Szavazás

Mely állatfajtát szereted jobban, képzelnél el magadnak?

Kutya
21 (63.6%)
Macska
5 (15.2%)
Madarak (papagáj,beo,kanári stb)
1 (3%)
Vadászgöri, menyét, nyérc, nyuszt
0 (0%)
Halak (akváriumban)
5 (15.2%)
Kígyók, pókok, hüllõk (terráriumban)
0 (0%)
Rágcsálók (egér, patkány, gerbil, tengerész, höri)
1 (3%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2010.07.14 08:47:06

Szerző Téma: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra  (Megtekintve 247036 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #885 Dátum: 2012.04.18 12:04:16 »
@ cimbi: Milyen tápot adtok neki? Kaptatok babacsomagot a tenyésztőtől?

Az éjszaka könnyen ment. Tegnap este 10kor még dzsaltunk egy kört, aztán hazajöttünk, ő még játszott volna, de elküldtük a helyére, odament és elaludt. Reggel kiküldtem Bellát, hogy néhhe meg él-e még mert semmi hangja nem volt... Eddig még nem pisilt be, sétálni közepesen boldogan megy, csak ne lenne az a rohadt póráz :D :) Mindjárt megyünk melózni, azt szeretni ;)
A pórázt meg fogja szokni, minden kutya idegenkedik tőle először.  ;) (fontos, hogy, amennyiben fenyíteni kell majd a kutyit, azt ne a pórázzal tegyétek, mert a kutya összeköti a büntit és a pórázt és félni fog tőle. Normális eset az, amikor kiugrik a bőréből az örömtől, ha meglátja a pórázt... (tudja, hogy séta lesz...)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #886 Dátum: 2012.04.18 12:33:29 »
Jelenleg vettünk neki egy puppy tápot a tesco-ban amíg nem érkezik meg a rendelt eukanuba +  kap jutalom falatot ha ügyes :)

Kapott persze, ebből evett tegnap és ma már mixeltem a helyi kajával, de így is ette finoman. Kapott rongyot is az alomból, ez egy ikeás szőnyeg :)

A pórázt szokjuk, már nem fél tőle, csak magától a sétától mert kicsit sok neki az inger. Amiket produkálni szokott az annyi, hogy megyünk normálisan, majd belassul egy kicsit, ekkor én tartom az iramot és húzom (gyalogol, csak úgy nem teljesen magától), és van a stage 2 amikor megáll. Ilyenkor odalépek, megsimogatom, megmondom hogy no para inkább gyere és akkor minden okés, jön újra... tegnap óta van póráza...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #887 Dátum: 2012.04.18 12:47:06 »
Táp: el kell felejteni (a kutya érdekében) a hipermarketes kajákat, Darling, Pedigree, és társait, mert tele van zsírral, szójával, és rossz minőségű hússal. Ez főleg a kiskutyáknál nagyon fontos, mert fejlődnek a csontjai, és a belső szervei, az emésztése, fogai, minden.

Prémium tápot érdemes neki venni, amiben nincs szója, kevés a zsír és emberi fogyasztásra alkalmas húst tartalmaz. Sokak által (tenyésztők) ajánlott és bevált kölyök kutya táp a Purina PRO PLAN táp, ami telis tele van vitaminnal és kiválóan fejlődik tőle a kutya.

Az Eukanuba is nagy név, de sajnos az utóbbi időkben egyre több helyről hallani, hogy állatkísérleteket folytatnak az eladott tápokkal (ingadozó minőség, kísérleti összetevők). Mi emiatt nem vettünk Eukanubát.

Mi most rendeltünk egy magyar honlapról, de Lengyelországból (itt van a cég) prémium kutyatápot, megbízható helyről, a hazai forgalmazóktól jóval kedvezőbb áron. Itt annyi van, hogy akkor indítják a szállítmányt, ha összejött egy kamionnyi megrendelés. Nekünk szerencsénk volt, mert szombaton rendeltük, ma reggel megérkezett. A számos márka közül a tenyésztő ajánlására a Bosch tápot választottuk. Van náluk egyébként sok féle kiegészítő is, úgy, mint kutyaágy, stb... össze lehet hasonlítani az itthoni árakkal...  :wacko: (itthon túl sokan akarnak meggazdagodni belőle)

Íme a cím: ZOOFAST.HU

A leírtak mind csak ajánlás, illetve információ ahhoz, hogy a legjobb döntést tudja hozni a gazdi...  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #888 Dátum: 2012.04.18 14:57:16 »
Mi meg Eukanubával neveltünk fel már 3 kuttyot és nem volt baj a táppal, igaz házhoz hozzák a közeli állateledelestől, jó a kapcsolat.

Az uccsó kuttynál áttértünk a Hills tápra, most már adult-ot rágnak, de idáig a puppytáp ment. Érdemes kipróbálni, drága, de nagyon jó az összetétele.

A "kis" ónémet szuka jelenleg olyan 40 kg ránézésre. 10 hónapos.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #889 Dátum: 2012.04.18 20:13:35 »
Hát veled sem néznék végig egy filmet mondjuk reklámmal :D
Gratula a blökihez!  :clap:
Tök kíváncsi vagyok, nem viselem jól az időhúzást... ma is szembe kanyarodósávban előztem egy ibizás nőt aki 55-el ment 90helyett a 7es úton, szembe meg full forgalom...  ::) :wacko:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #890 Dátum: 2012.04.18 20:15:16 »
Úgy veszem észre, hogy egy kicsit mostanában bogarasabb lettél.....   (nem kritika, csak megjegyzés) :flowers:
Inkább örülj együtt Cimbivel!  Én is így teszek.
lehet igazad van..... melóhelyem hozza ki belőlem..  :censored:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #891 Dátum: 2012.04.18 20:17:36 »
Eddig még nem pisilt be, sétálni közepesen boldogan megy, csak ne lenne az a rohadt póráz :D :) Mindjárt megyünk melózni, azt szeretni ;)
Kutyára 3 veszélyes dolog van szerintem: 1: parvo. (vigyázva a sétákkal, és az oltásokat - főleg a parvót - nagyon komolyan kapja meg. 2. babézia: ez majd később lesz aktuális főleg 3. bélcsavarodás: ez kisebb testű kutyáknál nem annyira para.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #892 Dátum: 2012.04.18 20:22:15 »
Prémium tápot érdemes neki venni, amiben nincs szója, kevés a zsír és emberi fogyasztásra alkalmas húst tartalmaz. Sokak által (tenyésztők) ajánlott és bevált kölyök kutya táp a Purina PRO PLAN táp, ami telis tele van vitaminnal és kiválóan fejlődik tőle a kutya.
Az Eukanuba is nagy név, de sajnos az utóbbi időkben egyre több helyről hallani,
Na ez a prémium tápos melyik a jó, meg ezt azt hallottam, és erre arra esküszöm pont olyan, mint hogy honda, vw, opel, vagy toyota a nyerő..  :flowers: :D
Szerintem ha a kutya prémium, vagy közel prémium tápot kap, vagyis nem a 2700ft / 25kg-os kategóriát, akkor már nincs gond.
A miénk pl. Royal canin-t kap, ezen nőtt fel, starter, majd maxi junior, most meg maxi adult. Van aki szerint nem jó az RC, van aki szerint jó, szóval,
pont mint az autós fórumokon, olyan márka nincs, amit mindenki kedvel.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #893 Dátum: 2012.04.18 20:27:29 »
Na ez a prémium tápos melyik a jó, meg ezt azt hallottam, és erre arra esküszöm pont olyan, mint hogy honda, vw, opel, vagy toyota a nyerő..  :flowers: :D
Szerintem ha a kutya prémium, vagy közel prémium tápot kap, vagyis nem a 2700ft / 25kg-os kategóriát, akkor már nincs gond.
A miénk pl. Royal canin-t kap, ezen nőtt fel, starter, majd maxi junior, most meg maxi adult. Van aki szerint nem jó az RC, van aki szerint jó, szóval,
pont mint az autós fórumokon, olyan márka nincs, amit mindenki kedvel.
Nem. Aki azt mondja, hogy a Royal Canin nem jó, az hazudik, vagy szimplán csak hülye a témához...  :wacko: ;) A Royal Canin, a Hill's, Purina Pro Plan, Bosch, Arion, Eukanuba(?) is prémium. Ezek mind jók, nem az olcsó kategória, az igaz, de nekem nagyon nem mindegy, hogy milyen a kutyám bundája, milyen a széklete és utóbbi milyen rendszerességű, mennyire beteges a kutya, stb. Én a kutya kaján nem spórolok, hisz a kutyán napi 160g-ot eszik csak, bőven sokáig elég egy 15-20kg-s zsák, ha egyszer megveszem. Ellenben a benzinen a stílusommal spórolok...  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #894 Dátum: 2012.04.18 20:28:55 »
lehet igazad van..... melóhelyem hozza ki belőlem..  :censored:
Sajnálom, mert nekem is feltűnt olyan formában, hogy a humort nem mindig veszed...  :no: ha tudsz, válts munkahelyet, csodát tesz az emberrel.  ;) :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #895 Dátum: 2012.04.18 20:31:45 »
Nem. Aki azt mondja, hogy a Royal Canin nem jó, az hazudik, vagy szimplán csak hülye a témához...  :wacko: ;) A Royal Canin, a Hill's, Purina Pro Plan, Bosch, Arion, Eukanuba(?) is prémium. Ezek mind jók, nem az olcsó kategória, az igaz, de nekem nagyon nem mindegy, hogy milyen a kutyám bundája, milyen a széklete és utóbbi milyen rendszerességű, mennyire beteges a kutya, stb. Én a kutya kaján nem spórolok, hisz a kutyán napi 160g-ot eszik csak, bőven sokáig elég egy 15-20kg-s zsák, ha egyszer megveszem. Ellenben a benzinen a stílusommal spórolok...  :D
Állítólag a Josera sem rossz.... és nem is túlzottan drága.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #896 Dátum: 2012.04.18 20:33:03 »
Sajnálom, mert nekem is feltűnt olyan formában, hogy a humort nem mindig veszed...  :no: ha tudsz, válts munkahelyet, csodát tesz az emberrel.  ;) :hug:
na neeee azért nem őrültem meg... mire gondolsz, melyik humort nem veszem?  :surrender: :sorcerer:
Nem tudok váltani egyenlőre...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #897 Dátum: 2012.04.18 21:00:12 »
Állítólag a Josera sem rossz.... és nem is túlzottan drága.
Joserát akartunk venni. A tenyésztő azt mondta, szerinte az szar. Gagyi. Nem vettünk. :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #898 Dátum: 2012.04.18 22:10:30 »
Joserát akartunk venni. A tenyésztő azt mondta, szerinte az szar. Gagyi. Nem vettünk. :)
:hmmmm:
Nekem két tenyésztő ismerősöm is ezzel etet, és sok kutyájuk van, na meg nemzetközi versenyeken is eredményesek.
Az is lehet, hogy kutyánként, testtömeg, stílus, vonal stb-től is függ melyik tép Ok, melyik nem.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #899 Dátum: 2012.04.18 22:46:14 »
:hmmmm:
Nekem két tenyésztő ismerősöm is ezzel etet, és sok kutyájuk van, na meg nemzetközi versenyeken is eredményesek.
Az is lehet, hogy kutyánként, testtömeg, stílus, vonal stb-től is függ melyik tép Ok, melyik nem.
igen, ez is benne van a pakliban. Mi most "vegzunk" egy 15kg-os Excellent tappal, de tobbet sem veszunk ilyet. Nem "tetszik" a produktum a vegen. Ma erkezett meg a Bosch, erre kivancsiak leszunk...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i