Szavazás

Mely állatfajtát szereted jobban, képzelnél el magadnak?

Kutya
21 (63.6%)
Macska
5 (15.2%)
Madarak (papagáj,beo,kanári stb)
1 (3%)
Vadászgöri, menyét, nyérc, nyuszt
0 (0%)
Halak (akváriumban)
5 (15.2%)
Kígyók, pókok, hüllõk (terráriumban)
0 (0%)
Rágcsálók (egér, patkány, gerbil, tengerész, höri)
1 (3%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2010.07.14 08:47:06

Szerző Téma: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra  (Megtekintve 247156 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #615 Dátum: 2011.05.11 08:41:25 »
hát finoman nem értünk egyet.. ::)
igen, úgy gondolom h a koszos keze a gyerekemnek kevesebb bacit hordoz mint egy kutya nyála. elnézést.  ;)
Elfogadom a véleményedet, de tudd, súlyosan tévedsz.  ;)
ez nem "felszín" kérdése..alapvető felfogásbeli különbségek vannak. mindegy.  :hug:
A felszínt én arra értettem, hogy van egy kialakult berögződött véleményed valamiről anélkül, hogy ezeknek az infóknak mélyebben utána olvastál volna. Megállsz annál a pontnál, amit gondolsz, ezt hangoztatod is, de objektív információszerzést nem folytattál ebben a témában. :hug:

a gyerekgyilkos kutyánál sem csak a gazda a hibás. megbízott az állatban, és az a dög azt tette amit tett.
nemhogymár felmentsük meg rehabilitáljuk.
Látod, pont az ilyen szélsőséges véleményedből gondolom azt, amit az előző mondatomban írtam.
Ha egy 7 éves gyerek az apja puskájával hasba lövi a 11 éves nővérét, akkor is azt mondod, hogy a gyerek a hibás?! Gondolkodj picit!  :whistling:
Gyakorlatilag semennyire nem konyítasz a pszichológiához, a kutyákhoz, csak erős tévhitekből táplálkozva állítasz dolgokat. Ehhez jogod van, csak ami engem zavar, hogy hiába írjuk itt le többen az objektív dolgokat a felvetéseddel ellentétben, azokat egyáltalán nem látod be, sőt a véleményed alapján nem is érdekel Téged.  :no:
Egyébként a hírekben közzétett riportban megszólaltattak egy kutyakiképzőt is, aki csak annyit mondott: "Biztos, hogy valamilyen előzménye volt a támadásnak..."   :excl:
És ezen van a hangsúly. 1. A legsúlyosabb előzmény az volt, hogy az apuka, vagy kutyatartó kiengedte a kisgyereket egyedül egy nagytestű őrző-védő kutyához... Ekkor miért is a kutya a hibás?  :szemez:
2. Egy kisgyermek nem tudhatja, hogy a kutya fenyegetésnek érezhet egy ártatlan kézlendítést is, nem beszélve arról, hogy valaki hátat fordítva neki el kezd szaladni (az őrző-védő kutya szemében menekül a zsákmány  :excl: ), ezért támad.
Ezért mondom azt, hogy sem a gyermeket, sem a kutyát nem lehet hibáztatni, csakis azt, aki kiengedte a gyereket az udvarra. Ez egy tragikus baleset, ami megfelelő tudás és felelősség érzet birtokában elkerülhető lett volna.  :excl:

Egy őrző-védő kutya fajta tartása nem játék! Nem annyiból áll, hogy veszek egy kutyát és behajítom az udvarra, hogy ugassa meg, aki arra jár. Ez felelősség, bizonyos szempontból jóval nagyobb, mint egy ember gyerek vállalása! Itt felelős vagyok a kutyámért, és azokért az emberekért, állatokért, más vagyonáért, akik/amik kapcsolatba kerülnek a kutyámmal. Nekem, mint gyakorló kutyatulajdonosnak a felelősségem az, hogy milyen lesz a kutyám felnőttként! NEM A KUTYÁÉ! A kutya olyan lesz, amilyenné nevelik!
Az az ember, aki csak azért tart kutyát, mert "a kutya az kell a portára", felelőtlen, tudatlan, ostoba, csak idő kérdése, hogy mikor-kit sodor ezzel veszélybe!  :excl:

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #616 Dátum: 2011.05.11 08:44:34 »
Fontos tisztázni, hogy, amiket írok, hogy nem hordoz az emberre veszélyes bacikat, csak és kizárólag a házban/lakásban tartott kutyákra vonatkozik. Az én kutyám konkrétan a számból eszik és soha semmilyen bajom nem volt tőle. Rövid idő alatt immunis lesz rá az ember...  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #617 Dátum: 2011.05.11 10:34:48 »
Az ember immunrendszere már csak olyan, hogy megvéd a kutyák nyálában jelenlévő bélféregpetéktől, az E.coli bacitól, a Salmonellától, a Leptospiráktól és még sorolhatnám.
A macska szájában sokkal durvább bacik is vannak, meg a körme alatt is.

Aki lakásba beenged állatot vagy puszilgatja (én általában embert se puszilok meg, ez is egy hülye magyar szokás) az ne csodálkozzon, ha elkap valami betegséget. Na meg normális ember nem eszik az állat táljából (vagy fordítva)  :lol:. Alapesetben udvaron tartott kutya/macska nem fog megfertőzni, ha normálisan (állatként) van kezelve, és természetesen miután hozzányúl az ember rendesen kezet mos.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #618 Dátum: 2011.05.11 11:09:21 »
... és természetesen miután hozzányúl az ember rendesen kezet mos.
már rég leszáradt volna a kezem a sok kézmosástól  :D
Én a kötelező rendszerességgel elfogyasztott koszmenyiséget vallom az immunrendszer rendben tartására, szóval kerülöm a túlzott higiéniát.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #619 Dátum: 2011.05.11 11:22:46 »
... és természetesen miután hozzányúl az ember rendesen kezet mos.
már rég leszáradt volna a kezem a sok kézmosástól  :D
Én a kötelező rendszerességgel elfogyasztott koszmenyiséget vallom az immunrendszer rendben tartására, szóval kerülöm a túlzott higiéniát.
:hug: Már alig vártam hogy írjál valamit, hogy ne legyek ma egyedül a véleményemmel...  :D
Jééé, milyen érdekes, kutyával lakom, 2 napja, mióta párocskám betegeskedik, külön szobában alszom a kutyával összebújva, kutyázás után nem szoktam kezet mosni, csak ha enni ülök le, és nem vagyok allergiás a házi porra, kutyaszőrre, semmilyen fűre-bokorra (pedig havonta csak párszáz forintot költök kutyára... ;) ). Ellenben fetrengek a padlón a kutyával eleget, harapdálom, ahol érem, néha még a fogunk is összekoccan. Még hogy a kutya nem erősíti az immunrendszert... Bullshit.   :tt2: :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.11 11:25:24 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #620 Dátum: 2011.05.11 11:54:00 »
na Urak, én itt megállok.. :lol:
e öröm e bodóttá.. :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #621 Dátum: 2011.05.11 11:56:51 »
Én is dobom a témát, mielőtt ...  :hug:
...ebben valszeg nem lesz itt egyetértés...  :devil:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #622 Dátum: 2011.05.11 19:20:31 »
Én meg mosolygok csendben, ahogy az immunológiában és mikrobiológiában kevésbé jártas emberek kitárgyalják a témát.  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #623 Dátum: 2011.05.11 20:03:01 »
meglehet..öö. ha jól emlékszem a kutya/macska a végbelét és nemi szervét nem a nyelvével tiszticcsa?  :hmmmm:
 

De, és? Mit vársz tőle? Nem tud papírt használni.  :D

pont ma voltam az angoltanárnőmnél..befogadott egy kismacskát..ott puszilgatja..kész voltam.. :cry:
mi a fa..nak puszilgatunk egy állatot?

Miért zavar?  
Nem Te puszilgatod, nem téged puszilgat....
Te ugye angol méssz hozzá tanulni, nemde?  ;) :D
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.11 22:47:44 írta Palaczk »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #624 Dátum: 2011.05.11 22:43:22 »
Ezért mondom azt, hogy sem a gyermeket, sem a kutyát nem lehet hibáztatni, csakis azt, aki kiengedte a gyereket az udvarra. Ez egy tragikus baleset, ami megfelelő tudás és felelősség érzet birtokában elkerülhető lett volna.  :excl:
Ebben teljesen egyetértünk.

Ami a kutya/macska puszilgatást illeti... Én tisztában vagyok vele, hogy (főleg a kutya esetében) ez kisebb kockázatot jelent, mint egy embert puszilgatni... Ezzel együtt nem vinne rá a lélek, viszolygok tőle. Simogatásig terjed a kapcsolattarthatnékom az ilyen állatokkal, és emiatt kéretik nem bélyegezni gonosz állatgyűlölőnek. Véleményem szerint az állatok puszilgatása... hm... na, hogy mondjam, hogy ne bántsak meg senkit... túlzás. Ex-barátnémnál gyakran előfordult, hogy kvázi együtt ettünk a 2 németjuhász méretű kutyájával  :hmmmm: ... Hát, nem kevés lelkierő kellett, hogy ehhez jó pofát tudjak vágni, és az étvágyam se menjen el. Megtettem, mert objektíven tudtam, hogy a dolog nem veszélyes. De ettől még nem tartottam gusztusosnak.
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.11 22:47:14 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #625 Dátum: 2011.05.11 22:58:33 »
Amúgy érdekes, vagy sem, én is csak és kizárólag a saját kutyámmal viselkedek úgy, ahogy. Más kutyájával természetesen nem.
Ami a finom megfogalmazást illeti, leírhatod, ha perverznek tartod, de nem az. Ha úgy tetszik, egyáltalán nem indulok be a kutyára. Csak nem tudok neki nemet mondani, amikor mászik bele a nyakamba-fejembe, közben vinnyog-morog és kurkászik. Ezt csak akkor tapasztalja meg az ember - és érti meg -, amikor egy kutyával a kutya kicsi korától kezdve él együtt, neveli, oktatja. Együtt lakva ismered meg igazán a kutyád személyiségét, és annak ellenére is tudod, éppen mire gondol, hogy nem tud olyan mimikával reagálni dolgokra, mint egy ember. Én ránézek a kutyám fajére, és tudom, éppen mit szeretne.

Amúgy mielőtt Jamie-t megvettük, Jucim előző kutyájával messze nem volt ilyen bensőséges a viszonyom. Akkora balhét vertem ki éjjel 11-kor, mikor moziból hazatérve megláttam, hogy a kutya az ágyunkon az ÉN párnámba van beépülve, hogy csak na! Mint a sakál üvöltöttem, hogy én nem vagyok hajlandó ráfeküdni arra a párnára és huzatra, máris cserélje ki nekem és húzzon a kutya az ágyunkról...  :yes: Most meg? Itt fekszik hozzám bújva mellettem, békésen, 7 méter mélységben és eszembe nem jut kirugdosni innen.

A kutya nem akar semmi mást, mint, hogy része legyen az embegazdi életének.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #626 Dátum: 2011.05.11 23:31:17 »
Amúgy érdekes, vagy sem, én is csak és kizárólag a saját kutyámmal viselkedek úgy, ahogy. Más kutyájával természetesen nem.
Ami a finom megfogalmazást illeti, leírhatod, ha perverznek tartod, de nem az. Ha úgy tetszik, egyáltalán nem indulok be a kutyára. Csak nem tudok neki nemet mondani, amikor mászik bele a nyakamba-fejembe, közben vinnyog-morog és kurkászik. Ezt csak akkor tapasztalja meg az ember - és érti meg -, amikor egy kutyával a kutya kicsi korától kezdve él együtt, neveli, oktatja. Együtt lakva ismered meg igazán a kutyád személyiségét, és annak ellenére is tudod, éppen mire gondol, hogy nem tud olyan mimikával reagálni dolgokra, mint egy ember. Én ránézek a kutyám fajére, és tudom, éppen mit szeretne.

Amúgy mielőtt Jamie-t megvettük, Jucim előző kutyájával messze nem volt ilyen bensőséges a viszonyom. Akkora balhét vertem ki éjjel 11-kor, mikor moziból hazatérve megláttam, hogy a kutya az ágyunkon az ÉN párnámba van beépülve, hogy csak na! Mint a sakál üvöltöttem, hogy én nem vagyok hajlandó ráfeküdni arra a párnára és huzatra, máris cserélje ki nekem és húzzon a kutya az ágyunkról...  :yes: Most meg? Itt fekszik hozzám bújva mellettem, békésen, 7 méter mélységben és eszembe nem jut kirugdosni innen.

A kutya nem akar semmi mást, mint, hogy része legyen az embegazdi életének.  :)
Azt én vágom... De ő nem ember, ezért nem is tudom úgy kezelni. Sajnálom. Ez majd talán megváltozik, ha lesz egy kutyám... talán nem.

Ami a "finom megfogalmazást" illeti - nem, nem tartom a dolgot perverznek  :) ... Csak undorítónak. Ezt a szót nem akartam leírni, mert fordított helyzetben engem bántana... De na. Ha őszinte akarok lenni, ez a véleményem. Mondjuk, nyilván sokat számít, hogy engem úgy neveltek, hogy a kutya koszos. Na, ezen már messze túl vagyok, mondom, képes voltam többször is úgy enni, hogy egy kutya közben párszor kvázi a kezemből vette ki a kaját... Koszosnak nem tartom őket, rég nem csinálok problémát pl. abból, hogy adott esetben "kutyás" kézzel egyek. De a puszilgatás, rágcsálás  :ph34r: és hasonlók... Na, nem, köszi. Elfogadom, nem akarok róla senkit lebeszélni, de nekem nem menne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #627 Dátum: 2011.05.12 06:20:02 »
Én meg mosolygok csendben, ahogy az immunológiában és mikrobiológiában kevésbé jártas emberek kitárgyalják a témát.  ;)

akkor mi az igazság? mehet a smaci vagy nem?  :winkiss:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #628 Dátum: 2011.05.12 09:49:40 »
Amúgy érdekes, vagy sem, én is csak és kizárólag a saját kutyámmal viselkedek úgy, ahogy. Más kutyájával természetesen nem.
Ami a finom megfogalmazást illeti, leírhatod, ha perverznek tartod, de nem az. Ha úgy tetszik, egyáltalán nem indulok be a kutyára. Csak nem tudok neki nemet mondani, amikor mászik bele a nyakamba-fejembe, közben vinnyog-morog és kurkászik. Ezt csak akkor tapasztalja meg az ember - és érti meg -, amikor egy kutyával a kutya kicsi korától kezdve él együtt, neveli, oktatja. Együtt lakva ismered meg igazán a kutyád személyiségét, és annak ellenére is tudod, éppen mire gondol, hogy nem tud olyan mimikával reagálni dolgokra, mint egy ember. Én ránézek a kutyám fajére, és tudom, éppen mit szeretne.

Amúgy mielőtt Jamie-t megvettük, Jucim előző kutyájával messze nem volt ilyen bensőséges a viszonyom. Akkora balhét vertem ki éjjel 11-kor, mikor moziból hazatérve megláttam, hogy a kutya az ágyunkon az ÉN párnámba van beépülve, hogy csak na! Mint a sakál üvöltöttem, hogy én nem vagyok hajlandó ráfeküdni arra a párnára és huzatra, máris cserélje ki nekem és húzzon a kutya az ágyunkról...  :yes: Most meg? Itt fekszik hozzám bújva mellettem, békésen, 7 méter mélységben és eszembe nem jut kirugdosni innen.

A kutya nem akar semmi mást, mint, hogy része legyen az embergazdi életének.  :)
Azt én vágom... De ő nem ember, ezért nem is tudom úgy kezelni. Sajnálom. Ez majd talán megváltozik, ha lesz egy kutyám... talán nem.

Ami a "finom megfogalmazást" illeti - nem, nem tartom a dolgot perverznek  :) ... Csak undorítónak. Ezt a szót nem akartam leírni, mert fordított helyzetben engem bántana... De na. Ha őszinte akarok lenni, ez a véleményem. Mondjuk, nyilván sokat számít, hogy engem úgy neveltek, hogy a kutya koszos. Na, ezen már messze túl vagyok, mondom, képes voltam többször is úgy enni, hogy egy kutya közben párszor kvázi a kezemből vette ki a kaját... Koszosnak nem tartom őket, rég nem csinálok problémát pl. abból, hogy adott esetben "kutyás" kézzel egyek. De a puszilgatás, rágcsálás  :ph34r: és hasonlók... Na, nem, köszi. Elfogadom, nem akarok róla senkit lebeszélni, de nekem nem menne.
Rendeben, ez egy korrekt vélemény, amit abszolút elfogadhatónak tartok, annak ellenére, hogy nem mindennel értek egyet.
Szerintem hiba a gyermeket kicsi korától kezdve arra nevelni, hogy a kutya koszos. Ennél sokkal reálisabb pszichikailag, ha azt mondom a gyereknek pl., hogy "minden evés előtt alaposan mossál kezet!" - hiszen nem csak a kutya "koszos", hanem az összes kilincs is, az, meg az utcán a korlát, a föld, a fű, stb.

Nap, mint nap sétáltatás közben találkozok olyan szülőkkel, akik szinte elhúzzák a gyereküket a kutyától, hogy ne simogasd, mert koszos lesz a kezed...  :wacko: Hát, erre szoktam én az morogni, hogy "...és akko' mivan?! Nincs víz, meg szappan?!" Egyszerűen nem értem, miért kezelik egyesek a kutyát koszfészekként. Pláne egy olyan kutyát, ami láthatóan ápolt, "benti" kutya. Nyilván, ezek a szülők abba bele sem gondolnak, hogy pl. a munkahelyükön a számítógép billentyűzete, a telefonkagyló mekkora lepratelep, ezekhez képest a kutya steril!

(különben én minden séta után a kutya lábával együtt megmosom a száját, pofáját is, majd a saját törölközőjével megtörlöm, megszárítom, ha kell.)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #629 Dátum: 2011.05.12 10:36:20 »
Szerintem hiba a gyermeket kicsi korától kezdve arra nevelni, hogy a kutya koszos.
Ebben egyetértünk. Sőt, esetemben még rosszabb volt a helyzet: a kutya volt a koszos ÉS veszélyes szörny, amelyhez nem volt szabad nyúlni és amelytől félni kellett  ::) ... Konkrétan nagyszüleim követték el ezt az okosságot, kis (egyszámjegyű életkorú) gyerek koromban. Egy ilyen németjuhász-jellegű keverékük volt, aki nappal meg volt kötve, éjjelre elengedték az udvarban... Mondanom sem kell, értésemre adták, hogy emiatt éjjel kimenni kb. a biztos halállal egyenlő  :lol: :sorcerer:

Aztán lett nekünk is saját kutyánk, és onnantól kezdett javulni a helyzet  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )