Szerző Téma: Új Toyota vásárlás  (Megtekintve 134865 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bali1a

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Új Toyota vásárlás
« Válasz #150 Dátum: 2006.09.18 12:23:24 »
Idézetet írta: "Misi"
Az, hogy milyen árfolyamon írod alá a szerzõdést, az mindegy....
Minden hónapban az aktuális MNB árfolyamon történik a számlázás.


Ez azért nem teljesen igaz. Amikor felveszed a hitelt, nem mindegy, hogy az 1mFt az 5700CHF vagy 5900CHF, hiszen nekem majd azt (CHF) kell visszatörleszteni.
Az teljesen rendben van, hogy az árfolyamváltozás miatt a törlesztés minden hónapban más és más forintban számolva. A lényeg számomra, hogy mikor aláírtam a szerzõdést akkor a hitelem elvileg X CHF volt, most meg kihozzák, hogy inkább X*1,025 ami az én esetemben 1,5 havi törlesztõrészlet.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Új Toyota vásárlás
« Válasz #151 Dátum: 2006.09.18 12:38:49 »
Idézetet írta: "bali1a"
Idézetet írta: "Misi"
Az, hogy milyen árfolyamon írod alá a szerzõdést, az mindegy....
Minden hónapban az aktuális MNB árfolyamon történik a számlázás.


Ez azért nem teljesen igaz. Amikor felveszed a hitelt, nem mindegy, hogy az 1mFt az 5700CHF vagy 5900CHF, hiszen nekem majd azt (CHF) kell visszatörleszteni.
Az teljesen rendben van, hogy az árfolyamváltozás miatt a törlesztés minden hónapban más és más forintban számolva. A lényeg számomra, hogy mikor aláírtam a szerzõdést akkor a hitelem elvileg X CHF volt, most meg kihozzák, hogy inkább X*1,025 ami az én esetemben 1,5 havi törlesztõrészlet.


A nem forint alapú hiteleknél ez a kockázat sajnos fenn áll. Mivel a hitelet CHF-ben vagy Euroban veszed fel, a részleteket viszont forintban fizeted, ezért elõfordulhat, hogy sokkal többet fizetsz vissza annál, mint amit a szerzõdés megkötésekor érvényes árfolyam alapján kéne. Ezért kell mindig azon drukkolni, hogy a HUF erõsödjön....
Az árfolyamkockázat elõl csak a HUF alapú hitel esetében mentesülsz, mert akkor x darab egyforma csekket kapsz. Ilyen hitelt akkor érdemes felvenni, ha bizonyosan prognosztizálható a nemzeti valuta folyamatos romlása, ellenkezõ esetben a deviza alapú hitel jobb megoldás. Fõleg a CHF alapú, mivel a forint árfolyama nem ahhoz van kötve.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Új Toyota vásárlás
« Válasz #152 Dátum: 2006.09.18 13:00:34 »
Idézetet írta: "bali1a"
Idézetet írta: "Misi"
Az, hogy milyen árfolyamon írod alá a szerzõdést, az mindegy....
Minden hónapban az aktuális MNB árfolyamon történik a számlázás.


Ez azért nem teljesen igaz. Amikor felveszed a hitelt, nem mindegy, hogy az 1mFt az 5700CHF vagy 5900CHF, hiszen nekem majd azt (CHF) kell visszatörleszteni.
Az teljesen rendben van, hogy az árfolyamváltozás miatt a törlesztés minden hónapban más és más forintban számolva. A lényeg számomra, hogy mikor aláírtam a szerzõdést akkor a hitelem elvileg X CHF volt, most meg kihozzák, hogy inkább X*1,025 ami az én esetemben 1,5 havi törlesztõrészlet.


Nem az aláírásod napja a mérvadó, hanem a banki rögzítés dátuma, ami akár 2 héttel is arrább lehet, így bõven lehet, hogy aláíráskor 175 volt, a bázisárfolyamod, meg 172 ( én spec pont foprdítva jártam, mire berögzítették 3 Ft-al ment följebb, így 3 év alatt most volt az 5. csekk, ami magasabb, mint a bázis, átlagban még mindíg jól jártam.)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

bali1a

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Új Toyota vásárlás
« Válasz #153 Dátum: 2006.09.18 13:58:52 »
Idézetet írta: "Tamás69"

Nem az aláírásod napja a mérvadó, hanem a banki rögzítés dátuma, ami akár 2 héttel is arrább lehet, így bõven lehet, hogy aláíráskor 175 volt, a bázisárfolyamod, meg 172 ( én spec pont foprdítva jártam, mire berögzítették 3 Ft-al ment följebb, így 3 év alatt most volt az 5. csekk, ami magasabb, mint a bázis, átlagban még mindíg jól jártam.)


Pontosan így van.  Illetve, mikor vettem az autót, akkor több kereskedésben is állították, hogy a Toyota finanszírozás általában 24 óra alatt berögzíti a hitelt. Még javasolták is, hogy érdemes erre odafigyelni, mert jelenthet pár ezrest. Nem mintha ez hatalmas gondot jelentene, hisz tudtam, mit csinálok, mikor ezt a fajta finanszírozást választottam.
Ez a második Toyota vásárlás a családban ebben az évben és mindkét esetben mindenrõl kiderült a vásárlás után, hogy azért nem úgy vannak a dolgok ahogy vásárlás elõtt mondták.

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Új Toyota vásárlás
« Válasz #154 Dátum: 2006.09.18 15:39:38 »
A kérdést azért lehet úgy is meg kellene vizsgálni, hogy adott hitel összegnél mekkora árfolyam romlás esetén éred el azt a törlesztõ részletet, amit ugyanakkora forintos hitelre kellene fizetni. Az én hitelemnél a kamat számítás úgy van megoldva, hogy van egy fix kamat és van egy változó, ami az árfolyam változást követi le. Számolgattam, még messze a közelében sem vagyok annak az összegnek, amit a forintos hitel törlesztõ részletére bemondtak 2 éve és eddig max. 2000 ft-tal fizettem többet havonta árfolyam változás miatt.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

bali1a

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Új Toyota vásárlás
« Válasz #155 Dátum: 2006.09.18 22:18:00 »
Most nézem csak, hogy a bank által kiadott értesítõn/életbelépési papíron (!) szerepel a 175-ös árfolyam. Akkor a másik papíron lévõ 171 honnan jön?
Ha viszont a 175 helyett valóban a 171 a jó érték, akkor miért nem kapok errõl valami papírt, hogy pontosan tudjam én is  a szerzõdés végleges feltételeit. Félreértések elkerülése végett most nem a havi pontos törlesztõrészletrõl van szó, hanem arról, hogy egy adott napon végül is mennyi hitelt is vettem fel.

Elnézést, ha túl sokat foglalkozom ezzel, de szerettem volna kicsit örülni az új autónak, de eddig csak sz... van vele. Ez csak épp az eheti.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Új Toyota vásárlás
« Válasz #156 Dátum: 2006.09.18 22:27:09 »
Ahogy azt már írtam, teljesen mindegy, hogy milyen árfolyamon kötötted a szerzõdést.
Mivel a HUF/CHF árfolyam folyamatosan változik, ezért sosem lesz két egyforma csekked...

bali1a

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Új Toyota vásárlás
« Válasz #157 Dátum: 2006.09.18 22:39:03 »
Idézetet írta: "Misi"
Ahogy azt már írtam, teljesen mindegy, hogy milyen árfolyamon kötötted a szerzõdést.
Mivel a HUF/CHF árfolyam folyamatosan változik, ezért sosem lesz két egyforma csekked...


Privát üzenet ment.

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Új Toyota vásárlás
« Válasz #158 Dátum: 2007.01.18 11:52:11 »
Új autó vásárlása elõt állok és érdekes kérdés merült fel bennem.
A forgalombahelyezésnél kell illetéket fizetni 2x6000Ft rendszám 5500Ft körcimke 320Ft.
Ezek az cuccok áfa körbe tartoznak? A magyarország.hu-n nem melítik, hogy netto ár ez vagy, hogy
áfát kell-e rá számolni.
A kereskedõ azt mondta ezek nettó árak. Most ha tényleg nettó akkor mennyi az áfa?

Sajnos OFF autót fogok venni, de azért remélem segít valaki. Annyi ár annyi kereskedõtõl
és nem akarom, hogy valahol átverjenek már kicsit fóbiás is lettem. :D
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Új Toyota vásárlás
« Válasz #159 Dátum: 2007.01.18 12:50:52 »
Idézetet írta: "Random_"
Új autó vásárlása elõt állok és érdekes kérdés merült fel bennem.
A forgalombahelyezésnél kell illetéket fizetni 2x6000Ft rendszám 5500Ft körcimke 320Ft.
Ezek az cuccok áfa körbe tartoznak? A magyarország.hu-n nem melítik, hogy netto ár ez vagy, hogy
áfát kell-e rá számolni.
A kereskedõ azt mondta ezek nettó árak. Most ha tényleg nettó akkor mennyi az áfa?

Sajnos OFF autót fogok venni, de azért remélem segít valaki. Annyi ár annyi kereskedõtõl
és nem akarom, hogy valahol átverjenek már kicsit fóbiás is lettem. :D


Az államigazgatási illetékek - mivel önmaguk is adók - nem ÁFÁ-sak tudtommal.  Te is írod, hogy illetékekrõl van szó. Ott még nem tartunk, hogy az illetéket is megadóztassák, hiszen akkor az adót adóztatnák.
Szóval itt a nettó a bruttó.
Milyen OFF-ot veszel? Esetleg PÜ-be is jöhet, vagy a beszélgessünk topicba, esetleg ha japót veszel akkor a megfelelõ típustopicba, ha meg nem japó, akkor az OFF egyéb autókba is jöhet!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Új Toyota vásárlás
« Válasz #160 Dátum: 2007.01.18 12:53:28 »
Viszont nekem is lenne egy kardinális kérdésem:

Új Corolla kombi dieselt vegyek, vagy ebben az árkategóriában (cirka 4M HUF) egy használt Ave diesel kombit? :hmm:

Az egyik mellett és a másik mellett is szólnak érvek, egyenlõre még nem döntöttem, de szívesen venném a tagtársak véleményét is ebben a kérdésben.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Új Toyota vásárlás
« Válasz #161 Dátum: 2007.01.18 12:59:27 »
Idézetet írta: "Trotter66"

Az államigazgatási illetékek - mivel önmaguk is adók - nem ÁFÁ-sak tudtommal.  Te is írod, hogy illetékekrõl van szó. Ott még nem tartunk, hogy az illetéket is megadóztassák, hiszen akkor az adót adóztatnák.
Szóval itt a nettó a bruttó.
Milyen OFF-ot veszel? Esetleg PÜ-be is jöhet, vagy a beszélgessünk topicba, esetleg ha japót veszel akkor a megfelelõ típustopicba, ha meg nem japó, akkor az OFF egyéb autókba is jöhet!


Akkor a kereskedõ akar átverni mert õ nettót emleget és mikor megkérdeztem telefonon mondta, hogy erre még megy áfa.

Az autóról írok OFF-ba kombi lesz.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Új Toyota vásárlás
« Válasz #162 Dátum: 2007.01.18 16:19:38 »
Emberek,

Most nézem csak, hogy korábban elõkerültek a témában a deviza alapú hitelkonstrukciók.

Namost úgy esett, hogy júli közepén, a forint leggyengébb napjaiban szerzõdtünk, és most januárban lett esedékes egy nagyobb (egymilliós) törlesztõrészlet befizetése. A most kézhez kapott értesítõn a tény árfolyam 158 HUF/CHF, a bázis árfolyam 178 HUF/CHF, ami közel 118 000 forintos árfolyamból adódó különbséget feltételez ekkora törlesztõrésznél, mellesleg ez szépen meg is jelenik az értesítõn, mínusz összegként. Igenám, de a csekken mégis 985 000 forintot kellett befizetnem, amikor pedig a TFSH-nál firtattam a dolgot, aszonták nyugodjak meg, nem vész el az az összeg, hanem a rendszer továbbgörgeti. Bõszen helyeseltem, de nem igazán vágom mit fog ez jelenteni a gyakorlatban. El tudná nekem magyarázni valamelyikõtök? :)

Kösz,

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Új Toyota vásárlás
« Válasz #163 Dátum: 2007.01.18 20:18:25 »
Idézetet írta: "Renwick"
Emberek,

Most nézem csak, hogy korábban elõkerültek a témában a deviza alapú hitelkonstrukciók.

Namost úgy esett, hogy júli közepén, a forint leggyengébb napjaiban szerzõdtünk, és most januárban lett esedékes egy nagyobb (egymilliós) törlesztõrészlet befizetése. A most kézhez kapott értesítõn a tény árfolyam 158 HUF/CHF, a bázis árfolyam 178 HUF/CHF, ami közel 118 000 forintos árfolyamból adódó különbséget feltételez ekkora törlesztõrésznél, mellesleg ez szépen meg is jelenik az értesítõn, mínusz összegként. Igenám, de a csekken mégis 985 000 forintot kellett befizetnem, amikor pedig a TFSH-nál firtattam a dolgot, aszonták nyugodjak meg, nem vész el az az összeg, hanem a rendszer továbbgörgeti. Bõszen helyeseltem, de nem igazán vágom mit fog ez jelenteni a gyakorlatban. El tudná nekem magyarázni valamelyikõtök? :)

Kösz,

üdv

R.


Nos ez a görgetés számomra azt jelenti, hogy a hitelintézet simítja az árfolyamingadozást. Reménykedjünk, hogy amikor gyengül a forint akkor is így tesz a spejzolt árfolyamkülönbözetbõl... :hmm:  Talán van valaki itt, aki bankberkekben járatosabb nálam és megmondja a tutit.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

England

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Új Toyota vásárlás
« Válasz #164 Dátum: 2007.01.18 21:02:35 »
EMBEREK!

Hétfõn jön az új Corolla Sedan már megtekinthetõ a szalonokban.Kicsit Camrys beütése lesz.