Szavazás

Mely állatfajtát szereted jobban, képzelnél el magadnak?

Kutya
21 (63.6%)
Macska
5 (15.2%)
Madarak (papagáj,beo,kanári stb)
1 (3%)
Vadászgöri, menyét, nyérc, nyuszt
0 (0%)
Halak (akváriumban)
5 (15.2%)
Kígyók, pókok, hüllõk (terráriumban)
0 (0%)
Rágcsálók (egér, patkány, gerbil, tengerész, höri)
1 (3%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2010.07.14 08:47:06

Szerző Téma: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra  (Megtekintve 247328 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #960 Dátum: 2013.04.12 17:40:28 »
Na holnap megyek megnézni Miszliket, állítólag most fogja megkapni a 3. kombináltját
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #961 Dátum: 2013.04.13 17:50:22 »
Na holnap megyek megnézni Miszliket, állítólag most fogja megkapni a 3. kombináltját
Na ez a noé állatotthon (pontosabban minimenhely), komolyabb helynek tűnik: blöki most kapja meg a 4. oltását, Pénteken kihozzák házhoz, addig még kap egy kombi oltást.
Megnézik milyen környezetbe kerül, aláíratnak egy szerződést, miszerint vállalom az ivartalanítási kötelezettséget, valamint nem ajándékozhatom tovább a jószágot, csak a menhelyre vihetem vissza.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Kutyaharapás
« Válasz #962 Dátum: 2013.06.03 11:42:52 »
Kedves fórumozók!

Mint viszonylag gyakorlott kutyatartó, megosztom veletek okulásként, hogy tanuljatok az én hibámból, a hétvégén elszenvedett kutyaharapásos balesetemet:

Az eset tanulságos arra vonatkozóan, hogy az ember hiába van tisztában elméletben azzal, hogy hogyan kell két acsarkodó kutyát szétválasztani, a való helyzetben nem biztos, hogy szakszerűen jár el.

A történet annyi, hogy egy kutya, amelyik nem mutatott előzőleg agresszív viselkedést, lassan odament az én kutyámhoz (farokcsóválva). Megálltak kb 0,5-1m távolságra egymástól és nézték egymást. Hirtelen az idegen kutya nekiugrott és marcangolni kezdte a lábát Jamie-nek. Ekkor én odaléptem, megfogtam az idegen kutya grabancát és felemelve, majd újra letéve a földre szétszedtem őket. Igen ám, csakhogy ott hibáztam, hogy nem eléggé a kutya tarkójánál sikerült (mert mozogtak!) elkapnom és a kutya visszatudott harapni a csuklómra. Ez volt a gond. Én nem éreztem annyira erősnek a harapást, elvégre, mondjuk úgy, hozzászoktam a rágcsáláshoz játék közben, csak amikor ránéztem a kezemre, láttam, hogy bizony a bőröm 3 helyen teljesen át van lyukasztva, plusz némi horzsolás...

A kutyaiskolában oktatták is az acsarkodó kutyák szétválasztását, miszerint a kutyák 2 hátsó lábát kell megragadni, felemelni és akkor széthúzni őket, amikor fogást vált a kutya (elkerülendő a komolyabb sérüléseket) és szó szerint elhajítani, amilyen messzire csak tudja az ember. Kisebb tesű kutyáknál elég a grabancnál megfogni és kiemelni a szituból.

Mik ilyenkor a legfontosabb teendők?
1. Ha a tulaj is ott van a helyszínen, akkor elkérni az eb oltási könyvét és ellenőrizni az utolsó veszettség elleni védőoltás beadásának dátumát (beragasztott matricák lebélyegezve, aláírva az orvos által)
2. Bő vízzel kimosni az esetlegesen keletkelezett seb(ek)et
3.
Irány a Kórház, Sürgősségi Osztály!!! Ez csak akkor, ha nem csak felületi horzsolás történik, hanem vér is folyik.
Itt kötelezően megtisztítják, fertőtlenítik a seb(ek)et, majd a seb környéki sérült hámdarabokat kis szikével, a lehető legkisebb mértékben bővítve a sebet, kivágják. Erre minden esetben szükség van, mert az oltott kutya csak a saját betegségei ellen van védve, azok a bacik, amiket az utcán sétál(tat)va szed össze a szájüregébe, még elfertőzhetik a sebet.
Ezt követően peroxiddal fertőtlenítik és betadinos kötéssel fedik le. Ezt másnap cserélni kell, de a vérzés elálltát követően tanácsos szabadon hagyni, hogy a levegő által gyorsabban száradjon és gyógyuljona  seb.
A tetanusz oltás alap, azt is megkaptam. 
4. Amennyiben a kutya nem ismert, nem megfigyelhető, tehát, nem tudható, hogy van-e érvényes veszettség elleni oltása, úgy elővigyázatosságból, de kötelező jelleggel fel kell venni egy 4 alkalomból álló veszettség elleni védőoltás sorozatot. Ebből 2db-ot már a sürgősségin beadtak a két vállamba. A másik kettő adagot a házi orvos igényli meg az ÁNTSZ-től és adja be. Az egyiket a 7. napon, a másikat a 21. napon. Sem előtte, sem utána nem lehet, ez az előírás. Esetemben mind a 7., mind a 21. nap szombatra esik, így a Sürgősségire kell majd menjek mindkét oltásért.

Nagyjából ennyi a témával kapcsolatban a tudnivaló.

A kutyára nem haragszom, hiszen, én fogtam meg rosszul. Most sem rúgnék bele (bár a gazdája ezt javasolta, hogy miért nem tettem), hanem ugyanígy, csak feljebb ragadnám meg.
A seb viszonylag gyorsan gyógyul, a kezem, ujjaim is mozognak. Pici duzzadás még van, nem vészes.
Ez egy kisebb baleset volt.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #963 Dátum: 2013.06.03 12:13:10 »
ebcsont beforr!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #964 Dátum: 2013.06.03 18:09:06 »
Mielőbbi gyógyulást!

Azt azért hozzá kell tenni, hogy egy nagyobb kutyánál, ha a hátsó lábát akarod megfogni és felemelni, ahhoz eléggé le kell hajolnod. Ha nem vagy elég gyors és erős, akkor könnyen lehet, hogy az arcod is áldozatul esik. Mert azért a kutya elég gyors és simán vissza tud fordulni. És ilyenkor a legkönnyebben elérhető részt fogja marni. Én inkább a gyors grabancmegragadásban bíznék, de ez nem mindig sikerül jól. Ha lehet, akkor a tarkónál és a csípőtájékon kell megragadni.

Én is estem már hasonlóképp "áldozatul", de ez nálam foglalkozási ártalom  ;) Sebészetre sosem mentem, megcsináltam magamnak.  :ph34r: Mondjuk lógó cafatos sérüléseim nem voltak...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #965 Dátum: 2013.06.03 19:00:01 »
remek sztori. egy jól irányzott rúgással mindenki jobban járt volna. asszem maradok is ennél a megoldásnál.
múltkor a gyereknek rontott egy ilyen kis kutya , kénytelen voltam arrébb belsőzni.. :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Kutyaharapás
« Válasz #966 Dátum: 2013.06.03 19:42:12 »
A kutyára nem haragszom, hiszen, én fogtam meg rosszul. Most sem rúgnék bele (bár a gazdája ezt javasolta, hogy miért nem tettem)...
Ő kezdte az egész balhét, méghozzá orvul  :nonono: ... én simán felrúgtam volna, ha így nekiesik a kutyámnak.

Jobbulást  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #967 Dátum: 2013.06.03 20:58:41 »
én is...szó nélkül,pedig a kutyákat csípem.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #968 Dátum: 2013.06.04 05:36:37 »
Higgyétek el, hogy amit bepi írt a kutyák szétszedésének technikájáról, az működik. Jómagam már meglehetősen sokszor szedtem szét ily módon acsarkodó kutyákat, és működik. A hátsó láb kiemelésével egyidejűleg meg is kell emelni kissé a kutyát, így stabilitását veszti, hirtelen nem tudja, hogy mi is történik. Tudatának fókuszában, ugyanis az előtte lévő másik kutya van, "csőlátásban" szenved, hirtelen kibillentik agresszív stabilitásából, ez általában elég ahhoz, hogy kiessen a ritmusból, eresszen és eltávolítható a korábban leírt módon.

Ha belerúgsz, visszajöhet, mint a bumeráng, vérmérséklettől függően. Ha négy lábban áll a talajon, ő a gyorsabb. Persze utcán  más a helyzet, nem vitatom és minden helyzet más és más. (kiképzett kutyának egyébként még ilyenkor is vezényszóra engednie kell)

Persze lehet itt elmélkedni pro és kontra, aki csinálta, az tapasztalta, aki nem próbálta, annak elmélet.

Bepi:  Remélem Jamie-nek nem lett semmi baja, és neked is szépe gyógyul a seb.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #969 Dátum: 2013.06.26 10:26:01 »
A hétvégén befogadtunk egy, mapok óta az utcán kóborló magyar agár jellegű kutyát.
GAZDÁT KERESÜNK neki!
Akit érdekel, vagy tud valakit, akit érdekelhet jelezzen!

Előre is köszönöm.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #970 Dátum: 2013.06.26 10:28:08 »
chip nincs benne?
hónap elején én is találtam egy fekete,belgajuhászt az 5.kerben,hazahoztam hajnalban melóból. állatdoki kiolvasta a chip adatait,jött érte a gazdája még aznap reggel!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #971 Dátum: 2013.06.26 10:56:15 »
A hétvégén befogadtunk egy, mapok óta az utcán kóborló magyar agár jellegű kutyát.
GAZDÁT KERESÜNK neki!
Akit érdekel, vagy tud valakit, akit érdekelhet jelezzen!

Előre is köszönöm.
akibor jól írja, érdemes először elvinni egy állatorvoshoz és megnézni, hogy van-e benne chip. Abból azonnal tudni lehet a gazdi kilétét. És elsősorban NEKI visszajuttatni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #972 Dátum: 2013.06.26 11:15:42 »
ja.
én is dobtam egy smst a chip által tárolt telszámra,a gazdi egyböl hivott és jött is.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #973 Dátum: 2013.06.26 17:34:55 »
akibor jól írja, érdemes először elvinni egy állatorvoshoz és megnézni, hogy van-e benne chip. Abból azonnal tudni lehet a gazdi kilétét. És elsősorban NEKI visszajuttatni.
Még nem nézte doki, de lehet pont azért került ő is az utcára - mint sok más társa erre felé - mert a gazdi még kaját, meg a kötelező oltást csak-csak beadja, de a chip már sok volt...
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #974 Dátum: 2013.06.26 20:42:14 »
Még nem nézte doki, de lehet pont azért került ő is az utcára - mint sok más társa erre felé - mert a gazdi még kaját, meg a kötelező oltást csak-csak beadja, de a chip már sok volt...
A 3500 ft egyszeri kiadás jóval kevesebb, mint folyamatosan etetni.
Amúgy ápolt kinézetű kutya?
Általában fajtiszta és nem túl gyakori kutya fajtát nem olyanok szoktak venni, akik később kirakják, eleve azért nem, mert ezekbe fajták nem olcsók. Ha még tudja venni, egy chip nem lehet akadály.

Inkább arra tippelek, hogy elkóborolt.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i