Szerző Téma: Új Toyota vásárlás  (Megtekintve 130497 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Új Toyota vásárlás
« Válasz #120 Dátum: 2006.02.12 16:42:11 »
Idézetet írta: "megaa"
Végül  is a Mayer-ék korrekt áron veszik be, azért döntöttem mellettük. Remélem nem bánom meg....


Feleségemnek náluk vettük a kis 3 ajtósat, korrekt csapat benyomását keltették!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

keri

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 272
Új Toyota vásárlás
« Válasz #121 Dátum: 2006.03.02 21:34:53 »
Hello!

Egy kollegám le akarja cserélni a Corolláját egy új Avensisre.
Azt még nem tudja, hogy öt ajtóst vagy kombit szeretne de azt igen, hogy 2,2-es diesel jólfelszereltett.

Melyik kereskedő(ke)t javasoljátok?

Előre is köszi!!! :toy:
95 Toyota Carina E 1,6 (151)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Új Toyota vásárlás
« Válasz #122 Dátum: 2006.03.03 17:29:07 »
Idézetet írta: "keri"
Hello!
Egy kollegám le akarja cserélni a Corolláját egy új Avensisre.
Azt még nem tudja, hogy öt ajtóst vagy kombit szeretne de azt igen, hogy 2,2-es diesel jólfelszereltett.
Melyik kereskedő(ke)t javasoljátok?
Előre is köszi!!! :toy:

Szeke és az M+F Toyota.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

cfg76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
EGy hülye kérdés
« Válasz #123 Dátum: 2006.07.11 12:26:25 »
Hogyan lehet ellenõrizni egy vadiúj Corollánál hogy 1.4-es vag 1.6-os motorral van-e szerelve?

(Természetesen a forgalmi megtekintése nélkül, úgy mûszakilag)  :hmm:  :figyellek:

A Csaszi

  • Vendég
Re: EGy hülye kérdés
« Válasz #124 Dátum: 2006.07.11 12:49:00 »
Idézetet írta: "cfg76"
Hogyan lehet ellenõrizni egy vadiúj Corollánál hogy 1.4-es vag 1.6-os motorral van-e szerelve?
Teljesen laikusként - kérsz képet az tagtársak 1.4-es és 1.6-os motorjáról és összeveted a sajátoddal.  :kacsint:  :nagymosoly: Esetleg eljössz a szombati talira, s ott élõben hasonlítgatni a többiek motorjaival.

Kicsit macerásabban: +keresni a motorszámot s valamely Toyotaszervízet felhívva jól lecsekkoltatni, hogy ez most vajh mejik motor.

Még macerásabb 5let: leengedni az olajat, s megmérni, hogy mennyi vót. Utánanézni a neten, hogy az 1.4-esbe és az 1.6-osba mennyi kell s összevetni a kapott eredményeket  :nagymosoly:  :nagymosoly:

..oké, ez utóbbi 5letem sajna nem jó, ha jól látom mindkettõbe 3.7L-nyi cucc kell.. akkor marad a motorkód ugye...

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: EGy hülye kérdés
« Válasz #125 Dátum: 2006.07.11 12:59:00 »
Idézetet írta: "cfg76"
Hogyan lehet ellenõrizni egy vadiúj Corollánál hogy 1.4-es vag 1.6-os motorral van-e szerelve?

Sehogy. Tökéletesen ugyanúgy néz ki minden, mindkét motornál.

Csak a motorszámból vagy a forgalmiból tudod: 3ZZ az 1.6-os, 4ZZ az 1.4-es motorkódja.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

cfg76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: EGy hülye kérdés
« Válasz #126 Dátum: 2006.07.11 13:23:40 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "cfg76"
Hogyan lehet ellenõrizni egy vadiúj Corollánál hogy 1.4-es vag 1.6-os motorral van-e szerelve?

Sehogy. Tökéletesen ugyanúgy néz ki minden, mindkét motornál.

Csak a motorszámból vagy a forgalmiból tudod: 3ZZ az 1.6-os, 4ZZ az 1.4-es motorkódja.



A forgalmit hagyjuk, sajnos azt ***ták el és nem tudom melyik adatának lehet hinni. De akkor megnézem a motorszámot, köszi a segítséget.

bali1a

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Új Toyota vásárlás
« Válasz #127 Dátum: 2006.07.20 11:06:31 »
Lehetséges az, hogy a Toyota központi raktárából bizonyos kereskedõk, országok elõbb kapnak meg autókat vagy priorítást élveznek másokkal szemben?

Ha most bemegyek egy kereskedõhöz, akkor õ megnézi valami központi rendszerben, hogy mikorra van az autó kiírva. Persze ez az autó még véletlenül se fog idõre megérkezni, hanem csúszik pár hetet (és itt nem az itthoni forgalombahelyezésre gondolok). Egy pár száz km-re lévõ raktárból miért tart hetekig mire ideér egy autó? Nem gond, ha 1 hónap az út, de akkor ne mondják, hogy 1 hét. Meg lehet ezt valahogy tudni, hogy mikkora számíthat ténylegesen autóra az ember?

Vigyorka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Az új autó törött vagy nem?
« Válasz #128 Dátum: 2006.07.21 06:53:29 »
Üdvözletem!

Kérdésem: Mit tennétek a helyemben?

Ma kellett volna átvennem az új Aygomat.

Tegnap kaptam egy telefont a márkakereskedõtõl, hogy apró gond van, szállításnál összetörték az autó lámpaburáját, nincs ma autó. (alsó sorron állt és ráengedték a felsõ sort a leszedésnél....)
Én a mai naptól csere autót és egy sérülés mentes autót kértem.
Tegnap újabb telefon a márkakereskedõtõl, hogy nem az én autóm tört, én jeleztem, hogy akkor megyek érte.
Márkakereskedõ válasza apró gond van az autó nincs levizsgáztatva és nincs még törzskönyve.

Bravo Toyota!  :pofa:
Nem vettem át az autót!
Korrekt alkut kötöttem a márkakereskedõvel! (a Toyota Motor Hungary is besegített!)  :kacsint:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Az új autó törött vagy nem?
« Válasz #129 Dátum: 2006.07.21 08:15:42 »
Idézetet írta: "Vigyorka"
Üdvözletem!

Kérdésem: Mit tennétek a helyemben?

Ma kellett volna átvennem az új Aygomat.

Tegnap kaptam egy telefont a márkakereskedõtõl, hogy apró gond van, szállításnál összetörték az autó lámpaburáját, nincs ma autó. (alsó sorron állt és ráengedték a felsõ sort a leszedésnél....)
Én a mai naptól csere autót és egy sérülés mentes autót kértem.
Tegnap újabb telefon a márkakereskedõtõl, hogy nem az én autóm tört, én jeleztem, hogy akkor megyek érte.
Márkakereskedõ válasza apró gond van az autó nincs levizsgáztatva és nincs még törzskönyve.


nem semmi! :banging:
hogy a toyotánál is ez van.. :cry:
amit átveszel autot azt tutira nézed meg! rétegvastagságmérõvel! nehogy vmi sérült szart sozzanak rád!
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Az új autó törött vagy nem?
« Válasz #130 Dátum: 2006.07.21 10:15:52 »
Idézetet írta: "Vigyorka"
Üdvözletem!

Kérdésem: Mit tennétek a helyemben?

Ma kellett volna átvennem az új Aygomat.

Tegnap kaptam egy telefont a márkakereskedõtõl, hogy apró gond van, szállításnál összetörték az autó lámpaburáját, nincs ma autó. (alsó sorron állt és ráengedték a felsõ sort a leszedésnél....)
Én a mai naptól csere autót és egy sérülés mentes autót kértem.
Tegnap újabb telefon a márkakereskedõtõl, hogy nem az én autóm tört, én jeleztem, hogy akkor megyek érte.
Márkakereskedõ válasza apró gond van az autó nincs levizsgáztatva és nincs még törzskönyve.

This way Ay( :kacsint: ) would not go!
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Re: Az új autó törött vagy nem?
« Válasz #131 Dátum: 2006.07.21 10:18:18 »
Idézetet írta: "Vigyorka"

Tegnap kaptam egy telefont a márkakereskedõtõl, hogy apró gond van, szállításnál összetörték az autó lámpaburáját, nincs ma autó. (alsó sorron állt és ráengedték a felsõ sort a leszedésnél....)
Én a mai naptól csere autót és egy sérülés mentes autót kértem.
Tegnap újabb telefon a márkakereskedõtõl, hogy nem az én autóm tört, én jeleztem, hogy akkor megyek érte.
Márkakereskedõ válasza apró gond van az autó nincs levizsgáztatva és nincs még törzskönyve.


Az elsõ mondatodat olvasva csodálkoztam: :shock: Fölhívnak, hogy megsérült a kocsi???
Kb. 10bõl11helyen mellébeszélnek hasonló helyzetben (lásd utolsó mondatod :nagymosoly: ).
De nem hazudtolták meg önmagukat, hát elég jópofa ez a mégse a Tiéd törött hanem egy másik, csak az meg még nem szalonképes... :rohog:
Én a helyedbe mondtam volna, hogy jó akkor megnézem csak úgy az újautómat! Kíváncsi vagyok arra mit hazudoztak volna... :wink:  

Ezt mondjuk már régebben is beszéltük: új autó ide vagy oda, rétegvastagságmérõvel, és min. egy szakértõ emberkével kell menni átvenni a kocsit.
Különben késõbb jöhet a meglepi, amúgy nem kell megijedni ha megsérült, elméletileg a gyárinak megfelelõ technológiával fényezik újra, (és állítólag ezért nem is ér sokat a rétegvastagság mérése :hmm: ) csak ha mégis "látszik" akkor nem árt írásba kérni a mkereskedéstõl hogy mi van, mert különben késõbb csak a bajod lesz vele: biztosító, eladás stb.

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: Az új autó törött vagy nem?
« Válasz #132 Dátum: 2006.07.30 23:01:34 »
Idézetet írta: "Peti500"
... Különben késõbb jöhet a meglepi, amúgy nem kell megijedni ha megsérült, elméletileg a gyárinak megfelelõ technológiával fényezik újra, (és állítólag ezért nem is ér sokat a rétegvastagság mérése :hmm: )

Hat ezt nehezen tudom elhinni. Szerintem valakivel lefenyeztetik es az soha sem lesz gyari vastagsagu. Nekem azt mondta egy toyota-s, hogy javitasoknal itthon ha max 2,5-szer vastagabb a javitott reteg az mar jo.
Ez persze javitasra vonatkozik, mert elvileg uj autonal ki kene cserelniuk uj elemre gyari fenyezessel, de ez tuti nem mukodik a gyakorlatban :(

Peti

  • Vendég
Re: Az új autó törött vagy nem?
« Válasz #133 Dátum: 2006.07.31 02:04:13 »
Idézetet írta: "szazketto"
Idézetet írta: "Peti500"
... Különben késõbb jöhet a meglepi, amúgy nem kell megijedni ha megsérült, elméletileg a gyárinak megfelelõ technológiával fényezik újra, (és állítólag ezért nem is ér sokat a rétegvastagság mérése :hmm: )

Hat ezt nehezen tudom elhinni. Szerintem valakivel lefenyeztetik es az soha sem lesz gyari vastagsagu. Nekem azt mondta egy toyota-s, hogy javitasoknal itthon ha max 2,5-szer vastagabb a javitott reteg az mar jo.
Ez persze javitasra vonatkozik, mert elvileg uj autonal ki kene cserelniuk uj elemre gyari fenyezessel, de ez tuti nem mukodik a gyakorlatban :(


Háááát pedig nekem azt mondták, hogy a Lagermaxnak van olyan fényezõmûhelye és technológiája, amivel tudnak gyári fényezést re/produkálni... :hmm:  
Állítólag elég nagy arányban (szállítási) sérülnek az új autók, nem hinném, hogy mindegyiket ilyen utólag fényezett, javított állapotban adnák át, 2x-3x akkora festékvastagsággal... :|

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Az új autó törött vagy nem?
« Válasz #134 Dátum: 2006.07.31 15:51:37 »
Idézetet írta: "szazketto"
mert elvileg uj autonal ki kene cserelniuk uj elemre gyari fenyezessel(

Ezt mibõl gondolod? Ez nem így van...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D