Szavazás

Mely állatfajtát szereted jobban, képzelnél el magadnak?

Kutya
21 (63.6%)
Macska
5 (15.2%)
Madarak (papagáj,beo,kanári stb)
1 (3%)
Vadászgöri, menyét, nyérc, nyuszt
0 (0%)
Halak (akváriumban)
5 (15.2%)
Kígyók, pókok, hüllõk (terráriumban)
0 (0%)
Rágcsálók (egér, patkány, gerbil, tengerész, höri)
1 (3%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2010.07.14 08:47:06

Szerző Téma: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra  (Megtekintve 245812 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #720 Dátum: 2011.10.24 19:34:18 »
Egyem is meg őket a Kutyákokat!  :wub: Annyira látszik rajtuk, hogy nagy cimborák...  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #721 Dátum: 2011.10.24 20:52:41 »
Szent ég, hát meg kell zabálni őket!!!!!!! :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #722 Dátum: 2011.10.25 07:43:44 »
Iiistenem de szípek  :wub: :D :hug:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #723 Dátum: 2011.10.27 16:32:40 »
poén

[a csatolmányt egy admin törölte]

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #724 Dátum: 2011.10.28 08:31:12 »
Te Egü, ha elveszed a dobozt tőle, akkor sír???  :D Hihetetlen, amúgy...  :wub:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #725 Dátum: 2011.10.28 08:39:37 »
 :D :D

 :clap: :clap: :clap:

Cukorfalat!

Elhiszem, hogy nem lehet rá haragudni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #726 Dátum: 2011.10.28 08:56:51 »
Tegnap reggeli sztori:

Úgy indult a napom, mint minden reggel: Kijövök a szobából, Jamiet megsimogat, kávét lefőzi, ízesíti, majd kutyát ölbe veszi, AZ, meg elalél az ölében... Ezután felöltözik, kiviszi a kuttyot pisi-kaki-szagi, stb... 
Már indulnánk vissza a kapu felé, amikor a kutya meglát egy kislányt az utca túl oldalán állni a sarkon, rózsaszín kabátban, hátitáska, mintha várna még valakit, ráérősen rugdossa a port a cipőjével... Ez Jamienek nem fért a fejébe, pontosabban nem tudom, mi játszódhatott le benne, de kimérten odament hozzá, majd megállt a kislánytól kb 2m-re és a farkát az égbe kunkorította. A kislány csak állt, és nézte a kutyát, az meg viszont. Egyszer csak Jamie vakkantott egyet, mire szegény kislány úgy megijedt, hogy ugrott egyet és, mintha el akarna szaladni, lépett 2-t...
Erre a kutya, mint, aki bekattant, és jó nagyot rúgtak belé, fülét-farkát behúzva eszeveszett tempóban hangosan vonyítva száguldott vissza a kapualjba a házunkhoz...  :D Nem tudom, mi lelte, ilyet még soha nem csinált. Nyilván megijedt, a kislány hirtelen ugrásától, de 2m-re volt tőle, oka nem volt rá, hogy így reagáljon... Olyat szokott csinálni, hogy vakkant egyet-kettőt játékból, szerintem most is ez volt a szándéka (mintegy a kislányt játékra hívni), de a kislány ettől a vakkantástól megijedt, mire a kutya is megijedt attól, hogy a kislány megijedt...  :D
Persze, odamentem a kislányhoz megnyugtattam, hogy ne féljen, csak megijedt a kutya, mert hirtelen ugrott egyet. Nem volt semmi gond, de Jamiet azért kérdőre vontam, hogy mégis: Ez MI VOLT?!

Sajna most olyan időszakban vagyunk, hogy kicsit antiszociális lett a kutya, mivel a baba miatt kevesebbet sétálunk vele (azért még minden nap megyünk, csak kevesebb emberrel, állattal találkozik). Ez persze idővel vissza fog állni, de a baba születése óta ez az első olyan jel, ami összeköthető azzal, hogy per pillanat nem a kutya van a legelső helyen otthon, hanem a csöppség.

egyébként mindketten rajonganak egymásért, semmi gond nincs, Zsombi meg sem rezzen, ha Jamie vakkant, vagy nyüszög mellette.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #727 Dátum: 2011.10.28 09:08:10 »
Én úgy gondolom, hogy teljesen jól fejtetted meg a történteket, mint ember, mint pedig kutyaoldalról.
Erre mondják azt, hogy kommunikációs zavar volt a gyerek és a kutya közt.

A következtetést meg szvsz. jól vontad le, valóban ez lehet az ok.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #728 Dátum: 2011.10.30 18:50:00 »
Voltunk labdázni..  :D

[a csatolmányt egy admin törölte]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #729 Dátum: 2011.10.30 18:56:29 »
Mi meg ma is aludtunk a napsütésben...


[a csatolmányt egy admin törölte]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #730 Dátum: 2011.10.30 21:35:04 »
Tegnap reggeli sztori:
Gyerekkel kapcsolatban a kutyákra triplán kell figyelni szvsz.. már csak a kutyák miatt is, mert ha egy gyereknek vmi. rossz élményt szereznek, örökre félni fog.
Ma volt nálunk egy 1,5éves kisfiú, nagyon figyeltem a kutyát, nehogy bármi rosszul süljön el. A mi kutyánk feje kb pont egy magasságban van a gyerek arcával, meg is nyalakodta a kutya, de azért leállítottam mindig, nehogy megkapja vagy csak hogy megijedjen a gyerek.
Nem sok esélye volt, hogy megkapja, nyilván, de akkor is kutya, és akkor is őrző-védő besorolású fajta, bohóka 1,5éves.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #731 Dátum: 2011.10.31 08:01:47 »
Gyerekkel kapcsolatban a kutyákra triplán kell figyelni szvsz.. már csak a kutyák miatt is, mert ha egy gyereknek vmi. rossz élményt szereznek, örökre félni fog.
Ma volt nálunk egy 1,5éves kisfiú, nagyon figyeltem a kutyát, nehogy bármi rosszul süljön el. A mi kutyánk feje kb pont egy magasságban van a gyerek arcával, meg is nyalakodta a kutya, de azért leállítottam mindig, nehogy megkapja vagy csak hogy megijedjen a gyerek.
Nem sok esélye volt, hogy megkapja, nyilván, de akkor is kutya, és akkor is őrző-védő besorolású fajta, bohóka 1,5éves.
Ez érthető.  :yes: A kutya nincs mindig tisztában a súlyfölényével a gyerekkel szemben, és, ha még bohóka, játékos is, akkor igen gyorsan feldöntheti, ezáltal megijesztheti a csöppségeket (nem akarja bántani, játszani akar vele, csak véletlenül túl tulok...).
Azonban ilyenkor IS a kutya gazdiján van a világ szeme: ha a kutya megérzi a gazdája félelmét, hogy "nehogy megijessze a gyerkőcöt a kutya", akkor sokkal könnyebben hibázik az állat is. A gazdi nyugodsága a kulcs, mindig. A kutyáknak iszonyatosan fejlett ez az érzékük, kapásból megérzik az emberből áradó stressz "szagot", ami számunkra fel sem tűnik. (ÉS ettől nagyon izgatottak lesznek, mert a gazdijuk is az, úgy gondolják, hogy valami támadás éri a "csordájukat" és azt márpedig neki meg kell védeni)

Én gyakorló kutyásként azt mondom: Mi van akkor, ha a kutya megnyalja a gyerek kezét, vagy arcát? Semmi. Van víz, meg szappan. Egyébiránt, pedig mi mindig nevetünk egyet, amikor a kutya "nyomul" a gyerkőcnél, sosem szidjuk le, mert annak nincs értelme, mert a kutya nem fogja érteni, hogy miért szidják le, ezáltal az adott gyerek felé elkezdenek negatív érzéseket (igen, féltékenység innen indul) táplálni, ami eztán már csak idő kérdése, hogy mikor bukik ki egy "kisebb" baleset formájában.

Az elővigyázatosság, főleg, ha nem régi a kutya-gyerek közti ismertség, nem árt, de szükségtelen a gyereket azonnal óvni a kutyától.
A gyereknek is minél hamarabb meg kell tanulnia-tapasztalnia, hogy mit szabad egy kutyával csiáljon és mit nem.

Sajnos az én sztorimban az egyértelmű vlt, hogy a kislánynak lövése sem volt (önhibáján kívül), hogy mit kell tenni a kutyával abban a szituban, nem ismerte fel a kutya jelzéseit, csak megijedt. Ez minden esetben a szülő hibája, nekik kellene elmagyarázni, megmutatni a gyereknek, hogy a különböző testtartások, jelek, mit jelentenek, és ezekre Neki hogyan kell "válaszolni". És itt jön a legnagyobb hiányosság, hogy ezek a szülők maguk sem ismerik a kutyák jelzéseit. Aztán, meg csodálkoznak, ha valami baj éri a gyereket, vagy egyszerűen csak megijed a gyerek minden ebtől.

Manapság olyan sok forrás van, amiből nagyon jól látható a szükséges magatartás az ember részéről: Ceasar, Dr. Csányi Vilmos: Bukfenc Mindent Tud, Victoria - hogy csak a 3 legismertebb és legkönnyebben elérhetőt említsem. Nagyon hatásosan és helyesen mutatják be az egyes szitukat.

Voltunk már több ízben helyi óvodában a kutyaiskolával a gyerekeknek bemutatózni, a műsor végén, pedig "simogatóval". Nagy sikere van, én kötelezővé tenném minden óvodában, iskolában, hogy legalább az alap szabályokat hozzáétőktől sajátíthassák el a gyerekek.
Ezzel elkerülhető lenne az ijesztő szituk nagyrésze, hiszen a kutya csak akkor támad, amikor valamit helytelenül tesz a vele szemben álló, legyen az gyerek, vagy felnőtt.
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.31 08:05:28 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #732 Dátum: 2011.10.31 11:10:22 »
Hááát Bepi ez azért elég komoly, hogy a gyerek szüleit okolod, hogy a kislány megijedt a hozzá szaladó, feltartott farokkal 2m-ről őt bámuló és rávakkantó kutyától..  :surrender:
Szerintem itt a Te felelősséged az életszerű, mert feltételezem nem kijelölt kutyafuttatón voltatok, illetve miért nem hívtad be a kutyát egyből, mielőtt még a kislány megijedt, vagy egyáltalán miért engeded oda, főleg, ha a kutya bizonytalanul kezelte a helyzetet?
A gyerek szülei, és a kislány csak akkor értheti igazán a kutyák jelzéseit, ha ők maguk is kutyatartók.
A mi esetünkben meg azért hívtam be a kutyát a gyereknyalogatástól, mert én sem szeretném, ha idegen kutya nyalogatná az 1,5éves gyerekem arcát. Ha megkapja, egy életre tönkreteszi a gyereket, mégha erre 0,1% esély ha van. Tudom, hogy a stresszt megérzik a kutyák. Pl., ha jön egy autó, mi meg az utca közepén állunk a kutyával, ilyenkor mindig full nyugodtan hívom be, pedig be vagyok xarva nehogy elüssék, csak tudom, ha megérzi hogy stresszelek, akkor akár kevésbé jön be.
Ellenben egy ilyen kisgyerekes szituban nem baj ha érzi a stresszt bennem, mert ez nem olyan félős pánikolós stressz, hanem inkább olyan, hogy gondolja meg 2x is mit tesz, mert ha rosszat tesz nem jutifalat megvonás, meg ejnye bejnyét kap, hanem kitekerem a nyakát.
Sosem vertem meg a kutyám, talán még újságpapírral sem igen csaptam rá, de néha azért le kell nyomni a földre, és éreztetni kell a dominanciámat vele, mert mégis csak kutya, ezt teszi az alfa hím farkas is. Szóval és kutyanevelésben is középutas vagyok, az ultra szoft liberális Korom G féle tükörmódszer és a kutyát a fojtónyakörvénél fogva az égbe emelő poroszos "régi vonalasok" között valahol.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #733 Dátum: 2011.11.02 19:50:09 »
Te Egü, ha elveszed a dobozt tőle, akkor sír???  :D Hihetetlen, amúgy...  :wub:


Ez a hobbija:))))

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9505
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #734 Dátum: 2011.11.03 15:51:24 »
Én gyakorló kutyásként azt mondom: Mi van akkor, ha a kutya megnyalja a gyerek kezét, vagy arcát? Semmi. Van víz, meg szappan.
:eek: :clap:
Jó, majd amikor gyakorló szülő is leszel, rá fogsz jönni: NINCS. Nincs víz meg szappan az útcán, ahol az idegen kutya rányalt a gyerekre. És a gyerek meg nem bírja megtartani magát, hogy ne tegye a szájába a kezét, míg haza nem érünk, hogy megmosakodjunk.  :tt2: