Szerző Téma: Új Toyota vásárlás  (Megtekintve 130634 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

okoska

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
új Toyota vásárlás
« Válasz #15 Dátum: 2004.08.09 14:22:02 »
Sziasztok!
Az embereket szerintem leginkább a kedvezmény mértéke érdekli egy új kocsinál.Persze a kiszolgálás is sokat nyom a lapba.
Most vagyok túl egy új Yaris vásárláson, nagyon sok kereskedőt megismertem .A kedvezmény mértéke nagyon széles határon mozog.
Meg persze az is hogy úgy látom az interneten kért ajánlatokat valahogy nem veszik komolyan.
Pedig jövö ez......
Sajnálom hogy egy-két márkakereskedés még mindig nem nöt fel az internethez.
 Sokan vannak.Vagy Weblap nincs vagy elavult vagy email nem mükszik  stb.
Sok helyen személyesen is látom még a Toyotának van mit tenni a vásárlok megnyerése érdekében a márkakereskedőkön keresztül.
Hány százalék? Innen indultunk el. 2-6%ig személyes tapasztalatom
Üdv mindenkinek.B.Cs.

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
corolla
« Válasz #16 Dátum: 2004.08.10 08:12:42 »
Hello!

Nem sok ez a 4,35M egy corolláért?
Pláne, hogy nincs egy milla külömbség egy "alap" avensis és a választott corolla között.

És az "alap" kivitel az avensisben nem is olyan alap...

(lásd opel reklám egy soproni lapban: puha kormány, kényelmes ülések...) Azért ez komoly!
Cserélem is a paripámat.  :lol:  :lol:  :lol:

Egyébként az új COROLLA borzasztóan szép, csak kicsi...
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: corolla
« Válasz #17 Dátum: 2004.08.10 13:20:35 »
Idézetet írta: "blazs"
Egyébként az új COROLLA borzasztóan szép, csak kicsi...

Nézd, valamit, valamiért. Én is kérdezhetném, hogy mennyit költesz a kocsidra javítások szevizek nélkül (tehát benzin, biztosítás, adó) - és mondhatnám, hogy fúúúú én a felét se. Mindenki tudja, hogy mivel jár egy kis, közepes, vagy nagy autó. Mindennek van előnye, meg hátránya. A 4,35 milka a maga kategóriájában (sajnos) egyáltalán nem számít soknak. Te is írtad, hogy "csak" egy milka pluszért egy Avensist kapsz. Azért azt a különbséget nem nevezném kicsinek, hiszen egy milkáért 9-10 éves kocsit kaphatsz már! (nem kispolákról beszélek...)
music     

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Re: corolla
« Válasz #18 Dátum: 2004.08.10 23:06:51 »
Idézetet írta: "music"
Én is kérdezhetném, hogy mennyit költesz a kocsidra javítások szevizek nélkül (tehát benzin, biztosítás, adó) - és mondhatnám, hogy fúúúú én a felét se.


hát egy 1.6os autóra te több biztosítást fizetsz pesten (1.5L-2.0L), mint én vidéken.

Mivel a kocsim autómata, így a fogyasztása is jobb, és átlagban eljárok 8-8,5 -ből. Akkor ne beszéljünk a pesti közlekedésről, mikor egy órát járatod az autót, és 5el döcörögsz...

és még a szervízeléshez: a kocsimat műszakira vittem, és azt mondta a szerelőm, hogy jobb lenne venni rá két új gumit hátra, mert lehet, hogy belekötnek...

a többi cucc (olaj, fékbetét, stb...) annyi mint a corollára.
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Új Toyota vásárlás
« Válasz #19 Dátum: 2004.08.10 23:08:07 »
lemaradt: ...mint én vidéken a 2.2-es re
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: corolla
« Válasz #20 Dátum: 2004.08.11 09:00:39 »
Idézetet írta: "blazs"
hát egy 1.6os autóra te több biztosítást fizetsz pesten (1.5L-2.0L), mint én vidéken.

Ez elég hülye hasonlat. Mennyit fizetnél ott egy Corollára vagy mennyit fizetnék én itt egy 2.2-es Camryra?

Idézetet írta: "blazs"
Mivel a kocsim autómata, így a fogyasztása is jobb, és átlagban eljárok 8-8,5 -ből. Akkor ne beszéljünk a pesti közlekedésről, mikor egy órát járatod az autót, és 5el döcörögsz...

Ez inkább Budapest - vidék vita mint Corolla - Camry. (Egyébként a Yarisom városban 5-tel döcögve sem evett 7liter felett. És nem is kell 5-tel döcögni, ha ismered a várost.)

Idézetet írta: "blazs"
a többi cucc (olaj, fékbetét, stb...) annyi mint a corollára.

Nehogy azt mond, hogy egy 2.2-es motorba ugyanannyi olaj kell mint egy 1.4-es Corollába! :-)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: corolla
« Válasz #21 Dátum: 2004.08.11 11:44:50 »
Idézetet írta: "blazs"

hát egy 1.6os autóra te több biztosítást fizetsz pesten (1.5L-2.0L), mint én vidéken.

Nem kötekedni akarok, de 1332 cm3 a kocsim. Én kb. 34e forintot fizetek A0-ra (mivel tavaly vettem). Megnéztem , hogy mennyit fizetnék az én paramétereimmel a Te kocsidra vidéken, és 70e volt a legolcsóbb. Ez bizony a duplája...
Idézetet írta: "blazs"

Mivel a kocsim autómata, így a fogyasztása is jobb, és átlagban eljárok 8-8,5 -ből. Akkor ne beszéljünk a pesti közlekedésről, mikor egy órát járatod az autót, és 5el döcörögsz...

Nézd, arról nem a kocsid tehet, hogy Te hol laksz, ha Te is itt laknál, 11-12 alatt nem jönnél ki. Ehhez képest nekem télen, rövid városi utakkal fogyasztott 7.5-et, nyáron ugyanilyen szituban 6.3-6.5-öt, városon kívül pedig még ennyit se.
Egyébként mindent meg lehet úszni, csak ügyesnek kell lenni. Ha olyan helyre megyek, ahol végképp nem tudom megkerülni a dugót, akkor ott a bicikli, vagy télen a BKV.  
Idézetet írta: "blazs"
és még a szervízeléshez: a kocsimat műszakira vittem, és azt mondta a szerelőm, hogy jobb lenne venni rá két új gumit hátra, mert lehet, hogy belekötnek... a többi cucc (olaj, fékbetét, stb...) annyi mint a corollára.

Ez igaz, de erről nem a kocsi mérete tehet, hanem a márkajelzés az orrán... Bár gyanúm, hogy azért több olaj kell a Tiedbe, és gyakrabban fogy el a fékbetét (hiszen nagyobb tömeget kell lassítania).
Félre ne érts, nem bántásból írtam ezeket, csakhogy tudd, a kis Toyota is Toyota, az se rosszabb, mint a nagy. :wink:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Új Toyota vásárlás
« Válasz #22 Dátum: 2004.08.11 11:48:51 »
Na, megint megelőztek... :roll:
Az előbbihez még annyit, hogy egy új autó, viszont új. Egy új Camry pedig elég messze van a 4,35 milkától, ha jól emlékszem, a duplája.
Az más kérdés, hogy ha lenne 4 és fél milkám, akkor abból mit vennék... :wink:
music     

blazs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Új Toyota vásárlás
« Válasz #23 Dátum: 2004.08.11 21:08:31 »
namost 1.6os corolláról volt szó. az nem az 1.3as kategória.
az 1.6ra pesten a0-ba 100ezret fizetsz!
de zárjuk le...

ha az olajat "jó" helyen veszed, máris csökkennek a költségek...  :wink:

na mindegy...
mindenki elfogult a sajátjával...

üdv, szép napot
LAZS  70
-------
('94 :toy: CAMRY 2,2 GL // '95 :toy: carinaE 1,6XLi)

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: corolla
« Válasz #24 Dátum: 2004.08.12 12:27:08 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "blazs"
Egyébként az új COROLLA borzasztóan szép, csak kicsi...

A 4,35 milka a maga kategóriájában (sajnos) egyáltalán nem számít soknak. Te is írtad, hogy "csak" egy milka pluszért egy Avensist kapsz. Azért azt a különbséget nem nevezném kicsinek, hiszen egy milkáért 9-10 éves kocsit kaphatsz már! (nem kispolákról beszélek...)


Csak megsúgom, hogy 960e-ért ment el a 10 éves corollám 185e km-el és tényleg megkímélten, garázsoltan, sehol nem rohadva (még jele sem volt), légkondi nélkül, 4 el ablakkal, ABS nélkül, szervo nélkül, 5 ajtóval, törésmentesen, Mo-i. Azért ez nem egy rossz kocsi és milla alatt :shock: . Persze többet akartam, de ha ennyit adnak akkor ennyit adnak. Persze várni sem volt időm nagyon, két hét alatt ment el, és szerintem ez manapság nem rossz. Hozzáteszem, a vevőm pont ezt a típust kereste. Azért ez sem mindegy. Egy viszonylag keresett autó is van már millió körül jó állapotban.....és nagyon is sok pénz az a millió. Nézzük csak mennyi is az átlag kereset ma itthon? Tuti minden Toyotás fórumozó felette van. Azért egy Avensist megvenni mégis sok egy átlag feletti pénzből is. Sokakat már a 4,35-ös ár is riaszt. Sajna engem is  :cry: Szerinted nekem minden álmom egy Yaris volt. Persze hogy szívesebben járnék Land Cruiserrel, főleg diesellel.

Ennyit a "csak egy millióval több és Avensis" dologról. :wink:
Üdv: Kishaver 74

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Új Toyota vásárlás
« Válasz #25 Dátum: 2004.08.12 12:37:36 »
Idézet
Hozzáteszem, a vevőm pont ezt a típust kereste.


Én kétszer álultam 97-es Corollát és nagyon érdekes, hogy akik megnézték (kb 10-en) kimondottan ilyen tipust kerestek, nem úgy nézték, hogy kell egy autó 1 milla körül és kész hanem, hogy nekik CSAKIS COROLLA kell! Bár ezen nincs mit csodálkozni.   :D Ez már csak egy ilyen tipus.

Sz.
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Új Toyota vásárlás
« Válasz #26 Dátum: 2004.08.12 13:02:56 »
Idézetet írta: "Wartburg311"
Idézet
Hozzáteszem, a vevőm pont ezt a típust kereste.


Én kétszer álultam 97-es Corollát és nagyon érdekes, hogy akik megnézték (kb 10-en) kimondottan ilyen tipust kerestek, nem úgy nézték, hogy kell egy autó 1 milla körül és kész hanem, hogy nekik CSAKIS COROLLA kell! Bár ezen nincs mit csodálkozni.   :D Ez már csak egy ilyen tipus.
Sz.


Azt hiszem ilyen lesz a Yaris is, csak még nem sokan adják el, meg kevés fut belőlük amúgy is (a corollához képest) és ezért nem is nagyon keresik, mert tudják, hogy felesleges. Na meg azért, mert még új korában is viszonylag elérhető áron van és inkább vesznek egy újat részletre, mint egy használtat 3-4 évesen 1,8 milláért vagy felette.

Egyébként van kint ismerősöm Irakban és még ott is azt mondják, hogy a homoktól, meg portól a legtöbb autó kikészül, de a corolla.....az bírja mint állat. Akinek corollája van az csak azért nem alszik nyugodtan, mert fél, hogy nyúlják a verdát. :lol:  :lol:
Üdv: Kishaver 74

Larson

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Új Toyota vásárlás
« Válasz #27 Dátum: 2004.09.17 11:56:42 »
Ma cserélte le apám a régi Avensist az újra.
Nem kicsit örülök  :D   :D

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Új Toyota vásárlás
« Válasz #28 Dátum: 2004.09.17 12:36:59 »
Nem kicsit jó AUTÓ :)
Gratula!!!

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Új Toyota vásárlás
« Válasz #29 Dátum: 2004.09.17 15:09:03 »
Idézetet írta: "Larson"
Ma cserélte le apám a régi Avensist az újra.
Nem kicsit örülök  :D   :D


üdv a klubban :D :D :D ha beléptek, akkor lesz egy új ÉP avensis a klubban :D (lásd avensis topic)
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]