenõrizhetõen keveset futott, lehetõleg ismerõs használta...
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Új Toyota vásárlás
« Válasz #169 Dátum: 2007.01.20 17:20:04 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Viszont nekem is lenne egy kardinális kérdésem:

Új Corolla kombi dieselt vegyek, vagy ebben az árkategóriában (cirka 4M HUF) egy használt Ave diesel kombit? :hmm:


Attól függ , mi számít többet . Az Ave ugye nagyobb belül - fõleg a hátsó ülések és a csomagtartó szempontjából jelentõs a különbség - elöl nem annyira , elöl a Corolla helykínálata is kényelmes . Az Ave csendesebb úgy általában , bár önmagában véve a Corolla is nagyon kulturált , lévén a kis 1.4-es egy extra halk motor , dízel viszonylatban . A Carinánknál pl. lényegesen halkabb jóbarátném Corollája , 160-170-nél van benne akkora zaj , mint a Carinában 130-140-nél . Az Ave jobban megy , de nem sokkal - cserébe a Corolla átlagban legalább egy literrel kevesebbet fogyaszt , és a biztosítása is olcsóbb . Az Ave kifinomultabb belsõ kidolgozású , igényesebb - naná , lévén egy kategóriával nagyobb . De a régebbi Nissanból átülve , a Corollát sem éreznéd primitívnek - hogy megintcsak a Carinával jöjjek , annál pl. lényegesen igényesebb belül a Corolla . Szervízelés : az Ave vezérmûszíjas , a Corolla láncos . Az Avénál még mindig ott kísért a lendkerék-probléma , a Corollánál nincs ilyen . Viszont : ha Corolla , akkor csakis kézi váltós , különben ugyanúgy meglesz a mumusod , csak nem a lendkerék , hanem az MMT váltó képében .

És akkor ott van a szokásos használt vs. új dilemma , az elõnyökkel meg a hátrányokkal - ez annyira nyilvánvaló , hogy nem szükséges leírnom - kinek mi nyom többet a latban . Egy kiegészítéssel : szvsz te bõven értesz annyira az autókhoz , hogy egy használt autó jelentette meghibásodási rizikót , amennyire ez lehetséges , ki tudj védeni a vétel elõtti alapos megtekintéssel-kipróbálással .

-----------------------

Ha NEKEM kellene döntenem ebben a kérdésben , akkor én a használt Avét választanám - a design miatt . Nem tehetek róla , de az E12 szedán&kombi (szerintem) megajellegtelen kinézete számomra kizáró ok lenne .

VAGY - megvárnám az új Corolla kombit !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Új Toyota vásárlás
« Válasz #170 Dátum: 2007.01.20 17:52:02 »
E12 3 ajtós Piros Cori, közepesen sötétített ablakkal, nekem az tetszik a legjobban, itt áll 1 az utcánkban, szolid alufelnivel, nagyon bejön  :nagymosoly:
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Új Toyota vásárlás
« Válasz #171 Dátum: 2007.01.20 20:08:28 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ha NEKEM kellene döntenem ebben a kérdésben , akkor én a használt Avét választanám - a design miatt . Nem tehetek róla , de az E12 szedán&kombi (szerintem) megajellegtelen kinézete számomra kizáró ok lenne .
VAGY - megvárnám az új Corolla kombit !


Na még az is lehet, hogy megvárom, bár ez nem igazán rajtam múlik.
Viszont az ilyenkor a készleten lévõ régi verziókat, igencsak jutányos áron lehet beszerezni - kis segítséggel - tapasztalatom szerint. :hmm:  :nagymosoly:

Egyébként magam is az AVE-re hajlok. Coriba meg eszembe se jutott az MMT váltós megoldás, látva Misi kálváriáját, valamint olvasva a többiek panaszait.
Elváltogatok én szépen kényelmesen... :vag2:
Csakhát a bõdületes helykínálatot hamar mexokja az ember fia. :nemnem:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Új Toyota vásárlás
« Válasz #172 Dátum: 2007.01.20 20:29:07 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ha NEKEM kellene döntenem ebben a kérdésben , akkor én a használt Avét választanám - a design miatt . Nem tehetek róla , de az E12 szedán&kombi (szerintem) megajellegtelen kinézete számomra kizáró ok lenne .
VAGY - megvárnám az új Corolla kombit !


Na még az is lehet, hogy megvárom, bár ez nem igazán rajtam múlik.
Viszont az ilyenkor a készleten lévõ régi verziókat, igencsak jutányos áron lehet beszerezni - kis segítséggel - tapasztalatom szerint. :hmm:  :nagymosoly:

Egyébként magam is az AVE-re hajlok. Coriba meg eszembe se jutott az MMT váltós megoldás, látva Misi kálváriáját, valamint olvasva a többiek panaszait.
Elváltogatok én szépen kényelmesen... :vag2:
Csakhát a bõdületes helykínálatot hamar mexokja az ember fia. :nemnem:


HILUX ? :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Új Toyota vásárlás
« Válasz #173 Dátum: 2007.01.20 20:59:08 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ha NEKEM kellene döntenem ebben a kérdésben , akkor én a használt Avét választanám - a design miatt . Nem tehetek róla , de az E12 szedán&kombi (szerintem) megajellegtelen kinézete számomra kizáró ok lenne .
VAGY - megvárnám az új Corolla kombit !


Na még az is lehet, hogy megvárom, bár ez nem igazán rajtam múlik.
Viszont az ilyenkor a készleten lévõ régi verziókat, igencsak jutányos áron lehet beszerezni - kis segítséggel - tapasztalatom szerint. :hmm:  :nagymosoly:

Egyébként magam is az AVE-re hajlok. Coriba meg eszembe se jutott az MMT váltós megoldás, látva Misi kálváriáját, valamint olvasva a többiek panaszait.
Elváltogatok én szépen kényelmesen... :vag2:
Csakhát a bõdületes helykínálatot hamar mexokja az ember fia. :nemnem:


Azt valóban megszokod könnyen , ez nekem is ismerõs . Elõnyös , ha a Kikából a szekrényeket lecsukott ötödik ajtóval tudod hazavinni , meg ilyenek  :) ... De ! A Nissanod paraméterei : 430/1650 liter . A Corolláé 402/1480 , az Avensisé 520/1500 . Magyarul , ha csak az ûrtartalmat nézzük , és csak a szoros értelemben vett csomagtartót használod , akkor a Corolla nem jelent akkora visszalépést . A kibõvített méretet tekintve pedig szinte mindegy , hogy Corolla vagy Ave . Viszont , ha megnézzük a szállítható tárgyak méreteit is (utánatúrtam az AB-gyûjteményemben) , picit változik az ábra . Corolla : a hátfal és a hátsó ülések között 98 centi a hely , a hátsó kerékjáratok között 92 cm hely van , ledöntött hátsó ülésekkel pedig max. 1.61 m hosszú cuccokat lehet cipelni (ez az elõredöntött ülõlapig van mérve , tehát nem az elsõ ülések támlájáig!) . Ave : hátfal-hátsó ülések 1.11 m , kerékdobok között 1.04 m , hossz lehajtott hátsó üléssel 1.80 m  :hmm: ... no igen , valahol csak meglátszik a nagyobb kasztni  :wink:

Kérdés , hogy az új Corolla kombi raktere mekkora lesz . Tekintettel a külsõ méreteire , valamivel biztosan nagyobb , mint a jelenlegi Corolláé - ha ûrtartalomban nem is annyira , de hosszúságban-szélességben biztosan !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

CindR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Új Toyota vásárlás
« Válasz #174 Dátum: 2007.01.20 21:28:03 »
Lehet, hogy itt most sokan nem értenek egyet azzal amit mondok, de szerintem az utastérben nincs nagy (szinte alig) különbség a mostani Avensis és a Corolla között. Mindkét típusból sedanban ültem, elég sokat már, azt hogy nagyobb, nem merném könnyen kijelenteni. Azt viszont igen, hogy teljesen máshogy ül benne az ember. A Corollában sokkal magasabban, nagyon túlozva úgy, mint egy WagonR-ben, az Avé-ban pedig amolyan "normálisan". Ennek a két "ülésmódnak" a váltása igen furcsa, de hamar túlvan rajta az ember. Azt kell kipróbálni, hogy hosszú távon melyik a szimpatikusabb.
1979 Toyota Corolla KE70 1.3 - restaurálás alatt - http://corolla-ke70.blog.com/
1999 Toyota Avensis 1.6 Sol - a családi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Új Toyota vásárlás
« Válasz #175 Dátum: 2007.01.20 21:37:53 »
Idézetet írta: "CindR"
Lehet, hogy itt most sokan nem értenek egyet azzal amit mondok, de szerintem az utastérben nincs nagy (szinte alig) különbség a mostani Avensis és a Corolla között. Mindkét típusból sedanban ültem, elég sokat már, azt hogy nagyobb, nem merném könnyen kijelenteni. Azt viszont igen, hogy teljesen máshogy ül benne az ember. A Corollában sokkal magasabban, nagyon túlozva úgy, mint egy WagonR-ben, az Avé-ban pedig amolyan "normálisan". Ennek a két "ülésmódnak" a váltása igen furcsa, de hamar túlvan rajta az ember. Azt kell kipróbálni, hogy hosszú távon melyik a szimpatikusabb.


A Corolla pont azért tûnik kvázi ugyanakkorának belül , mert magasabban , "hokedlisebben" ülsz benne . Ez becsapós . Centikben kifejezve , az Avéban számottevõen több hely van , fõleg hátul . És kényelmesebb az üléspozíció - megintcsak fõleg hátul .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Új Toyota vásárlás
« Válasz #176 Dátum: 2007.01.20 21:54:42 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ha NEKEM kellene döntenem ebben a kérdésben , akkor én a használt Avét választanám - a design miatt . Nem tehetek róla , de az E12 szedán&kombi (szerintem) megajellegtelen kinézete számomra kizáró ok lenne .
VAGY - megvárnám az új Corolla kombit !


Na még az is lehet, hogy megvárom, bár ez nem igazán rajtam múlik.
Viszont az ilyenkor a készleten lévõ régi verziókat, igencsak jutányos áron lehet beszerezni - kis segítséggel - tapasztalatom szerint. :hmm:  :nagymosoly:

Egyébként magam is az AVE-re hajlok. Coriba meg eszembe se jutott az MMT váltós megoldás, látva Misi kálváriáját, valamint olvasva a többiek panaszait.
Elváltogatok én szépen kényelmesen... :vag2:
Csakhát a bõdületes helykínálatot hamar mexokja az ember fia. :nemnem:


Azt valóban megszokod könnyen , ez nekem is ismerõs . Elõnyös , ha a Kikából a szekrényeket lecsukott ötödik ajtóval tudod hazavinni , meg ilyenek  :) ... De ! A Nissanod paraméterei : 430/1650 liter . A Corolláé 402/1480 , az Avensisé 520/1500 . Magyarul , ha csak az ûrtartalmat nézzük , és csak a szoros értelemben vett csomagtartót használod , akkor a Corolla nem jelent akkora visszalépést . A kibõvített méretet tekintve pedig szinte mindegy , hogy Corolla vagy Ave . Viszont , ha megnézzük a szállítható tárgyak méreteit is (utánatúrtam az AB-gyûjteményemben) , picit változik az ábra . Corolla : a hátfal és a hátsó ülések között 98 centi a hely , a hátsó kerékjáratok között 92 cm hely van , ledöntött hátsó ülésekkel pedig max. 1.61 m hosszú cuccokat lehet cipelni (ez az elõredöntött ülõlapig van mérve , tehát nem az elsõ ülések támlájáig!) . Ave : hátfal-hátsó ülések 1.11 m , kerékdobok között 1.04 m , hossz lehajtott hátsó üléssel 1.80 m  :hmm: ... no igen , valahol csak meglátszik a nagyobb kasztni  :wink:

Kérdés , hogy az új Corolla kombi raktere mekkora lesz . Tekintettel a külsõ méreteire , valamivel biztosan nagyobb , mint a jelenlegi Corolláé - ha ûrtartalomban nem is annyira , de hosszúságban-szélességben biztosan !


Kis kiigazítás, a 92 cm a csomagtér legalsó pontján érvényes, 5 cm el följebb már 102 cm! van a két oldalról 5-5 cm-en belógó 45°-os letörés, a hátsó felfügesztés miatt.

A 402l az egyben levõ csomagtér ûrtartalom, a teljes csomagtér alatt van egy kb 4-5 cm mély pakolórész, ahol nekem az egyéb aprólék volt mindíg -WC papír, Munkáskesztû, zacskók, Keresztkulcs, gumipókok, ablakmosó, vontatókötél... Az oldalsó tartókkal együtt gyakorlatilag minden sallangot el lehetett tüntetni, ami elõtte egy összecsukható rekeszni helyet foglalt.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Új Toyota vásárlás
« Válasz #177 Dátum: 2007.01.20 22:45:00 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Kis kiigazítás, a 92 cm a csomagtér legalsó pontján érvényes, 5 cm el följebb már 102 cm!


Lehet , de bizonyos dolgok szállításánál tényleg a minimális szélesség számít - jellemzõen a lapos és nehéz tárgyakénál . Sõt , kisebb tárgyak egymás mellé pakolásánál is fontos - hiába van 5 centivel följebb már 102 centi , ha emiatt mondjuk eggyel kevesebb bõröndöt tudsz betenni egymás mellé . Amúgy önmagában nem rossz az a 92 cm , asszem a Carina E kombié is valami ilyesmi . De az Ave 104 centije hatalmas különbség . Aki járt már úgy , hogy pl. egy ágy nem fér be az autóba , és három-négy centin múlik a dolog , az tudja , mirõl beszélek  :nana:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Új Toyota vásárlás
« Válasz #178 Dátum: 2007.01.21 01:16:25 »
Palaczk, annak nem tudsz véletlenül utánanézni, hogy mekkora a liftback Ave belsõ magassága lehajtott ülésekkel - van-e 85 centi?
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Új Toyota vásárlás
« Válasz #179 Dátum: 2007.01.21 10:55:50 »
Idézetet írta: "music"
Palaczk, annak nem tudsz véletlenül utánanézni, hogy mekkora a liftback Ave belsõ magassága lehajtott ülésekkel - van-e 85 centi?


Annak sajnos nem . Ezt nem szokták mérni , így utánanézni sem tudok . De a Carinát mindjárt lemérem neked , ha apámék hazaértek vele . Az Avéé biztos nem kisebb - sõt (lévén az Ave jóval magasabb , mármint az Ave II , ugye) . Ezt most ugye úgy kell érteni , hogy elõredöntöm az ülõlapot , lehajtom a támlát , és aztán lemérem a támla és a tetõ közötti helyet ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )