Szavazás

Mely állatfajtát szereted jobban, képzelnél el magadnak?

Kutya
21 (63.6%)
Macska
5 (15.2%)
Madarak (papagáj,beo,kanári stb)
1 (3%)
Vadászgöri, menyét, nyérc, nyuszt
0 (0%)
Halak (akváriumban)
5 (15.2%)
Kígyók, pókok, hüllõk (terráriumban)
0 (0%)
Rágcsálók (egér, patkány, gerbil, tengerész, höri)
1 (3%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2010.07.14 08:47:06

Szerző Téma: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra  (Megtekintve 247172 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1080 Dátum: 2017.01.04 15:27:20 »
Ez sajnos nem fog javulni. Próbáld meg év közben szoktatni. Persze ez is csak akkor működik, ha még fiatal, mondjuk 3-4 éves. Később már nehezebben alkalmazkodnak.

Ezzel a kutyával sajnos már elkéstünk, 13 éves múlt, a tetejébe szegénynek mindkét szemén szürke hályog van, ami sajnos már nem műthető (az orvosok már egy sima műtéti altatást sem vállalnának nagyon a kora miatt) - tehát eleve nem hétköznapi már a sétálás sem vele. És mivel szegény már csak a hallására tud igazán hagyatkozni, de az se ér sokat, ha végig petárdáznak...
És ugye szomorú látni, ahogy reszket, ahogy szinte vonszolni kell szegényt az utcán, és azt az erőt és vehemenciát, ahogy próbál kétségbeesetten "menekülni", pici kutya de ilyenkor elementáris erővel rángatja a pórázát. És ugye a petárdások engem is feldühítenek, az idegességet meg a kutya megérzi az emberen - szóval a Szilveszter az tényleg egy rémálom számunkra.
És nem lehet tudni mi váltotta ki ezt nála, kölyökkorában a karjaimban vittem az utcára, 5-6 éves koráig nem is félt a petárdáktól, aztán valami történhetett, mert azóta a vihartól/dörgéstől is már reszket.

Egyébként ezért is született az a hihetetlen fogyasztásom a múltkor, mert amikor mindenki javában visszaszámolt, én az autóban voltam a kutyával, ott megnyugodott és nem reszketett, végre elaludt - az Avensisnek jó a hangszigetelése, kizárja a külső zajforrást, meg a zenét is picit hangosabbra állítottam. És persze sikerült olyan eldugott zugot is találni az út mentén, ahova nem hallatszott el a petárdázás, csak a fények - így végre szegény el tudta végezni kis és nagy dolgát is. No, mit meg nem tesz az ember a kutyájáért...  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1081 Dátum: 2017.01.04 15:31:31 »
No, mit meg nem tesz az ember a kutyájáért...
Még az autójába is beengedi...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1082 Dátum: 2017.01.04 15:39:27 »
Még az autójába is beengedi...

Még szép, és kevesebb koszt csinál odabenn, mint egy gyerek.  :innocent: ;)
Megjártuk már vele Európa több országát, útlevele is van.  :D

Eleve Siófokról hoztuk el, szóval az autóhoz is viszonylag korán hozzá lett szoktatva - így szerencsére nincs nála szédülés, hányás, ugatás, vagy egyéb olyan hirtelen cselekedet, ami a vezetőt veszélybe sodorhatná, vagy váratlanul érhetné. Szép nyugodtan elterül, és alszik.  :)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1083 Dátum: 2017.01.04 16:06:24 »
Ezzel a kutyával sajnos már elkéstünk, 13 éves múlt, a tetejébe szegénynek mindkét szemén szürke hályog van, ami sajnos már nem műthető (az orvosok már egy sima műtéti altatást sem vállalnának nagyon a kora miatt) - tehát eleve nem hétköznapi már a sétálás sem vele. És mivel szegény már csak a hallására tud igazán hagyatkozni, de az se ér sokat, ha végig petárdáznak...
És ugye szomorú látni, ahogy reszket, ahogy szinte vonszolni kell szegényt az utcán, és azt az erőt és vehemenciát, ahogy próbál kétségbeesetten "menekülni", pici kutya de ilyenkor elementáris erővel rángatja a pórázát. És ugye a petárdások engem is feldühítenek, az idegességet meg a kutya megérzi az emberen - szóval a Szilveszter az tényleg egy rémálom számunkra.
És nem lehet tudni mi váltotta ki ezt nála, kölyökkorában a karjaimban vittem az utcára, 5-6 éves koráig nem is félt a petárdáktól, aztán valami történhetett, mert azóta a vihartól/dörgéstől is már reszket.

Egyébként ezért is született az a hihetetlen fogyasztásom a múltkor, mert amikor mindenki javában visszaszámolt, én az autóban voltam a kutyával, ott megnyugodott és nem reszketett, végre elaludt - az Avensisnek jó a hangszigetelése, kizárja a külső zajforrást, meg a zenét is picit hangosabbra állítottam. És persze sikerült olyan eldugott zugot is találni az út mentén, ahova nem hallatszott el a petárdázás, csak a fények - így végre szegény el tudta végezni kis és nagy dolgát is. No, mit meg nem tesz az ember a kutyájáért...  :innocent:
Na, ez ismerős. Én anno ugyanezt műveltem, csak három kutyával. Passat csomagtartóban két németjuhász meg egy cane corso "kényelmesen" összebújt. Igaz, nekem kicsit egyszerűbb dolgom volt, mert ott volt felettünk Normafa és környéke.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1084 Dátum: 2017.12.31 15:35:14 »
Itt a kutyások rémálma, a dec 31.-e  :clap:
Hogy szakítaná le a kezét a petárdája annak, aki nem bír durrogtatás nélkül létezni - illetve túl csóró ahhoz, hogy 7-8e Ft-ért legális tűzijátékot vásároljon...
Illetve ha már mindenképpen petárdázás, miért nem tudja a köcsög megvárni az este 6 órát, amikortól legálisan lehet tűzijátékozni is? Miért kell a kutyás napját teljesen elrontani, miért kell a kutyát magát már kora reggel reszketésre késztetni, hogy az egész napja félelemben teljen, mert az istenb@rmának durrogtatnia kell?  :wacko: :no: ::) :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1085 Dátum: 2017.12.31 19:09:12 »
Itt a kutyások rémálma, a dec 31.-e  :clap:
Hogy szakítaná le a kezét a petárdája annak, aki nem bír durrogtatás nélkül létezni - illetve túl csóró ahhoz, hogy 7-8e Ft-ért legális tűzijátékot vásároljon...
Illetve ha már mindenképpen petárdázás, miért nem tudja a köcsög megvárni az este 6 órát, amikortól legálisan lehet tűzijátékozni is? Miért kell a kutyás napját teljesen elrontani, miért kell a kutyát magát már kora reggel reszketésre késztetni, hogy az egész napja félelemben teljen, mert az istenb@rmának durrogtatnia kell?  :wacko: :no: ::) :hmmmm:
A legális is ugyanakkorát szól, kutyáknak mindegy  :cry:
Perpé nincs kutya nálunk, de emlékszem milyen tortúrával járt minden évben  :censored:  Pedig nyugodt, jó idegzetű kutyáink voltak, de ezt ők sem bírták.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1086 Dátum: 2017.12.31 21:03:53 »
A legálist kb arra értettem, hogy piacon venni 100 db petárdát olcsóé sokkal kártékonyabb a kutya számára - hiszen ez akkor 100 durrogást jelent - azért egy 7e ft-s tűzijátékból a családok nem fognak 100-at vásárolni, talán még 5-öt sem. Kevesebb zaj, kevesebb idegeskedés. Arról már nem is beszélve micsoda lőporszag, füst meg egyéb szállingózik utána az utcán még másnap is.

Én is anno mindent megtettem, már kölyökként hozzá volt szoktatva mindenféle házi és egyéb hangokhoz, illetve mivel decemberben került hozzánk, így viszonylag gyorsan "hallotta" az első szilveszteri mulatozásokat is - gyakorlatilag a karjaimban tartva álltunk kint az utcán, és "füleltünk".
Nem is volt gond vele évekig, aztán egyszer valamiért jött a kocsonya effektus.
És sajnálom szegényt, még pisilni se tudom kikönyörögni, pedig du 2-óta nem voltunk kint - jobban mondva hála a vadbarmoknak, nem volt esélyünk, sem pedig lehetőségünk reszketés nélkül megtenni 5 métert.

Miért nem lehet mondjuk íratlan szabályként mindenkinek megvárni az este 6 órát ilyen durrogtatások végett? Akkor addig a kutyások is nyugodtan, mindenféle zavaró tényezők nélkül letudhatnák a kutyákkal a sétát, és a szerencsétlen kutya is csak akkortól kezdve reszketne, nem pedig egész álló nap...  :whistling: :hmmmm:
Nem hinném, hogy kevés lenne azon kutyások száma, akik hasonlóan a pokolba kívánják ezt a napot.  :innocent:

Most is csak remélni tudom, hogy hajnali 2-re elfogy a "muníció", és akkor végre szerencsétlen kutyát ismét megpróbálhatom kicsalogatni, hogy elvégezze a dolgát... Egészséges embernek se tesz jót fél napig tartogatni a kis és nagy dolgát, hát még egy idősebb, reszkető kutyának...
Csak ugye akinek nincs kutyája, az nagy ívben sz @rik az egészre - a lényeg, hogy nagyot szóljon! Igaz ezek sz @rnak alapból mindenkire.  :censored:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1087 Dátum: 2018.01.02 09:23:08 »
Csak ugye akinek nincs kutyája, az nagy ívben sz @rik az egészre - a lényeg, hogy nagyot szóljon! Igaz ezek sz @rnak alapból mindenkire.  :censored:

szerinted akinek nincs kutyája (pl én) azzal mivan?  a kutyások is sz@rnak mindenkire
szerinted mi nem szenvedünk eleget a rohadék egész nap ugató dögök miatt. a kertvárosban ahol lakom minden házban van kutya , (szomszédnak 3) reggel kivágja a hidegre elhúz dolgozni én meg az ugatásra kelek,
szerinted én érdeklem? nem. meg szembe meg másik oldalt meg mindenhol. a határba csak felfegyverkezve tudok kimenni a gyerekkel mert a múltkor is a puli ránktámadt.  ugyan...
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1088 Dátum: 2018.01.02 10:11:05 »
Ebben is van valami... barátomék környékén szabadon engedik a kutyákat, teleaknázzák a kertjét és a ház előtti részét...
Mondtam neki, egy kis fagyállóba áztatott kolbász után megtanulja...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1089 Dátum: 2018.01.02 10:14:47 »
Az, hogy egy kutya ugat, valóban a tulajdonos hibája is lehet, illetve valószínű a kutya nincs megnevelve.
Kertes házban ha valaki elmegy mellette szerintem nincs az a kutya, aki ne ugatna - védve a saját területét.
Az megint más kérdés, hogy ha ilyenkor a kedves gyalogos még hergeli is a kutyát, netán jól bele is rúg a kerítésbe - azt az illetőt a kutya bizony meg fogja jegyezni...  :innocent:
A póráz nélküli sétáltatást nagy testű kutyáknál én is ellenzem, illetve minden városban kell legyen elzárt kutyafuttató, ahol ezen "vadak" szabadon kiélhetik mozgásigényüket.

A tűzijátékkal / petárdákkal én egyáltalán nem tudok azonosulni, ha a kutyákra és kutyásokra nem is gondolunk (pedig sok szerencsétlen kutya elmenekült ijedtében illetve sajnos sokat el is csaptak az utakon), akkor ott van a tegnapi hírekben szereplő kigyulladt erkély és a lángra kapott redőny az eltévedt/gellert kapott mulatozóknak hála.

Én a kutyámat megfelelően tartom, szocializálva van, nem ugat feleslegesen, és persze nem támad rá másokra sem. Petárdát viszont az életben nem jutna eszembe venni.

De be is fejezem, mert szerintem ez a kutyás vs nem kutyás ellentét örökre meg fog maradni.
Maradjunk annyiban, hogy peace.  :hug: :yes: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1090 Dátum: 2018.01.02 10:26:36 »
nyilván Te egy felelős állattartó vagy. ez kb a 20%.
mindegy. ezen ne kapjunk össze.   :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1092 Dátum: 2018.01.03 11:00:49 »
A póráz nélküli sétáltatást nagy testű kutyáknál én is ellenzem, illetve minden városban kell legyen elzárt kutyafuttató, ahol ezen "vadak" szabadon kiélhetik mozgásigényüket.
Van kutyafuttató a kerületben, lusták odavinni a kutyát mert messze van, max a környékbeliek használhatják...
Ott egy többházas kertvárosi környék van, melyek mind egybe vannak, kis telkek miatt nincsenek leválasztva kerítéssel egymástól, tök rendbe van meg minden. A kutyát szabadon engedik átgázol a kerteken át és mindent összesz@rik. Bosszantó.
Te meg engedd ki a kisgyerekedet jászani a saját(!) házad előtti kertbe, ugyebár... nincs ez így rendjén, szép szóból nem ért. Ha ott laknék, radikálisabb lennék, az tuti.
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.03 11:03:01 írta robi (Robi) »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1093 Dátum: 2018.01.03 11:24:51 »
Az biztos, hogy ha az ember van olyan szerencsés, hogy családi házban lakjon, akkor kutya esetében illene arra is áldozni, hogy körbekerítse magukat, hogy a kutya ne tudjon át - és főleg - elszökni.
Azokat a házakat pedig, ahol semmi kerítés nincsen sosem értettem - Amerikában divat meg lehet jól mutat, de az nem feltétlenül jelenti azt, hogy ezt is másolni kell. Én speciel nem is érezném kényelmesen magam, ha bárki csak úgy a területünkre tévedhetne - illetve ugyebár Mo lévén, ha bármiféle virágod, gyümölcsfád, stb-d van, ez egyenesen csábító/hívogató bizonyos embereknek, hogy "szabadon vihető préda".
Tudom egy kerítést se nagy szám átugorni, de legalább ad egyfajta - talán hamis - biztonságérzetet.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1094 Dátum: 2018.01.03 11:30:49 »
nyilván Te egy felelős állattartó vagy. ez kb a 20%.
mindegy. ezen ne kapjunk össze.   :flowers:

:flowers:
Sőt, én tovább is megyek - bár számomra teljesen egyértelmű, de én a kutyapiszkot is felszedem a kutyám után.  ;) Állandóan minden zsebemben, kabátban ott vannak a zacskók - illetve vészhelyzet esetén én nem restellettem lehullott falevéllel felszedni a gumit.
Egyébként az olyan kutyást, aki ezt nem szedi fel, biz isten belenyomnám a fejét a kakiba, vagy megetetném vele ott helyben - akkor talán legközelebb elgondolkodna rajta...  :hmmmm:

Kedvenceim az idős nénikék, akik természetesen köszönés nélkül, csak úgy beböfögve a "mit szaratja ide a kutyáját?"-tal üdvözölnek. Nem tudom, de mindig engem találnak meg, holott jól láthatóan ott van a kezemben a zacsi, és várom, hogy a kutyám felegyenesedjen, és már hajolok is le érte.
Ha éppen olyan kedvem van, akkor leállok velük beszélgetni: "Magának is jó napot kívánok, ha nem okozok nagy kényelmetlenséget vele, akkor ha megengedi megvárom, amíg a kutyám végez, és amint láthatja is a kezemben lévő zacskóval majd fel is takarítom a piszkot". Erre persze mindegyik elsomfordál, biztosan sietnek a piacra...  :szemez: :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61